Jak znaleźć hotel w Turcji?

Planujecie wakacje w Turcji na własną rękę? To świetny pomysł! Dzięki temu macie okazję zaoszczędzić nieco pieniędzy, nie wydając ich na prowizję dla biura podróży. Co ważne, zwiedzając kraj samodzielnie poznacie także prawdziwe uroki Turcji oraz zalety jej mieszkańców. Jeśli decyzja została podjęta i zastanawiacie się, jak znaleźć hotel w Turcji, ten artykuł jest dla Was. Poniżej przygotowałam podsumowanie porad praktycznych, które z pewnością okażą się pomocne. 

Jak znaleźć hotel w Turcji? Oczekiwania a rzeczywistość

Turcja to piękny kraj, pełen wspaniałych ludzi, pysznej kuchni oraz niesamowitych miejsc. Przypadki, w których ktoś wraca z wakacji w tym kraju niezadowolony są raczej odosobnione. Różnorodność tego miejsca sprawia, że każdy znajdzie tu sposób na spędzanie wolnego czasu.

Martwisz się bezpieczeństwem w Turcji w 2018 roku? Kliknij TUTAJ i sprawdź, czy jest się czego obawiać!

Wielu czytelników z pewnością zastanawia się, w jaki sposób interpretować ilość gwiazdek, przypisywaną hotelom w Turcji. Warto pamiętać, że kraj ten nie znajduje się w strukturach Unii Europejskiej, a co za tym idzie nie jest zobligowany do spełnienia równie wysokich norm jak np. hotele w Polsce. Z moich obserwacji wynika, że warto zwykle obniżyć własne oczekiwania względem hotelu o jedną gwiazdę, w porównaniu z opisem oferty. Jeśli zatem zdecydujecie się np. na hotel (tur. otel) trzygwiazdkowy, prawdopodobnie będzie bliższy dwóm europejskim gwiazdkom. Oczywiście, bywają od tej normy odstępstwa – zarówno te zaskakujące pozytywnie, jak i te rozczarowujące.

 

Jak znaleźć hotel w Turcji

Moje doświadczenie zatrzymywania się w tureckich hotelach pozwala jednak zapewnić Was, że hotele w Turcji są zwykle czyste oraz obsługiwane przez przesympatyczne osoby.  Ich dużym atutem są także pyszne śniadania, które zwykle serwuje hotelowa kuchnia. Rezerwując hotel poprzez sprawdzone źródło możecie być pewni, że widok Waszego hotelu na żywo nie przyprawi Was o zawał serca.

Jak znaleźć hotel w Turcji? Stambuł

Od wielu lat systematycznie odwiedzam Stambuł, dzięki czemu o lokalnych hotelach mogłabym już opowiadać legendy. Choć zdarzały się mniej udane strzały, niemal zawsze rezerwowane przeze mnie hotele były zgodne ze swoim opisem. 

W trakcie moich pobytów zwykle decyduję się na hotel w dzielnicach Beyoğlu / Taksim lub Sultanahmet. Ta pierwsza to najbardziej rozrywkowa oraz tętniąca życiem część Stambułu. Choć imprezowanie kończy się tu nad ranem, widok pijanych czy agresywnych osób to raczej wybryk natury niż codzienność. Sultanahmet to zdecydowanie bardziej spokojna i konserwatywna dzielnica, której główną zaletą jest obecność najważniejszych atrakcji Stambułu, m.in. Błękitnego Meczetu, Hagii Sophii, Pałacu Topkapı czy Cysterny Bazyliki. Bez względu na to, którą z tych dwóch dzielnic wybierzecie, z łatwością możecie dotrzeć z jednej do drugiej tramwajem.

Stambuł 2018 – kliknij TUTAJ i sprawdź, co warto wiedzieć o tureckim mieście!

Noclegi w Stambule rezerwuję przed wyjazdem, korzystając wyszukiwarki Booking.com. Co ciekawe, choć w jej wynikach znajduje się wiele cenionych tureckich hoteli, korzystanie z tej strony podczas pobytu w Turcji jest niemożliwe. Warto zatem wyszukać i zarezerwować swój hotel poprzez Booking.com jeszcze podczas pobytu w Polsce! Mimo blokady strony, z jaką od marca 2017 mierzą się Turcy, turyści mogą bez problemu rezerwować w ten sposób hotele.

Jak znaleźć hotel w Turcji

W jaki sposób opłacić zarezerwowany hotel?

Rezerwowanie hotelu w Turcji za pośrednictwem Booking.com zwykle wymaga wpisania danych karty płatniczej. Zwykle opłata nie jest jednak od razu pobierana z naszego konta, a możemy uiścić ją w momencie przyjazdu do hotelu. Na miejscu istnieje możliwość płatności w lokalnej walucie lub euro. W zależności od bieżącego przelicznika, warto zastanowić się, która opcja jest w danym momencie korzystniejsza!

Jak znaleźć hotel w Turcji? Najłatwiej z Booking.com!

Korzystanie z Booking.com ma kilka podstawowych zalet. Jedną z głównych jest fakt, że z tej wyszukiwarki korzystają miliony użytkowników na całym świecie, pozostawiając swoje rzetelne oceny i komentarze. Z łatwością możemy zatem zweryfikować, jak pobyt w interesującym nas miejscu ocenili turyści z różnych krajów. Co ważne, strona oferuje także wiele atrakcyjnych zniżek oraz promocji. Dla przykładu, obecne promocje dla hoteli w Stambule prezentują się następująco:Booking.com

Jak znaleźć hotel w Turcji? Kurorty i reszta kraju

Turcja to nie tylko Stambuł, a polscy turyści przede wszystkim odwiedzają zachodnie oraz zachodnio-południowe wybrzeża kraju. Choć biura podróży prześcigają się w atrakcyjnych ofertach swoich wycieczek, indywidualne ceny noclegów są obecnie również bardzo atrakcyjne. A wszystko to m.in. za sprawą drastycznego spadku wartości tureckiej waluty.

Bez względu na miasto, do którego planujecie się wybrać, rezerwowanie hotelu poprzez Booking.com jest równie proste:Booking.com

Jak znaleźć hotel w Turcji? Na miejscu!

Oczywiście, planując podróż do Turcji można również pokusić się o spontaniczność i poszukać hotelu będąc już na miejscu. W okresie letnim istnieje niestety ryzyko, że większość interesujących obiektów będzie niestety pełna, jednak w ostatnich latach – z uwagi na mniejszą liczbę turystów – znalezienie hotelu na miejscu nie stanowi problemu. W każdym obiekcie ceny za nocleg wywieszone są zwykle przy stanowisku recepcji. Warto pamiętać, że oficjalny cennik jest zwykle mocno wygórowany w porównaniu z realną ofertą. Możemy spróbować w takim przypadku sztuki targowania – w przypadku hoteli 2,3-gwiazdkowych ma ona szansę zakończyć się powodzeniem. Warto pamiętać o tym, że śniadanie nie jest zwykle wliczone w cenę noclegu i jest obarczone dodatkową opłatą.

Minusem poszukiwania hoteli na miejscu jest ryzyko spotkania naciągaczy oraz osób, które będą próbowały wykorzystać nasze zmęczenie oraz chęć szybkiego znalezienia się w wymarzonym pokoju. Zdecydowanie zatem polecam wcześniejsze rezerwowanie noclegów przez internet.

Jakie są Wasze doświadczenia? :)

Tekst: Agnieszka Wawrzyniak
Zdjęcia: Marcin Bąkiewicz (dla Styk Kultur)

Obserwuj Styk Kultur na Instagramie:

Spodobał Ci się ten tekst? Kliknij "Lubię to!" i pomóż mi dotrzeć do nowych czytelników.

2 Comments

  1. dobrze wiedziec :)

  2. dobrze wiedziec :)

Skomentuj

Popularne w tym tygodniu:

©  2013 - 2018 Agnieszka Wawrzyniak

Close
Przewiń na górę strony!