mam na imię Agnieszka i tworzę to miejsce od ponad 4 lat. Przez ten czas napisałam ponad 220 tekstów, związanych m.in. z życiem w Turcji, jak również podróżami do wielu innych zakątków Europy oraz Azji. Moja strona, znajdująca się pierwotnie na platformie Blog.pl, została wyróżniona przez portal Onet.pl oraz dodana do sekcji „Znani blogerzy”. Moje artykuły były wielokrotnie wyróżniane w sekcji “Polecane” portalu Onet.pl, dzięki czemu – ku mojej ogromnej radości – zyskałam wiele tysięcy nowych odwiedzających. Teksty z tej strony i Wasz pozytywny feedback skłoniły mnie także do napisania i wydania książki Çanakkale i północno-zachodnia Turcja. Przewodnik Globtrotera.

 

Decyzja o zamknięciu platformy Blog.pl skłoniła mnie do przeniesienia się pod swoją własną domenę – www.stykkultur.pl. 

Dziś mam wśród Was wielu stałych czytelników, za co z całego serca dziękuje. Wciąż pamiętam bowiem dzień, w którym zakładałam to miejsce głównie po to, by samej sobie sprawić przyjemność i ułatwić kolekcjonowanie podróżniczych wspomnień.

 

Styk Kultur to miejsce otwarte na współpracę m.in. z biurami podróży, wydawnictwami, wyszukiwarkami hoteli, przewoźnikami oraz innymi firmami, zgodnymi z tematyką strony. Jeżeli jesteś zainteresowany/a współpracą, będę wdzięczna za przesłanie maila na adres: agnieszkka.wawrzyniak@gmail.com.

Tytuł: Çanakkale i północno-zachodnia Turcja. Przewodnik Globtrotera
Autor: Agnieszka Wawrzyniak
Wydawnictwo Globtrotera
Oprawa: usztywniana i odporna na zgniecenia
Wymiary: format 125×176 mm
Druk: odporny na wodę i zmywanie

Opis książki: Stój wędrowcze! Stąpasz po ziemi, na której spoczywa epoka – ten fragment poematu Necmettina Halila Onana od lat wita wszystkich przybywających do Çanakkale – nadmorskiego miasta w północno-zachodniej Turcji, skąd czytelnik wyruszy w fascynującą podróż po jednym z mniej znanych i niezwykle interesujących regionów kraju. To tutaj cieśnina Dardanele wyznacza naturalną granicę między Azją a Europą, łącząc wody Morza Marmara z Morzem Egejskim. To w tym regionie Piri Reis narysował tajemniczą mapę świata, Arystoteles założył szkołę filozoficzną, a św. Paweł Apostoł zatrzymał się w trakcie swojej podróży misyjnej. To także tutaj Heinrich Schliemann podążał literackimi śladami Homera, natrafiając na ruiny starożytnej cywilizacji Troi. Jakby tego było mało, również w tej części kraju rozegrała się krwawa Bitwa o Gallipoli, która rozsławiła legendę Mustafy Kemala Atatürka oraz obudziła tożsamość narodową obywateli Australii i Nowej Zelandii.Çanakkale i północno-zachodnia Turcja to region pełen urokliwych plaż, malowniczych wysp, setek kilometrów gajów oliwnych oraz wielu miast, w których – oprócz przysmaków tureckiej kuchni – skosztować można prawdziwej tureckiej codzienności, odległej od sztucznej atmosfery kurortu. W krajobraz osmańskich fortyfikacji, barwnych bazarów i strzelistych minaretów wkomponowuje się fascynujące multikulturowe dziedzictwo kultury greckiej i rzymskiej. Największym skarbem regionu są jednak sami Turcy – naród ciepły, otwarty i niezwykle gościnny.

Çanakkale i północno-zachodnia Turcja. Przewodnik Globtrotera to pierwsza pozycja na polskim rynku, zapraszająca w podróż po północno-zachodnim regionie Turcji. Praktyczne informacje, dotyczące podróżowania po obszarze, uzupełnione są niezbędną wiedzą historyczną oraz opisem lokalnej kultury opartym na doświadczeniu życia w regionie.

Aktualne miejsce zamieszkania: