Tureckie blogerki modowe, które warto śledzić na Instagramie

autor(ka): Agnieszka Maury
0 komentarz

Piękne, wykształcone, kreatywne i z doskonałym wyczuciem stylu – tureckie blogerki modowe podbijają serca internautów w Turcji i poza jej granicami! Sprawdź, które z nich warto obserwować na Instagramie.

Nil Erturk (@ nilerturk )

Nil Erturk urodziła się w 1988 roku. Popularna turecka influencerka ukończyła szkołę filmową, jednak jej marzeniem od zawsze było skupienie się na pracy w branży modowej. Jej pierwszą pracą w tym sektorze była rola asystentki garderobianej przy okazji produkcji reklamy Chanel No.5, kręconej w Stambule, z Audrey Tattou w roli głównej. Swojego bloga Nil założyła w 2009 roku. Obecnie Erturk jest właścicielką firmy, która świadczy wielu markom usługi doradcze w zakresie wizerunku i stylu. W 2015 roku popularna blogerka uruchomiła markę odzieżową Bey, dedykowaną mężczyznom, którą współtworzy ze swoim mężem oraz bratem. Rok później Nil zaprezentowała światu również swoją własną markę z odzieżą dla kobiet, pod szyldem Frea. Nil bardzo aktywnie prowadzi swoje konto na Instagramie, gdzie dzieli się codziennymi stylizacjami, jak również tym, jak wygląda jej życie zawodowe i rodzinne.

Billur Saatçi (@billursaatci )

Billur Saatçi przyszła na świat w 1981 roku. Jest absolwentką Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Galatasaray w Stambule. Po ukończeniu studiów Billur przez pięć lat pracowała w korporacji, jednak postanowiła rzucić swoją pracę, by w pełni zaangażować się w pracę nad rozwojem bloga, którego prowadzi nieprzerwanie od 2009 roku. Oprócz pisania, influencerka zajmuje się także fotografią oraz pracą nad rozwojem projektów związanych z branżą odzieżową. Jej blog to propozycja dla tych dziewczyn, których trapią codzienne dylematy, w co się ubrać. Na swoim koncie na Instagramie Billur dzieli się ze swoimi fanami tym, co otacza i inspiruje ją na co dzień. Nie brakuje także migawek z jej życia rodzinnego oraz licznych i odległych podróży.

Meriç Küçük (@maritsanbul )

Za sprawą swoich zdjęć i stylu, Meriç Küçük uznawana jest za jedną modowych ikon i autorytetów – nie tylko w Turcji, ale również poza jej granicami. Obecnie 31-letnia influencerka współpracuje z wieloma znanymi markami blogowymi. Meriç ukończyła Wydział Psychologii na Uniwersytecie Boğaziçi w Stambule. Od zawsze chciała pracować w sektorze mody, jednak jej CV nie było dostatecznie imponujące, by znaleźć wymarzoną pracę. Postanowiła więc założyć bloga, który w przyszłości pozwoliłby jej zostać zauważoną. Jak sama przyznaje, do założenia bloga zainspirował ją film “Julie&Julia” z 2010 roku, opowiadający prawdziwą historię amerykańskiej kucharki, która postanawia założyć bloga kulinarnego. Pierwsze większe sukcesy blog Meriç zaczął odnosić już po pierwszym roku funkcjonowania. Obecnie influencerka jest właścicielką dwóch firm, które zatrudniają łącznie 10 pracowników – jedna z nich to agencja marketingowa, druga to marka odzieżowa, nad rozwojem której pracuje wraz z partnerem. Podobnie jak w przypadku Nil oraz Billur, na instagramowym koncie Meriç również nie brakuje codziennych stylizacji, relacji z podróży oraz rodzinnego życia.

Gamze Biran (@gamzebiran)

Urodzona w 1988 roku Gamze Biran to prawdziwa turecka ikona stylu, równie chętnie fotografująca się na ulicach Stambułu, co Paryża, Rzymu, czy Amsterdamu. Choć swoje konta społecznościowe prowadzi wyłącznie w języku tureckim, jest styl jest mocno kosmpolityczny. Ukończyła Wydział Inżynierii i Biznesu na Uniwersytecie Technicznym w Stambule. Swojego bloga zaczęła prowadzić jeszcze w czasach studenckich, z sukcesem rozwijając go w kolejnych latach. Jest globalną ambasadorką marki Schwarzkopf. Sukcesy w sieci pozwoliły jej nawiązać współpracę z wieloma wiodącymi markami modowymi oraz projektantami mody. Gamze rozwija również swoją karierę jako stylistka gwiazd.

Rana Demir (@ranasworldoffashion)

Jedyna właścicielka blond włosów w tym zestawieniu to jedna z najnowszych, a zarazem największych gwiazd tureckiej blogosfery! Rana uwielbia zabawę modą, nierzadko decydując się na kontrowersyjne i luksusowe stylizacje. Jej konto na Instagramie prezentuje zarówno zdjęcia influencerki, wykonane na ulicach Stambułu i innych tureckich miast, jak i podczas zagranicznych podróży. Prywatnie jest mamą, miłośniczką tatuaży oraz wielbicielką psów. Oprócz bycia blogerką, pracuje również jako stylistka.

Styl której z tureckich influencerek podoba Wam się najbardziej? :)

Autorka bloga

Cześć, jestem Aga! Miło mi gościć Cię na Styku Kultur - blogu podróżniczym o Turcji (i reszcie świata). Znajdziesz tu ponad 300 tekstów, które powstały w wyniku moich licznych podróży. Większość z nich poświęcona jest Turcji, która zajmuje w moim sercu miejsce szczególnie. Na Styku Kultur przeczytasz również o wielu innych europejskich i azjatyckich krajach. Rozgość się i czuj, jak u siebie! 🖤

PRZECZYTAJ TAKŻE
Nauka tureckiego w Polsce? To możliwe!
0 komentarz
1

Dołącz do dyskusji

Popularne artykuły:

MENU

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celu prawidłowego działania narzędzi analitycznych i społecznościowych. Zgoda Czytaj więcej

x
Close