Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta

Krabi Town to niewielkie tajlandzkie miasteczko handlowe, zlokalizowane 12 kilometrów od Ao Nang, w południowej prowincji Krabi. Z uwagi na swoją lokalizację oraz międzynarodowe lotnisko, znajdujące się na przedmieściach, Krabi corocznie odwiedzane jest przez setki tysięcy turystów z całego świata.

Koh Lanta i Krabi 51 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta

Rozwinięta turystyka regionu nie wpłynęła jednak znacząco na styl życia mieszkańców Krabi Town – będąc strategicznym węzłem komunikacyjnym, miasto wydaje się być niewzruszone na potrzeby masowej turystyki i ogranicza swoją ofertę wyłącznie do odpowiedniej liczby dostępnej infrastruktury hotelowej. Nic więc dziwnego, że większość turystów spędza tu zwykle jeden dzień, szybko udając się w kierunku urokliwych wysp i kurortów, obmywanych przez Morze Andamańskie.

- Reklama -

W trakcie naszej tegorocznej podróży do Tajlandii, w ramach której wypoczywaliśmy w Ao Nang oraz na Koh Lancie, do Krabi Town dotarliśmy trzykrotnie. Pierwsza wizyta była związana z naszym przylotem, ponieważ zdecydowaliśmy się na zakup biletów linii Qatar Airways, na trasie Warszawa – Doha – Krabi, omijając tym samym wyjątkowo Bangkok. Krabi było jednak wówczas krótkim przystankiem, z którego szybko udaliśmy się w kierunku Ao Nang. Za drugim razem do Krabi dotarliśmy na słynny nocny market, odbywający się tu w każdy piątek, sobotę i niedzielę. W tym celu wykupiliśmy transport z Ao Nang, realizowany przez charakterystyczne tajskie minivany. I wreszcie po dwóch tygodniach wypoczynku, powróciliśmy do Krabi na nasz ostatni nocleg, tuż przed wylotem. Mieliśmy tym samym okazję spędzić w miasteczku cały dzień, przyglądając się z bliska jego atrakcjom i temu, co ma do zaoferowania turystom.

Warto podkreślić, że Krabi Town stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania całej prowincji. W mieście funkcjonuje wiele biur podróży, oferujących rozmaite wycieczki oraz transfery do najpopularniejszych miejsc w regionie.

- Reklama -

[irp posts=’25773′]

Koh Lanta i Krabi 66 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta
Koh Lanta i Krabi 33 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta
Koh Lanta i Krabi 16 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta
Koh Lanta i Krabi 71 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta
Koh Lanta i Krabi 55 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta
Koh Lanta i Krabi 12 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta
Koh Lanta i Krabi 70 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta
Koh Lanta i Krabi 10 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta

Największe atrakcje Krabi Town

Choć na pierwszy rzut oka w Krabi Town nie ma zbyt wielu atrakcji, wbrew pozorom można znaleźć tu kilka ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Wśród nich warto wskazać weekendowy nocny market, XIX-wieczną świątynę Wat Kaew Korawaram, przepływającą przez miasto rzekę Pak Nam Krabi oraz intrygujący pomnik kraba, będący symbolem miasta.

- Reklama -

[irp posts=’26063′]

Koh Lanta i Krabi 22 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta

Weekendowy nocny maret w Krabi Town

Nocny market w Krabi, czynny w każdy weekend, to niewątpliwie jedno z największych wydarzeń zakupowych w mieście. Targowisko od 2013 roku odbywa się w każdy piątek, sobotę oraz niedzielę od godz. 17:00 do 22:00, w bliskim sąsiedztwie domu towarowego Vogue, przy al. Maharaj 8 oraz ul. Krabi Walking Street (Thanon Khon Dern). Na obszarze targowiska można odwiedzać łącznie 50 straganów, oferujących bogatą gamę produktów oraz ulicznych potraw. Targowisku towarzyszy również duża scena, na której odbywają się wieczorne występy dzieci z miejscowej szkoły muzycznej. Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką powierzchnię wystawienniczą, w każdy weekend nocny market przyciąga spore tłumy! Wizyta na nocnym markecie pozwoliła nam nie tylko skosztować pysznego tajskiego street foodu, ale także przyjrzeć się życiu lokalnych rzemieślników i artystów, którzy przybywają tu, by zaprezentować swoje produkty oraz sztukę. Udział w tym orientalnym targowisku był także okazją do spróbowania domowej tajskiej kuchni, dostępnej w bardzo rozsądnych cenach. Wśród potraw, jakie udało mi się dostrzec na straganach były m.in. rozmaite dania mięsne, grillowane ryby i owoce morza, sushi oraz niezliczona ilość ciast i słodyczy. Nie brakowało również dużego wyboru napojów – świeżych soków, koktajli, jak również piw i drinków. Podsumowując, jeśli znajdujecie się w weekend w okolicy Krabi, koniecznie zajrzyjcie na lokalny nocny market. Nie jest on aż tak imponujący, jak markety w Bangkoku czy Chiang Mai, jednak znajdziecie tam niemal wszystko, co typowe dla tego rodzaju miejsc.

[irp posts=’25960′]

Świątynia buddyjska Wat Kaew Korawaram

Wat Kaew Korawaram to duża buddyjska światynia, leżąca na wzgórzu, z którego roztacza się widok na centrum miasta. Historia budowli sięga drugiej połowy XIX wieku, kiedy to w pobliżu lokalnej rzeki osiedliło się 200 rodzin. Mnisi i nowicjusze, którzy przypadkowo dotarli tu jako pierwsi, zamieszkali właśnie w pobliżu współczesnego gmachu świątyni. Budowla stoi na tarasie o powierchni 2,5 tys. metrów kwadratowych, do którego prowadzą majestatyczne schody, ozdobione złotymi rzeźbami Nagów, wężokształtnych bóstw wywodzących się z mitologii hinduskiej, symbolizujących nieśmiertelność, moc regeneracji i reinkarnacji. Śnieżnobiały gmach budowli zwieńcza dach w granatowym kolorze, co stanowi swoisty wyjątek na tle większości tajskich świątyń, posiadających dachy w odcieniu czerwieni oraz złota. We wnętrzu świątyni podziwiać można piękne malowidła ścienne, duży posąg siedzącego Buddy oraz cenne relikwie Buddy. Na placu, otaczającym budynek, znajdują się stragany z jedzeniem i piciem oraz sklep z dewocjonaliami. Wat Kaew Korawaram jest czynna od wtorku do niedzieli, w godzinach 10:00 – 17:00.

Koh Lanta i Krabi 53 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta
Koh Lanta i Krabi 35 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta
Koh Lanta i Krabi 49 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta
Koh Lanta i Krabi 48 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta
Koh Lanta i Krabi 38 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta
Koh Lanta i Krabi 44 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta
Koh Lanta i Krabi 46 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta
Koh Lanta i Krabi 43 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta

Rzeka Pak Nam Krabi

Istotnym elementem lokalnego krajobrazu jest przepływająca przez miasto rzeka Pak Nam Krabi. Znajduje się tu niewielki port, z którego tradycyjne tajskie long tail boaty odpływają na okoliczne wyspy, jak chociażby Phi Phi czy Koh Lanta, jak również do kurortu Ao Nang. Z uwagi na częste połączenia morskie z popularnymi miejscami, część turystów decyduje się na nocleg w Krabi Town, by każdego dnia o poranku wyruszać na jedną z wybranych plaż. W okolicach rzeki nie brakuje osób, które za wszelką cenę starają się sprzedać rejs po “okazyjnych cenach” – warto być czujnym, bo niekiedy uliczna oferta nie jest szczególnie atrakcyjna.

[irp posts=’25905′]

Koh Lanta i Krabi 9 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta
Koh Lanta i Krabi 4 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta
Koh Lanta i Krabi 6 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta

Pomnik kraba w Krabi

Duża figura kraba (a właściwie kilku krabów) z brązu to najbardziej charakterystyczny symbol miasta oraz całej prowincji. Rzeźba wpisuje się w nurt dziwnych pomników, jakie zdarza nam się dość często widywać w Tajlandii. Statua znajduje się nad rzeką, która stanowi ładne tło do wykonania pamiątkowego zdjęcia. W praktyce, pomnik nie robi oszałamiającego wrażenia, jednak warto przyjrzeć mu się z bliska podczas spaceru wzdłuż miejskiej promenady, biegnącej równolegle do rzeki.

Koh Lanta i Krabi 3 Co warto zobaczyć w Krabi Town? Największe atrakcje tajlandzkiego miasta

Jak znaleźć hotel w Krabi Town?

Podczas naszego krótkiego pobytu w Krabi Town spędziliśmy jedną noc w hotelu Lada Krabi Residence, zlokalizowanym w centrum miasta. Obiekt ten zarezerowaliśmy, korzystając z portalu Booking.com. Za stosunkowo niewielką cenę, w porównaniu do tych z kurortów i popularnych wysp, otrzymaliśmy bardzo wygodny i cichy pokój, zapewniający spokojną i przespaną noc, tuż przed długim lotem i powrotem do Polski. Decydując się na ten obiekt, braliśmy pod uwagę również dostępność windy, która nie jest w standardzie wielu okolicznych hoteli. W bezpośrednim sąsiedztwie Lada Krabi Residence znajduje się niewielkie biuro podróży, w którym zakupiliśmy również prywatny transport na lotnisko. Jeśli, podobnie jak my, szukacie hotelu do spędzenia ostatniej nocy w Krabi, tuż przed wylotem, rekomendujemy to miejsce!

Poniższa mapa prezentuje wykaz aktualnych ofert hoteli w Krabi Town, dostępnych na portalu Booking.com. Jeżeli zarezerwujesz swój nocleg poprzez kliknięcie w nią, otrzymam niewielką prowizję, która pozwoli mi na dalszy rozwój bloga. Nie wpłynie to w żaden sposób na cenę Twojej rezerwacji. :)

Booking.com
Autorka bloga

Cześć, jestem Aga! Miło mi gościć Cię na Styku Kultur - blogu podróżniczym o Turcji (i reszcie świata). Znajdziesz tu ponad 350 tekstów, spośród których większość poświęcona jest Turcji. Na Styku Kultur przeczytasz również o wielu innych zakątkach świata. Rozgość się i czuj, jak u siebie! Będzie mi miło, jeśli zaobserwujesz mnie na Facebooku oraz Instagramie.

Autor zdjęć

Cześć, jestem Marcin! Pisanie zostawiam Agnieszce, za to towarzyszę Jej razem z aparatem, uwieczniając na zdjęciach to, co oglądamy. Czasem profesjonalną lustrzanką, lub bezlusterkowcem z zestawem obiektywów, innym razem komórką. Poza tym zaciągam Agę do sklepów muzycznych i na festiwale, szukając podczas naszych wojaży dobrej muzyki. Zajrzyj na moją stronę oraz profile na Facebooku i Instagramie, by dowiedzieć się więcej.

Booking.com

Nowości

Z odwiedzinami w warsztacie jednego z mistrzów tradycyjnego miedziarstwa w tureckim Diyarbakır

Bogata wiedza na temat wytwórstwa miedzi w Diyarbakır, leżącym w południowo-wschodniej Anatolii, przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Większość zakładów istnieje tu...

Istanbulkart – karta publicznego transportu w Stambule [cena, gdzie kupić, jak doładować, wskazówki]

Poruszanie się komunikacją miejską w Stambule wymaga wcześniejszego zakupienia biletów. Dawniej były to charakterystyczne plastikowe żetony, wydawane...

Od jutra kolejne obostrzenia w Turcji, w związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19

Zamknięcie kawiarni i restauracji, ograniczone godziny funkcjonowania zakładów fryzjerskich oraz galerii handlowych, a także częściowa weekendowa "godzina policyjna" - to tylko niektóre...

Stambulski “Tünel” – druga najstarsza podziemna kolej w Europie!

W 1875 roku w Stambule (ówczesnym Konstantynopolu) zakończono prace nad budową kolejki "Tünel", będącej drugą podziemną koleją w Europie, tuż po otwartym...

Koronawirus w Turcji: Godzina policyjna dla seniorów w Stambule i Ankarze oraz zakaz palenia na terenie całego kraju [LISTOPAD 2020]

Do 12 listopada 2020 w Turcji odnotowano 402,053 zakażeń COVID-19. 11,145 osób zmarło, a 344,613 wyzdrowiało. Liczba aktywnych przypadków zachorowań wynosi...

Dźwięki znad Bosforu – Timur Selçuk “İspanyol Meyhanesi”

6 listopada w Stambule, w wieku 74 lat, odszedł Timur Selçuk, popularny turecki piosenkarz, pianista, dyrygent oraz kompozytor. Był synem tureckiego...


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Polecane

Gökçeada: turecka wyspa trzech kultur

Wyspa Gökçeada, z jej bezkresnymi i piaszczystymi...

Turecka kuchnia wegańska – czy to możliwe?

Turecka kuchnia wegańska staje się coraz popularniejsza nad Bosforem. Wegański lahmacun, cig kofte i wiele innych - sprawdź, które dania warto spróbować!

Od jutra kolejne obostrzenia w Turcji, w związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19

Zamknięcie kawiarni i restauracji, ograniczone godziny funkcjonowania...

Dzień Republiki Turcji – 29 października

Dzień Republiki Turcji (Cumhuriyet Bayramı) to święto...
x