Turcja dla Polaków bez paszportu – wystarczy dowód osobisty! 

AUTOR ZDJĘĆ: Marcin Bąkiewicz

Od wtorku, 19 kwietnia, obywatele polscy mogą podróżować do Turcji wyłącznie na podstawie ważnego dowodu osobistego. Tym samym, w przypadku pobytu turystycznego wynoszącego maksymalnie 90 dni, paszport nie jest już wymagany. Ponad dwa lata temu Ankara zwolniła Polaków także z obowiązku wizowego. 

Od kilku lat Turcy systematycznie ułatwiają podróżnym z Polski realizację wakacji w Turcji. W marcu 2020 Ankara podjęła decyzję o zniesieniu obowiązku wizowego dla posiadaczy polskich paszportów. W kwietniu 2022 Turcja poinformowała o umożliwieniu Polakom wjazdu do kraju wyłącznie na podstawie dowodu osobistego. 

Dotychczas, turyści z Polski planujący odwiedzić Republikę Turcji, mogli przekroczyć granicę Turcji wyłącznie za okazaniem paszportu, ważnego przez co najmniej 180 dni od daty planowanego przylotu. Aktualnie wjazd do Turcji możliwy jest zarówno na podstawie paszportu, jak i ważnego dowodu osobistego.

19 kwietnia 2022 w tureckim Dzienniku Ustaw została opublikowana decyzja prezydenta Turcji, Recepa Tayyipa Erdoğana, zgodnie z którą obywatele Polski mogą odtąd podróżować do Turcji na podstawie dowodu osobistego, a nie – jak dotychczas – paszportu. Zapis dotyczy wyłącznie wyjazdów w celach turystycznych i tranzytowych oraz pobytu nie dłuższego niż 90 dni w okresie 180 dni.

Znajdź podobne artykuły w kategoriach:

AUTOR ZDJĘĆ: Marcin Bąkiewicz

Dołącz do dyskusji:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj