Włochy luzują restrykcje! Sprawdź, co warto wiedzieć przed wyjazdem do Rzymu

Autor zdjęć: Marcin Bąkiewicz

Ostatni rok odcisnął swoje piętno na ulicach Rzymu, zamieniając w swoich najgorszych momentach tętniącą życiem metropolię w miasto duchów. I choć zwiedzanie Wiecznego Miasta w okresie pandemii miało także swoje niewątpliwe plusy, o czym na własnej skórze przekonaliśmy się w sierpniu ubiegłego roku, w stolicy Włoch wszyscy nie mogą się już doczekać powrotu do normalności. Na szczęście, sytuacja nieustannie zmierza ku lepszemu, przede wszystkim za sprawą nabierającej tempa krajowej kampanii szczepień.

Czego można się spodziewać w trakcie pobytu w Rzymie w najbliższych tygodniach? Przede wszystkim braku godziny policyjnej, która przestała obowiązywać na większości regionów 14 czerwca. Jak zapowiedzieli Włosi, nocny lockdown ma zostać całkowicie zniesiony na terytorium kraju 21 czerwca, tuż przed szczytem sezonu wakacyjnego.

- Advertisement -

Wszystkich turystów z pewnością ucieszy fakt, że w Rzymie (i pozostałych regionach „białej strefy) ponownie otwarto bary i restauracje. Lokale znów tętnią życiem, uginając się pod ciężarem pysznych makaronów, najlepszej na świecie pizzy oraz pomarańczowych drinków Aperol Spritz. Niestety, nie wszystkie miejsca przetrwały kryzys gospodarczy oraz wielomiesięczne ograniczenia w funkcjonowaniu.

W chwili obecnej we Włoszech nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust oraz nosa, zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniach. Z obowiązku noszenia masek zwolnione są wyłącznie dzieci do szóstego roku życia. Bezwzględnie należy także przestrzegać zasad dystansu społecznego.

- Advertisement -

Planując wypad do Rzymu, warto pamiętać o tym, że w dobie pandemii bilety wstępu do największych atrakcji Rzymu należy rezerwować drogą online, z wyprzedzeniem. W przypadku wizyt weekendowych w Koloseum, Zamku św. Anioła czy Panteonie obowiązują dodatkowo rezerwacje z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Z uwagi na błyskawicznie rosnące zainteresowanie podróżami do Wiecznego Miasta, warto pamiętać także o wcześniejszej rezerwacji wizyty w Muzeach Watykańskich.

Buon viaggio! :)

Szukasz hotelu w Rzymie? Sprawdź aktualne promocje!

Booking.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj