15 C
Istanbul


Strona główna Tajlandia Bangkok Pałac Bang Pa-In - atrakcje turystyczne okolic Bangkoku

Pałac Bang Pa-In – atrakcje turystyczne okolic Bangkoku

-

Bang Pa-In, znany także jako Pałac Letni używany był niegdyś przez królów Tajlandii oraz ich rodziny. To wyjątkowe miejsce, będące dziś przede wszystkim atrakcją dla turystów, zlokalizowane jest w pobliżu Ayutthayi, dawnej stolicy Tajlandii. Z Bangkoku samochodem dotrzemy tu w godzinę.

Bang 4 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku

Historia królewskiego pałacu

Kompleks został powołany przez króla Prasata Thonga w 1632, służąc początkowo jako letni pałac władcy. W XVIII wieku budowla, jak wiele innych, uległa zniszczeniu podczas najazdu Birmańczyków. Swój obecny kształt Bang Pa-In zawdzięcza przede wszystkim Ramie IV oraz jego następcom, którzy od pierwszej połowy XIX wieku dbali o renowację tego szczególnego miejsca dla historii tajlandzkiej rodziny królewskiej.

Spacerując po imponujących rozmiarów obszarze kompleksu pałacowego można odnieść wrażenie, że tajscy królowie inspirowali się mocno klasycznym stylem europejskim. Bo choć nie brakuje tu m.in. przepięknych pawilonów w stylu chińskim, momentami można odnieść wrażenie, że jest się w tajskiej siedzibie warszawskich Łazienek Królewskich. :)

[irp posts=”14062″ name=”Transport w Bangkoku – jak podróżować po stolicy Tajlandii?”]

Bang 1 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
Bang 2 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
Bang 5 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
Bang 15 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Bang 9 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku

Bang Pa-In – wskazówki praktyczne

Planując podróż do Pałacu Bang Pa-In warto rozważyć skorzystanie  z oferty jednego z biur podróży w Bangkoku. Wizyta w kompleksie pałacowym bardzo często łączona ze zwiedzaniem Ayutthayi. Koszt całodniowej wyprawy do tych miejsc wynosi około 1200 BHT. W cenie wycieczki uwzględniony jest transport, bilety wstępu, opieka przewodnika oraz lunch. Oczywiście, można dotrzeć do Bang Pa-In także na własną rękę samochodem lub busem, które co kilka godzin kursują tu z Bangkoku.

Wszyscy odwiedzający kompleks pałacowy Bang Pa-In są zobowiązani do przestrzegania dość rygorystycznych zasad ubioru. Zarówno mężczyźni jak i kobiety muszą mieć zasłonięte ramiona oraz nogi. W pobliżu wejścia do obiektu nie brakuje straganów, na których można zakupić wymagany ubiór.

[irp posts=”14312″ name=”Ayutthaya – wycieczka do dawnej stolicy Tajlandii”]

Bang 7 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
Bang 8 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
Bang 11 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
Bang 10 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
Bang 13 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
Bang 14 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku
Bang 16 of 16 Pałac Bang Pa In  atrakcje turystyczne okolic Bangkoku

[irp posts=”14970″ name=”Tajlandia – największe atrakcje wyspy Koh Samui”]

Dziękujemy firmie Olympus Polska za udostępnienie sprzętu fotograficznego. Zdjęcia zostały wykonane aparatem i obiektywami systemu OM-D.

Autorka bloga

Cześć, jestem Aga! Miło mi powitać Cię na Styku Kultur. Od 8 lat piszę i opowiadam o Turcji, czego efektem jest m.in. ponad 450 tekstów, które znajdziesz na blogu. Wśród nich m.in. relacje z naszych licznych podróży do Stambułu, na Wybrzeże Egejskie, Riwierę Turecką, do Kapadocji i okolic a także do południowo-wschodniej Anatolii. Zaobserwuj mój kanał na Instagramie oraz Facebooku, by być na bieżąco z naszymi kolejnymi podróżami! 

Autor zdjęć

Cześć, jestem Marcin! W trakcie naszych podróży towarzyszę Agnieszce razem z aparatem, uwieczniając na zdjęciach to, co oglądamy. Zazwyczaj profesjonalną lustrzanką lub bezlusterkowcem z zestawem obiektywów, a czasami po prostu z komórką. Poza tym zaciągam Agę do sklepów muzycznych i na festiwale, szukając podczas naszych wojaży dobrej muzyki. Zajrzyj na moją stronę oraz profile na Facebooku i Instagramie, by dowiedzieć się więcej.

►► Uważasz treści ze Styku Kultur za cenne i inspirujące? Jeśli tak, w łatwy sposób możesz pomóc w dalszym rozwoju tej strony. Wystarczy, że rezerwując swoje noclegi na portalu Booking.com skorzystasz z TEGO linku. Dzięki Twojej pomocy, otrzymam niewielką prowizję, która nie wpłynie w żaden sposób na cenę Twojej rezerwacji. :)

►►► Chcesz być na bieżąco z kolejnymi artykułami na Styku Kultur? Dopisz się do naszego newslettera i otrzymuj od czasu do czasu maile z podsumowaniem nowości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Close