Rejsy z Bodrum na Kos odmrożone po dwuletniej przerwie

AUTOR ZDJĘĆ: Marcin Bąkiewicz

Na tę wiadomość z utęsknieniem czekało wielu lokalnych oraz międzynarodowych turystów! Połączenia promowe pomiędzy grecką wyspą Kos a tureckim kurortem Bodrum zostały wznowione po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią COVID-19. Rejsy mają odtąd odbywać się regularnie przez cały sezon letni. 

Jednodniowe wypady na greckie wyspy sąsiadujące z tureckim wybrzeżem od lat ciszą się ogromną popularnością. W czołówce najchętniej wybieranych tras uplasowały się: Bodrum-Kos, Çeşme-Chios, Fethiye-Rodos oraz Ayvalık-Lesbos. Bez względu na obrany kierunek, dostępne połączenia opracowano tak, by turyści mieli szansę odpłynąć z tureckich portów rano i wrócić jeszcze tego samego dnia wieczorem. Dzięki temu ekspresowe jednodniowe wycieczki do Grecji są bezstresowe, przyjemne i łatwe do zrealizowania. Godziny spędzone na greckim lądzie pozwalają na skosztowanie lokalnej kuchni, odkrycie uroków miasta portowego oraz zrobienie szybkich zakupów. 

Kres podróżom promowym do Ellady położyła pandemia COVID-19, która na jakiś czas zamroziła wiele regularnych rejsów. Na szczęście, połączenia morskie między Turcją a Grecją wracają do gry. Jako pierwsza pod koniec lutego została odmrożona trasa z Fethiye na Rodos. W marcu uruchomiono także połączenia między tureckim Çeşme a Chios oraz miastem Ayvalık a grecką Lesbos. I choć warunki pogodowe nie zawsze sprzyjały realizacji zaplanowanych rejsów, wraz z dynamiczną poprawą pogody można spodziewać się ich regularności. 

Na początku kwietnia Turcy odmrozili także rejsy z bijącego rekordy popularności kurortu Bodrum. Pierwszy prom z wyspy Kos w Grecji dobił do portu w Bodrum w sobotę, 2 kwietnia. Katamaran o nazwie „Rodon” przetransportował na zachodnie wybrzeże Turcji 56 pasażerów. Jak zapowiedziały władze tureckiej prowincji Muğla, rejsy mają odtąd odbywać się regularnie, od trzech do czterech razy w tygodniu

Uwaga! Choć coraz częściej mamy do czynienia z luzowaniem pandemicznych obostrzeń, planując morską podróż z Turcji na jedną z wysp greckich, w sezonie wiosenno-letnim 2022, przed wejściem na pokład warto zweryfikować aktualne zasady związane z COVID-19 w Grecji.

AUTOR ZDJĘĆ: Marcin Bąkiewicz

Dołącz do dyskusji:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj