Agnieszka Wawrzyniak

miło mi powitać Cię na Styku Kultur! Nie zamierzam udawać przed Tobą, że spędzam w podróży 365 dni, w trakcie których moim największym dylematem jest wybór kolejnego kierunku wyjazdu. Na co dzień – pewnie podobnie jak Ty – pracuję na pełen etat. Podróżuję jednak tak często, jak jest to możliwe – przede wszystkim do Turcji.

Dlaczego “nie rzucę wszystkiego i nie zacznę podróżować”? Między innymi dlatego, że moja branża to moja druga pasja, a i na częste wojaże po prostu trzeba zapracować. Legendarne “podróżowanie za bezcen” odpuściłam dawno temu – w moim przypadku się nie sprawdza.

Moja wypowiedź w programie “Pokaż Nam Świat” (TVN24 BiS)

Wracając do tematu! Styk Kultur powstał prawie 5 lat temu. Od tamtego momentu napisałam ponad 240 tekstów, uzupełnionych o tysiące zdjęć z wyjazdów. Najwięcej wpisów dotyczy Turcji, w której zakochałam się wiele lat temu, w której miałam przyjemność mieszkać kilkanaście miesięcy i do której systematycznie wracam. Nie brakuje tu jednak także relacji z podróży do wielu innych zakątków świata. Moja najnowsze zauroczenie to Azja południowo-wschodnia, na widok której moje źrenice wciąż aspirują do rozmiaru pięciozłotówek.

Moja w wypowiedź audycji “Czat Czwórki” (Polskie Radio Czwórka)

Być może zainteresuje Cię informacja, że Styk Kultur to jeden z kilkuset polskojęzycznych blogów podróżniczych, które znajdziesz w zasobach sieci. Ich liczba z każdym dniem wzrasta, co strasznie mnie cieszy. Jestem ogromną fanką kilkunastu blogowych adresów, które śledzę regularnie. Sądzę, że podróżnicza blogosfera to jedna z lepszych i bardziej wartościowych rzeczy, jakie mogły się nam w ostatnich latach przytrafić. I – przyznam szczerze – za jej sprawą coraz rzadziej sięgam po tradycyjne przewodniki podróżnicze, choć napisanie własnego mam na swoim koncie.

Moja książka: Çanakkale i północno-zachodnia Turcja. Przewodnik Globtrotera

Będzie mi bardzo miło, jeśli po wizycie na Styku Kultur zostawisz mi wiadomość / komentarz lub wyślesz e-mail. Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna! 🖤

Agnieszka Wawrzyniak || kontakt@stykkultur.pl

 

Styk Kultur w mediach:

Historia Styku Kultur:

Mój blog, znajdujący się pierwotnie na platformie Blog.pl, został wyróżniony przez portal Onet.pl oraz dodana do sekcji „Znani blogerzy”. Moje artykuły były wielokrotnie wyróżniane w sekcji “Polecane” portalu Onet.pl, dzięki czemu – ku mojej ogromnej radości – zyskałam wiele tysięcy nowych odwiedzających. Teksty z tej strony i Wasz pozytywny feedback skłoniły mnie także do napisania i wydania książki Çanakkale i północno-zachodnia Turcja. Przewodnik Globtrotera. Decyzja o zamknięciu platformy Blog.pl skłoniła mnie do przeniesienia się pod swoją własną domenę – www.stykkultur.pl.

 

 

 

Tytuł: Çanakkale i północno-zachodnia Turcja. Przewodnik Globtrotera
Autor: Agnieszka Wawrzyniak
Wydawnictwo Globtrotera
Oprawa: usztywniana i odporna na zgniecenia
Wymiary: format 125×176 mm
Druk: odporny na wodę i zmywanie

Çanakkale i północno-zachodnia Turcja. Przewodnik Globtrotera to pierwsza pozycja na polskim rynku, zapraszająca w podróż po północno-zachodnim regionie Turcji. Praktyczne informacje, dotyczące podróżowania po obszarze, uzupełnione są niezbędną wiedzą historyczną oraz opisem lokalnej kultury opartym na doświadczeniu życia w regionie.