Sylwester w Hiszpanii: Malaga

Malaga to jedno z najstarszych miast Europy, niezwykle popularny kurort na Costa del Sol, jak również miejsce urodzenia Pabla Picassa. W grudniu temperatura sięga tu nawet 20 stopni. Te niezwykle sprzyjające warunki sprawiają, że wiele turystów decyduje się w tym miejscu przywitać Nowy Rok. I słusznie! 

Malaga - Hiszpania

Raj dla plażowiczów

Do Malagi dotarliśmy na kilka dni przed Nowym Rokiem 2016/17. Choć w tym okresie trudno wskazać miejsce w Europie, w którym byłoby przyjemnie ciepło, podczas naszego pobytu w Andaluzji bywały dni, gdy można było się solidnie opalić! Warto w tym miejscu wspomnieć, że miasto oferuje piaszczyste plaże, przepiękną marinę oraz urokliwy deptak. Jest więc tu wszystko, czego można oczekiwać od nadmorskiego kurortu. Malaga nie zawiedzie jednak także miłośników zabytków, piękna architektury oraz dobrej kuchni. Malaga to także znakomity punkt wypadowy na Gibraltar, oddalony o 136 km.

Malaga - Hiszpania

Malaga - Hiszpania

Malaga - Hiszpania

Przeczytaj także: Walencja – perła środkowo-wschodniej Hiszpanii

Imponujące zabytki

Malaga to miejsce na co dzień zamieszkiwane przez ponad 570 tysięcy mieszkańców, a rozmiar andaluzyjskiego miasta jest optymalny do zwiedzania go pieszo. A zwiedzać jest co! Wśród zabytków, które zachwyciły mnie najbardziej polecam przede wszystkim ruiny twierdzy Alcazaba połączone z ruinami teatru rzymskiego, gmach miejscowej Katedry oraz ruiny XIV-wiecznego Zamku Gibralfaro.

Malaga - Hiszpania

Coś dla zakupoholików

Jeśli podczas pobytu w Maladze macie ochotę na zakupy, koniecznie udajcie się w kierunku Calle Larios – najpopularniejszej ulicy w mieście, wzdłuż której rozciągają się liczne sklepy i restauracje. To miejsce tętni życiem, zarówno dzień jak i w nocy. To właśnie tutaj mają miejsce także główne miejskie obchody, celebrujące nadejście Nowego Roku.

Malaga - Hiszpania

Hiszpania - Malaga

Malaga - Hiszpania

Malaga - Hiszpania

Dom Picassa

Będąc w Maladze warto odwiedzić Muzeum Pabla Picassa, w którym znajduje się kolekcja dzieł podarowanych miastu przez krewnych artysty. Możemy obejrzeć tu ponad 130 prac powstałe w latach 1892-1972. Choć obcowanie z twórczością malarza to przyjemność sama w sobie, momentami można poczuć tu małe rozczarowanie, wynikające z faktu nieobecności najważniejszych dzieł artysty. Uzupełnieniem wycieczki do Muzeum Picassa powinno być także odnalezienie w centrum Malagi pomnika charyzmatycznego twórcy.

Czas na Twój urlop! Znajdź hotel w Hiszpanii:Booking.com

Zdjęcia: Marcin Bąkiewicz (dla Styk Kultur)

Moje relacje z Malagi na Instagramie:

Lokalizacja:

  • 2
    Shares

4 myśli nt. „Sylwester w Hiszpanii: Malaga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.