O nas, kontakt & współpraca

Styk Kultur to jeden z najstarszych i najpopularniejszych polskich blogów podróżniczych o Turcji, a także bez wątpienia najobszerniejsza, pod kątem ilości turystyczno-kulturowych wskazówek oraz zdjęć, witryna poświęcona Turcji, dostępna w polskich zasobach sieci. Pomysłodawczynią i autorką bloga jest Agnieszka Maury, autorem zdjęć oraz współtwórcą treści Marcin Bąkiewicz, a koordynatorem prac redakcji kot Pamuk (z tur. Bawełna).

Jesteśmy otwarci na współpracę z biurami podróży, placówkami promocyjnymi ambasad, hotelami, restauracjami, wydawnictwami książkowymi oraz innymi podmiotami, których aktywność wiąże się z tematyką witryny.

Kontakt & statystyki witryny: agnieszka@stykkultur.pl

Agnieszka Maury

Jestem absolwentką Wydziału Nauk Społecznych (kulturoznawstwo), Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa (dziennikarstwo i komunikacja społeczna) UAM, a także studiów podyplomowych na WSJO w Poznaniu. Od ponad 8 lat zawodowo zajmuję się promocją, komunikacją i marketingiem w branży koncertowej, w tym od ponad 5 lat zarządzam Działem Promocji w legendarnym warszawskim Klubie Stodoła.

Na pomysł założenia bloga podróżniczego wpadłam w 2013 roku, kiedy też na jakiś czas wyprowadziłam się do północno-zachodniej Turcji. Początkowo witryna nosiła nazwę "Merhaba Çanakkale!" i była poświęcona przede wszystkim relacjonowaniu na bieżąco moich doświadczeń, związanych z życiem w Turcji

W 2014 roku podjęłam decyzję o zmianie nazwy bloga na "Styk Kultur". W 2015 roku wydawałam swój pierwszy autorski przewodnik, zatytułowany "Çanakkale i północno-zachodnia Turcja". Była to pierwsza publikacja w języku polskim, szczegółowo opisująca największe atrakcje oraz zabytki regionu.

W 2016 roku aktywnym współtwórcą Styku Kultur został mój partner, Marcin Bąkiewicz, którego obszerne galerie uzupełniają publikowane tutaj treści. Marcin od czasu do czasu publikuje na Styku także swoje artykuły.

W listopadzie 2021 nakładem wydawnictwa PASCAL ukazała się moja książka "Turcja. W mojej krainie minaretów, aromatycznej herbaty i mruczących kotów", uzupełniona o niespełna 100 zdjęć autorstwa Marcina. Pozycja błyskawicznie podbiła serca czytelników oraz zyskała przychylne recenzje znawców Turcji. Książka jest dostępna w najlepszych księgarniach a także m.in. na stronie empik.com

Choć dziś na co dzień mieszkam w Warszawie, w Turcji bywamy regularnie, co najmniej kilka razy w roku. :)

Marcin Bąkiewicz

Jestem absolwentem stosunków międzynarodowych, specjalność: prawo, gospodarka i kultura Europy (europeistyka), na wydziale Prawa i Administracji UAM. Na drugim roku studiów zacząłem moją przygodę z mediami, a po ich zakończeniu przygoda przerodziła się w zawód. Pracowałem w różnych redakcjach, mam też na koncie niemal dwuletni epizod w branży e-commerce.

Od roku 2016 jestem dyrektorem muzycznym Antyradia, a od 2021 także redaktorem naczelnym i programowym tej stacji. Stale współpracuję z magazynem Teraz Rock, jako dziennikarz muzyczny. Zajmuję się również edukacją, współpracuję z Akademią Leona Koźmińskiego jako wykładowca oraz prowadzę własny projekt, którym są warsztaty „Rynek radiowy w Polsce i skuteczna promocja muzyki w stacjach radiowych”. Więcej o mnie przeczytasz TUTAJ.

Podróże to moja druga pasja, często staram się łączyć je z muzyką, szukając ciekawych płyt, chodząc na koncerty, jeżdżąc na festiwale i konferencje muzyczne czy słuchając lokalnych stacji radiowych i oglądając telewizje muzyczne w hotelach.

Mam też za sobą wiele lat pracy, jako fotograf muzyczny, doświadczenie które zdobyłem, pracując w trudnych, głównie koncertowych warunkach, pomaga mi przy robieniu zdjęć podróżniczych. Te zdjęcia pojawiają się potem zarówno na Styku Kultur, jak i na social mediach bloga.

Poza pracą nad fotorelacjami z naszych podróży, staram się też pomagać Agnieszce w przygotowywaniu tekstów na bloga. Efektem tych starań jest garść moich publikacji, nie ma ich dużo bo Aga jest zdecydowanie bardziej doświadczoną blogerką podróżniczą, ale gdy tylko pozwoli mi o czymś napisać – czynię to z przyjemnością :)!

Zajrzyj na moją stronę oraz profile na Facebooku i Instagramie, by dowiedzieć się więcej.

Książka o Turcji