15 C
Istanbul


Strona główna Tajlandia Bangkok Bangkok co warto zobaczyć w stolicy Tajlandii

Bangkok co warto zobaczyć w stolicy Tajlandii

-

Bangkok co warto zobaczyć w stolicy Tajlandii, które części miasta warto odwiedzić, w jaki sposób podróżować oraz gdzie dobrze zjeść? W tym artykule znajdziesz informacje dotyczące największych atrakcji Bangkoku oraz miejsc, które powinien odwiedzić każdy turysta.

Bangkok 8 Bangkok co warto zobaczyć w stolicy Tajlandii

W poprzednim tekście (znajdziecie go TUTAJ) opisałam Wam moje wrażenia z 8-dniowego pobytu w Bangkoku. Wyjaśniłam też, dlaczego spędziliśmy w stolicy Tajlandii stosunkowo dużo czasu, podczas gdy większość odwiedzających poświęca miastu maksymalnie 3 dni. Skoro podstawy mamy już za sobą, dziś chciałabym Was zabrać na spacer po mieście! Poniżej zebrałam dla Was podsumowanie miejsc, które w mojej ocenie trzeba zobaczyć podczas pobytu w Bangkoku.

Obejrzyj moją relację z odwiedzin świątyni Wat Pho

Bangkok co warto zobaczyć w stolicy Tajlandii

1. Wat Arun – Świątynia Świtu

Nawet jeśli zwiedzanie obiektów sakralnych nie jest Waszym ulubionym zajęciem, wizyta w najsłynniejszych świątyniach buddyjskich w Bangkoku z całą pewnością na długo pozostanie w Waszej pamięci. Choć najsłynniejsza z nich to bez wątpienia Wat Pho, słynąca z gigantycznego posągu odpoczywającego Buddy, moją ulubienicą jest zdecydowanie świątynia Wat Arun. Położona przy zachodnim brzegu rzeki Menam jest jednym z najstarszych zabytków Bangkoku. Świątynia o ścianach udekorowanych potłuczoną porcelaną największe wrażenie robi po zmroku! Oprócz samej budowli, na uwagę zasługuje także otaczający ją kompleks ogrodowy. Kupując bilet za 30 BHT można tu dotrzeć łodzią ekspresową. Wnętrze Wat Arun można zwiedzać w godzinach 8:30 – 17:30.

Bangkok 119 Bangkok co warto zobaczyć w stolicy Tajlandii

2. Wat Traimit – Świątynia Złotego Buddy

Drugą w kolejności świątynią, którą w mojej ocenie po prostu trzeba zobaczyć jest Wat Traimit, leżąca w dzielnicy Chinatown. W jej wnętrzu znajduje się największy na świecie posąg Buddy, wykonany ze szczerego złota. XIII-wieczna trzymetrowa figura waży ponad 5 ton! Świątynia jest otwarta dla zwiedzających w godzinach 9:00 – 17:00.

Bangkok 48 Bangkok co warto zobaczyć w stolicy Tajlandii

3. Rejs wzdłuż Menamu

Chao Phraya, jak w języku tajskim nazywana jest rzeka, to istotny punkt na mapie miasta. Wykorzystywana do nawadniania, żeglugi i spławu drewna, stanowi także istotny element komunikacji miejskiej. Wzdłuż brzegu Menamu zlokalizowane są niewielkie porty, do których dobijają promy pasażerskie. W praktyce są to średnich rozmiarów łódki, obsługujące przewozy międzybrzegowe w Bangkoku. Koszt rejsu takim promem to od 15 do 40 BHT, bez względu na liczbę przystanków.

Bangkok 195 Bangkok co warto zobaczyć w stolicy Tajlandii

4. Dzielnica Chinatown

Powstała ponad 200 lat temu chińska dzielnica Bangkoku to jedna z głównych atrakcji miasta. Oprócz turystów, chętnie przybywają tu na zakupy również Tajowie z innych części miasta. Prawdopodobnie łatwiej wymienić rzeczy, których nie można tu kupić, aniżeli dostępny asortyment. Są tu stragany odzieżowe, z antykami, z pamiątkami, ze sprzętem elektronicznym oraz biżuterią. Największym atutem dzielnicy są jednak uliczne stragany, które wieczorami oferują największe smakołyki kuchni azjatyckiej.

Close