Wspaniałe Stulecie: Sułtanka Kösem – czym zaskoczy nowe Wspaniałe Stulecie?

Drugi sezon tureckiego serialu “Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem” wraca na ekrany TVP1! Bijącą rekordy popularności produkcję można oglądać od 13 lutego o godz. 18:35. Czym najnowszy sezon zaskoczy wszystkich fanów? Sprawdźmy!

Drugi sezon serialu, zatytułowany “Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem”, który w Turcji swoją premierę miał jesienią ubiegłego roku, skupia się na wydarzeniach z życia sułtana Murada IV, syna sułtanki Kosem. Akcja ma miejsce w czasach, gdy Murad jest już dorosłym mężczyzną, a Kosem niekwestionowaną najsilniejszą kobietą w państwie. Istotną zmianą w tym sezonie tureckiej produkcji jest fakt, że wcielająca się dotychczas w rolę Kosem turecka aktorka Beren Saat zrezygnowała z roli sułtanki. Zastąpi ją Nurgül Yeşilçay.

Zastąpienie Beren Saat starszą aktorką bez wątpienia przywodzi na myśl pierwszy sezon “Wspaniałego Stulecia”, w którym z roli sułtanki zrezygnowała uwielbiana przez widzów na całym świecie Meryem Uzerli. Jej następczyni, Vahide Perçin nigdy nie zdołała zdobyć choć w połowie tak ogromnej sympatii fanów. W przypadku drugiej serii losów sułtanki Kosem wszystko wskazuje jednak na to, że zmiana aktorki była strzałem w dziesiątkę.

W przeciwieństwie do Beren Saat, Nurgül Yesilçay stwarza postać ciekawszą, różnorodną, zaskakującą. Sułtanka Kosem w jej wykonaniu zyskuje nową energię i przyciąga uwagę widza. Rozgrywka między Kösem a ukochaną Murada Faryą Bethlen (w tej roli znana z „Imperium miłości” Farah Zeynep Abdullah) jako żywo przypomina niegdysiejsze starcia Kösem i Safije. W rolę Murada IV wciela się Metin Akdülger, nie należący do czołówki tureckich aktorów. Z odcinka na odcinek aktor zyskuje coraz bardziej i ma szansę solidnie namieszać w sercach widzów.

W Turcji “Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem” nie cieszy się tak dużą popularnością, jak wcześniejsze sezony. Co ciekawe, producenci zdecydowali się na kontynuację produkcji przede wszystkim z uwagi na ogromne zainteresowanie widzów w Europie.

Spodobał Ci się ten tekst? Kliknij "Lubię to!" i pomóż mi dotrzeć do nowych czytelników.

Popularne w tym tygodniu:

©  2013 - 2018 Agnieszka Wawrzyniak

Close
Przewiń na górę strony!