Co kupić w Tbilisi? Pamiątki i suweniry z Gruzji

Tbilisi to stolica i największe miasto Gruzji położone nad rzeką Kurą, zamieszkane przez 1,15 mln osób. Miasto jest  głównym kulturalnym, naukowym i przemysłowym ośrodkiem Gruzji. Co kupić w Tbilisi i jakie pamiątki oraz prezenty warto przywieść z Gruzji?

Gruziński róg i wyroby ceramiczne

Do typowych gruzińskich pamiątek, nabywanych corocznie przez rzesze turystów, należą przede wszystkim słynne tradycyjne gruzińskie rogi rytualne, przeznaczone do picia wina oraz lokalne wyroby ceramiczne i rzeźbiarskie.

Złoto, srebro, kamienie szlachetne

Wielu turystów odwiedza Gruzję z myślą o zakupach w sklepie jubilerskim – ze względu na ich wysoką jakość oraz stosunkowo niskie ceny.

Znajdź hotel w Tbilisi

Dzieła sztuki

Tbiliskie centrum sztuki oferuje dzieła młodych i uznanych gruzińskich artystów, tworzących w ramach wielu różnych dziedzin sztuk – począwszy od malarstwa, przez rzeźbę oraz projektowanie ubioru.

Gruzińskie wina

Nie jest tajemnicą, że Gruzja to kolebka wina, produkowanego na bzie aż 521 oryginalnych odmian winogron. Każdy miłośnik winiarstwa znajdzie tu coś dla siebie!

Ikony i dewocjonalia

W Tbilisi niemal na każdym kroku znajduje się sklep z ikonami, oferujący zarówno oryginalne pozłacane ikony, jak i ich tańsze – i równie piękne – reprodukcje. Najpopularniejszą postacią ikon jest św. Jerzy.

Poznaj ceny noclegów w Tbilisi

Mapa

 

Skomentuj