[GALERIA] Historyczne bazary Turcji południowo-wschodniej

AUTOR ZDJĘĆ: Marcin Bąkiewicz

Historyczne tureckie bazary i targowiska, które przyciągają uwagę przechodniów swoją architekturą, feerią barw oraz zapachów, to jedno z najważniejszych elementów dziedzictwa kulturowego Turcji. Zazwyczaj ich poszczególne uliczki są zarezerwowane dla konkretnych grup zawodowych, które na pierwszy rzut oka wciąż przypominają organizacje cechowe z czasów Imperium Osmańskiego. Bazary i targowiska cieszą się dużym zainteresowaniem odwiedzających o każdej porze dnia, tygodnia i roku.

W południowo-wschodniej części kraju wciąż można odnaleźć wiele autentycznych zabytkowych bazarów, wśród których warto wskazać m.in. zabytkowe targowisko w Gaziantep, w starej handlowej dzielnicy Şahinbey, czy bazary w Diyarbakir, Urfie lub Mardin.

Więcej informacji o południowo-wschodniej Turcji znajdziesz TUTAJ.

Obejrzyj naszą galerię zdjęć, prezentujących zabytkowe bazary i targowiska południowo-wschodniej Turcji:

Więcej informacji o południowo-wschodniej Turcji znajdziesz TUTAJ.

AUTOR ZDJĘĆ: Marcin Bąkiewicz

Zdjęcia oraz treści dostępne w witrynie Styk Kultur są objęte ochroną prawa autorskiego, w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody autorów.