Producent “Wspaniałego Stulecia” pozwał Chińczyków. Poszło o grę mobilną!

autor(ka): Agnieszka Maury
0 komentarz

Turecki producent bijącego rekordy popularności serialu “Wspaniałe Stulecie” złożył pozew przeciwko chińskiej firmie, która opracowała mobilną grę “Magnificent Sultan”. Tims Productions zarzuca Chińczykom naruszenie praw do posługiwania się wizerunkiem marki.

GameOfSultan 1024x550 Producent Wspaniałego Stulecia pozwał Chińczyków. Poszło o grę mobilną!

Chińska gra została dotychczas pobrana przez około pięć milionów osób. Jak donosi turecki dziennik Daily Sabah, w złożonym w Stambule pozwie argumentowano, żeWspaniałe Stulecie” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych seriali telewizyjnych na świecie, emitowany dotychczas w 45 krajach. Podkreślono również, że pod pojęciem “Magnificent Century” (angielska nazwa produkcji) kryje się szereg elementów, takich jak scenariusz, produkcja, aktorstwo, projektowanie kostiumów oraz sam proces pracy na planie.Chińscy twórcy opisali grę jako ekscytującą grę RPG, w której można doświadczyć bycia sułtanem. Wcielający się w postać władcy gracz może brać udział w brutalnych walkach, planować strategię militarną, zarządzać imperium, knuć polityczne intrygi oraz oczywiście być uwikłanym w liczne romanse. Wirtualny sułtan może także m.in. powołać swój harem, wychowywać dzieci, a nawet pić turecką kawę oraz wróżyć sobie z fusów.

Zdaniem Turków chińska firma dokonała nielegalnej kopii fabuły serialu telewizyjnego, zarówno pod względem scenariusza, produkcji, kostiumów, jak również zachowania postaci. Po otrzymaniu informacji o pojawieniu się gry na rynku, Turcy poprosili Chińczyków o zaniechanie jej sprzedaży. W odpowiedzi chińska firma zmieniła nazwę gry na “Game of Sultans”. W ramach decyzji sądu gra została usunięta z platform Apple Store oraz Google Play, jednak proces sądowy jest nadal kontynuowany.

Co sądzicie o pomyśle Chińczyków? Czy Turcy powinni sami zaangażować się w pracę nad grą inspirowaną “Wspaniałym Stuleciem”? :)

Autorka bloga

Cześć, jestem Aga! Miło mi gościć Cię na Styku Kultur - blogu podróżniczym o Turcji (i reszcie świata). Znajdziesz tu ponad 300 tekstów, które powstały w wyniku moich licznych podróży. Większość z nich poświęcona jest Turcji, która zajmuje w moim sercu miejsce szczególnie. Na Styku Kultur przeczytasz również o wielu innych europejskich i azjatyckich krajach. Rozgość się i czuj, jak u siebie! 🖤

PRZECZYTAJ TAKŻE
7 czerwca - Orhan Pamuk obchodzi urodziny!
0 komentarz
1

Dołącz do dyskusji

Popularne artykuły:

MENU

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celu prawidłowego działania narzędzi analitycznych i społecznościowych. Zgoda Czytaj więcej

x
Close