Autor zdjęć: Marcin Bąkiewicz

  Tureckie seriale zachęcają do podróży? Badanie pokazuje związek między oglądaniem a turystyką

  Oglądanie tureckich seriali na platformie Netflix może zwiększać szansę na odwiedzenie Turcji – wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Ekonomicznych w Stambule. Popularność tureckich seriali w różnych krajach świata może być ważnym narzędziem promocji kraju jako celu turystycznego. Wyniki badania sugerują, że inwestowanie w tureckie produkcje filmowe i serialowe może istotnie przyczynić się do rozwoju branży turystycznej w Turcji.

  Według Netflixa, osoby oglądające tureckie seriale mają dwukrotnie większą szansę na odwiedzenie Turcji w porównaniu do tych, które ich nie oglądają. Badanie przeprowadzone zostało przez Instytut Badań Ekonomicznych w Stambule w ośmiu różnych krajach: USA, Indii, Australii, Brazylii, Francji, Szwecji, Argentynie i Arabii Saudyjskiej.

  Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: publiczność oraz nie-publiczność tureckich seriali na popularnej platformie. Obydwie grupy zostały zapytane, czy po zakończeniu pandemii są skłonne odwiedzić Turcję w celach turystycznych. Podczas gdy 54% osób z pierwszej grupy pozytywnie odpowiedziało na pytanie, odpowiedź „tak” wyniosła tylko 25% w drugiej grupie. Fani tureckich seriali w Australii, USA, Arabii Saudyjskiej i Indiach najczęściej odpowiedzieli pozytywnie na pytanie o prawdopodobną wizytę w Turcji.

  - Advertisement -
  PRZECZYTAJ:  Przeszczep włosów w Turcji prawdziwym hitem turystyki medycznej [koszt, polecane kliniki, metody, informacje praktyczne]

  W wyniku przeprowadzonego badania można stwierdzić, że tureckie seriale stanowią ważny element promocji Turcji jako kraju turystycznego. Wydaje się, że obecność Turcji na platformach streamingowych, takich jak Netflix, może pomóc w przyciągnięciu jeszcze większej liczby turystów. Dalsze inwestowanie w produkcje filmowe i serialowe może okazać się skutecznym sposobem na zachęcenie turystów do odwiedzenia kraju, a w konsekwencji na rozwój branży turystycznej w Turcji.

  Podsumowując, wygląda na to, że tureckie seriale mają nie tylko moc opowiadania ciekawych historii, ale również potrafią przyciągnąć turystów do odwiedzenia kraju. Więc jeśli planujesz wakacje, może warto zacząć od seansu popularnego tureckiego serialu na Netflixie? Kto wie, może już wkrótce będziesz spacerować po urokliwych uliczkach Stambułu, smakować przysmaki tureckiej kuchni i podziwiać piękno kraju, którego kultura i historia zainspirowały niejedną serialową produkcję.

  Postaw mi kawę na buycoffee.to
  Kawa - ta czarodziejska esencja, dodająca energii i pobudzająca zmysły. Ale czy wiesz, że możesz podzielić się jej mocą z innymi? Jeśli treści ze Styku Kultur, jak kropelki czarnego złota, rozbudziły Twoje podróżnicze marzenia i chcesz wspomóc rozwój strony, postaw mi wirtualną filiżankę! Każdy łyk wirtualnej kawy przyczynia się do dalszego rozwoju Styku Kultur. :)

  Agnieszka Maury
  Agnieszka Maury
  Cześć, jestem Aga, a Styk Kultur to jeden z najstarszych i najpopularniejszych blogów podróżniczych o Turcji (i reszcie świata). Stronę rozwijam nieprzerwanie od 2013 roku. Współtwórcą Styku Kultur i autorem większości zdjęć jest Marcin Bąkiewicz. Więcej informacji o nas znajdziesz TUTAJ. Poza lekturą bloga, gorąco polecam Ci zakup mojej książki o Turcji, wydanej nakładem wydawnictwa PASCAL. Jeśli znalazłaś/eś tu to, czego szukasz, wesprzyj dalszy rozwój Styku Kultur, stawiając mi wirutalną kawę. :) 

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj