Autor zdjęć: Marcin Bąkiewicz

Historyczne bazary Turcji południowo-wschodniej

Książka o Turcji

Historyczne tureckie bazary i targowiska, które przyciągają uwagę przechodniów swoją architekturą, feerią barw oraz zapachów, to jedno z najważniejszych elementów dziedzictwa kulturowego Turcji. Zazwyczaj ich poszczególne uliczki są zarezerwowane dla konkretnych grup zawodowych, które na pierwszy rzut oka wciąż przypominają organizacje cechowe z czasów Imperium Osmańskiego. Bazary i targowiska cieszą się dużym zainteresowaniem odwiedzających o każdej porze dnia, tygodnia i roku.

W południowo-wschodniej części kraju wciąż można odnaleźć wiele autentycznych zabytkowych bazarów, wśród których warto wskazać m.in. zabytkowe targowisko w Gaziantep, w starej handlowej dzielnicy Şahinbey, czy bazary w Diyarbakir, Urfie lub Mardin.

Więcej informacji o południowo-wschodniej Turcji znajdziesz TUTAJ.

Obejrzyj naszą galerię zdjęć, prezentujących zabytkowe bazary i targowiska południowo-wschodniej Turcji:

Więcej informacji o południowo-wschodniej Turcji znajdziesz TUTAJ.

- Advertisement -
Agnieszka Maury
Agnieszka Maury
Cześć, jestem Agnieszka, a Styk Kultur to jeden z najstarszych i najpopularniejszych blogów podróżniczych o Turcji. Stronę rozwijam nieprzerwanie od 2013 roku. Poza lekturą bloga, gorąco polecam Ci zakup mojej książki Turcja. W mojej krainie minaretów, aromatycznej herbaty i mruczących kotów, wydanej nakładem wydawnictwa PASCAL. Masz pytanie lub propozycję współpracy? Napisz! :)
Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj