“Od 7 wzgórz do 7 kontynentów” – koronawirus nie powstrzymał serii wyjątkowych koncertów w Turcji

autor(ka): Agnieszka Maury
Otwarcie granic

🧿 Chcesz być na bieżąco z naszymi podróżami? Obserwuj profil @stykkultur na Instagramie.

23 kwietnia w Stambule odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości i Dnia Dziecka, któremu przyświecało hasło “przesłanie miłości i jedności ze Stambułu, gdzie spotykają się kontynenty”. Wydarzenie stanowiło zarazem zapowiedź serii siedmiu koncertów “Od 7 wzgórz do 7 kontynentów”, kontynuowanych w trakcie Ramadanu oraz święta Eid al-Fitr.

W trakcie tych występów, władze Turcji zapraszają swój naród w muzyczną podróż do siedmiu różnych miejsc, odzwierciedlających historyczne i kulturowe bogactwo kraju. Oprócz Stambułu, koncerty zaplanowano także w Kapadocji, Afrodyzji, Patarze, Efezie, Hierapolis oraz w Safranbolu. Wydarzenia są każdorazowo transmitowane w największych tureckich mediach, jak również w mediach społecznościowych.

Harmonogram nadchodzących koncertów

  • 20 maja, Ferman Akgül zaprezentuje w Kapadocji pieśni ludowe oraz anatoliskie melodie pop,
  • 21 maja, Şirin Pancaroğlu i Bora Uymaz wystąpią w starożytnym teatrze w Afrodyzji,
  • 24 maja, Murat Karahan wraz Operą Narodową Antalyi zaśpiewa w starożytnym Hierapolis,
  • 25 maja, Kubat zaprezentuje najpiękniejsze pieśni ludowe w Safranbolu,
  • 26 maja, Fettah Can wystąpi na Uniwersytecie Mimara Sinana w Stambule.
PRZECZYTAJ TAKŻE:  Epidemia koronawirusa w Turcji okiem moich tureckich przyjaciół

Organizacja serii koncertów a pandemia koronawirusa

W związku z trwającą pandemią wirusa COVID-19, organizacji koncertów towarzyszą szczególne środki ostrożności. Jak donosi turecki portal Daily Sabah, wszystkie pojazdy przewożące artystów są profesjonalnie dezynfekowane, a na scenach wykonawcy muszą zachować dystans społeczny wynoszący 1,5 metra. Nadzwyczajne środki ostrożności zostaną wdrożone dodatkowo podczas koncertu w Hierapolis (24 maja), który odbędzie się z udziałem 60 osób. Wszyscy członkowie orkiestry będą mieli wykonane testy na obecność koronawirusa. Obsługa techniczna zadba również o dezynfekcję krzeseł artystów oraz wszystkich elementów, które znajdą się na scenie. W związku z koniecznością zachowania odpowiednich odstępów między artystami, w Hierapolis trwają prace nad budową dodatkowej sceny, o powierzchni 300 metrów kwadratowych.Autorka bloga
Autor zdjęć

Cześć, jestem Marcin! Pisanie zostawiam Agnieszce, za to towarzyszę Jej razem z aparatem, uwieczniając na zdjęciach to, co oglądamy. Czasem profesjonalną lustrzanką, lub bezlusterkowcem z zestawem obiektywów, innym razem komórką. Poza tym zaciągam Agę do sklepów muzycznych i na festiwale, szukając podczas naszych wojaży dobrej muzyki.

Dołącz do dyskusji

Popularne artykuły:

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celu prawidłowego działania narzędzi analitycznych i społecznościowych. Zgoda Czytaj więcej

Close