Lloret de Mar – popularny hiszpański kurort na Costa Brava

- Reklama -

W nazwaniu Lloret de Mar turystyczną Mekką Polaków nie ma zbyt wiele przesady. Niemal każdy, kto zdecydował się na zorganizowane wczasy na hiszpańskim wybrzeżu Costa Brava, prawdopodobnie dotarł właśnie tutaj. Oprócz zatłoczonych plaż, a także niezliczonej ilości dyskotek oraz klubów ten popularny kurort ma do zaoferowania również wiele interesujących miejsc i obiektów. 

Lloret de mar10 Lloret de Mar   popularny hiszpański kurort na Costa Brava

Lloret de Mar – to warto wiedzieć

Pierwsze wzmianki o osadnictwie w tym regionie sięgają około 2000 lat wstecz. Lloret de Mar zostało założone w 1409 roku jako baza wypadowa ataków na aragońskie statki. Choć nie brakuje tu wielu ciekawych miejsc i zabytków, kurort dość niechlubnie zasłynął w naszym kraju jako miejsce zdjęć do kiczowatego polskiego serialu “Pamiętniki z wakacji“, emitowanego w latach 2011 – 2013. Ale o tym lepiej jak najszybciej zapomnieć. 

- Reklama -

Najpopularniejszą lokalną plażą jest Playa Lloret de Mar, która rozciąga się wzdłuż całego centrum miasta. Lokalna woda jest niesamowicie czysta, a piasek żółty i przyjemny. Biorąc pod uwagę te czynniki plaża została wyróżniona Błękitną Flagą. Największym minusem tego miejsca jest nadmiar turystów w sezonie letnim.

Lloret de mar7 Lloret de Mar   popularny hiszpański kurort na Costa Brava

Lloret de mar4 Lloret de Mar   popularny hiszpański kurort na Costa Brava

- Reklama -

Lloret de mar2 Lloret de Mar   popularny hiszpański kurort na Costa Brava

Atrakcje turystyczne

Do największych atrakcji turystycznych miasta należą m.in. gotycki kościół z początku XV w. z kolorowymi dachówkami, zamek Castell d’en Plaja zlokalizowany nad brzegiem morza, pomnik sardany, pomnik żony rybaka oraz cmentarz z nagrobkami w stylu katalońskiej secesji.

Lloret de Mar leży zaledwie 74 km na północny-zachód od Barcelony, niecałe 40 km na południe od Girony oraz niespełna 90 km na południe od Figures, gdzie mieści się wyjątkowe muzeum Salvadora Dali. Przebywając w regionie warto odwiedzić te miejsca!

- Reklama -

Lloret de mar8 Lloret de Mar   popularny hiszpański kurort na Costa Brava

Lloret de mar13 Lloret de Mar   popularny hiszpański kurort na Costa Brava

Lloret de mar5 Lloret de Mar   popularny hiszpański kurort na Costa BravaLloret de mar3 Lloret de Mar   popularny hiszpański kurort na Costa BravaLloret de mar6 Lloret de Mar   popularny hiszpański kurort na Costa BravaLloret de mar12 Lloret de Mar   popularny hiszpański kurort na Costa Brava

Autorka bloga

Cześć, jestem Aga! Miło mi gościć Cię na Styku Kultur - blogu podróżniczym o Turcji (i reszcie świata). Znajdziesz tu ponad 350 tekstów, które powstały w wyniku moich licznych podróży. Większość z nich poświęcona jest Turcji, która zajmuje w moim sercu miejsce szczególnie. Na Styku Kultur przeczytasz również o wielu innych europejskich i azjatyckich krajach. Rozgość się i czuj, jak u siebie! ?

- Advertisement -

Polecane:

Obrzezanie w Turcji: trauma z dzieciństwa czy powód do dumy?

Obrzezanie w Turcji to temat wzbudzający sporo kontrowersji wśród zagranicznych turystów. Dla Europejczyków praktyka ta jawi się zwykle jako niepotrzebne okaleczanie. Zwyczaj...

Izmir – największe atrakcje turystyczne tureckiego miasta

Przez Turków Izmir nazywany jest miastem giaurów lub grodem Atatürka, ze względu na swój kosmopolityczny luz oraz opieranie się konserwatystom. Znamiona swoistej...

Ateny – stolica i największe miasto Grecji

Ateny to obowiązkowa atrakcja dla turystów przebywających w Grecji kontynentalnej. Stolicę, a zarazem największe miasto w kraju zamieszkuje 3,5 miliona osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Close