Tanie loty do Turcji w 2015 roku, czy to możliwe?

W związku ze zbliżającą się majówką oraz sezonem turystycznym 2015, postanowiłam przygotować małe zestawienie cen biletów lotniczych, dla wszystkich udających się w najbliższych miesiącach do Turcji. Nie jest tajemnicą, że najbardziej okazyjne ceny połączeń lotniczych znajdziemy na kilka miesięcy przed planowaną podróżą, dlatego warto już teraz zatroszczyć się o oszczędność i uniknięcie nadwyrężenia portfela! Niestety, już na samym początku mam dla Was złą wiadomość – z naszego kraju do Turcji bezpośrednio nie kursują żadne z tanich linii lotniczych, a ceny biletów w dwie strony bardzo często przewyższają oferty zorganizowanych wycieczek, oferowanych przez biura podróży. Jaką kwotę musimy przeznaczyć lecąc do kraju minaretów na własną rękę? Sprawdźmy!

Linie rejsowe

Planując samodzielną podróż lotniczą do Turcji mamy do wyboru dwie opcje – skorzystanie z oferty lotów rejsowych, oferowanych przez wiodące linie lotnicze, lub wykupienie miejsca w samolotach czarterowych, wynajmowanych przez biura podróży. Z Polski do Turcji bezpośrednie kursują: Polskie Linie Lotnicze LOT, tureckie Turkish Airlines oraz niemiecka Lufthansa. Podróżujący z Warszawy mogą skorzystać także z oferty lotów z przesiadką, oferowanych przez ukraińskie linie lotnicze Ukraine International (z przesiadką w Kijowie), serbskie linie Air Serbia (z przesiadką w Belgradzie) oraz popularne węgierskie tanie linie WizzAir (z przesiadką w Budapeszcie). Od czasu do czasu zdarzają się także okazyjne oferty przelotu z Warszawy do Stambułu francuskimi samolotami Air France (z przesiadką w Paryżu) oraz włoskimi Alitalia (z przesiadką w Rzymie).

Poznaj ceny noclegów w Turcji

Ukraine International

Rejs z Warszawy do Stambułu w dwie strony, liniami Ukraine International, to od dłuższego czasu najbardziej korzystna oferta dotarcia z naszego kraju do Turcji. Nawet w szczycie sezonu bilet w dwie strony kosztuje około 500 zł, co jest naprawdę dobrą i okazyjną ceną, jeśli porównamy to z ofertami pozostałych przewoźników. W cenę biletu wliczony jest bagaż oraz mała przekąska na pokładzie. Minus? W obecnej sytuacji przelot nad terytorium Ukrainy nie należy z pewnością do najprzyjemniejszych doświadczeń..

Lipiec 2015:

Ukraine International

 

Turkish Airlines & LOT

Pyszne jedzenie, sympatyczna obsługa, punktualne loty oraz marka jednych z najlepszych linii lotniczych na świecie – tak w skrócie opisać można uwielbiane przez pasażerów tureckie linie lotnicze Turkish Airlines. Niestety z zapowiedzi obniżenia cen przelotów z Warszawy do Stambułu z okazji zeszłorocznego celebrowania 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Turcją, nic nie wyszło. Jeśli nie trafimy na promocję, cena bezpośredniego przelotu w jedną lub dwie strony zaczyna się zwykle od tysiąca wzwyż (podczas gdy przeloty z Berlina są zwykle o połowę tańsze..). Turkish Airlines współpracują z polskim LOT’em, wymieniając się często flotą swoich samolotów. Rezerwując bilet warto zwrócić uwagę, jaki samolot realizował będzie nasz przelot.

Poznaj ceny noclegów w Stambule

Lipiec 2015:

Turkish Airlines Lot

 

WizzAir

Konkurencyjne loty z Warszawy do Stambułu, z przesiadką w Budapeszcie, oferują także popularne węgierskie tanie lotnicze WizzAir. W wielu przypadkach czas oczekiwania na lotnisku wynosi zaledwie kilka godzin, w innych podróżni zmuszeni są do spędzenia nocy w stolicy Węgier, co z drugiej strony może stanowić fantastyczny pretekst do urozmaicenia podróży. W szczycie sezonu oferta Węgrów może nie wyglądać na zbyt imponującą, jednak w sezonie zimowym ceny te bywają co najmniej o połowę niższe! Ponadto, osoby często korzystające z usług oferowanych przez WizzAir, mogą liczyć na spore zniżki dla stałych klubowiczów!

Poznaj ceny noclegów w Budapeszcie

Lipiec 2015:

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-03-31 201803.bmp

Alitalia (połączenia Warszawa – Stambuł)

Porównywalne ceny biletów lotniczych z Warszawy do Stambułu (z przesiadką w Rzymie) oferuje także włoski narodowy przewoźnik lotniczy Alitalia. W związku z tym, że Alitalia nie jest zaliczana do tanich linii lotniczych, decydując się na zakup biletu w tej sieci nie ponosimy dodatkowych opłat za bagaż oraz posiłek na pokładzie. Największym minusem tego rodzaju połączeń jest długi czas oczekiwania na lotnisku w Rzymie, przez co nasza podróż może niekiedy zająć łącznie nawet kilkanaście godzin. Jest to jednak wyjątkowa okazja, by choć przez kilka godzin pobyć we Włoszech.. ;)

Sprawdź ceny noclegów w Rzymie
 

Już niebawem jeszcze więcej informacji na temat połączeń lotniczych Polska – Turcja!

1 Comment

  1. Dzięki za info, będę trzymał rękę na pulsie i może sie uda znaleźć coś na moja niezbyt głęboką kieszeń.

Skomentuj