15 C
Istanbul


Strona główna Film "Imperium Miłości" podbija Polskę! Powieść, na podstawie której powstał popularny turecki serial

“Imperium Miłości” podbija Polskę! Powieść, na podstawie której powstał popularny turecki serial

-

Od kilku tygodni polskie księgarnie podbija powieść Imperium Miłości, wydana nakładem Wydawnictwa Marginesy. Burzliwa historia związku porucznika Kurta Seyita Eminowa i pięknej Aleksandry „Szury” Wierżeńskiej to wielka gratka dla wszystkich fanów tureckich seriali! To właśnie na podstawie tej powieści powstała popularna produkcja kostiumowa, znana w Turcji jako “Kurt Seyit ve Şura”. 

imperium Imperium Miłości podbija Polskę! Powieść, na podstawie której powstał popularny turecki serial

 

W Turcji serial “Imperium Miłości” zadebiutował w 2014 roku na kanale Star TV, w błyskawicznym tempie podbijając serca milionów Turczynek. W rolę Aleksandry “Szury” Wierżeńskiej wcieliła się popularna turecka Farah Zeynep Abdullah, a tytułowego Kurta Seyita Eminowa zagrał Kıvanç Tatlıtuğ. Polscy widzowie na emisję serialu nad Wisłą musieli poczekać kilkanaście miesięcy. Szybko okazało się jednak, że losy pięknej Aleksandry zafascynowały polską widownię równie mocno, jak produkcja “Wspaniałe Stulecie”. Serial “Kurt Seyit ve Şura” powstał na podstawie powieści Nermin Bezmen – wnuczki Kurta Seyita i jest już dostępna także w języku polskim!

 

“Imperium Miłości” to historia niezwykła! Jest rok 1916, Piotrogród. Oficer armii carskiej, potomek bogatej tatarskiej rodziny, porucznik Kurt Seyit Eminow podczas balu poznaje piękną Aleksandrę „Szurę” Wierżeńską, wywodzącą się z szanowanej rosyjskiej rodziny. Młodzi zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia, ale na przeszkodzie do ich szczęścia stają obie rodziny. Rodzina Kurta chce, aby poślubił on kobietę z tureckiego rodu, a rodzice Szury chcą wydać ją za Rosjanina. Tymczasem nadchodzi wiosna 1917 roku: wybucha I wojna światowa, a następnie rewolucja – zarówno w Rosji, jak w Turcji. Zaczyna się terror.

Aby przeżyć, bohaterowie muszą się ukrywać. Szura trafia do Kisłowodzka. Kurtowi – jako białogwardziście – nieustannie grozi śmierć z rąk bolszewików. Wraz z przyjaciółmi ucieka w stronę Odessy, wierząc, że na Krymie będzie bezpieczniej. W Rostowie jednak zmienia zdanie. Musi się zobaczyć z ukochaną, wie, że jadąc dalej, będzie się od niej oddalał. Że te pięćset kilometrów, które go od niej dzieli, to jak jeden krok. Tyle że śmiertelnie niebezpieczny…

“Imperium Miłości” to historia prawdziwa. Wnuczka Kurta – Nermin Bezmen – odnalazła stare listy siostry Szury. I przez osiem lat zgłębiała historię swojej rodziny na Krymie, w Rosji, Rumunii i Francji.

d4fe11ce1c7c654f0b70300e25367c9d full Imperium Miłości podbija Polskę! Powieść, na podstawie której powstał popularny turecki serial

 

“Imperium Miłości” to niespełna 300 stron fascynującej powieści, którą czyta się jednym tchem. Fascynująca historia uzupełniona jest o archiwalne zdjęcia prawdziwych postaci, które stały się inspiracją do stworzenia książki.

Gdzie można kupić “Imperium Miłości”?

Powieść Nermin Bezmen jest dostępna w większości polskich księgarni. Można ją także zakupić w okazyjnej cenie na stronie Wydawnictwa Marginesy [KLIK]

Autorka bloga

Cześć, jestem Aga! Miło mi powitać Cię na Styku Kultur. Od 8 lat piszę i opowiadam o Turcji, czego efektem jest m.in. ponad 450 tekstów, które znajdziesz na blogu. Wśród nich m.in. relacje z naszych licznych podróży do Stambułu, na Wybrzeże Egejskie, Riwierę Turecką, do Kapadocji i okolic a także do południowo-wschodniej Anatolii. Zaobserwuj mój kanał na Instagramie oraz Facebooku, by być na bieżąco z naszymi kolejnymi podróżami! 

►► Uważasz treści ze Styku Kultur za cenne i inspirujące? Jeśli tak, w łatwy sposób możesz pomóc w dalszym rozwoju tej strony. Wystarczy, że rezerwując swoje noclegi na portalu Booking.com skorzystasz z TEGO linku. Dzięki Twojej pomocy, otrzymam niewielką prowizję, która nie wpłynie w żaden sposób na cenę Twojej rezerwacji. :)

►►► Chcesz być na bieżąco z kolejnymi artykułami na Styku Kultur? Dopisz się do naszego newslettera i otrzymuj od czasu do czasu maile z podsumowaniem nowości!

Close