Touristanbul – darmowe zwiedzanie Stambułu z Turkish Airlines, w trakcie międzynarodowej przesiadki

autor(ka): Agnieszka Maury
Podoba Ci się tutaj? Pomóż nam dotrzeć do większej ilości czytelników:

Planujesz lot z międzynarodową przesiadką w Stambule? Jeżeli podróżujesz liniami Turkish Airlines, a czas twojego międzylądowania wynosi od 6 do 24 godzin, możesz skorzystać z bezpłatnej usługi Touristanbul, dzięki której zobaczysz największe atrakcje miasta. Za sprawą tej całkowicie bezpłatnej oferty unikniesz nudnego oczekiwania na lotnisku i, z dużym prawdopodobieństwem, zakochasz się w Stambule!

NoweLotniskoWStambule1 Touristanbul   darmowe zwiedzanie Stambułu z Turkish Airlines, w trakcie międzynarodowej przesiadki

W jaki sposób zarezerwować wycieczkę Touristanbul?

Warunkiem możliwości skorzystania z nieodpłatnej oferty jest zakupienie dwóch międzynarodowych lotów, obsługiwanych przez tureckiego przewoźnika, z co najmniej 6-godzinną przesiadką na nowym lotnisku Istanbul Airpirt. A zatem, jest to idealna oferta dla turystów z Polski, którzy wykupili m.in. popularne połączenie do Bangkoku lub Tbilisi, z przesiadką w Stambule. Aby wziąć udział w darmowej wycieczce nie potrzeba wcześniejszych zgłoszeń ani rezerwacji! Po wylądowaniu na Istanbul Airport, wystarczy udać się do hotelowej recepcji, znajdującej się w hali międzynarodowych przylotów, a dokładnie do punktu oznaczonego nazwą “Touristanbul” i zgłosić chęć wzięcia udziału w jednej z ofert. Turyści mają do wyboru aż pięć wariantów, dostosowanych do godzin planowanej przesiadki w Stambule.

PRZECZYTAJ TAKŻE:  Czy wiza do Turcji dla Polaków jest nadal potrzebna w 2020 roku? [AKTUALIZACJA - MARZEC 2020]

Harmonogram godzinowy oraz opis dostępnych wycieczek z Touristanbul

  • T01, godz. 8:00 – 11:30 – podróżni odbierani są z lotniska Istanbul Airport, a następnie odbywają przejażdżkę po Stambule, w trakcie której mają okazję zobaczyć m.in. Twierdzę Siedmiu Wież Yedikule, port Yeni Kapı, mury obronne dawnego Konstantynopola, dzielnicę Eminonu, most Galata (10 minut przerwy na zrobienie pamiątkowego zdjęcia), pałac Dolmabahçe (20 minut czasu wolnego), plac Taksim, wieżę Galata, Złoty Róg oraz Akwedukt Walensa. Po zakończeniu objazdówki, turyści odwożeni są na lotnisko. Oczywiście, biorąc pod uwagę krótki czas trwania tej wycieczki, nie ma mowy o możliwości dłuższego nacieszenia się widokiem atrakcji. To jednak wciąż wspaniała okazja, by zupełnie za darmo przyjrzeć się temu, co ma do zaoferowania Stambuł!  • T02, godz. 8:30 – 15:00 – turyści odbierani są z lotniska Istanbul Airport, a następnie udają się na tradycyjne tureckie śniadanie. Po posiłku, wycieczka zmierza w kierunku placu Sultanahmet, gdzie następnie ma okazję zobaczyć Błękitny Meczet oraz Hipodrom (w tym Niemiecką Fontannę, Kolumnę Wężową oraz Obelisk Teodozjusza). Kolejnym etapem wycieczki jest możliwość przyjrzenia się z bliska słynnemu Pałacowi Topkapı, w którym niegdyś rezydowali sułtani Imperium Osmańskiego. Na koniec podróżni zapraszani są na lunch, po którym są odwożeni na lotnisko.

  • T03, 8:30 – 18:00 – wycieczka tradycyjnie rozpoczyna się na lotnisku Istanbul Airport, a jej pierwszym elementem jest zjedzenie typowego tureckiego śniadania. Po zakończonym posiłku, turyści są przewożeni w kierunku Błękitnego Meczetu i Hipodromu (w tym programie również pojawia się Niemiecka Fontanna, Kolumna Wężowa oraz Obelisk Teodozjusza). Po zakończeniu zwiedzania dzielnicy Sultanahmet, grupa kierowana jest do Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamskiej. Kolejnym punktem dnia jest Pałac Topkapı, a następnie lunch. Ostatnią atrakcją oferty jest wizyta na słynnym Krytym Bazarze, stanowiącym istny raj dla zakupoholików i miłośników tureckich pamiątek. Po zakończeniu wizyty na orientalnym targowisku, turyści przewożeni są na lotnisko.

  • T04, 12:00 – 18:00 – z lotniska Istanbul Airport grupa wyrusza prosto na lunch, po którym udaje się na malownicze wzgórze Pierre Loti, skąd podziwiać można spektakularny widok na Stambuł i wody Bosforu. Następnie wycieczka zwiedza zlokalizowany w pobliżu Meczet Sultan Eyüp, będący jednym z najważniejszych miejsc religijnych w mieście. Kolejny punkt wyprawy to zwiedzanie bizantyjskich murów Konstantynopola oraz udanie się do dzielnicy Ayvansaray, gdzie znajdują się Grobowce Sahabów (tym mianem nazywa się osoby z bezpośredniego otoczenia proroka Mahometa). Na mapie tej fascynującej wyprawy znajduje się także prawosławny Kościół NMP Blachernae oraz pełna kolorowych zabytkowych domów dzielnica Balat. Turyści mają także okazję zobaczyć z zewnątrz gmachy Synagogi Ahrida oraz katedralnej świątyni Patriarchatu Konstantynopolitańskiego. Na koniec zwiedzania, pasażerowie zawożeni na lotnisko Istanbul Airport.  • T05, 16:00 – 21:30 – grupa turystów wyrusza z lotniska Istanbul Airport w kierunku portu Yeni Kapı, skąd następnie udaje się w kierunku Placu Bajazyda. W dalszej kolejności podróżni mają szansę przyjrzeć się z zewnątrz gmachowi Uniwersytetu Stambulskiego. Kolejna atrakcje na trasie to Wieża Bajazyda, stary bazar z książkami, Meczet Ali Paszy, grobowiec Muhammada II, Kolumna Konstantyna, Hipodrom, Fontanna Niemiecka, Obelisk Teodozjusza, Kolumna Wężowa oraz Obelisk Egipski. Turyści mają również możliwość przyjrzeć się z zewnątrz majestatycznym gmachom Błękitnego Meczetu oraz Hagii Sophii. Ostatnim elementem dnia jest wspólna kolacja, po której grupa odwożona jest na lotnisko.

Goście Touristanbul są zwolnieni z wszystkich opłat za bilety wstępu do obiektów objętych trasą zwiedzania.

AyaSophia Touristanbul   darmowe zwiedzanie Stambułu z Turkish Airlines, w trakcie międzynarodowej przesiadki

Chcesz zwiedzić Stambuł w trakcie dłuższej przesiadki? Pamiętaj o zakupie wizy!

Każdy pasażer planujący opuścić teren tranzytowy lotniska, a co za tym idzie, także osoba pragnąca wziąć udział w jednej z wycieczek realizowanych przez Touristanbul, jest zobligowana do zakupu wizy turystycznej do Turcji! Dokument można zakupić jeszcze przed wylotem, online – na stronie www.evisa.gov.tr jako wielokrotną wizę elektroniczną (e-wizę). W Minimalna ważność paszportu do uzyskania wizy elektronicznej lub na lotnisku wynosi 180 dni od daty wjazdu do Turcji. W połowie października 2019 nastąpiła zmiana cen e-wizy dla Polaków – obecnie dokument kosztuje 35 USD. Dokonując płatności kartą, należy liczyć się z pobraniem opłaty manipulacyjnej, w celu pokrycia kosztów międzynarodowych transakcji. Wiza upoważnia do pobytu na terenie Turcji łącznie przez 90 dni w okresie 180 dni jej ważności (licząc od pierwszego wjazdu), dlatego też ma szansę przydać się również w przyszłości, w przypadku planowania powrotu do Turcji w ciągu kolejnych sześciu miesięcy od daty pierwszego wjazdu. Więcej informacji na temat sposobu zakupu wizy do Turcji znajdziesz TUTAJ.

PRZECZYTAJ TAKŻE:  Hagia Sophia w Stambule - jedna z najwspanialszych budowli świata
Autorka bloga

Cześć, jestem Aga! Miło mi gościć Cię na Styku Kultur - blogu podróżniczym o Turcji (i reszcie świata). Znajdziesz tu ponad 300 tekstów, które powstały w wyniku moich licznych podróży. Większość z nich poświęcona jest Turcji, która zajmuje w moim sercu miejsce szczególnie. Na Styku Kultur przeczytasz również o wielu innych europejskich i azjatyckich krajach. Rozgość się i czuj, jak u siebie! ?

Autor zdjęć

Cześć, jestem Marcin! Pisanie zostawiam Agnieszce, za to towarzyszę Jej razem z aparatem, uwieczniając na zdjęciach to, co oglądamy. Czasem profesjonalną lustrzanką, lub bezlusterkowcem z zestawem obiektywów, innym razem komórką. Poza tym zaciągam Agę do sklepów muzycznych i na festiwale, szukając podczas naszych wojaży dobrej muzyki.


Podoba Ci się tutaj? Pomóż nam dotrzeć do większej ilości czytelników:

Dołącz do dyskusji

12 komentarzy

~Edyta 21/04/2016 - 14:03

Niestety nie dane mi będzie skorzystać z tej fantastycznej propozycji, mimo że mam 6 i pół godziny postoju, ponieważ mój samolot ląduje po 18. Ale myślałam, żeby samej udać się na szybkie zwiedzenie miasta. Czy z lotniska jest w miarę blisko do centrum? Wizę kupiłabym wcześniej online, ale zastanawiam się, czy jest sens. Pozdrawiam.

Odpowiedz
~kuba 14/01/2016 - 21:50

Cześć

Wielkie dzięki za informacje że Turkih Ariline oferują taką wycieczkę. Miałem się wybrać na podobną na własną rękę (przesiadkę w Istambule zaplanowałem tak aby mieć wolny czas na taką atrakcję. Dzięki Twojemu blogowi będę miał podwózkę w obie strony do starej części Istambułu:)

Odpowiedz
~Ula 07/12/2015 - 17:33

mam pytanie: czy ktoś się orientuje czy jeżeli mam 7h czekania między lotami (przesiadkami) czy jestem w stanie coś zwiedzić? trzeba do tego mieć wize? jestem ok 16.55 w stambule. czy da się zapalać na to co jest na tej stronce internetowej http://www.istanbulinhours.com/how-to-apply nie ogarniam tego zbyt.

Pozdrawiam,

Ula

Odpowiedz
~Bartek Wójcik 11/11/2015 - 14:16

A co z wizą, jest dodatkowo płatna?

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 11/11/2015 - 14:23

Panie Bartku – tak, za wizę należy zapłacić dodatkowo. Informacje na ten temat znajdzie Pan tutaj: http://stykkultur.blog.pl/wiza-do-turcji/ :) Pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedz
~Marcin - NRWTrip 28/06/2015 - 07:04

Bardzo fajna inicjatywa z tym zwiedzaniem. Nie wiem, kto był pomysłodawcą takie promocji ale kłaniam się przed nim nisko, po same… stopy ;)

Odpowiedz
~Emiwdrodze 12/06/2015 - 19:15

Już się ucieszyłam, a po sprawdzeniu okazało się, że przesiadki mam raz wcześnie rano, a kolejny – późnym wieczorem :(
Tak czy inaczej super opcja! Dzięki za podzielenie się, może innym razem skorzystam a tym razem pozostaje mi wycieczka w miasto na własną rękę – mam raz 7, a raz 8 godzin przerwy.

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 12/06/2015 - 22:23

Niestety, wstrzelenie się w ten preferowany czas pobytu rzeczywiście nie jest łatwe.. co nie zmienia faktu, że warto mieć tę promocję na uwadze – prędzej czy później na pewno się uda (a już z pewnością biorąc pod uwagę Twoje imponujące i dalekie podróże):) Przyjemności w Stambule i dzięki za odwiedziny! :)

Odpowiedz
~ivon 09/06/2015 - 06:25

Przecudny blog!!!

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 09/06/2015 - 07:25

Pani Iwono, bardzo dziękuję! :)

Odpowiedz
~Marcin 04/06/2015 - 13:54

A czy wiesz może do kiedy trwa ta akcja zwiedzania? Bo ja dopiero pojawię się w Stambule pod koniec sierpnia i będę czekał na samolot osiem godzin, więc z chęcią bym skorzystał, w końcu taka okazja nie trafia się co dzień :)

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 04/06/2015 - 16:32

Nigdzie nie znalazłam informacji, że jest to akcja tymczasowa i sądzę, że została wdrożona na dłuższy okres czasu. Warto jednak upewnić się przed wylotem, zaglądając na stronę http://www.istanbulinhours.com. Pozdrawiam serdecznie. :)

Odpowiedz

Popularne artykuły:

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celu prawidłowego działania narzędzi analitycznych i społecznościowych. Zgoda Czytaj więcej

Close