Nowe połączenia lotnicze Turkish Airlines!

Jak poinformowały linie lotnicze Turkish Airlines, w sezonie letnim 2015 zostanie uruchomionych pięć nowych bezpośrednich połączeń z Izmiru do Niemiec oraz Szwajcarii. Przewoźnik planuje zwiększyć również liczbę połączeń na trasie Stambuł – Ateny, skąd w łatwy sposób dolecieć można do Warszawy. Już za kilka dni zostaną także utworzone dodatkowe połączenia krajowe do południowo-wschodniego tureckiego miasta Hakkari.

loty_turcja

Trasa ze stambulskiego lotniska im. Atatürka do miasta Hakkari w południowo-wschodniej Turcji zostanie uruchomiona 26 maja br. Zgodnie z informacjami podanymi przez Turkish Airlines, kierunek będzie realizowany codziennie boeingiem 737-800 według rozkładu:

  • TK2670 Stambuł-Atatürk 9:05 – 11:20 Hakkari,
  • TK2671 Hakkari 12:05 – 14:40 Stambuł-Atatürk.

Sprawdź ceny hoteli w Stambule

22 czerwca 2015 r. zostaną uruchomione dodatkowe loty ze Stambułu do Aten, zwiększając liczbę lotów między dawnym Konstantynopolem a stolicą Grecji do 28 połączeń. Wbrew pozorom to bardzo dobra informacja dla turystów z Polski, ponieważ z Aten do Warszawy kursują greckie linie Aegean, oferujące bezpośrednie połączenia lotnicze w przystępnych cenach. Nowe rejsy na trasie Stambuł – Ateny będą obsługiwane według planu:

  • TK1841 Stambuł-Atatürk 23:20 – 00:45+1 Ateny,
  • TK1842 Ateny 7:00 – 8:20 Stambuł-Atatürk.

Turkish Airlines w szczycie sezonu letniego uruchomią także pięć nowych bezpośrednich tras z Izmiru do:

  • Hamburga: dwa razy w tygodniu w okresie od 3 lipca do 28 września br.
  • Berlina-Tegel: dwa razy w tygodniu w okresie od 4 lipca do 12 września br.
  • Genewy: raz w tygodniu w okresie od 5 lipca do 14 września br.
  • Monachium: dwa razy w tygodniu w okresie od 10 lipca do 28 września br.
  • Stuttgartu: raz w tygodniu w okresie od 12 lipca do 21 września br.

Poznaj ceny noclegów w Izmirze

Nie jest tajemnicą, że najbardziej okazyjne ceny połączeń lotniczych znajdziemy na kilka miesięcy przed planowaną podróżą, dlatego warto już teraz zatroszczyć się o oszczędność i uniknięcie nadwyrężenia portfela! Niestety, z naszego kraju do Turcji bezpośrednio nie kursują żadne z tanich linii lotniczych, a ceny biletów w dwie strony bardzo często przewyższają oferty zorganizowanych wycieczek, oferowanych przez biura podróży. Jaką kwotę musimy przeznaczyć lecąc do kraju minaretów na własną rękę? Więcej informacji na ten temat znajdziecie w moim mini-poradniku, klikając tutaj.

Lokalizacja

1 Comment

  1. Cześć :) Chcialbym Ci powiedziec, ze sledze Twoje wpisy już od dluzszego czasu, jednak z natłoku wczesniejszych obowiazków dopiero teraz postanowilem zaczac udzielac się w komentarzach :) jest jedna rzecz, która pomaga mi wyjsc z tego chwilowego dołka :) Co to takiego? Mianowicie jest to czytanie Twoich wpisow, są naprawdę mega, mowiac mlodziezowo ;) Mam nadzieje, ze nie planujesz w najblizszej przyszlosci konczyc swojej kariery blogera? :)

Skomentuj