Festiwal kawy w Turcji. Zai Bodrum Coffee Festival startuje już 6 maja!

AUTOR ZDJĘĆ: Marcin Bąkiewicz

W piątek, 6 maja w  Bodrum, popularnym kurorcie na zachodnim wybrzeżu Turcji, rozpocznie się festiwal kawy Zai Bodrum Coffee Festival. Wydarzenie gromadzące miłośników kofeiny potrwa trzy dni, w trakcie których zabierze wszystkich zainteresowanych w podróż od ziarna kawy do filiżanki aromatycznej „małej czarnej”.

Zai Bodrum Coffee Festival odbędzie się w otwartym w 2019 roku Zai Yaşam, nowoczesnym centrum kultury i sztuki zbudowanym w cieniu drzew oliwnych (w obszarze Çırkan), nazywanym biblioteką nowej generacji. Miejsce zaprojektowano tak, by przez cały rok przemawiało do wszystkich zmysłów swoich odwiedzających – za sprawą gastronomii, muzyki, kina, teatru, literatury oraz sztuki. 

W programie festiwalu przewidziano m.in. degustacje kawy, seminaria, warsztaty oraz wystawy. Na wszystkich uczestników będą czekać również przedstawiciele najbardziej prestiżowych kawiarni z Bodrum, Izmiru, Stambułu, Muğli i Ankary. Nadchodzącej edycji festiwalu towarzyszyć będą także koncerty na żywo. Na scenie Zai Yaşam zaprezentują się: Kerem Görsev Trio feat. & Fatih Erkoç Jazz Project oraz Gaye Su Akyol.

Bodrum to nie jedyny przystanek na mapie Coffee Festivalu. W dniach 27-19 maja wydarzenie odbędzie się w Izmirze, 3-5 czerwca w Diyarbakırze, 23-25 września w Ankarze, a wreszcie 6-9 października w Stambule. Organizatorzy przewidują, że łącznie w imprezie weźmie udział około 200 tys. miłośników kawy. 

Znajdź podobne artykuły w kategoriach:

AUTOR ZDJĘĆ: Marcin Bąkiewicz

Dołącz do dyskusji:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj