O nas & o blogu

Cześć, 

AgnieszkaMaury StykKultur 300x300 O nas & o blogu
Agnieszka Maury

mam na imię Agnieszka. Z wykształcenia jestem dziennikarką i kulturoznawczynią, zawodowo związaną z branżą muzyczną i PR. Na pomysł założenia bloga podróżniczego wpadłam ponad 7 lat temu, kiedy też na jakiś czas wyprowadziłam się do północno-zachodniej Turcji. Swoje miejsce na Ziemi ostatecznie znalazłam jednak znacznie bliżej, bo w Warszawie, gdzie mieszkam na co dzień. Stolica to nie tylko miejsce najbliższe mojemu sercu, ale także doskonała baza wypadowa do częstych wyjazdów.

marcin fotograf 300x300 O nas & o blogu
Marcin Bąkiewicz

W życiu i podróżach towarzyszy mi Marcin, który od 2016 roku jest również autorem zdjęć, uzupełniających treści na blogu. Marcin na co dzień pracuje w radiu, czego efektem są również nasze częste wypady na festiwale muzyczne oraz showcase’y. Wspólnie udało nam się odwiedzić już kilkanaście krajów. Pewnie byłoby ich znacznie więcej, gdyby nie fakt, że co najmniej kilka razy w roku zdarza nam się wracać do Turcji oraz coraz systematyczniej również do Tajlandii. :)

Choć witryna, na której się znajdujesz, ma zaledwie 3 lata, tworzę ją od ponad 7!

W 2007 roku, w wieku niespełna 18 lat, po raz pierwszy pojechałam na wakacje do Turcji, jednak, mimo mojego zachwytu nad krajem minaretów, nie była to miłość od pierwszego wejrzenia! W trakcie kolejnych lat kierunkiem moich podróży była przede wszystkim Grecja.
W 2013 roku, tuż po zakończeniu studiów, wyprowadziłam się na kilkanaście miesięcy do tureckiego miasta Çanakkale; wtedy też założyłam tego bloga, który początkowo nosił nazwę “Merhaba Çanakkale!“. Początkowo witryna była poświęcona przede wszystkim relacjonowaniu na bieżąco moich doświadczeń, związanych z życiem w Turcji.
W 2014 roku zmieniłam nazwę bloga na “Styk Kultur“. Witryna znajdowała się wówczas w serwisie Blog.pl i została wyróżniona w sekcji “Znani Blogują – Podróże”, dzięki czemu moje teksty systematycznie były wyróżniane na stronie głównej serwisu Onet.pl.
W 2014 roku wyjechałam na wolontariat europejski, realizowany w Funchal, stolicy Madery. Efektem tej pracy był obszerny cykl tekstów o portugalskiej wyspie.
W 2015 roku wydałam przewodnik turystyczny “Çanakkale i północno-zachodnia Turcja. Przewodnik Globtrotera“. Książka nie była nawet najmniejszym sukcesem w komercyjnym rozumieniu tego słowa, jednak pozwoliła mi podsumować etap życia w Çanakkale, a przede wszystkim spełniła moje marzenia o wydaniu treści w formie papierowej.


W 2016 roku aktywnym współtwórcą Styku Kultur został mój partner, Marcin, którego obszerne galerie uzupełniają publikowane przeze mnie treści. I z dumą przyznaję, że takich fotografii może pozazdrościć Stykowi niejedna podróżnicza witryna! Ale nic w tym dziwnego – Marcin ma na swoim koncie wiele lat zawodowej fotografii koncertowej, w trakcie której przed jego obiektywem stawały największe światowe gwiazdy muzyki.
W 2017 roku podjęłam decyzję o przeniesieniu bloga na nową, prywatną domenę www.stykkultur.pl; decyzja ta wiązała się z koniecznością rozpoczęcia pracy nad pozycjonowaniem strony niemalże od zera;
W trakcie minionych siedmiu lat blogowania odwiedziłam dziesiątki miejsc, które opisałam na blogu. Wbrew pozorom, Turcja nie jest jedynym krajem, któremu poświęcam swoją uwagę! Na Styku Kultur znajdziecie sporo informacji i relacji z podróży m.in. do Tajlandii, Portugalii, Grecji, Hiszpanii, Gruzji oraz Chorwacji.
W 2019 roku spełniliśmy marzenie o zwiedzeniu południowo-wschodniej Anatolii, efektem czego stał się cykl tekstów, znajdujących się w dziale “Turcja Wschodnia“. Oczywiście, nie zabrakło również obszernej ilości zdjęć i relacji wideo!

Co będzie dalej? Nieustanna praca nad rozwojem Styku Kultur, który stał się integralną częścią mojego życia!

Jeśli masz do mnie pytanie lub propozycję współpracy, napisz maila na adres kontakt@stykkultur.pl.

Podoba Ci się tutaj, masz uwagi lub sugestie? Zostaw swój komentarz! :)