Pałac Bang Pa-In – atrakcje turystyczne okolic Bangkoku

autor(ka): Agnieszka Maury
Otwarcie granic

🧿 Chcesz być na bieżąco z naszymi podróżami? Obserwuj profil @stykkultur na Instagramie.

Bang Pa-In, znany także jako Pałac Letni używany był niegdyś przez królów Tajlandii oraz ich rodziny. To wyjątkowe miejsce, będące dziś przede wszystkim atrakcją dla turystów, zlokalizowane jest w pobliżu Ayutthayi, dawnej stolicy Tajlandii. Z Bangkoku samochodem dotrzemy tu w godzinę.

Bang 4 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku

Historia królewskiego pałacu

Kompleks został powołany przez króla Prasata Thonga w 1632, służąc początkowo jako letni pałac władcy. W XVIII wieku budowla, jak wiele innych, uległa zniszczeniu podczas najazdu Birmańczyków. Swój obecny kształt Bang Pa-In zawdzięcza przede wszystkim Ramie IV oraz jego następcom, którzy od pierwszej połowy XIX wieku dbali o renowację tego szczególnego miejsca dla historii tajlandzkiej rodziny królewskiej.

Spacerując po imponujących rozmiarów obszarze kompleksu pałacowego można odnieść wrażenie, że tajscy królowie inspirowali się mocno klasycznym stylem europejskim. Bo choć nie brakuje tu m.in. przepięknych pawilonów w stylu chińskim, momentami można odnieść wrażenie, że jest się w tajskiej siedzibie warszawskich Łazienek Królewskich. :)

PRZECZYTAJ TAKŻE:  Transport w Bangkoku - jak podróżować po stolicy Tajlandii?


Bang 1 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
Bang 2 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
Bang 5 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
Bang 15 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Bang 9 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku

Bang Pa-In – wskazówki praktyczne

Planując podróż do Pałacu Bang Pa-In warto rozważyć skorzystanie  z oferty jednego z biur podróży w Bangkoku. Wizyta w kompleksie pałacowym bardzo często łączona ze zwiedzaniem Ayutthayi. Koszt całodniowej wyprawy do tych miejsc wynosi około 1200 BHT. W cenie wycieczki uwzględniony jest transport, bilety wstępu, opieka przewodnika oraz lunch. Oczywiście, można dotrzeć do Bang Pa-In także na własną rękę samochodem lub busem, które co kilka godzin kursują tu z Bangkoku.

Wszyscy odwiedzający kompleks pałacowy Bang Pa-In są zobowiązani do przestrzegania dość rygorystycznych zasad ubioru. Zarówno mężczyźni jak i kobiety muszą mieć zasłonięte ramiona oraz nogi. W pobliżu wejścia do obiektu nie brakuje straganów, na których można zakupić wymagany ubiór.

PRZECZYTAJ TAKŻE:  Ayutthaya - wycieczka do dawnej stolicy Tajlandii
Bang 7 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
Bang 8 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
Bang 11 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
Bang 10 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
Bang 13 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
Bang 14 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
Bang 16 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
PRZECZYTAJ TAKŻE:  Tajlandia - największe atrakcje wyspy Koh Samui

Dziękujemy firmie Olympus Polska za udostępnienie sprzętu fotograficznego. Zdjęcia zostały wykonane aparatem i obiektywami systemu OM-D.

Autorka bloga

Cześć, jestem Aga! Miło mi gościć Cię na Styku Kultur - blogu podróżniczym o Turcji (i reszcie świata). Znajdziesz tu ponad 350 tekstów, które powstały w wyniku moich licznych podróży. Większość z nich poświęcona jest Turcji, która zajmuje w moim sercu miejsce szczególnie. Na Styku Kultur przeczytasz również o wielu innych europejskich i azjatyckich krajach. Rozgość się i czuj, jak u siebie! ?

Autor zdjęć

Cześć, jestem Marcin! Pisanie zostawiam Agnieszce, za to towarzyszę Jej razem z aparatem, uwieczniając na zdjęciach to, co oglądamy. Czasem profesjonalną lustrzanką, lub bezlusterkowcem z zestawem obiektywów, innym razem komórką. Poza tym zaciągam Agę do sklepów muzycznych i na festiwale, szukając podczas naszych wojaży dobrej muzyki.

Dołącz do dyskusji

Popularne artykuły:

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celu prawidłowego działania narzędzi analitycznych i społecznościowych. Zgoda Czytaj więcej

Close