Strona głównaŚrodkowa TurcjaKapadocjaTurcy planują zainteresować branżę filmową naturalnym pięknem Kapadocji

Turcy planują zainteresować branżę filmową naturalnym pięknem Kapadocji

-

baner szeroki insta Turcy planują zainteresować branżę filmową naturalnym pięknem Kapadocji

Podoba Ci się ta strona? Postaw mi wirtualną kawę i pomóż w jej dalszym rozwoju.
buycoffeeto btn primary Turcy planują zainteresować branżę filmową naturalnym pięknem Kapadocji

Turecka Komisja Filmowa ponownie zawalczy o uwagę największych światowych firm z branży kinematograficznej. W najbliższym czasie Turcy planują skupić się na sprowadzeniu zagranicznych ekip filmowych do regionu Kapadocji. W tym zadaniu pomóc ma m.in. film dokumentalny “Mysteries of the Abandoned”, który zostanie wyemitowany na kanale Discovery Science.

Kapadocja kino 6 of 6 Turcy planują zainteresować branżę filmową naturalnym pięknem Kapadocji

Centralny region Kapadocji, należący do tureckiej prowincji Nevşehir, to obszar wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, który corocznie zachwyca miliony turystów z całego świata. A wszystko to za sprawą butikowych hoteli wykutych w autentycznych skałach, możliwości lotu balonem nad malowniczymi dolinami, a także korytarzy podziemnych miast, sięgających czasów wczesnych chrześcijan.  

Przed wybuchem pandemii COVID-19, Kapadocja była jednym z najpopularniejszych regionów turystycznych na świecie, cieszących się nieustannie rosnącym zainteresowaniem zagranicznych gości. Wraz ze stopniowym luzowaniem obostrzeń oraz wizją powrotu do normalności, Turcy dokładają starań, by “księżycową krainą” na masową skalę ponownie zainteresowali się zarówno turyści, jak i zagraniczne ekipy filmowe. 

Jednym z zaplanowanych elementów promocyjnych jest film dokumentalny “Mysteries of the Abandoned” (z ang. “Tajemnice opuszczonych”), który został zarejestrowany w Göreme, Uçhisar oraz wsi Çavuşin. Materiał ukazuje unikatowość kapadockich dolin, zabytkowych wczesnochrześcijańskich kościołów, kaplic oraz skansenów. Historyczną wartość tego regionu podkreśla w dokumencie narracja historyka sztuki, profesora Mehmeta Ekiza. Jak możemy przeczytać w tureckich mediach, film zostanie wyemitowany na kanale Discovery Science. 

- Reklama -
baner szeroki insta Turcy planują zainteresować branżę filmową naturalnym pięknem Kapadocji

Warto przypomnieć, że dotychczas na rozległym obszarze Kapadocji nakręcono wiele rodzimych filmów oraz seriali, jak również sporo znanych produkcji zagranicznych, jak chociażby “Ghost Rider 2”, “Eskorta porucznika” czy “Samsara”. 

Szukasz hotelu w Kapadocji? Sprawdź aktualne promocje

Booking.com

Autorka bloga

Cześć, jestem Aga! Miło mi powitać Cię na Styku Kultur. Od 8 lat piszę i opowiadam o Turcji, czego efektem jest m.in. ponad 450 tekstów, które znajdziesz na blogu. Wśród nich m.in. relacje z naszych licznych podróży do Stambułu, na Wybrzeże Egejskie, Riwierę Turecką, do Kapadocji i okolic a także do południowo-wschodniej Anatolii. Zaobserwuj mój kanał na Instagramie oraz Facebooku, by być na bieżąco z naszymi kolejnymi podróżami! 

Autor zdjęć

Cześć, jestem Marcin! W trakcie naszych podróży towarzyszę Agnieszce razem z aparatem, uwieczniając na zdjęciach to, co oglądamy. Zazwyczaj profesjonalną lustrzanką lub bezlusterkowcem z zestawem obiektywów, a czasami po prostu z komórką. Poza tym zaciągam Agę do sklepów muzycznych i na festiwale, szukając podczas naszych wojaży dobrej muzyki. Zajrzyj na moją stronę oraz profile na Facebooku i Instagramie, by dowiedzieć się więcej.

Podoba Ci się ta strona? Postaw mi wirtualną kawę i pomóż w jej dalszym rozwoju.
buycoffeeto btn primary Turcy planują zainteresować branżę filmową naturalnym pięknem Kapadocji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Close