15.9 C
Istanbul


Strona główna Turcja Çanakkale Moja książka! Çanakkale i północno-zachodnia Turcja. Przewodnik globtrotera

Moja książka! Çanakkale i północno-zachodnia Turcja. Przewodnik globtrotera

-

Jakaż to radość ujrzeć swoje pierwsze literackie dziecko! Moja książka „Çanakkale i północno-zachodnia Turcja”, wydana nakładem Wydawnictwa Globtrotera, będąca pierwszym w Polsce przewodnikiem turystycznym po północno-zachodnim regionie kraju, ma dziś swoją premierę i jest już do kupienia. 272-stronicowa pozycja obejmuje obszerne opisy historyczne oraz kulturowe, a także część poświęconą turystyce aktywnej oraz wszystko co powinien zawierać przewodnikwskazówki, mapy, ceny oraz niezbędne informacje praktyczne. Jeśli wybieracie się w te rejony lub po prostu interesuje Was Turcja, nieśmiało polecam. 

Opis książki:

Stój wędrowcze! Stąpasz po ziemi, na której spoczywa epoka – ten fragment poematu Necmettina Halila Onana od lat wita wszystkich przybywających do Çanakkale – nadmorskiego miasta w północno-zachodniej Turcji, skąd czytelnik wyruszy w fascynującą podróż po jednym z mniej znanych i niezwykle interesujących regionów kraju. To tutaj cieśnina Dardanele wyznacza naturalną granicę między Azją a Europą, łącząc wody Morza Marmara z Morzem Egejskim. To w tym regionie Piri Reis narysował tajemniczą mapę świata, Arystoteles założył szkołę filozoficzną, a św. Paweł Apostoł zatrzymał się w trakcie swojej podróży misyjnej. To także tutaj Heinrich Schliemann podążał literackimi śladami Homera, natrafiając na ruiny starożytnej cywilizacji Troi. Jakby tego było mało, również w tej części kraju rozegrała się krwawa Bitwa o Gallipoli, która rozsławiła legendę Mustafy Kemala Atatürka oraz obudziła tożsamość narodową obywateli Australii i Nowej Zelandii.Çanakkale i północno-zachodnia Turcja to region pełen urokliwych plaż, malowniczych wysp, setek kilometrów gajów oliwnych oraz wielu miast, w których – oprócz przysmaków tureckiej kuchni – skosztować można prawdziwej tureckiej codzienności, odległej od sztucznej atmosfery kurortu. W krajobraz osmańskich fortyfikacji, barwnych bazarów i strzelistych minaretów wkomponowuje się fascynujące multikulturowe dziedzictwo kultury greckiej i rzymskiej. Największym skarbem regionu są jednak sami Turcy – naród ciepły, otwarty i niezwykle gościnny.

Çanakkale i północno-zachodnia Turcja. Przewodnik Globtrotera to pierwsza pozycja na polskim rynku, zapraszająca w podróż po północno-zachodnim regionie Turcji. Praktyczne informacje, dotyczące podróżowania po obszarze, uzupełnione są niezbędną wiedzą historyczną oraz opisem lokalnej kultury opartym na doświadczeniu życia w regionie.

Witajcie w krainie chałwy, baklawy i konia trojańskiego!

linia Moja książka! Çanakkale i północno zachodnia Turcja. Przewodnik globtrotera

Przewodnik “Çanakkale i północno-zachodnia Turcja. Przewodnik Globtrotera” zawiera:

 • precyzyjną charakterystykę największych miast oraz atrakcji północno-zachodniej Turcji a także unikalne opisy miejsc oraz obiektów spoza turystycznego szlaku,
 • obszerną część historyczną, szczegółowe opisy omawianych atrakcji oraz liczne opisy lokalnej kultury, oparte na doświadczeniu życia w regionie,
 • precyzyjne mapy głównych regionów oraz największych miast regionu północno-zachodniej Turcji,
 • kilkanaście map oraz planów miast, a na nich ponad 200 zaznaczonych atrakcji turystycznych,
 • praktyczne informacje oraz wskazówki dojazdu do opisywanych miejsc (numery tras, oznaczenia komunikacji miejskiej oraz koszta przejazdu),
 • aktualne informacje na temat cen biletów wstępu, godzin otwarcia instytucji muzealnych oraz obiektów kulturalnych,
 • informacje na temat sprawdzonych i polecanych hoteli, miejsc noclegowych, restauracji oraz lokali gastronomicznych, dobranych z myślą o potrzebach każdego turysty,

najlepszy przewodnik po Turcji, polecany przewodnik o Turcji

Autorka bloga

Cześć, jestem Aga! Miło mi powitać Cię na Styku Kultur. Od 8 lat piszę i opowiadam o Turcji, czego efektem jest m.in. ponad 450 tekstów, które znajdziesz na blogu. Wśród nich m.in. relacje z naszych licznych podróży do Stambułu, na Wybrzeże Egejskie, Riwierę Turecką, do Kapadocji i okolic a także do południowo-wschodniej Anatolii. Zaobserwuj mój kanał na Instagramie oraz Facebooku, by być na bieżąco z naszymi kolejnymi podróżami! 

►►► Uważasz treści ze Styku Kultur za cenne i inspirujące? Jeśli tak, w łatwy sposób możesz pomóc w dalszym rozwoju tej strony. Wystarczy, że rezerwując swoje noclegi na portalu Booking.com skorzystasz z TEGO linku. Dzięki Twojej pomocy, otrzymam niewielką prowizję, która nie wpłynie w żaden sposób na cenę Twojej rezerwacji. :)

 1. Witam! Przekartkowałam całość. Szczególnie dokładnie czytam rozdział o Bursie, tam się wybieram. Oj, oj już na początku tego rozdziału …s. 118, planik Bursy mało dokładny źle się go ogląda, nazwy miejsc do zwiedzania zupełnie obok, planik jakby do góry nogami.Natomiast s. 119 nie za bardzo wiem gdzie to ma być? Dla mnie mało czytelne. Podoba mi się, że jest dużo praktycznych informacji. Turysta prowadzony jest za rączkę. Brawo to mi się podoba lubię taką narrację.Zawsze jak odwiedzam jakieś miejsce staram się zacząć od wizyty w IT. Podoba mi się, że są podane szczegółowo odległości to dla mnie jest bardzo cenne, będę poruszała się pieszo. Cenne są też dla mnie informacje o godzinach otwarcia obiektów i cenach biletów, ufam, że są aktualne.Chciałbym zwiedzić mauzoleum Osmana, założyciela dynastii, ale nie mogę znaleźć odpowiedniego opisu. Czy jest ono koło meczetu Orchana w centrum? Mam jeszcze pytanie dotyczące kukiełek teatru cieni. Pisze Pani wprawdzie o muzeum ale niestety nie zdążę go odwiedzić, słyszałam, że na którymś z bazarów jest sklep z tymi kukiełkami, czy Pani coś wie na ten temat? Ogólnie podoba mi się ten przewodnik.Choć brak zdjęć. Gratuluję.

 2. Dziś jest 14 kwietnia, otrzymałam przesyłkę z przewodnikiem. BRAWO za solidność. Zaczynam czytać. Początek spełnia moje oczekiwania. Zobaczymy co dalej?
  Pozdrawiam

  • Pani Alicjo, serdecznie dziękuję za wiadomość :) Mam nadzieję, że książka Pani nie zawiedzie a zawarte w niej informacje okażą się pomocne i sprostają Pani oczekiwaniom:) Będę czekać na wiadomość!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Close