12.5 C
Istanbul
Strona główna Riwiera Turecka Antalya Antalya, Turcja - praktyczny przewodnik 2021

Antalya, Turcja – praktyczny przewodnik 2021

-

- Reklama -

Zlokalizowana w południowo-zachodniej Turcji, Antalya to największe tureckie miasto na wybrzeżu Morza Śródziemnego, odwiedzane corocznie przez kilkanaście milionów zagranicznych turystów. To także dziewiąta co do wielkości metropolia Turcji, zamieszkiwane przez ponad 2,5 miliona osób. Za sprawą swojej bogatej historii, naturalnego piękna oraz różnorodności, Antalya uchodzi za jedną z największych atrakcji kraju. W 2019 roku, położoną nad rozległą zatoką, Antalyę odwiedziło 12,4 miliona turystów, co uplasowało ją na 10 miejscu wśród najchętniej odwiedzanych miast na świecie!

Temperatura i klimat

W mieście panuje typowy śródziemnomorski klimat – zimy są łagodne i niekiedy deszczowe, a lata suche i gorące. Lokali mieszkańcy mają w zwyczaju mawiać, że zima w Antalyi jest niczym wiosna, a wiosna przypomina lato. Antalya może pochwalić się rekordową ilością 300 słonecznych dni w roku. Średnia roczna temperatura wody w morzu wynosi 22,5 stopnia. Miłośnicy umiarkowanych temperatur powinni rozważyć wypoczynek w Antalyi w kwietniu, maju lub październiku. Najgorętsze miesiące to czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Deszczu w Antalyi można spodziewać się z kolei głównie w styczniu, lutym, listopadzie oraz grudniu.

Minimalna/maksymalna temperatura w Antalyi:

 • styczeń – luty: 5°C / 16°C
 • marzec – kwiecień: 7°C / 21°C
 • maj – czerwiec: 16°C / 30°C
 • lipiec – sierpień: 23°C / 33°C
 • wrzesień – październik: 19°C / 26°C
 • listopad – grudzień: 11°C / 18°C

Najważniejsze zabytki centrum Antalyi

- Reklama -

Antalya oraz jej okolice mogą pochwalić się dużą ilością dobrze zachowanych starożytnych pozostałości. Wiele z nich skrywa się na terenie zabytkowego centrum miasta.

 • Brama Hadriana – jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w mieście, wyznaczająca współcześnie granicę między starym miastem – Kaleiçi a nowoczesną odsłoną Antalyi. Licząca 14 metrów wysokości, brama w dawnych czasach stanowiła element murów obronnych, otaczających miasto. Starożytne propyleje z białego marmuru zostały zbudowane na cześć rzymskiego cesarza Hadriana, w czasach jego panowania (w 130 roku), i zachowały się do czasów współczesnych w bardzo dobrym stanie! Bramę wyróżniają fascynujące płaskorzeźby oraz kwieciste dekoracje, zdobiące głowy antycznych kolumn.
 • Zabytkowa dzielnica Kaleiçi – historyczne centrum miasta, w którym mieszczą się najważniejsze zabytki Antalyi – wieża Hıdırlık, minaret Yivli, Złamany Minaret oraz zabytkowy port. Wszystkie spośród tych atrakcji znajdują się w obszarze jednego kilometra kwadratowego – to dobra wiadomość, bo zwiedzanie Kaleiçi możliwe jest wyłącznie na piechotę, z uwagi na zakaz ruchu samochodowego w obrębie historycznej dzielnicy (wyjątek stanowią taksówki oraz samochody dostawcze). Oprócz słynnych zabytków, dzielnica Kaleiçi sama w sobie stanowi atrakcję turystyczną, bowiem jej obszar wypełniony jest niezliczoną ilością starych osmańskich domów, spośród których większość zmodernizowano i przekształcono w eleganckie hotele butikowe, pensjonaty, restauracje, bary i sklepy. Całość urozmaica bogata roślinność, w tym przede wszystkim palmy i cyprysy. Spacer po, otoczonym murami obronnymi, sercu Antalyi pozwala na odkrycie śladów historii z wielu okresów – począwszy od epoki hellenistycznej, przez rzymską, bizantyjską, seldżucką i osmańską, aż do współczesności.

Jak spędzić czas w Antalyi? Kilka pomysłów, które okażą się strzałem w dziesiątkę!

 1. Wybierz się na spacer po Kaleiçi, wkraczając na stare miasto przez Bramę Hadriana. Zafunduj sobie jeden z orzeźwiających, świeżo wyciskanych owocowych soków, oferowanych na tutejszych straganach.
 2. Podziwiaj piękno lokalnej architektury i pozwól sobie na zgubienie się w gąszczu historycznych murów i klimatycznych brukowanych uliczek.
 3. Wybierz się na wycieczkę łodzią, w trakcie której przyjrzysz się pięknu miasta z perspektywy morza, jak również odkryjesz malowniczość lokalnej zatoki.
 4. Zobacz wieżę zegarową, pod którą na spotkania umawiają się zwykle mieszkańcy miasta.
 5. Obserwuj zachód słońca w lokalnym porcie, w którym cumują łodzie i statki, których pirackie stylizacje zachwycają najmłodszych.
 6. Przyjrzyj się z bliska dwóm symbolom Antalyi – minaretowi Yivli oraz Złamanemu Minaretowi.
 7. Skosztuj lokalnej kuchni w restauracjach zlokalizowanych w obrębie Kaleiçi.
 8. Wybierz się piechotą (lub zabytkowym tramwajem) na miejską plażę Konyaaltı, znajdującą się w zachodniej części miasta.

Życie nocne w Antalyi

Wieczorem warto wybrać się do zabytkowej dzielnicy Kaleiçi i pozwolić ponieść się muzyce na żywo, dobiegającej z niemalże każdej uliczki! Prawie wszystkie hotele, restauracje oraz bary starego miasta posiadają wewnętrzny dziedziniec, w którym – w towarzystwie bujnej roślinności – można nacieszyć się urokiem dawnej osmańskiej architektury, popijając przy tym drinka, paląc fajkę wodną lub kosztując pysznej miejscowej kuchni. Życie nocne Antalyi to także świetna okazja do nawiązania nowych znajomości, zarówno z innymi turystami, którzy przybywają tu niemalże z każdej części świata, jak i z lokalnymi mieszkańcami. Wieczory w Kaleiçi umilają liczne koncerty na żywo – zarówno te będące sympatycznym przygrywaniem do posiłków, jak i profesjonalne występy tureckich gwiazd, odbywające się w lokalnych klubach muzycznych.

Polecane muzea w Antalyi

 • Muzeum Archeologiczne / Muzeum Antalyi – jedna z największych, a zarazem najważniejszych placówek muzealnych w Turcji, zlokalizowana w dzielnicy Konyaaltı. Obiekt oferuje 13 sal ekspozycyjnych, jak również galerię na otwartym powietrzu. Powierzchnia muzeum liczy 7 tys. m2, a w jego wnętrzach podziwiać można około 5 tys. eksponatów, odzwierciedlających bogatą historię regionu. Wśród najciekawszych obiektów warto wskazać m.in. bizantyjskie mozaiki znalezione podczas wykopalisk w Ksantos, relikwie św. Mikołaja, szklane przedmioty z okresu rzymskiego, anatolijskie dywany z czasów osmańskich, czy odzwierciedlenie typowego dawnego anatolijskiego domu. Bilet wstępu na teren muzeum kosztuje 45 TL i można go zakupić online, klikając TUTAJ.
 • Dom Atatürka w Antalyi – muzeum jest poświęcone oficjalnym wizytom Mustafy Kemala Atatürka, fundatora Republiki Turcji, jakie miały miejsce w Antalyi. Atatürk Evi ve Müzesi mieści się w dwukondygnacyjnej replice domu, który został stworzony na podstawie dawnej rezydencji. Atatürk przebywał tu dwukrotnie, podczas oficjalnych wizyt w Antalyi, w 1930 oraz 1935 roku. W willi podziwiać można m.in. stare dokumenty, związane z wizytami prezydenta Turcji w mieście, jak również odtworzoną replikę biura oraz sypialni, z której korzystał. Najważniejszym elementem muzeum jest pokój z osobistymi rzeczami Mustafy Kemala, pochodzącymi z mauzoleum przywódcy, znajdującego się w Ankarze. Wstęp do Domu Atatürka jest bezpłatny.
 • Muzeum Suna & İnan Kıraç Kaleiçi – zlokalizowana w sercu zabytkowego Kaleiçi, placówka poprzez swoją ekspozycję odzwierciedla ducha kultury ludowej regionu. Muzeum zostało otwarte w 1996 roku i obejmuje dwa budynki – tradycyjny anatolijski dom oraz zaadaptowany na potrzeby muzealne, budynek dawnego kościoła prawosławnego Aya Yorgi. Pierwsza część muzeum to dwupiętrowy przykład tradycyjnego XIX-wiecznego domu z Antalyi, w którym podziwiać można m.in. sceny z życia codziennego dawnych mieszkańców. We wnętrzu dawnego kościoła podziwiać można z kolei przepiękne przykłady ceramiki z regionu Çanakkale. Bilet wstępu do muzeum kosztuje 5 TL.

Polecane plaże w Antalyi

- Reklama -

Prowincja Antalya to prawdziwa perła Riwiery Tureckiej, mogąca pochwalić się niezliczoną ilością piaszczystych plaż oraz luksusowych kurortów. Do 2019 ponad 200 plaż, 5 marin oraz 8 portów jachtowych z regionu otrzymało prawo do używania znaku Błękitnej Flagi. Aby zakwalifikować się do tego programu, miejsca te musiały spełnić szereg rygorystycznych kryteriów środowiskowych, edukacyjnych, jak również tych związanych z bezpieczeństwem.

 • Mermerli – niewielka prywatna kamienista plaża, należąca do sąsiadującej z nią restauracji o tej samej nazwie. Znajduje się w zabytkowym centrum miasta, w bliskim sąsiedztwie portu. Za sprawą swojej lokalizacji, nieco odizolowanej za klifem, niegdyś była używana wyłącznie przez kobiety. Obecnie Mermerli jest dostępna dla wszystkich, jednak wypoczynek na niej wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty za leżak, wynoszącej 20 TL. Bardzo przyjemne miejsce, w którym można się schłodzić, popływać w krystalicznie czystej wodzie lub delektować się pysznym drinkiem i malowniczymi widokami. W związku z ograniczoną przestrzenią i brakiem piasku, plaża raczej nie przypadnie do gustu najmłodszym.
 • Lara – jedna z najbardziej znanych plaży w Antalyi, zlokalizowana na obrzeżach miasta. Temperatura morza jest tu cieplejsza, niż na plaży Konyaaltı. Lara może pochwalić się również rozległym piaszczystym wybrzeżem, z malowniczym widokiem na góry. W sezonie jest tu dosyć tłumnie, jednak każdy bez trudu znajdzie miejsce do wypoczynku. Na plażę Lara z centrum miasta najłatwiej dotrzeć autobusem linii KL08, VL13 lub VL13A.
 • Konyaaltı – kamienista publiczna plaża, znajdująca się w zachodniej części miasta i rozciągająca się na 7 km, od klifów aż do pasma gór Beydağları. Chętnie odwiedzana przez miłośników sportów wodnych. W pobliżu znajdują się liczne bary, kawiarnie, kluby i hotele. Do dyspozycji odwiedzających plażę pozostają bezpłatne szatnie i prysznice. Wzdłuż plaży rosną tureckie sosny oraz krzewy hibiskusa, co dodaje okolicy dodatkowego uroku. Z centrum Antalyi można tu dotrzeć na piechotę (około 40 min.) lub zabytkowym tramwajem.

Ceny w Antalyi

Według danych zebranych w serwisie NUMBEO, największej internetowej porównywarce cen podstawowych produktów i usług na świecie, koszty życia w Antalyi są o 27.18% niższe od tych w Warszawie. Średnie ceny w Antalyi w 2020 roku, przy kursie tureckiej liry z marca (1 TR = 0,65 PLN) prezentują się następująco:

 • Posiłek w niedrogiej restauracji – 22 TL (około 14 PLN)
 • Posiłek dla dwóch osób w restauracji o średnim standardzie – 80 TL (około 50 PLN)
 • Posiłek w lokalu typu fast food – 21 TL (około 13 PLN)
 • Lokalne piwo w restauracji (0,5 l) – 13 TL (około 9 PLN)
 • Importowane piwo w restauracji (0,33 l) – 15 TL (około 10 PLN)
 • Cappuccino w restauracji – 10 TL (około 7 PLN)
 • Woda w restauracji (0,33 l) – 2 TL (około 1,3 PLN)
 • Lokalne piwo w sklepie (0,5 l) – 11 TL (około 7 PLN)
 • Importowane piwo w sklepie (0,33 l) – 15 TL (około 10 PLN)
 • Paczka Marlboro – 16 TL (około 10 PLN)
 • Litr benzyny – 7 TL (około 5 PLN)
 • Opłata początkowa w taksówce (taryfa dzienna) – 4 TL (około 2,6 PLN)
 • Taksówka / 1 km (taryfa dzienna) – 3,6 TL (około 2,5 PLN)

Co warto kupić w Antalyi

W starej dzielnicy Kaleiçi nie brakuje sklepów z pamiątkami, wyrobami skórzanymi oraz dywanami i gobelinami, będącymi najlepszym przykładem wiekowej tureckiej tradycji tkackiej. O cenie dywanów zwykle decyduje grubość jego węzłów – im jest ich więcej, tym koszt tekstyliów jest większy. Produkty wykonane z jedwabiu są również znacznie droższe od tych, utkanych z bawełny. Osoby planujące zakupić dywan powinny się wystrzegać sprzedawców, którzy nagabują turystów, bowiem ceny ich produktów są zwykle znacznie wyższe od tych rynkowych. W Antalyi z łatwością znaleźć można również liczne sklepy z odzieżą oraz obuwiem, które rozciągają się przede wszystkim wzdłuż ulic Konyaalti Cad., Atatürk Cad. oraz Isiklar Cad.

Miłośników dużych galerii handlowych z pewnością zadowoli wizyta w Migros Mall, jednym z największych centrów handlowych w okolicy, w którym mieści się ponad 130 sklepów, m.in. z odzieżą, obuwiem, biżuterią, dekoracjami do domu oraz książkami. Obiekt oferuje również kino oraz dużą sekcję lokali gastronomicznych, w której skosztować można typowych tureckich dań. Migros Mall jest czynny od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 10:00 – 22:00. Nam do centrum udało się z łatwością dotrzeć tramwajem, jednak Mall oferuje również dla swoich gości darmowy transfer, z wyznaczonych punktów w mieście. Szczegóły dostępne na oficjalnej stronie sklepu.

Transport w Antalyi

Poruszanie się po Antalyi jest stosunkowo łatwe, szczególnie w przypadku podróżnych, którzy zdecydują się na pobyt w obrębie starego miasta Kaleiçi, które można swobodnie zwiedzać na piechotę. Metropolia posiada jednak również dobrze rozwiniętą komunikację miejską, w skład której wchodzą autobusy, minibusy, tramwaje oraz licencjonowane taksówki.

 • Autobusy to główny środek transportu publicznego w Antalyi, dowożący pasażerów to niemalże każdej części miasta. Trasy autobusowe przebiegają obok głównych atrakcji turystycznych oraz najpopularniejszych punktów w mieście.
 • Minibusy / dolmusze – popularny w całej Turcji środek transportu, który zatrzymuje się w wyznaczonych miejscach, jak również zabiera chętnych bezpośrednio z ulicy w trakcie jazdy. Opłaty dokonuje się w gotówce, bezpośrednio u kierowcy (lub jego pomocnika, siedzącego z tyłu), a koszt podróżowania dolmuszem wynosi zwykle od kilku do kilkunastu lir, w zależności od długości trasy.
 • Tramwaje – Miasto może pochwalić się dwoma głównymi liniami tramwajowymi, obsługiwanymi przez firmę AntRay Airport Line (trasa ze stacji Fatih do lotniska) oraz Expo Line (trasa ze stacji Fatih do lokalnej hali Expo). Cena normalnego biletu w jedną stronę wynosi 3,20 TL. W Antalyi od 1999 roku kursuje również tzw. Zabytkowy Tramwaj (tur. Nostalji tramvay hatti), obsługiwany przez leciwe pojazdy z Norymbergi. Tramwaj kursuje wzdłuż głównego bulwaru, przez centrum miasta (mijając m.in. Bramę Hadriana), kończąc swoją trasę w pobliżu plaży Konyaaltı. Zabytkowa oraz nowa linia tramwajowa mijają się na jednym z centralnych skrzyżowań w centrum, jednak nie przecinają się, ani też nie łączą.
 • Licencjonowane taksówki miejskie – można je rozpoznać po żółtym kolorze oraz numerach rejestracyjnych, widocznych również po bokach. Taksówki to praktyczny i wygodny sposób poruszania po Antalyi, jednak ich koszt znacznie przewyższa poruszanie się komunikacją miejską. W przeciwieństwie autobusów i minibusów, taksówki mogą wjechać na teren starego miasta Kaleiçi, stanowiąc tym samym najlepszą alternatywę dla osób, pragnących dotrzeć tam z lotniska, z ciężkim bagażem.

Antalya dla dzieci

 1. Sandland – w maju corocznie do miasta zjeżdżają się artyści z całego świata, wykonujący imponujące rzeźby z piasku, które następnie przez kolejne miesiące służą jako ekspozycja wystawy tymczasowej Muzeum Rzeźby Piaskowej. W ramach wydarzenia “Sandland” corocznie wykorzystuje się w Antalyi ponad 10,000 ton piasku, z którego powstają gigantycznych rozmiarów rzeźby, o pieczołowicie dopracowanych detalach – a wśród nich m.in. egipskie piramidy, czy posągi Buddy. Rzeźbiarze wykonują swoje prace w pojedynkę lub w 2-3 osobowych zespołach, w trakcie trzech tygodni. Powstałe przy użyciu wyłącznie wody i piasku prace liczą zwykle setki ton wagi oraz wiele metrów wysokości oraz długości. Ponad 150 prac można podziwiać w Muzeum Rzeźby Piaskowej. Corocznie wystawie towarzyszy inna tematyka.
 2. Akwarium w Antalyi – jedno z miejsc uwielbianych przez dzieci! Obiekt może pochwalić się jednym z najdłuższych tuneli akwarystycznych na świecie, liczącym 131 metrów. Wśród atrakcji wskazać należy również 40 akwariów tematycznych, Śnieżny Świat oraz Muzeum Lodu, w którym dzieci mogą bawić się prawdziwym śniegiem (dla nas brzmi to dosyć zabawnie, jednak dla wielu nacji to prawdziwa atrakcja!). Przed wejściem do sali śnieżnej, każdy odwiedzający otrzymuje specjalny kombinezon. Oprócz dużej ilości ryb i rekinów, można tu również podziwiać gady i płazy zamieszkujące terrarium.
 3. Muzeum Zabawek (tur. Oyuncak Müzesi) – w obiekcie można podziwiać bogatą kolekcję ponad 3 tys. zabawek, zarówno tych najstarszych, pochodzących z lat 60. XIX wieku, jak również tych współczesnych. Wizyta w tym miejscu z pewnością zachwyci pociechy. Oprócz przyjrzenia się z bliska niezliczonej ilości kolorowych figurek oraz klocków, najmłodsi mają możliwość zrobienia sobie zdjęć z pomnikami najpopularniejszych bohaterów kreskówek.

Koty w Antalyi i w tureckiej kulturze

Podobnie, jak niemalże w całej Turcji, także w Antalyi spotkać można wiele żyjących na ulicy kotów. Turcy zwykle bardzo się o nie troszczą, dokładając starań, by przed domami, restauracjami i hotelami zawsze znajdowały się uzupełnione miski z suchą karmą oraz wodą. Choć dachowce wiodą uliczne życie, każdy z nich jest zwykle przypisany do określonego budynku, gdzie ma swojego opiekuna, do którego chętnie wraca. Z uwagi na duży szacunek i miłość do kotów, wpisany w turecką kulturę, zwierzęta te są zwykle bardzo ufne i chętnie pozwalają się głaskać turystom.

Miłośników kotów oraz osoby zainteresowane ich wszechobecnością na tureckich ulicach z pewnością zainteresuje film dokumentalny “KEDI – sekretne życie kotów”. 80-minutowy dokument ukazuje ich życie w przestrzeni Stambułu, niespełna ponad 15-milionowej (nieoficjalnie ponad 20 milionów!) metropolii. Film swoją polską premierę miał w lipcu 2017. Turecka reżyserka Ceyda Torun zaprezentowała w nim kilka odrębnych historii wybranych dachowych kotów oraz osób, które na co dzień mają okazję przyglądać się ich życiu. W jeszcze bardziej fascynujący sposób Torun zaprezentowała nieoczywistą relację, jaka łączy je z mieszkańcami Stambułu. Film porusza także wiele problemów, z jakimi koty oraz ich opiekunowie muszą się obecnie mierzyć, w związku z rozwojem miasta i dynamiczną rozbudową jego infrastruktury.

Co warto zobaczyć w okolicy Antalyi

 • Wodospady Düden  – w pobliżu Antalyi zlokalizowane są dwa wodospady, utworzone przez rwącą rzekę Düden Çayı, niemalże dosłownie wpadającą do morza w pobliżu plaży Lara. Z uwagi na dużą malowniczość oraz sporo obszarów zieleni, okolica jest bardzo popularna wśród mieszkańców miasta, którzy w weekendy chętnie urządzają tu pikniki.
 • Side – miasteczko oddalone o 60 km na południowy-wschód od Antalyi, w pobliżu miasta Manavgat. Na co dzień zamieszkuje je 18 tysięcy mieszkańców. W sezonie letnim liczba rezydentów wzrasta kilkukrotnie, za sprawą tysięcy turystów z całego świata, którzy przybywają tu na wakacje. Oprócz walorów wypoczynkowych, Side znane jest również dzięki licznym starożytnym pozostałościom, zlokalizowanym w centrum miasta. Prawdziwą ikoną i symbolem Side są ruiny świątyni Apolla. Zabytek znajduje się tuż przy morskim brzegu, co czyni je także popularnym punktem licznych sesji zdjęciowych.
 • Alanya – leżąca 135 km na wschód od Antalyi, Alanya to popularna miejscowość wypoczynkowa, otoczona górami Taurus. Warto wybrać się tu na całodniową wycieczkę, by przyjrzeć się z bliska m.in. Alanya Kalesi, czyli XIII-wiecznej twierdzy seldżuckiej oraz Kızıl Kule – liczącej 33 metry wieży z czerwonej cegły, zlokalizowanej w okolicy portu. Miasteczko może pochwalić się również urokliwą mariną oraz ładnymi plażami.
 • Pamukkale – jedna obowiązkowych atrakcji turystycznych Turcji, oddalona od Antalyi o około 240 km. Turyści z całego świata przybywają do “Bawełnianej Twierdzy”, by zobaczyć miasteczko otoczone polami bawełny, nad którym dumnie górują nieskazitelnie białe wapienne wzniesienia, wzbogacone o śnieżnobiałe tarasy w kształcie muszli ostryg oraz spływającą po nich turkusową wodę, bogatą w składniki mineralne z gorących źródeł. Ten unikatowy w skali światowej cud natury powstał w wyniku działania wód wapiennych, wypływających z licznych lokalnych źródeł termalnych.
 • Kościół św. Mikołaja w Demre – budynek został współcześnie przekształcony w Muzeum Świętego Mikołaja (tur. Noel Baba Müzesi). W ruinach kościoła podziwiać możemy m.in. dobrze zachowane freski bizantyjskie oraz mozaiki podłogowe. Najważniejszym miejscem wewnątrz obiektu jest dawny grobowiec św. Mikołaja, biskupa Miry (współcześnie Demre), który zasłynął dokonywanymi cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym.
 • Starożytna Myra – 140 km na południowy-zachód od Antalyi zlokalizowane jest stanowisko archeologiczne starożytnej Myry. Najważniejszym i najbardziej imponującym elementem obszaru archeologicznego jest kompleks grobowców licyjskich, wykutych piętrowo w skale klifu. Ich forma imituje fasady domów, a niekiedy także świątyń. Antyczne grobowce zostały udekorowane licznymi płaskorzeźbami, które przedstawiają m.in. walkę gladiatorów. Całość stanowi bardzo niecodzienny i intrygujący widok, obok którego nie sposób przejść obojętnie!
Autorka bloga

Cześć, jestem Aga! Miło mi powitać Cię na Styku Kultur. Od 8 lat piszę i opowiadam o Turcji, czego efektem jest m.in. ponad 450 tekstów, które znajdziesz na blogu. Wśród nich m.in. relacje z naszych licznych podróży do Stambułu, na Wybrzeże Egejskie, Riwierę Turecką, do Kapadocji i okolic a także do południowo-wschodniej Anatolii. Zaobserwuj mój kanał na Instagramie oraz Facebooku, by być na bieżąco z naszymi kolejnymi podróżami! 

Autor zdjęć

Cześć, jestem Marcin! W trakcie naszych podróży towarzyszę Agnieszce razem z aparatem, uwieczniając na zdjęciach to, co oglądamy. Zazwyczaj profesjonalną lustrzanką lub bezlusterkowcem z zestawem obiektywów, a czasami po prostu z komórką. Poza tym zaciągam Agę do sklepów muzycznych i na festiwale, szukając podczas naszych wojaży dobrej muzyki. Zajrzyj na moją stronę oraz profile na Facebooku i Instagramie, by dowiedzieć się więcej.

- Advertisement -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Istanbul
bezchmurnie
12.5 ° C
13 °
12 °
37 %
1.5kmh
0 %
pon
11 °
wt
15 °
śr
17 °
czw
15 °
pt
13 °

Najnowsze:

Chrześcijaństwo w Turcji: 5 miejsc, które warto odwiedzić

Choć 98% ludności Turcji wyznaje islam, ślady obecności chrześcijaństwa na obszarze kraju widać w wielu miejscach. Ziemie obecnie należące...

Turcy przygotowują się do Ramadanu. W Kayseri hitem pastırma pozłacana jadalnym złotem

Już 13 kwietnia rozpocznie się Ramadan (w Turcji znany jako Ramazan), tradycyjny 30-dniowy post, w trakcie którego muzułmanie na...

Turecki duet ojciec-syn stworzył mikrotonalną gitarę z klocków Lego

Lubisz orientalne brzmienie tureckiej bağlamy? Sprawdź, jak znakomicie brzmi mikrotonalna gitara z klocków Lego, będąca pomysłem Tolgahana Çoğulu oraz...

Obostrzenia w Turcji & zasady powrotu do Polski [KWIECIEŃ 2021]

Planujesz podróż do Turcji w kwietniu lub maju 2021? Poniżej znajdziesz podsumowanie aktualnych oraz zapowiadanych obostrzeń. Do 30 marca...
Close