[GALERIA] BODRUM: Sprawdź, jak wygląda popularny wakacyjny kurort na zachodnim wybrzeżu Turcji

AUTOR ZDJĘĆ: Marcin Bąkiewicz

Bodrum popularne tureckie miasto portowe w prowincji Muğla, leżące u wejścia do Zatoki Gökova. Znane w starożytności jako „Halikarnas”, miasto było niegdyś siedzibą Mauzoleum w Halikarnasie, jednego z Siedmiu Cudów Świata Starożytnego. Jedną z głównych atrakcji miasta jest Zamek św. Piotra, zbudowany przez joannitów w XV wieku. W trakcie wakacji w Bodrum warto również zwrócić uwagę na ruiny wspomnianego Mauzoleum w Halikarnasie, Muzeum Sztuki Zekiego Mürena oraz grecko-rzymski teatr z IV wieku p.n.e.

Ściany tradycyjnych budynków Bodrum są zwykle malowane na biało. W celu ochrony tej tradycyji, użycie jakiejkolwiek farby innej niż biała na zewnętrznych fasadach budynków zostało oficjalnie zakazane przez władze prowincji w 2006 roku.

Więcej informacji o Bodrum i Turcji Egejskiej znajdziesz TUTAJ.

Planujesz wakacje w Bodrum? Obejrzyj naszą galerię i sprawdź, jak wygląda popularny turecki kurort:

AUTOR ZDJĘĆ: Marcin Bąkiewicz

Zdjęcia oraz treści dostępne w witrynie Styk Kultur są objęte ochroną prawa autorskiego, w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody autorów.