Zwiedzanie Stambułu w kilka godzin i to zupełnie za darmo!

Zwiedzanie Stambułu za darmo wreszcie stało się możliwe! Jeśli jesteście klientami linii lotniczych Turkish Airlines, planujecie międzylądowanie w Stambule a Wasz czas oczekiwania na kolejny lot do innego kraju wynosi co najmniej 6 godzin (nie więcej niż 24), koniecznie skorzystajcie z rewelacyjnej oferty Touristanbul, proponującej całkowicie darmowe zwiedzanie Stambułu z profesjonalnym przewodnikiem! W ramach projektu będziecie mieli szansę cieszyć się pięknem największych zabytków dawnego Konstantynopola, unikając jednocześnie nudnego oczekiwania na lotnisku. 

stambul_dojazd

Darmowa wycieczka objazdowa po Stambule wyrusza spod portu lotniczego Stambuł-Atatürk (zwiedzanie odbywa się w godzinach: 09:00 – 15:00, 12:00 – 18:00 oraz 09:00 – 18:00), a następnie realizuje program zwiedzania m.in. Hipodromu (Kolumna Wężowa oraz Obelisk Teodozjusza), Pałacu Topkapı, Cysterny Bazyliki, Hagii Sophii oraz >Błękitnego Meczetu. Oferta zwiedzania zależy od harmonogramu poszczególnych dni tygodnia i może zawierać minimalne różnice punktów programu. Goście Touristanbul są zwolnieni z wszystkich opłat za bilety wstępu do obiektów objętych trasą zwiedzania. W programie przewidziano również przerwę na tradycyjne tureckie śniadanie oraz lunch, opłacane przez Turkish Airlines. Po zakończonej wycieczce pasażerowie są odwożeni na lotnisko Atatürka, skąd mogą kontynuować swoją podróż.

touristanbul

Poznaj ceny hoteli w Stambule

Aby wziąć udział w darmowej wycieczce po Stambule nie potrzeba wcześniejszych zgłoszeń ani rezerwacji – wystarczy podejść do specjalnego punktu Touristanbul w hali przylotów lotniska Atatürka, najpóźniej na pół godziny przed rozpoczęciem zwiedzania. Szczegółowe informacje dostępne pod adresem: www.istanbulinhours.com/how-to-apply

see_desk_location

Agnieszka Wawrzyniak

Cześć! Mam na imię Agnieszka. Prowadzę tego bloga od 5 lat. Na Styku Kultur znajdziesz ponad 200 artykułów, dotyczących przede wszystkim Turcji, w której niegdyś mieszkałam, jak również wielu innych zakątków świata. W wolnej chwili polecam Ci lekturę mojej książki "Çanakkale i północno-zachodnia Turcja", jak również odwiedzenie mojego kanału na YouTube - @stykkultur. Dziękuję za odwiedziny! :)

12 Comments

 1. A czy wiesz może do kiedy trwa ta akcja zwiedzania? Bo ja dopiero pojawię się w Stambule pod koniec sierpnia i będę czekał na samolot osiem godzin, więc z chęcią bym skorzystał, w końcu taka okazja nie trafia się co dzień :)

 2. Przecudny blog!!!

 3. Już się ucieszyłam, a po sprawdzeniu okazało się, że przesiadki mam raz wcześnie rano, a kolejny – późnym wieczorem :(
  Tak czy inaczej super opcja! Dzięki za podzielenie się, może innym razem skorzystam a tym razem pozostaje mi wycieczka w miasto na własną rękę – mam raz 7, a raz 8 godzin przerwy.

  • Niestety, wstrzelenie się w ten preferowany czas pobytu rzeczywiście nie jest łatwe.. co nie zmienia faktu, że warto mieć tę promocję na uwadze – prędzej czy później na pewno się uda (a już z pewnością biorąc pod uwagę Twoje imponujące i dalekie podróże):) Przyjemności w Stambule i dzięki za odwiedziny! :)

 4. Bardzo fajna inicjatywa z tym zwiedzaniem. Nie wiem, kto był pomysłodawcą takie promocji ale kłaniam się przed nim nisko, po same… stopy ;)

 5. A co z wizą, jest dodatkowo płatna?

 6. mam pytanie: czy ktoś się orientuje czy jeżeli mam 7h czekania między lotami (przesiadkami) czy jestem w stanie coś zwiedzić? trzeba do tego mieć wize? jestem ok 16.55 w stambule. czy da się zapalać na to co jest na tej stronce internetowej http://www.istanbulinhours.com/how-to-apply nie ogarniam tego zbyt.

  Pozdrawiam,

  Ula

 7. Cześć

  Wielkie dzięki za informacje że Turkih Ariline oferują taką wycieczkę. Miałem się wybrać na podobną na własną rękę (przesiadkę w Istambule zaplanowałem tak aby mieć wolny czas na taką atrakcję. Dzięki Twojemu blogowi będę miał podwózkę w obie strony do starej części Istambułu:)

 8. Niestety nie dane mi będzie skorzystać z tej fantastycznej propozycji, mimo że mam 6 i pół godziny postoju, ponieważ mój samolot ląduje po 18. Ale myślałam, żeby samej udać się na szybkie zwiedzenie miasta. Czy z lotniska jest w miarę blisko do centrum? Wizę kupiłabym wcześniej online, ale zastanawiam się, czy jest sens. Pozdrawiam.

Skomentuj