15.9 C
Istanbul


Strona główna Film Producent "Wspaniałego Stulecia" pozwał Chińczyków. Poszło o grę mobilną!

Producent “Wspaniałego Stulecia” pozwał Chińczyków. Poszło o grę mobilną!

-

Turecki producent bijącego rekordy popularności serialu “Wspaniałe Stulecie” złożył pozew przeciwko chińskiej firmie, która opracowała mobilną grę “Magnificent Sultan”. Tims Productions zarzuca Chińczykom naruszenie praw do posługiwania się wizerunkiem marki.

GameOfSultan 1024x550 Producent Wspaniałego Stulecia pozwał Chińczyków. Poszło o grę mobilną!

Chińska gra została dotychczas pobrana przez około pięć milionów osób. Jak donosi turecki dziennik Daily Sabah, w złożonym w Stambule pozwie argumentowano, żeWspaniałe Stulecie” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych seriali telewizyjnych na świecie, emitowany dotychczas w 45 krajach. Podkreślono również, że pod pojęciem “Magnificent Century” (angielska nazwa produkcji) kryje się szereg elementów, takich jak scenariusz, produkcja, aktorstwo, projektowanie kostiumów oraz sam proces pracy na planie.

Chińscy twórcy opisali grę jako ekscytującą grę RPG, w której można doświadczyć bycia sułtanem. Wcielający się w postać władcy gracz może brać udział w brutalnych walkach, planować strategię militarną, zarządzać imperium, knuć polityczne intrygi oraz oczywiście być uwikłanym w liczne romanse. Wirtualny sułtan może także m.in. powołać swój harem, wychowywać dzieci, a nawet pić turecką kawę oraz wróżyć sobie z fusów.

Zdaniem Turków chińska firma dokonała nielegalnej kopii fabuły serialu telewizyjnego, zarówno pod względem scenariusza, produkcji, kostiumów, jak również zachowania postaci. Po otrzymaniu informacji o pojawieniu się gry na rynku, Turcy poprosili Chińczyków o zaniechanie jej sprzedaży. W odpowiedzi chińska firma zmieniła nazwę gry na “Game of Sultans”. W ramach decyzji sądu gra została usunięta z platform Apple Store oraz Google Play, jednak proces sądowy jest nadal kontynuowany.

Co sądzicie o pomyśle Chińczyków? Czy Turcy powinni sami zaangażować się w pracę nad grą inspirowaną “Wspaniałym Stuleciem”? :)

Autorka bloga

Cześć, jestem Aga! Miło mi powitać Cię na Styku Kultur. Od 8 lat piszę i opowiadam o Turcji, czego efektem jest m.in. ponad 450 tekstów, które znajdziesz na blogu. Wśród nich m.in. relacje z naszych licznych podróży do Stambułu, na Wybrzeże Egejskie, Riwierę Turecką, do Kapadocji i okolic a także do południowo-wschodniej Anatolii. Zaobserwuj mój kanał na Instagramie oraz Facebooku, by być na bieżąco z naszymi kolejnymi podróżami! 

►►► Uważasz treści ze Styku Kultur za cenne i inspirujące? Jeśli tak, w łatwy sposób możesz pomóc w dalszym rozwoju tej strony. Wystarczy, że rezerwując swoje noclegi na portalu Booking.com skorzystasz z TEGO linku. Dzięki Twojej pomocy, otrzymam niewielką prowizję, która nie wpłynie w żaden sposób na cenę Twojej rezerwacji. :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Close