Wiza do Turcji 2018 – ile kosztuje i jak ją otrzymać

Wiza do Turcji 2018: W sezonie letnim wiza do Turcji dla Polaków nadal obowiązują, a ich brak niestety nie pozwoli nam przekroczyć słonecznej granicy kraju minaretów. W jaki sposób można nabyć wizę do Turcji, ile ona kosztuje oraz na jak długo wystarczy? Poniżej wykaz najważniejszych informacji!

W grudniu  2014 roku Polskę obiegła fantastyczna wiadomość o przewidywanym zniesieniu wiz turystycznych do Turcji dla obywateli naszego kraju. Wszystko to z okazji ówczesnej wizyty premiera Turcji Ahmeta Davutoğlu w Warszawie, przypadającej z okazji zwieńczenia roku obchodów rocznicy 600-lecia polsko-tureckich relacji dyplomatycznych. Mimo upływu lat i poważnej deklaracji o przewidywanym zniesieniu obowiązku wizowego dla Polaków, jego termin oraz zasady do dziś nie zostały sprecyzowane. W sezonie 2018 wizyty turystyczne dla Polaków nadal obowiązują, a ich uzyskanie stanowi warunek otrzymania zgody na pobyt w Turcji.

Czytaj także: Czy w Turcji jest drogo? Koszty życia i podróżowania

Wiza do Turcji 2018 – jak ją otrzymać?

Planując wakacje w Turcji musimy pamiętać o obowiązku posiadania wizy turystycznej, upoważniającej do pobytu na terenie Turcji przez 90 dni w okresie 180 dni jej ważności (licząc od pierwszego wjazdu), bez prawa wykonywania pracy. Oznacza to, że po wykorzystaniu prawa do trzymiesięcznego pobytu nie można wjechać na teren Turcji do czasu wygaśnięcia nabytej wizy, tj. pół roku po dacie pierwszego przekroczenia granicy.

W sezonie turystycznym 2018 wizę turystyczną można nabyć na dwa sposoby – na stronie www.evisa.gov.tr wielokrotną wizę elektroniczną (e-wizę) lub na lotnisku po przylocie do Turcji wielokrotną wizę typu wklejka. Minimalna ważność paszportu do uzyskania wizy elektronicznej lub na lotnisku wynosi 180 dni od daty wjazdu do Turcji.

Czytaj także: Czy w Turcji obowiązuje EKUZ?

Ile kosztuje wiza do Turcji?

E-wiza jest oficjalnym dokumentem, który zezwala turystom na wjazd i podróż po Turcji. Dokument jest alternatywą dla wiz wydawanych w placówkach tureckich i na przejściach granicznych. Wnioskodawcy otrzymują wizy drogą elektroniczną po wprowadzeniu wymaganych danych i dokonaniu płatności kartą kredytową lub debetową (Mastercard lub Visa). Link do pobrania e-wizy jest udostępniany w ostatnim etapie, po otrzymaniu informacji, że wniosek został pomyślnie wypełniony. Płatności (20 USD) można dokonać tylko kartą kredytową lub debetową (wyłącznie Mastercard lub Visa).

Czytaj także: Odszkodowanie za opóźniony lot – jak je otrzymać?

W sezonie 2018 nadal można zakupić wizę po przyjeździe do Turcji –  w punktach sprzedaży na przejściach granicznych do odwołania. Opłatę w wysokości 30 USD, 25 EUR lub 20 GBP uiszcza się wówczas gotówką.

Planujesz wakacje w Turcji? Te miejsca Cię zachwycą:

Antalyainformacje praktyczne | polecane hotele

Side – informacje praktyczne | polecane hotele

Pamukkale – informacje praktyczne | polecane hotele

 

 

 

Spodobał Ci się ten tekst? Kliknij "Lubię to!" i pomóż mi dotrzeć do nowych czytelników.

27 Comments

 1. Wiesz, cenie sobie Twojego bloga w sumie glownie za dwie cechy, mianowicie z Twoich tekstow tu umieszczanych bije naprawdę wartosciowa szczerosc, co jest wazne, bo szczerosc w dzisiejszych czasach niestety jest brzydko mowiac na wymarciu, druga z tych kwestii to to, ze posiadasz naprawdę ogromny talent do pisania :)

 2. Dobrze, że wizę łatwo otrzymać na granicy i nie potrzebna jest duża biurokracja przed wyjazdem.

 3. Smialo mogę okreslic się Twoim wielkim fanem :) Mimo, ze od niedawna sledze Twojego bloga, to zdążyłem przeczytac wszystkie Twoje teksty, no i to z reguły więcej niż jeden, czy dwa razy :) Jesli kiedys wydasz jakas pozycje ksiazkowa, czy po prostu fizyczny zbiór Twoich tekstow, jestem osoba, która ja pierwsza kupi :) Pozdrawiam ciepło :)

 4. Nie wiedziałam nawet, że w Turcji wymagana jest wiza. :)
  Dobrze, że trafiłam na ten twój wpis bo planowaliśmy ze znajomymi taką “podróż w nieznane” właśnie do Turcji. Rozumiem, że taka wiza nie jest stricte pozwoleniem od państwa na wjazd, a właściwie kwitkiem, który się po prostu kupuje? Pozdrawiam serdecznie

  • Tak, zakup wizy turystycznej do Turcji (wiza wielokrotnego wjazdu, pozwalająca na łączny pobyt do 120 dni) to właściwie formalność, pod warunkiem, że nasz polski paszport jest ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu (wizę co prawda kupimy, jednak na lotnisku zostaniemy wówczas poproszeni o opuszczenie terytorium Turcji). Pozdrawiam ciepło! :)

 5. Hej ! We wtorek w końcu lecę do Turcji. Chcę kupić e-vizę. Na czym to dokładnie polega? Kiedy już ją wypełnię, to potem muszę ją wydrukować i dać celnikom na lotnisku w Turcji? a następnie oni mi ją wkleją do paszportu? :)

 6. 24.06.2015 lecimy z rodzina do Turcji więc, rozumiem że jeszcze można nabyć wizę na granicy?? Bardzo proszę o odpowiedź

 7. Witam. Nie posiadam karty kredytowej i martwi mnie czy kupie wize na lotnisku w ankarze 5.07.2017. Prosze o szybka odpowiedz

 8. Witam. Nie posiadam karty kredytowej i martwi mnie czy kupie wize na lotnisku w ankarze za gotowke 5.07.20117

 9. Jak długo sie czeka na visa droga elektroniczna?

 10. to bym się wybrała… nie wiedziałam, że wiza jest potrzebna tam

 11. od którego momentu ważna jest wiza?
  od daty jej wydania czy od daty przekroczenia granicy?
  załóżmy że wyjeżdżam z rodziną za 2 miesiące do Turcji a wizę elektroniczną chcę załatwić dziś to czy wiza będzie ważna 180 dni o dziś czy od dnia kiedy wylądujemy na granicy?
  nikt mi nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie, a ja jestem z tych dużo wcześniej zorganizowanych i chciałabym mieć dokumenty podróży skompletowane

  • Moniko, w momencie wypełniania wniosku wizowego online zaznacza się termin wjazdu do Turcji – od tego momentu ważna jest wiza. Jeżeli więc wizę kupisz dziś, a jako termin przekroczenia granicy wskażesz późniejszą datę, będzie ona wskazywała początek ważności wizy. Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny! :)

 12. Bardzo przydatne informacje! Wielkie dzieki :)

 13. Czy WIZE do Turcji musze zakupic przez Internet czy MÖGE a Lotnisku.

 14. Mam pytanie chcę kupić wizę do Turcji. Jestem na stronie gdzie się kupuję ale na liście państw nie ma samej Turcji tylko republika turecka północnego cypru

 15. Czy na każdym lotnisku w Turcji wykupię wizę?

 16. Witam
  Dzieki za artykuł
  Chciałem wyrobić wizę na http://www.evisa.gov.tr.
  Niestety podczas wpisywania kodu pocztowego 32-615 wyskakuje błąd że znak “-” jest niedozwolony.
  Jak wpiąć kod pocztowy w formularzu ?

 17. Fajna stronka. Jak czytam komętaże i pytania niektórych sierot, to martwię się czy wrócą z tych wojaży.

 18. Własnie teraz chciałem pobrac wize i napisane jest “Zwolniony z wizy”

Skomentuj

Popularne w tym tygodniu:

©  2013 - 2018 Agnieszka Wawrzyniak

Close
Przewiń na górę strony!