Autor zdjęć: Marcin Bąkiewicz

  Historyczne bazary Turcji południowo-wschodniej

  Historyczne tureckie bazary i targowiska, które przyciągają uwagę przechodniów swoją architekturą, feerią barw oraz zapachów, to jedno z najważniejszych elementów dziedzictwa kulturowego Turcji. Zazwyczaj ich poszczególne uliczki są zarezerwowane dla konkretnych grup zawodowych, które na pierwszy rzut oka wciąż przypominają organizacje cechowe z czasów Imperium Osmańskiego. Bazary i targowiska cieszą się dużym zainteresowaniem odwiedzających o każdej porze dnia, tygodnia i roku.

  W południowo-wschodniej części kraju wciąż można odnaleźć wiele autentycznych zabytkowych bazarów, wśród których warto wskazać m.in. zabytkowe targowisko w Gaziantep, w starej handlowej dzielnicy Şahinbey, czy bazary w Diyarbakir, Urfie lub Mardin.

  Więcej informacji o południowo-wschodniej Turcji znajdziesz TUTAJ.

  Obejrzyj naszą galerię zdjęć, prezentujących zabytkowe bazary i targowiska południowo-wschodniej Turcji:

  Więcej informacji o południowo-wschodniej Turcji znajdziesz TUTAJ.

  Postaw mi kawę na buycoffee.to
  Kawa - ta czarodziejska esencja, dodająca energii i pobudzająca zmysły. Ale czy wiesz, że możesz podzielić się jej mocą z innymi? Jeśli treści ze Styku Kultur, jak kropelki czarnego złota, rozbudziły Twoje podróżnicze marzenia i chcesz wspomóc rozwój strony, postaw mi wirtualną filiżankę! Każdy łyk wirtualnej kawy przyczynia się do dalszego rozwoju Styku Kultur. :)

  Agnieszka Maury
  Agnieszka Maury
  Cześć, jestem Aga, a Styk Kultur to jeden z najstarszych i najpopularniejszych blogów podróżniczych o Turcji (i reszcie świata). Stronę rozwijam nieprzerwanie od 2013 roku. Współtwórcą Styku Kultur i autorem większości zdjęć jest Marcin Bąkiewicz. Więcej informacji o nas znajdziesz TUTAJ. Poza lekturą bloga, gorąco polecam Ci zakup mojej książki o Turcji, wydanej nakładem wydawnictwa PASCAL. Jeśli znalazłaś/eś tu to, czego szukasz, wesprzyj dalszy rozwój Styku Kultur, stawiając mi wirutalną kawę. :) 

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj