Autor zdjęć: Marcin Bąkiewicz

Turcja zniosła obowiązek testów i certyfikatów, a także maseczek w transporcie publicznym

Książka o Turcji

Władze Turcji zdecydowały się na podjęcie ostatniego kroku na drodze łagodzenia obostrzeń dla zagranicznych turystów, w związku z pandemią COVID-19. Począwszy od 1 czerwca 2022 turyści przybywający do Republiki Turcji nie są już proszeni o okazanie negatywnego wyniku testu PCR/antygenowego, statusu ozdrowieńca lub certyfikatu szczepień. Zagranicznych turystów przestał obowiązywać także Formularz Lokalizacyjny. Kraj zrezygnował również z obowiązku noszenia maseczek w transporcie zbiorowym. Obowiązek zakrywania ust oraz nosa dotyczy obecnie wyłącznie szpitali. 

1 czerwca 2022 r. przestały obowiązywać jakiekolwiek obostrzenia pandemiczne, związane z wjazdem do Republiki Turcji. Zniesiono obowiązek posiadania wyników testów PCR lub testów antygenowych, certyfikatów ozdrowieńca lub certyfikatów szczepień. 

Turcja ma nadzieję, że rezygnacja z ostatnich obostrzeń jeszcze bardziej pomoże lokalnej turystyce w odrobieniu strat z minionych dwóch lat. Dotychczasowe dane i prognozy dotyczące sezonu wakacyjnego 2022 są niezwykle pomyślne. Jak podało tureckie Ministerstwo Kultury i Turystyki, liczba gości zagranicznych w kwietniu 2022 wzrosła o 225,6% w porównaniu z rokiem poprzednim, do 2,57 mln, z czego aż 1 milion turystów odwiedziło Stambuł. Turcy mają nadzieję, że turystyka w tym roku może powtórzyć lub przekroczyć poziom z 2019 roku, kiedy to około 52 milionów odwiedzających przyniosło Turcji 34 miliardy dolarów przychodu.

PRZECZYTAJ:  Meczety Stambułu. Które warto zobaczyć?
- Advertisement -
Agnieszka Maury
Agnieszka Maury
Cześć, jestem Agnieszka, a Styk Kultur to jeden z najstarszych i najpopularniejszych blogów podróżniczych o Turcji. Stronę rozwijam nieprzerwanie od 2013 roku. Poza lekturą bloga, gorąco polecam Ci zakup mojej książki Turcja. W mojej krainie minaretów, aromatycznej herbaty i mruczących kotów, wydanej nakładem wydawnictwa PASCAL. Masz pytanie lub propozycję współpracy? Napisz! :)
Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj