środa, 19 stycznia, 2022
1 C
Istanbul
Strona głównaTurcjaZasady wjazdu do & powrotu z Turcji - styczeń 2022

Zasady wjazdu do & powrotu z Turcji – styczeń 2022

-

Planujesz podróż do Turcji w styczniu 2022? Sprawdź aktualne zasady wjazdu do kraju z terytorium Polski, związane z trwającą pandemią COVID-19.


Osoby zaszczepione

Osoby w pełni zaszczepione są zwolnione z obowiązku wykonania testu przed przylotem do Turcji. W Turcji uznawane są wszystkie rodzaje szczepionek, certyfikowanych w Unii Europejskiej – Pfizer, Moderna, Astra Zeneca i Johnson&Johnson, a także chińska Sinovac. Bez względu na rodzaj przyjętej szczepionki, od momentu drugiej dawki (lub jednej w przypadku J&J), w momencie przekraczania granicy Turcji powinno upłynąć co najmniej 14 dni.

Osoby niezaszczepione

- Reklama -Osoby niezaszczepione są zobowiązane do okazania negatywnego wyniku testu PCR wykonanego na maksymalnie 72-godziny przed przylotem lub negatywnego wyniku testu RNA i kwasów nukleinowych, wykonanych na 48 godzin przed wjazdem.

Ozdrowieńcy

Posiadacze oficjalnego dokumentu potwierdzającego, że chorowały na COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy, licząc od 28. dnia pierwszego pozytywnego wyniku testu PCR, są zwolnione z obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego oraz z obowiązku kwarantanny.

Formularz lokalizacyjny

Wszystkie osoby planujące podróż do Turcji są zobowiązane do wypełnienia internetowego formularza lokalizacyjnego, dostępnego TUTAJ na maksymalnie 72 godziny przed podróżą.

Dzieci

- Reklama -Dzieci w wieku poniżej 12 lat są zwolnione z obowiązku wykonania testu oraz z obowiązku posiadania certyfikatu szczepień.

Tranzyt

Wymóg testów oraz obowiązek wypełnienia formularza lokalizacyjnego nie dotyczy pasażerów transferowych z linii międzynarodowej na linię międzynarodową.

Powrót z Turcji do Polski

Zgodnie z nowym Rozporządzeniem Rady Ministrów (więcej informacji TUTAJ), wszystkie osoby przylatujące z Turcji do Polski przed 1 lutego 2022 r. muszą pokazać negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 w języku polskim albo języku angielskim.

Test antygenowy lub PCR, który zwalnia z obowiązkowej kwarantanny w Polsce, można wykonać:

  • przed przybyciem do Polski (okres ważności testu wynosi 24 godziny, licząc od momentu wyniku tego testu);
  • po przybyciu do Polski, przed odprawą graniczną na następujących polskich lotniskach: Katowice, Wrocław, Poznań, Szczecin-Goleniów, Warszawa-Okęcie, Łódź;
  • po przybyciu do Polski, w ciągu 48 godzin.

Brak testu lub pozytywny wynik zobowiązuje do odbycia 14-dniowej kwarantanny. Wymóg wykonania testu nie obowiązuje dzieci, do ukończenia piątego roku życia.

Autorka bloga

Cześć, jestem Aga a Styk Kultur to jeden z najstarszych i najpopularniejszych blogów podróżniczych o Turcji. Gorąco polecam Ci zakup mojej książki Turcja. W mojej krainie minaretów, aromatycznej herbaty i mruczących kotów, wydanej nakładem wydawnictwa PASCAL i bogato ilustrowanej zdjęciami autorstwa Marcina. Książka jest dostępna w najlepszych księgarniach oraz m.in. na empik.comTUTAJ. :) Chcesz być na bieżąco? Zaobserwuj @stykkultur na Instagramie oraz Facebooku, a także dołącz do mojej grupy Miłośnicy Turcji.

Autor zdjęć

Cześć, jestem Marcin! W trakcie naszych podróży towarzyszę Agnieszce razem z aparatem, uwieczniając na zdjęciach to, co oglądamy. Zazwyczaj profesjonalną lustrzanką lub bezlusterkowcem z zestawem obiektywów, a czasami po prostu z komórką. Poza tym zaciągam Agę do sklepów muzycznych i na festiwale, szukając podczas naszych wojaży dobrej muzyki. Zajrzyj na moją stronę oraz profile na Facebooku i Instagramie, by dowiedzieć się więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Close