15.9 C
Istanbul


Strona główna Europa Hiszpania Lloret de Mar - popularny hiszpański kurort na Costa Brava

Lloret de Mar – popularny hiszpański kurort na Costa Brava

-

W nazwaniu Lloret de Mar turystyczną Mekką Polaków nie ma zbyt wiele przesady. Niemal każdy, kto zdecydował się na zorganizowane wczasy na hiszpańskim wybrzeżu Costa Brava, prawdopodobnie dotarł właśnie tutaj. Oprócz zatłoczonych plaż, a także niezliczonej ilości dyskotek oraz klubów ten popularny kurort ma do zaoferowania również wiele interesujących miejsc i obiektów. 

Lloret de mar10 Lloret de Mar   popularny hiszpański kurort na Costa Brava

Lloret de Mar – to warto wiedzieć

Pierwsze wzmianki o osadnictwie w tym regionie sięgają około 2000 lat wstecz. Lloret de Mar zostało założone w 1409 roku jako baza wypadowa ataków na aragońskie statki. Choć nie brakuje tu wielu ciekawych miejsc i zabytków, kurort dość niechlubnie zasłynął w naszym kraju jako miejsce zdjęć do kiczowatego polskiego serialu “Pamiętniki z wakacji“, emitowanego w latach 2011 – 2013. Ale o tym lepiej jak najszybciej zapomnieć. 

Najpopularniejszą lokalną plażą jest Playa Lloret de Mar, która rozciąga się wzdłuż całego centrum miasta. Lokalna woda jest niesamowicie czysta, a piasek żółty i przyjemny. Biorąc pod uwagę te czynniki plaża została wyróżniona Błękitną Flagą. Największym minusem tego miejsca jest nadmiar turystów w sezonie letnim.

Lloret de mar7 Lloret de Mar   popularny hiszpański kurort na Costa Brava
Lloret de mar4 Lloret de Mar   popularny hiszpański kurort na Costa Brava
Lloret de mar2 Lloret de Mar   popularny hiszpański kurort na Costa Brava

Atrakcje turystyczne

Do największych atrakcji turystycznych miasta należą m.in. gotycki kościół z początku XV w. z kolorowymi dachówkami, zamek Castell d’en Plaja zlokalizowany nad brzegiem morza, pomnik sardany, pomnik żony rybaka oraz cmentarz z nagrobkami w stylu katalońskiej secesji.

Lloret de Mar leży zaledwie 74 km na północny-zachód od Barcelony, niecałe 40 km na południe od Girony oraz niespełna 90 km na południe od Figures, gdzie mieści się wyjątkowe muzeum Salvadora Dali. Przebywając w regionie warto odwiedzić te miejsca!

Lloret de mar8 Lloret de Mar   popularny hiszpański kurort na Costa Brava
Lloret de mar13 Lloret de Mar   popularny hiszpański kurort na Costa Brava
Lloret de mar5 Lloret de Mar   popularny hiszpański kurort na Costa Brava
Lloret de mar3 Lloret de Mar   popularny hiszpański kurort na Costa Brava
Lloret de mar6 Lloret de Mar   popularny hiszpański kurort na Costa Brava
Lloret de mar12 Lloret de Mar   popularny hiszpański kurort na Costa Brava
Autorka bloga

Cześć, jestem Aga! Miło mi powitać Cię na Styku Kultur. Od 8 lat piszę i opowiadam o Turcji, czego efektem jest m.in. ponad 450 tekstów, które znajdziesz na blogu. Wśród nich m.in. relacje z naszych licznych podróży do Stambułu, na Wybrzeże Egejskie, Riwierę Turecką, do Kapadocji i okolic a także do południowo-wschodniej Anatolii. Zaobserwuj mój kanał na Instagramie oraz Facebooku, by być na bieżąco z naszymi kolejnymi podróżami! 

►►► Uważasz treści ze Styku Kultur za cenne i inspirujące? Jeśli tak, w łatwy sposób możesz pomóc w dalszym rozwoju tej strony. Wystarczy, że rezerwując swoje noclegi na portalu Booking.com skorzystasz z TEGO linku. Dzięki Twojej pomocy, otrzymam niewielką prowizję, która nie wpłynie w żaden sposób na cenę Twojej rezerwacji. :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Close