Atrakcje Bangkoku: targ na torach (Mae Klong)

autor(ka): Agnieszka Maury
7 komentarzy
TargNaTorach 6 of 14 Atrakcje Bangkoku: targ na torach (Mae Klong)

Targ na torach w Mae Klong to prawdopodobnie jedno z najbardziej niesamowitych targowisk, jakie można zobaczyć w Tajlandii. W widoku straganów pełnych warzyw i owoców nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt że są rozkładane na torach, po których kilka razy dziennie przejeżdża pociąg. I nie jest to kolejka będąca atrakcją turystyczną!

Targ na torach – jak dojechać?

Targ na torach oraz Floating Market to jedne z najpopularniejszych atrakcji Tajlandii. Stacja kolejowa Mae Klong zlokalizowana jest około 80 km na południowy-zachód od Bangkoku. Udział w zorganizowanej wycieczce, podczas której zwiedzić można dwa popularne markety to około 800 BHT. Można tu jednak także dotrzeć na własną rękę, korzystając z kolejki BTS, podmiejskiego busa oraz taksówki dzielonej z innymi pasażerami. Samodzielna wyprawa może okazać się jednak czasochłonna, co odbierze nam okazję zobaczenia porannego targu. Planując podróż na własną rękę warto również wziąć pod uwagę godziny przejazdu pociągu!

PRZECZYTAJ TAKŻE
Blue Temple - słynna "niebieska świątynia" na północy Tajlandii

Targ na torach – atrakcja turystyczna

Ten niewielki dworzec zyskał swoją popularność za sprawą targowiska, które każdego poranka rozkłada się na miejscowych torach. Za każdym razem, gdy pociąg zbliża się w kierunku marketu, rolnicy i sprzedawcy chowają swoje stragany. Oczywiście, współcześnie Tajowie organizują ten targ przede wszystkim z myślą o turystach, którzy tłumnie przybywają tu zobaczyć to niecodzienne zjawisko. Widok tłumów turystów przechadzających się po torach w minutach poprzedzających przyjazd pociągu jest na porządku dziennym.

PRZECZYTAJ TAKŻE
15 rzeczy, o których warto wiedzieć przed wylotem do Tajlandii ?
TargNaTorach 4 of 14 Atrakcje Bangkoku: targ na torach (Mae Klong)
TargNaTorach 5 of 14 Atrakcje Bangkoku: targ na torach (Mae Klong)
TargNaTorach 7 of 14 Atrakcje Bangkoku: targ na torach (Mae Klong)
TargNaTorach 8 of 14 Atrakcje Bangkoku: targ na torach (Mae Klong)
TargNaTorach 9 of 14 Atrakcje Bangkoku: targ na torach (Mae Klong)
TargNaTorach 10 of 14 Atrakcje Bangkoku: targ na torach (Mae Klong)

Uwaga, jedzie pociąg!

Na kilka minut przed przyjazdem pociągu można odczuć małe napięcie. Sprzedawcy energicznie chowają wystające fragmenty swoich straganów, przeganiając jednocześnie turystów, którzy niechętnie opuszczają torowisko. Odwiedzający proszeni są o schowanie są w knajpkach i sklepach, z których bezpiecznie będą mogli oglądać przyjazd pociągu. Oczywiście, nie ma tu mowy o niebezpieczeństwie i ryzyku trafienia pod koła maszyny. Pociąg zbliża się do targowiska z minimalną prędkością, a maszynista nadaje sygnały dźwiękowe na wiele minut przed przyjazdem. Dodatkowo, rozkład kolejowy jest tu wywieszony w niemal każdej restauracji, tak, aby turyści mieli szansę przygotować się na ten ekscytujący moment.

PRZECZYTAJ TAKŻE
Atrakcje Bangkoku: Pływający Targ (Damnoen Saduak)

Przejazd przez market jest atrakcją nie tylko dla turystów, ale również dla pasażerów pociągu, którzy ochoczo machają wszystkim odwiedzającym, wymieniając także uściski dłoni.

TargNaTorach 12 of 14 Atrakcje Bangkoku: targ na torach (Mae Klong)
TargNaTorach 13 of 14 Atrakcje Bangkoku: targ na torach (Mae Klong)
TargNaTorach 14 of 14 Atrakcje Bangkoku: targ na torach (Mae Klong)
Autorka bloga

Cześć, jestem Aga! Miło mi gościć Cię na Styku Kultur - blogu podróżniczym o Turcji (i reszcie świata). Znajdziesz tu ponad 300 tekstów, które powstały w wyniku moich licznych podróży. Większość z nich poświęcona jest Turcji, która zajmuje w moim sercu miejsce szczególnie. Na Styku Kultur przeczytasz również o wielu innych europejskich i azjatyckich krajach. Rozgość się i czuj, jak u siebie! 🖤

Autor zdjęć

Cześć, jestem Marcin! Pisanie zostawiam Agnieszce, za to towarzyszę Jej razem z aparatem, uwieczniając na zdjęciach to, co oglądamy. Czasem profesjonalną lustrzanką, lub bezlusterkowcem z zestawem obiektywów, innym razem komórką. Poza tym zaciągam Agę do sklepów muzycznych i na festiwale, szukając podczas naszych wojaży dobrej muzyki.

7 komentarzy
14

Dołącz do dyskusji

7 komentarzy

Ania 19/12/2018 - 09:10

Jak tam najlepiej dojechać z Bangkoku?

Odpowiedz
Krystyna 02/10/2018 - 12:51

Bardzo osobliwy targ wart zobaczenia. Barwnie, kolorowo i różnie zapachowo :) Nasza córka tu poległa zapachy nie na jej europejski nos :)

Odpowiedz
Ilona 16/02/2018 - 15:11

Ciekawa atrakcja turystyczna :) Chociaż pociąg jedzie niesamowicie wolno, to i tak taka bliskość robi wrażenie.

Odpowiedz
Kalina 15/02/2018 - 19:01

ten słynny

Odpowiedz
Nel 15/02/2018 - 11:36

gdzie oni nie mają targu ? To jest pytanie ;d

Odpowiedz
Nel 15/02/2018 - 11:36

gdzie oni nie mają targu ? :d

Odpowiedz
Karina 11/02/2018 - 11:45

chciaabym kiedyś znaleźć się na takim targu, nie miałam jeszcze okazji:)

Odpowiedz

Popularne artykuły:

MENU

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celu prawidłowego działania narzędzi analitycznych i społecznościowych. Zgoda Czytaj więcej

Close