Autor zdjęć: Marcin Bąkiewicz

  Turcja zniosła obowiązek testów i certyfikatów, a także maseczek w transporcie publicznym

  Władze Turcji zdecydowały się na podjęcie ostatniego kroku na drodze łagodzenia obostrzeń dla zagranicznych turystów, w związku z pandemią COVID-19. Począwszy od 1 czerwca 2022 turyści przybywający do Republiki Turcji nie są już proszeni o okazanie negatywnego wyniku testu PCR/antygenowego, statusu ozdrowieńca lub certyfikatu szczepień. Zagranicznych turystów przestał obowiązywać także Formularz Lokalizacyjny. Kraj zrezygnował również z obowiązku noszenia maseczek w transporcie zbiorowym. Obowiązek zakrywania ust oraz nosa dotyczy obecnie wyłącznie szpitali. 

  1 czerwca 2022 r. przestały obowiązywać jakiekolwiek obostrzenia pandemiczne, związane z wjazdem do Republiki Turcji. Zniesiono obowiązek posiadania wyników testów PCR lub testów antygenowych, certyfikatów ozdrowieńca lub certyfikatów szczepień. 

  Turcja ma nadzieję, że rezygnacja z ostatnich obostrzeń jeszcze bardziej pomoże lokalnej turystyce w odrobieniu strat z minionych dwóch lat. Dotychczasowe dane i prognozy dotyczące sezonu wakacyjnego 2022 są niezwykle pomyślne. Jak podało tureckie Ministerstwo Kultury i Turystyki, liczba gości zagranicznych w kwietniu 2022 wzrosła o 225,6% w porównaniu z rokiem poprzednim, do 2,57 mln, z czego aż 1 milion turystów odwiedziło Stambuł. Turcy mają nadzieję, że turystyka w tym roku może powtórzyć lub przekroczyć poziom z 2019 roku, kiedy to około 52 milionów odwiedzających przyniosło Turcji 34 miliardy dolarów przychodu.

  PRZECZYTAJ:  Rejs po Bosforze - najlepszy sposób na odkrycie piękna Stambułu
  Postaw mi kawę na buycoffee.to
  Kawa - ta czarodziejska esencja, dodająca energii i pobudzająca zmysły. Ale czy wiesz, że możesz podzielić się jej mocą z innymi? Jeśli treści ze Styku Kultur, jak kropelki czarnego złota, rozbudziły Twoje podróżnicze marzenia i chcesz wspomóc rozwój strony, postaw mi wirtualną filiżankę! Każdy łyk wirtualnej kawy przyczynia się do dalszego rozwoju Styku Kultur. :)

  Agnieszka Maury
  Agnieszka Maury
  Cześć, jestem Aga, a Styk Kultur to jeden z najstarszych i najpopularniejszych blogów podróżniczych o Turcji (i reszcie świata). Stronę rozwijam nieprzerwanie od 2013 roku. Współtwórcą Styku Kultur i autorem większości zdjęć jest Marcin Bąkiewicz. Więcej informacji o nas znajdziesz TUTAJ. Poza lekturą bloga, gorąco polecam Ci zakup mojej książki o Turcji, wydanej nakładem wydawnictwa PASCAL. Jeśli znalazłaś/eś tu to, czego szukasz, wesprzyj dalszy rozwój Styku Kultur, stawiając mi wirutalną kawę. :) 

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj