15 C
Istanbul


Strona główna Turcja Wiadomości z Turcji "Od 7 wzgórz do 7 kontynentów" - koronawirus nie powstrzymał serii wyjątkowych...

“Od 7 wzgórz do 7 kontynentów” – koronawirus nie powstrzymał serii wyjątkowych koncertów w Turcji

-

23 kwietnia w Stambule odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości i Dnia Dziecka, któremu przyświecało hasło “przesłanie miłości i jedności ze Stambułu, gdzie spotykają się kontynenty”. Wydarzenie stanowiło zarazem zapowiedź serii siedmiu koncertów “Od 7 wzgórz do 7 kontynentów”, kontynuowanych w trakcie Ramadanu oraz święta Eid al-Fitr.

W trakcie tych występów, władze Turcji zapraszają swój naród w muzyczną podróż do siedmiu różnych miejsc, odzwierciedlających historyczne i kulturowe bogactwo kraju. Oprócz Stambułu, koncerty zaplanowano także w Kapadocji, Afrodyzji, Patarze, Efezie, Hierapolis oraz w Safranbolu. Wydarzenia są każdorazowo transmitowane w największych tureckich mediach, jak również w mediach społecznościowych.

Harmonogram nadchodzących koncertów

  • 20 maja, Ferman Akgül zaprezentuje w Kapadocji pieśni ludowe oraz anatoliskie melodie pop,
  • 21 maja, Şirin Pancaroğlu i Bora Uymaz wystąpią w starożytnym teatrze w Afrodyzji,
  • 24 maja, Murat Karahan wraz Operą Narodową Antalyi zaśpiewa w starożytnym Hierapolis,
  • 25 maja, Kubat zaprezentuje najpiękniejsze pieśni ludowe w Safranbolu,
  • 26 maja, Fettah Can wystąpi na Uniwersytecie Mimara Sinana w Stambule.

Organizacja serii koncertów a pandemia koronawirusa

W związku z trwającą pandemią wirusa COVID-19, organizacji koncertów towarzyszą szczególne środki ostrożności. Jak donosi turecki portal Daily Sabah, wszystkie pojazdy przewożące artystów są profesjonalnie dezynfekowane, a na scenach wykonawcy muszą zachować dystans społeczny wynoszący 1,5 metra. Nadzwyczajne środki ostrożności zostaną wdrożone dodatkowo podczas koncertu w Hierapolis (24 maja), który odbędzie się z udziałem 60 osób. Wszyscy członkowie orkiestry będą mieli wykonane testy na obecność koronawirusa. Obsługa techniczna zadba również o dezynfekcję krzeseł artystów oraz wszystkich elementów, które znajdą się na scenie. W związku z koniecznością zachowania odpowiednich odstępów między artystami, w Hierapolis trwają prace nad budową dodatkowej sceny, o powierzchni 300 metrów kwadratowych.

Autorka bloga

Cześć, jestem Aga! Miło mi powitać Cię na Styku Kultur. Od 8 lat piszę i opowiadam o Turcji, czego efektem jest m.in. ponad 450 tekstów, które znajdziesz na blogu. Wśród nich m.in. relacje z naszych licznych podróży do Stambułu, na Wybrzeże Egejskie, Riwierę Turecką, do Kapadocji i okolic a także do południowo-wschodniej Anatolii. Zaobserwuj mój kanał na Instagramie oraz Facebooku, by być na bieżąco z naszymi kolejnymi podróżami! 

Autor zdjęć

Cześć, jestem Marcin! W trakcie naszych podróży towarzyszę Agnieszce razem z aparatem, uwieczniając na zdjęciach to, co oglądamy. Zazwyczaj profesjonalną lustrzanką lub bezlusterkowcem z zestawem obiektywów, a czasami po prostu z komórką. Poza tym zaciągam Agę do sklepów muzycznych i na festiwale, szukając podczas naszych wojaży dobrej muzyki. Zajrzyj na moją stronę oraz profile na Facebooku i Instagramie, by dowiedzieć się więcej.

►► Uważasz treści ze Styku Kultur za cenne i inspirujące? Jeśli tak, w łatwy sposób możesz pomóc w dalszym rozwoju tej strony. Wystarczy, że rezerwując swoje noclegi na portalu Booking.com skorzystasz z TEGO linku. Dzięki Twojej pomocy, otrzymam niewielką prowizję, która nie wpłynie w żaden sposób na cenę Twojej rezerwacji. :)

►►► Chcesz być na bieżąco z kolejnymi artykułami na Styku Kultur? Dopisz się do naszego newslettera i otrzymuj od czasu do czasu maile z podsumowaniem nowości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Close