Strona głównaTurcjaBezpieczeństwo & informacje praktyczneCzy wiza do Turcji dla Polaków jest nadal potrzebna w 2022 roku?

Czy wiza do Turcji dla Polaków jest nadal potrzebna w 2022 roku?

-

- Reklama -

Wiza do Turcji 2022: Począwszy od marca 2020, Republika Turcji zniosła obowiązek wizowy dla obywateli niektórych krajów strefy Schengen, w tym również dla Polaków! Turyści planujący odwiedzić Republikę Turcji w 2022 roku, będą mogli przekroczyć granicę wyłącznie za okazaniem paszportu, ważnego przez co najmniej 180 dni od daty planowanego przylotu.

wiza do turcji Czy wiza do Turcji dla Polaków jest nadal potrzebna w 2022 roku?

Brak wiz do Turcji dla Polaków w 2021 roku

Jak poinformował w marcu 2020 rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Turcji, pan Hami Aksoy: Turcja podjęła decyzję o zniesieniu obowiązku wizowego dla obywateli niektórych krajów należących do strefy Schengen, tj. Austrii, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Polski oraz Wielkiej Brytanii, podróżujących do Turcji w celach turystycznych na okres nieprzekraczający 90 dni pobytu w ramach 180 dni. Turcja ma nadzieję, że powyższa decyzja przyczyni się do wzrostu liczby turystów z tych krajów, jak również do dalszego rozwoju relacji handlowych, gospodarczych oraz kulturalnych.

Minęły 3 miesiące, co dalej?

- Reklama -Po upływie trzech miesięcy turystycznego pobytu w Turcji, polscy obywatele zobligowani są do opuszczenia kraju. Przebywanie na terytorium kraju „na gapę” może się skończyć grzywnąnakazem deportacji, a nawet zakazem wjazdu do kraju przez kilka kolejnych lat. Osoby zainteresowane pobytem dłuższym, niż zezwalają na to przepisy, powinny ubiegać się o pozwolenie na pobyt krótkoterminowy (tj. przeważnie od 6 do 12 miesięcy) w najbliższej placówce Wojewódzkiej Dyrekcji do Spraw Zarządzania Migracją (tur. İl Müdürlükleri İletişim Bilgileri). Więcej informacji dotyczących tego, w jaki sposób otrzymać pozwolenie na dłuższy pobyt w Turcji znajdziesz TUTAJ.

TURCJA – PORADY PRAKTYCZNE:

Jaką walutę zabrać do Turcji?

Oficjalną turecką walutą jest lira turecka (TL). Jedna lira dzieli się na 100 kuruszy. W momencie pisania tego tekstu, 29 grudnia 2021, kurs liry wynosi 0,33 polskiego złotego. Kurs ten jest obecnie bardzo korzystny dla turystów z Polski. Osobom preferującym posiadanie gotówki, polecam zabranie do Turcji lir lub euro / dolarów, które z łatwością można wymienić na liry w lokalnych kantorach i bankach. Euro oraz dolarami można również płacić nimi bezpośrednio za niektóre usługi, jak np. całodniowe wycieczki fakultatywne. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że prezentowane przez Turków ceny w EUR lub USD bardzo często bywają zdecydowanie wyższe, od tych w TL.

Odradzam wyjazd wyłącznie z polską walutą, ponieważ na miejscu praktycznie nie ma możliwości jej wymiany. Warto pamiętać również o tym, że w polskich kantorach monety tureckiej liry są bardzo trudno zbywalne lub całkowicie nieakceptowalne – nadmiar pojedynczych lir warto więc wydać przed powrotem do kraju.

Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z kart płatniczych i kredytowych. W większości miejsc na zachodzie Turcji nie ma większego problemu z dostępnością terminali płatniczych. Ciekawym rozwiązaniem oraz opcją, z której korzystam od lat, jest płatność dokonywana wielowalutową kartą Revolut. Jej podstawową zaletą jest fakt, że działa niemalże w każdym kraju i chroni przed wysokimi kosztami przewalutowania. Korzystanie z karty Revolut jest całkowicie bezpłatne, a wypłacanie z bankomatów przy jej użyciu bardzo często chroni przed koniecznością uiszczenia dodatkowej prowizji. Co więcej, chyba najważniejszym dla mnie aspektem jest kwestia bezpieczeństwa – na Revolucie przechowuję tylko niezbędną sumę pieniędzy, a w przypadku zgubienia / kradzieży karty, mogę ją błyskawicznie zablokować, korzystając z aplikacji mobilnej w telefonie.

Szukasz hotelu w Stambule?

Od wielu lat systematycznie odwiedzam Stambuł, dzięki czemu o lokalnych hotelach mogłabym już opowiadać legendy. Choć zdarzały się mniej udane strzały, niemal zawsze rezerwowane przeze mnie hotele były zgodne ze swoim opisem. W trakcie moich pobytów zwykle decyduję się na hotel w dzielnicach Beyoğlu / Taksim lub na Półwyspie Historycznym. Ta pierwsza to najbardziej rozrywkowa oraz tętniąca życiem część Stambułu. Choć imprezowanie kończy się tu nad ranem, widok pijanych czy agresywnych osób to raczej wybryk natury niż codzienność. Półwysep Historyczny / Fatih to zdecydowanie bardziej spokojna i konserwatywna dzielnica, której główną zaletą jest obecność najważniejszych atrakcji Stambułu. Bez względu na to, którą z tych dwóch dzielnic wybierzecie, z łatwością możecie dotrzeć z jednej do drugiej tramwajem. Więcej informacji na temat szukania hotelu w Turcji na własną rękę znajdziecie TUTAJ.

Co warto zobaczyć w Turcji?

Jeżeli organizujesz podróż do kraju półksiężyca na własną rękę, warto już teraz zaplanować plan wyjazdu. W Turcji nie brakuje piaszczystych plaż, zapierających dech w piersiach widoków i antycznych ruin. Są tu jednak także nowoczesne miasta, miejsca oblegane przez imprezowiczów, jak również te, w których króluje przede wszystkim natura. Jeżeli masz wątpliwości, który region wybrać, polecam Ci m.in. lekturę tekstów o Stambule i jego największych atrakcjach, jak chociażby Błękitny Meczet, Hagia Sophia, Wieża Leandra, Wieża Galata czy Istikal Caddesi wraz ze słynnym czerwonym tramwajem. A gdy już znudzi Ci się zgiełk tureckiej metropolii, przeczytaj koniecznie, dlaczego warto zorganizować sobie całodniową wycieczkę na Wyspy Książęce. Zachęcam również do przeczytania moich wpisów o  Antalyi, Pamukkale, Kapadocji, Didim, Izmirze, Eski Foçy, Side , Domu Matki Bożej w Meryemanie oraz Çanakkale.

DO7A0250 Czy wiza do Turcji dla Polaków jest nadal potrzebna w 2022 roku?
Eski Foça, prowincja Izmir / sierpień 2019

Niezwykle interesującym oraz rzadko wybieranym przez turystów kierunkiem (a szkoda!) jest także region południowo-wschodniej Anatolii, w tym m.in. Diyarbakır, Midyat, Mardin, Sanliurfa czy Gaziantep. Więcej informacji na temat tego obszaru można znaleźć TUTAJ.

Warto poświęcić również chwilę na poznanie najważniejszych tureckich zwyczajów, co z pewnością umili nawiązanie kontaktu z Turkami. Przed wylotem koniecznie zapoznaj się także z Twoimi prawami w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu

Nowe lotnisko w Stambule – sprawdź, gdzie lądujesz oraz jak dotrzeć do centrum

W marcu 2019 zostało otwarte Nowe Lotnisko w Stambule (tur. İstanbul Grand Airport). Międzynarodowy port, będący jednym z największych na świecie, zastąpił dotychczasowe lotnisko Stambuł-Atatürk. To właśnie tam kierowane są rejsowe loty z Polski, realizowane przez LOT we współpracy z Turkish Airlines. Więcej informacji na temat lotniska znajdziesz TUTAJ.

NoweLotniskoWStambule5 Czy wiza do Turcji dla Polaków jest nadal potrzebna w 2022 roku?
Nowe Lotnisko w Stambule / maj 2019

Co kupić w Turcji i na co uważać?

Pobyt na tureckim bazarze może skutkować nie tylko poważnym nadwyrężeniem zawartości portfela, ale też ryzykiem zakupu przedmiotów, których nie będzie można wwieźć do Polski. Należą do nich m.in. przedmioty o rozmiarze przekraczającym możliwości naszego bagażu, antyki (nielegalny przewóz pod groźbą wysokich kar) czy minerały bez posiadanej licencji. Zastanawiając się nad tym, co kupić w Turcji, należy również pamiętać, że zabroniony jest wywóz pewnych gatunków zwierząt. Kilkukrotnie należy się również zastanowić przed zakupem legendarnych podróbek z Turcji – ich wwożenie na teren krajów należących do Unii Europejskiej to przestępstwo. Więcej informacji na temat zakupów w Turcji można znaleźć TUTAJ.

Autorka bloga

Cześć, jestem Aga a Styk Kultur to jeden z najstarszych i najpopularniejszych blogów podróżniczych o Turcji. Gorąco polecam Ci zakup mojej książki Turcja. W mojej krainie minaretów, aromatycznej herbaty i mruczących kotów, wydanej nakładem wydawnictwa PASCAL i bogato ilustrowanej zdjęciami autorstwa Marcina. Książka jest dostępna w najlepszych księgarniach oraz m.in. na empik.comTUTAJ. :) Chcesz być na bieżąco? Zaobserwuj @stykkultur na Instagramie oraz Facebooku, a także dołącz do mojej grupy Miłośnicy Turcji.

Autor zdjęć

Cześć, jestem Marcin! W trakcie naszych podróży towarzyszę Agnieszce razem z aparatem, uwieczniając na zdjęciach to, co oglądamy. Zazwyczaj profesjonalną lustrzanką lub bezlusterkowcem z zestawem obiektywów, a czasami po prostu z komórką. Poza tym zaciągam Agę do sklepów muzycznych i na festiwale, szukając podczas naszych wojaży dobrej muzyki. Zajrzyj na moją stronę oraz profile na Facebooku i Instagramie, by dowiedzieć się więcej.

Sprawdź także:

 1. Witam! Wylatujemy do Turcji w przyszlym tygodniu, wiec nie ominie nas obowiazek wizowy. jakkolwiek chcialabym dowiedziec sie, czy bez problemu dostaniemy wize na lotnisku w Antalyi? z gory dziekuje za odpowiedz!

 2. Zostalem oszukany przez oficjalny portal http://www.evisa.gov.tr,
  zrobilem przelew a wizy nie dostalem, jak rowniez odmowy wydania wizy, nie dostalem zadnej odpowiedzi
  administrator portalu nie odpowiada na moje pytania, Turecki konsulat w Warszawie odmówił pomocy, prosze o podpowiedz co robic w takim razie.

 3. Hej, wkrótce wybieram się do Gruzji, mam lot z przesiadką w Istambule, czy potrzebuję wizę w takim przypadku? Oczekiwanie na lot do Tbilisi to około 6 godzin, nie wiem czy w takim przypadku też muszę posiadac wizę do Turcji?
  Dziękuję

 4. Pani Agnieszko, świetny materiał! Nie znalazłam jednak (może źle szukałam) informacji, czy we wniosku o e-wizę należy wpisywać polskie znaki w nazwisku. Będę wdzięczna za odpowiedź.

 5. ILe kosztuje Visa:
  Czecha 0zł
  Rosjanina 0zł
  Ukraina 0zł
  Niemcy 0zł
  POLSKA 35USD
  Tak traktuje się Polaków w świecie.

  • Turcy chcieli znieść wizy w zamian za połączenia do polski tureckimi liniami do różnych miast. Nasz rząd nie był zainteresowany. Wiec jest tyko Warszawa Stambul i dalej są wizy…

 6. Dzien dobry
  Również zostałam oszukana przez stronę TURQUIA VISA SERVICE !!!!
  Ściągneli mi z karty 375,60 ( 85 euro) na potwierdzeniu transakcji z banku mam informację o wizie do Hiszpanii !!!! , ani słowa o tym że opłacana była wiza Turecka . Nie kupowałam wizy pierwszy raz , nie wiem jakim cudem weszłam na tę stronę ale przy e-wizie pojawił sie pierwszy link niestety z oszustami a ze strony są niestety podobne do siebie to stało się jak się stało:(
  OSTRZEGAM WSZYSTKICH !! Pomysł z zablokowaniem karty to chyba słuszny krok .

 7. Dzień dobry;
  Czy wpisując adres zamieszkania mogę /powinnam używać polskich liter jak ź, ś, ń ..
  wpisując tak nie mogę zatwierdzić wniosku;

  • Słuszna uwaga! Rzeczywiście, od kilku dni e-wizy dla posiadaczy polskiego paszportu są droższe. Artykuł został już zaktualizowany o najnowsze informacje. Dziękuję i pozdrawiam ciepło! :)

  • Elżbieta
   Też zostałam oszukana i zapłaciłam 89$ umieścili swoje informacje na pierwszej stronie unikać ich, czytać i się nie spieszyć

 8. uwaga na potral podszywający sie pod rządowe biuro tureckie turkeyetouring.com. – to HISZPAŃSKA firna kasujaca za e-wize turecka 301 zł…

 9. Jeżeli w paszporcie są dwa imiona, a ubiegając się o e- visę wpisałam tylko jedno, to czy jest to akceptowalne, czy muszę wypełnić nowy wniosek i go jeszcze raz opłacić?

 10. Uwaga na oszustow. Wiza elektroniczna kosztuje teoretycznie15 Euro. Zamowilem 2 wizy dla siebie i zony czyli koszt 30 Euro, a przyszlo obciązenie karty kredytowej na 602 zl. Taniej wyjdzie kupic wize na lotnisku (25 Euro)

 11. Za wizę do Turcji można też spokojnie zapłacić po przez Przelewy 24 wypełniając wcześniej wniosek o wydanie wizy z oficjalnej strony https://www.evisa.gov.tr/ Strona daje możliwość zapłaty kartą Visa lub Master Card oraz właśnie m.in. przez Przelewy 24. Wypełniając poprawnie wniosek wszystko idzie sprawnie i nie ma też żadnego problemu z potwierdzeniem dokonanej płatności.

 12. Witam mam zamiar wykupić e-wizy do Turcji dla 3 osób, czy dla każdej osoby oddzielnie muszę składać wniosek ?

 13. Pomyliłem się w dacie ważności dziecka 6 letniego, wpisałem odruchowo ważność na 10 lat a nie 5. e-wiza wykupiona i zapłacona. Jak można to skorygować ? A może nie muszę tego korygować ? Proszę o pomoc.

 14. Wszystkim oszukanym przez potal turkeyetravelling.com lub portale podobne proponuję zgłoszenie kradzieży i nieupoważnionego użycia danych osobowych w formie skargi na adres w Polsce kacelaria@giodo.gov.pl, lub bezpośrednio w Hiszpani – internacional@agpd.es. gdzie działa oszukańczy turkeyetravelling.com.
  Ja uzyskałem informację bezpośrednio z ambasady tureckiej gdzie podali mi hasło dostępu do założonego przez oszustów konta konta i tam wyczytałem także z jakiego maila korzystali składaniu wniosku wizowego – bezprawnie używając moich danych osobowych – a to jest przestępstwo.
  Jak wszyscy poświęcimy trochę czasu i nie zbagatelizujemy tej sprawy to muszą coś z tym zrobić – RODO teoretyczne stworzono do walki z takimi przypadkami.
  A potwierdzenie kradzieży danych osobowych będzie podstawą do reklamacji transakcji w banku w ramach usługi charge-beck.
  Ja próbuje z tym walczyć i zachęcam innych.

  • WITAM w mailu do kancelarii jest błąd brakuje „n” również zostaliśmy oszukani mąż w Google wpisał ewiza a jako reklama wyświetla się strona o której Pan napisał szybko szybko i kosztowało nas to 1204zl ciekawe czy chociaż wizy dostaniemy. Napisałam maila do kancelarii o której Pan wspomniał zobaczymy czy coś to da

   • Radzę też zablokować katę z której dokonano płatności i zgłosić sprawę do banku w ramach charge-beck (mają wszystkie dane osobowe, nr karty itp).
    Oficjalne formularze reklamacji płatności charge-beck powinny być dostępne na stronie banku .
    pozdrawiam
    J.M

    • Panie Jacku, trafiłam na tych samych oszustów i jestem lżejsza o 1000 PLN, zgłaszam zawiadomienie na Policję i do banku, czy udało się Panu już coś załatwić w tej sprawie ?

     • Sprawa charge-beck w toku , dostałem informację Z BANKU że będzie rozpatrywana do końca września.
      Zgłosiłem też sprawę do hiszpańskiego GIODO, na razie bez odzewu, więc zachęcam wszystkich do zgłaszania pewnie przy większej ilości zgłoszeń będą musieli zareagować. Dużą pomoc uzyskałem z ambasady tureckiej (przez zapytanie gdzie poprosiłem o sprawdzenie autentyczności otrzymanej e-vizy na stronie https://www.evisa.gov.tr/pl/feedback/) . W odpowiedzi udostępniono mi wgląd w założone przez oszustów konto przy składaniu wniosku. Jest tam możliwy do odczytania adres mailowy osoby która składała wniosek i na który ambasada wysłała wizę (widać że udostępniają nasze dane osobom trzecim które zatrudniają do składania wniosków – a to jest przestępstwo i stanowi podstawę roszczeń. Uzyskałem też z ambasady informację że oni traktują że to ja osobiście złożyłem wniosek i wiza została wysłana na mojego maila i w powinienem złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Wszystkie uzyskane w ten sposób informacje przekazałem do banku i GIODO i czekam na rezultat.
      pozdrawiam
      J.

    • Witam również kupiłem wize na tej stronie dla dwóch osób pobrali mi z karty 602zl. Proszę o podpowiedź co zrobić aby odzyskać kasę. Wiza do teraz nie przyszła. Zgłoszona reklamacja w banku na daną transakcję.

 15. Tak poczytalem o tych wszystkich waszych problemach z uzyskaniem wizy, jakimis kosmicznymi oplatami, brakiem maili zwrotnych itd, to aż zdębiałem. Ludzie, gdzie wy te wnioski wypelniacie? Jest link do jedynej slusznej strony. Kosztuje wiza normalnie 20 usd + 0,55 usd jakiejsc oplaty manipulacyjnej i tyle. Ta kwota pojawia sie na poczatku po wyborze typu paszportu i przed samą platnoscią. Jakim cudem niektorzy placą po killaset zl to ja nie wiem… jak mozna zatwierdzić platność na niewiadomo jaką wartość?? Jedyny problem jaki napotkalem przy placeniu za wizy, to jakis blad z platnością kartą. Jedna wiza poszla bez problemu, przy kolejnych cos sie waliło, wiec zmienilem forme platnosci przez przelewy 24 i z glowy. Nic mi nie pobralo ponad to co powinno. Od razubpo dokonaniu platnosci przenosi do strony skad mozna pobrac wize, mimo że jednoczesnie jest wysylana na maila.

 16. Witam. 27.07.2019 r. wypełniałam wnioski o wizę do Turcji, wszystko poszło dobrze więc dokonałam płatności przez Przelewy 24 jednak do dzisiaj nie mam informacji o wizach. Gdy wchodzę na status wniosku i wpisuję nr referencyjny lub nr paszportu pojawia się informacja, że wniosek zostanie anulowany po 48 godz. i należy wypełnić nowy wniosek. Czy to oznacza, że nie otrzymałam wiz chociaż za nie zapłaciłam. Zastanawiam się czy to ma znaczenie, że wnioski wypełniałam w sobotę 27.07.2019 r. a konto obciążone przelewem jest dopiero 29.07.2019 r. Proszę o pomoc.

 17. Przed chwilą (30.07.2019 r.) uzupełniłam wniosek o wizę do Turcji dla 4 osób. Całość operacji zajęła- łącznie z wydrukiem wizy- 20 min. Korzystałam z oficjalnej strony internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Turcji- wersja w języku polskim. Cena jednej wizy 20 USD + opłata manipulacyjna 1,95 USD za 4 wizy. Polecam dokładne czytanie poleceń, a w adresie zamieszkania kod pocztowy wpisujemy bez spacji, bez myślnika i tak przechodzi. Dziękuję Pani za cenne wskazówki.

  • Witam, mam ten sam problem. Dokonałam płatności za wizy, z konta bankowego pieniądze poszły ale na maila niestety nie otrzymałam zwrotnej wiadomości. Co zrobiłaś??

 18. Wylatujemy do Turcji z Monachium bo tu mieszkamy i mamy niemieckie meldunki, ale paszporty mamy polskie. Czy też obowiązuje nas zakup wizy?

 19. Przewodnik i komentarz bardzo pomocny ! Jedyne „ale” to cena wizy wyrabianej w ambasadzie bez pośredników. Za dwie Turcy byli uprzejmi skroić mnie z mastercard na 630 PLN i nijak nie wychodzi to 2 × 20 $ podane w aplikacji !!!

 20. Szybko i sprawnie na stronie eviza.gov.pl w przeciągu 30 min załatwiłam 7 wiz za 20 euro na nasze jakieś 81 zł. Polecam ;-)

 21. Cześć, wypełniłam wniosek i opłaciłam przez Przelewy24 i niestety nie otrzymałam linku do pobrania e-wizy – po trzech dniach oczekiwania zaczęłam się martwić i ….. przeszukując oficjalną stronę http://www.evisa.gov.tr/pl/, okazało się, że po kliknięciu ikony: Aktualny wniosek można sprawdzić status wniosku. Wpisałam więc nr paszportu i adres e-mail i dzięki temu dowiedziałam się, że wniosek wypełniłam poprawnie i mam wizę, którą bez problemu pobrałam i wydrukowałam. Mam nadzieję, że pomogłam wszystkim czekającym. Do tej pory nie otrzymałam na maila żadnej informacji zwrotnej i tak bym sobie czekała …..

 22. Cześć ?
  Czy podanego przez Ciebie linku do wyrobienia wizy można użyć wyjeżdżając z każdego kraju?
  Chcemy lecieć z Anglii.

 23. Cześć:-) Mam pytanie – chcemy podczas objazdówki po Europie wjechać na 2 dni do Stambułu – czy nadal potrzebujemy wizę czy przy tak krótkim pobycie jest ona zbędna?

 24. proszę o pomoc za każdym razem po wpisaniu kodu weryfikacyjnego pokazuje błąd kodu czy wpisuje ze space czy nie czy dużą literą czy małą

   • Witam, wylatuje na wakacje 23.08.2019 do 31.08, paszport mam ważny do 31 marca, nie będzie problemu na lotnisku lub z wiza?

     • Zgodnie z artykułem 7.1b Ustawy nr 6548 o Cudzoziemcach i Ochronie Międzynarodowej obcokrajowcy, którzy chcą wjechać do Turcji, muszą posiadać dokument podróży (paszport) ważny co najmniej 60 dni więcej niż „okres pobytu” dozwolony na wizie, e-wizie, pozwoleniu na pobyt lub w ruchu bezwizowym. W zależności od Państwa narodowości, mogą wystąpić dodatkowe wymagania. O wymaganiach zostaną Państwo poinformowani po wybraniu swojego kraju zgdodnie z dokumentem podróży i daty podróży.///// na E visa, jest taki komunikat, wiec jak to będzie ze mną ?

     • Panie Janie, jak informuje oficjalny portal Ambasady RP w Ankarze, w przypadku wiz elektronicznych, które dostępne są na stronie http://www.evisa.gov.tr, podróżni muszą posiadać paszport ważny co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji; w przeciwnym razie wniosek o e-wizę zostanie automatycznie odrzucony. W przypadku wnioskowania o wizę w tureckich placówkach dyplomatycznych podróżni muszą posiadać dokument podróży/paszport ważny co najmniej 60 dni od daty opuszczenia Turcji.

 25. Witam!
  Potrzebuję pomocy w wystawieniu wizy.
  1. W danych o imionach rodziców należy wpisywać drugie i kolejne imię ( czy stosować wpis „Jan , Jan”)
  2. Numer paszportu przepisuje z paszportu ze spacją, czy bez;
  4. czy muszę podawać numer telefonu;
  3. W adresie należy wpisać kod pocztowy bez myślnika, czy zamiast niego stosować spację, czy wpisać w ciągu numerycznym (nie ujęto tego w odnośniku), następnie stos. spację przed nazwą miasta i czy w nazwie ulicy stos. spacje.

 26. Witam
  Chciałam złożyć wniosek o wydanie wizy do Turcji ale w wyborze krajów nie pojawia mi się wogóle Turcja. Wiem, że może moje pytanie może wydawać się głupie, ale czy Turcja jest pod inną nazwą?

 27. Pani Agnieszko do Turcji wylatujemy w czerwcu. Mieszkamy w Niemczech, moj maz i moja
  corka maja niemieckie paszporty a ja polski. Czy jako polka musze wykupic vise? Dodam wylatujemy z Niemczech, Pozdrawiam

   • Witam serdecznie
    Proszę o radę, pomyliłam się w dacie ważności paszportu Syna zamiast 2024 wpisałam 2029 ( datę ważności naszych paszportów) czy muszę ponownie kupić vise
    Z góry dziękuję
    Pozdrawiam
    Ewa

 28. Witam
  Pani Agnieszko,mam następujące pytanie:
  Zamierzam się udać do Turcji od 18.09.2019r.,a paszport mam ważny do 12.03.2020r.,czy będę musiał wyrobić nowy paszport?
  Czy można podać we wniosku wizowym wcześniejszą datę przyjazdu ,np.10.09.2019.,a wtedy problem zniknie?
  Pozdrawiam

  • Panie Jerzy, minimalna ważność paszportu musi wynieść co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji. Jeżeli Pana paszport nie będzie spełniał tych warunków, istnieje ryzyko, że nie zostanie Pan wpuszczony na teren Republiki Turcji. Polecam wyrobienie nowego paszportu przed wyjazdem. :)

  • Proszę o informację, pomyliłam się w dacie ważności paszportu Syna zamiast 2024 wpisałam 2029 ( datę ważności naszych paszportów) czy muszę ponownie kupić vise? Z góry dziękuję za inf

 29. Dzień dobry, Artykuł bardzo ciekawy, ale jest jedna nieścisłość. W początkowym fragmencie artykułu jest mowa trzykrotnie, ze JEDYNĄ stroną, na której można nabyć ewizę jest strona http://www.evisa.gov.tr., natomiast w opisie procedury załatwienia wizy jest podane, że należy wejść na stronę http://www.evisa.gov.com. Chyba, że to nie ma znaczenia, ale rozszerzenie COM wskazuje na komercyjny charakter strony i może być mylący. pozdrawiam Panią i wszystkich turystów

 30. Witam Wszystkich
  Kupujac evize proszę wszystkich o czujność na jaką strone wchodzicie.
  Ja za dwie Visy zapłaciłem 160 dolarów – kwota nie była poidana.
  Dowiedziałem sie po wyciągu z konta.
  Jak tak patrzę we wniosku na zakończenie wypełniania na stronie , która nie pobiera opłat manipulacyjnych jest podana kwota do zapłaty. Jeżeli tej kwoty nie ma podanej proponuje się wycofać dla świetego spokoju.
  Pozdrawuiam
  Karol uboższy o 160 dolarów

 31. Przez moje roztargnienie w wniosku e-wiza wpisałem inne miasto urodzenia . Niestety przelew poszedł. Czy mogą się do tego na granicy przyczepić.

   • Witam Pani Agnieszko .Drugi dzień próbuje wykupić ewize poprzez stronę evisa.tr.Niestety wczoraj po przebrnięciu przez wszystkie wymogi na samym końcu odrzuciło transakcję- płatność kartą kredytową Wystąpił jakiś błąd.Pieniadze nie przeszły.Dzis po raz drugi próbuje ponownie zakupić wizę tym razem poprzez Przelewy24 i cały czas to samo po zaakceptowaniu że wszystko jest ok znowu to samo.Jestem już zdenerwowana bo nie mogę zakupić wiz.Jest nas 4 osoby a wyjeżdżamy już 18 maja 2019r.Co mamy robić? Można dostać jakieś rady?

    • Pani Ewo, niestety ciężko mi powiedzieć, z czego wynika błąd. Polecam kontakt z serwisem poprzez formularz, dostępny pod adresem https://www.evisa.gov.tr/pl/feedback/. Jeżeli problem leży po stronie karty, być może kontakt z bankiem okaże się pomocny. Proszę się nie martwić, nadal mają Państwo sporo czasu – o e-wizę mogą Państwo ubiegać się w każdej chwili przed rozpoczęciem podróży. Zaleca się jednak złożenie wniosku co najmniej 48 godzin przed wyjazdem.

  • Dzień dobry Pani Agnieszko, odnośnie wizy chciałam się podzielić informacją, może komuś się przyda. Mieszkam z moim narzeczonym w Irlandii, paszporty mamy polskie, wizy wypełnialiśmy na podanej przez Panią stronie https://www.evisa.gov.tr/pl/apply/, wpisaliśmy swoje dane z adresem irlandzkim, zapłaciliśmy kartą kredytową irlandzką (każdy swoją), koszt wyszedł niecałe 19 euro za jedną wizę. Wizy przyszły na nasze maile praktycznie natychmiastowo (wcześniej dostaliśmy takie maile sprawdzające czy adres mailowy jest prawidłowy). Jeśli mogę wtrącić, lecąc w grudniu do Omanu, trzeba było oprócz wypełnienia formularza dodać swoje elektroniczne zdjęcie i na wizę czekało się o wiele dłużej (mój narzeczony pare godzin, ja chyba około półtora dnia). Do tego wsiadając do samolotu w Irlandii, na check-inie poproszono nas o pokazanie wiz. Także jeśli jest możliwość zrobienia wizy przed wylotem to lepiej zaoszczędzić sobie ewentualnego stresu. Pozdrawiam, u mnie jeszcze tydzień do wylotu.

 32. Chciałam wszystkich przestrzec przed strona bardzo podobną do strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych w załatwianiu wizy https://www.eturkeyvisas.org/.
  Za wizę która w Ministerstwie kosztuje 20,55 dolara to za 2 wizy ściągli mi z karty 800 złotych .i nie chcą zwrócić tej różnicy.

 33. Cciałam wszystkich przestrzec przed strona bardzo podobną do strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych w załatwianiu wizy https://www.eturkeyvisas.org/.
  Za wizę która w Ministerstwie kosztuje 20,55 dolara ściągli mi z karty 105 dolarów.i nie chcą zwrócić tej różnicy.

 34. mam problem z wpisaniem adresu za każdym razem pokazuje mi błąd próbowałam juz na wszystkie możliwe sposoby i nic

  • Pani Ewo, przed chwilą walczyłam z tym samym problemem i nawet zostawiłam tutaj swój komentarz. Otóż trzeba dokładnie czytać wszystkie instrukcje pojawiające się w okienkach obok wypełnianych pól :-) W przypadku adresu należy pominąć myślnik w kodzie miasta i przechodzi:-)
   A przy okazji, Pani Agnieszko, bardzo ciekawa strona i już nie mogę się doczekać tureckich wakacji.
   Pozdrawiam.

   • PANI KASIU 25.05 WYLATUJE DO TURCJI NA 1 TYDZ, PASZPART MAM WAŻNY DO 28.12. NA STRONIE E VISA WYCZYTAŁAM INFO ŻE PASZPORT MUSI BYĆ WAŻNY 60 DNI OD DATY ZAKOŃCZENIA WAŻNOŚCI WIZY
    CZY TO OZNACZA ŻE PASZPORT MA BYĆ WAŻNY 8 MIES? JEST TODLA MNIE NIE ZROZUMIAŁE.

    • Dzień dobry. Mam takie pytanie. Od trzech lat mieszkam w Danii. Czy w polu adres mam wpisać polski czy duński? Lecę też z Danii. W paszporcie nie ma podanego adresu.

  • W adresie zamieszkania podając kod pocztowy należy pominąc myślnik i wpisać kod pocztowy w formie „01 123”

 35. mam problem z wpisaniem adresu za każdym razem pokazuje błędnie wpisany adres próbowałam na wszystkie możliwe sposoby i nic

 36. UWAGA!!!!!!!! NA STRONĘ POŚREDNIKA https://pl.turkeyetravelling.com/. JEST TO FIRMA Z SIEDZIBĄ W MADRYCIE. TAK JAK W PRZYPADKU POPRZEDNIKA NACIĄŁEM SIĘ NA NIEUCZCIWOŚĆ SPRZEDAWCY. DOPIERO PO TRANSAKCJI OKAZAŁO SIĘ, ŻE DO KOSZTÓW WIZY DOLICZYLI SOBIE PO 50 DOLARÓW – W MOIM PRZYPADKU TEŻ WYSZŁO 140 USD. NIE MA TEŻ MOŻLIWOŚCI ZWROTU KOSZTÓW OBSŁUGI (100 USD !!!!) W PRZYPADKU REZYGNACJI, TAK, ŻE WPADA SIĘ W PUŁAPKĘ I JUŻ NIE OPŁACA SIĘ REZYGNOWAĆ.

  • Po ilu dniach doszła wiza że strony turkeyetravelling ponieważ także zostałam naciągnięte a teraz mam obawy że wcale nie przyjdą

   • Ja też kupiłem wizę u podobnego pośrednika, jednak w moim przypadku wiza została przesłana od ręki, ale znalazłem ją na drugi dzień w spam. Więc proszę sprawdzić u siebie w spamie.

  • Podobnie przestrzegam przed tymi firmami, wiadomo pośpiech brak czasu sam władowałem się za 4 osoby nazwijmy sprawę po imieniu – ZŁODZIEJE.

   Swoją drogą biura podróży jasno powinny określać skąd pobrać wizę w moim przypadku prawie 1000 pln w plecy.

  • Witam. Wczoraj zapłaciłam za wizę poprzez przelewy24 i do tej pory nie mam żadnego zwrotnego maila z wiza. Wiem, że pieniądze doszły po 3 minutach. Zaczynam obawiać się czy zrobiłam dobrze. Na stronie jest komunikat, że płatność za wizę nie jest dokonana. Po jakim czasie Pan otrzymał maila?

   • Jeżeli korzystał Pan z portalu evisa.gov.tr, link do pobrania dokumentu powinien zostać wysłany na Pańskiego maila niemalże od razu po dokonaniu płatności. Proponuję kontakt z Przelewy24 w celu wyjaśnienia tej sytuacji.

 37. Witam, dziekuje artykul jest bardzo pomocny. Probowalam wejsc na ta oficjalna strone do zakupu wizy, ale caly czas pojawia sie komunikat, ze strona jest niedostepna. Czy jest to normalna sytuacja? Weszlam tez na inna strone gdzie koszt wizy wynosil 99dolarow, doczytalam w regulaminie ze koszt prowizji to 79 dolarow, wiec zrezygnowalam. poczekam az strona oficjalna bedzie dzialac.

 38. Witam,
  godzinę temu zakupiłem na stronie 2 wizy. Zapłaciłem za nie….. 140 USD. Niestety, skorzystałem z jakiejś innej strony. Trochę zdziwił mnie fakt, że do samego końca, nie było informacji o kosztach wiz. Trochę to boli :(:(
  Strona, na którą wszedłem w celu zakupu wiz to: https://pl.turkeyetravelling.com

  • Miałem gorzej
   Za jedna wizę skasowali mnie na 70 dolarów
   Korespondencja jest bez sensu
   Na szczęście pozostałe wizy kupiłem po 20 dolarów
   Najgorsze jest to ze nie wie się ile się płaci
   Dopiero na wyciągu z karty
   Bardzo slabe

 39. W odpowiedzi z 26.10.18 pisze Pani że wiza kosztuje 30 USD, a 05.12.2018, że 20 USD, czy e-visa jest tańsza od tej kupowanej na lotnisku ?

  Agnieszka Wawrzyniak 05/12/2018 – 10:42
  „Pani Ireno, niestety trudno mi powiedzieć, skąd różnica w opłacie. Koszt wizy dla posiadaczy polskich paszportów to 20 USD. Być może w Pani przypadku została naliczona prowizja. Warto skonsultować to z bankiem. :)”
  Agnieszka Wawrzyniak 26/10/2018 – 16:42
  „W sezonie jesiennym 2018 nadal można zakupić wizę po przyjeździe do Turcji – w punktach sprzedaży na przejściach granicznych – do odwołania. Opłatę w wysokości 30 USD, 25 EUR lub 20 GBP uiszcza się wówczas gotówką.”

 40. chcę się wybrać na wczasy do Turcji. Moja żona ma obywatelstwo białoruskie i od ponad 25 lat mieszkamy w Polsce, żona ma kartę stałego pobytu w Polsce. Czy na wyjazd do Turcji jako obywatelka Białorusi musi mieć wizę ???

 41. Witam Pani Agnieszko, bardzo pomocny artrykul, jednak nigdzie w internetach nie moge znalezc rozwiazania mojego problemu. W lipcu wylatujemy z lotniska w Heathrow do Kenii. Lecimy liniami Turkish Airline z przesiadka w Stambule. Tak jak mowie, naszym miejsciem docelowym jest Kenia, w Stambule mamy tylko przesiadke na kolejny lot i nie bedziemy opuszczac terenu strefy tranzytowej lotniska, poniewaz nie mamy miedzy lotami zbyt duzej przerwy. Orientuje sie Pani, czy w tej suytuacji potrzebujemy wizy? Pozdrawiam!

 42. Dziękuję za informację, i bardzo rzeczowy artykuł, mam jednak jeszcze pytanie, a w tych sprawach (wiz) jestem totalnym laikiem. Jeśli chcę zakupić wizę do Turcji dla rodziny (2+1 dziecko niepełnoletnie) to muszę wypełnić 3 wnioski i 3 razy zapłacić czy można załatwić to jednorazowo… Proszę o informację i już teraz dziękuję…

  • Dzień dobry, w takiej sytuacji istnieje możliwość złożenia wniosku rodzinnego. Członkowie rodziny muszą pochodzić z tego samego kraju oraz posiadać tego samego rodzaju paszporty (zazwyczaj jest to paszport zwykły). Data przyjazdu do Turcji musi być taka sama w przypadku każdej z osób. Wypełniając formularz na stronie internetowej evisa.gov.tr należy skorzystać z opcji „Dodaj nową osobę”. Pozdrawiam serdecznie! :)

 43. Witam .Wszędzie mowa tylko o ewentualnym zakupie wizy na lotniskach… Wybieramy się do Azerbejdżanu i jedziemy motocyklami przez Turcję .Proszę o odpowiedź czy na drogowych przejściach jest możliwość bezproblemowego zakupu wizy. Z góry dziękuję

  • Witam! W związku z wyjazdem z uczniami w kwietniu do Stambułu czy jest w możliwość kupienia jednorazowo większej ilości wiz czy każdą osobno. Nie chcę przepłacać w biurze podróży. Dziękuję za odpowiedź

   • Pani Kasiu, istnieje możliwość złożenia wniosku grupowego na oficjalnej stronie e-wizy. Wnioski grupowe mogą być utworzone dla minimum 10 i maksimum 300 wnioskodawców. Członkowie grupy muszą pochodzić z tego samego kraju; ich paszporty muszą być tego samego rodzaju oraz data przyjazdu do Turcji podana na wniosku musi być taka sama dla każdego wnioskodawcy. Opiekunowie grup powinni podać jeden adres e-mailowy, z którego będą korzystać podczas składania wniosku grupowego. Na podany adres e-mailowy Ministerstwo Spraw Zagranicznych prześle przykładowy plik w Excelu oraz instrukcję. Więcej informacji znajdzie Pani na stronie http://www.evisa.gov.tr/pl. :)

    • Witam!

     Dziękuję za info. Niestety jedzie nas 9 osób więc chyba będę musiała dla każdej z osób wypełnić wniosek osobno.

     pozdrawiam i dziękuję

     Kaska
     ps. Czy jak kupię wizę miesiąc przed wyjazdem to wystarczy (chodzi mi o czas oczekiwania, czy system generuje ją automatycznie)

 44. Dzień dobry,
  Może uzyskam od Pani/Państwa pocieszające informacje. Nagły wylot służbowy do Turcji mam 01.02.2019, niestety mój paszport jest ważny do początku marca br. Zatem będę wnioskować o tymczasowy(zdążę otrzymac). Jednak na paszport tymczasowy o wizę należy się ubiegać osobiście sie w konsulacie i już tak szybko nie będzie, mam informację, że w dwa tygodnie nie zdążą mi wydać. Jaki sens ma zatem paszport tymczasowy jak bez wizy nic nie da :( sporo osób na paszport tymczasowy wykupuje e-wizę i i 'podobno’ nie ma „problemu, nie wiem czy mogę ryzykować? Ktoś ma doświadczenie? Dzięki

 45. Witam, mam takie pytanie, mianowicie mam zamiar wykupić wizę, gdyż razem z partnerką mamy zamiar lecieć w lutym na urlop. Niestety nie posiadam karty kredytowej do wykupu, jest taka możliwość by ktoś z rodziny opłacił swoją kartą kwotę za wizę?, z góry dziękuje za pomoc!

 46. Czy cena wizy jest stała niezależnie od wieku? Maluchy poniżej roku, poniżej 3lat są objęci tym samym prawem co dorośli?

 47. Pani Agnieszko, pytanie może nie zupełnie na temat, ale trochę powiązane z wątkiem: czy w przełożenia lotu (przez Trkish Airlines) na 24 godziny później (przesunieta przesiadka w Stambule) należy mi się od przewoźnika hotel, chociaż powiadomienie o zmianach przyszło na więcej niż 14 dni od rozpoczęcia podróży? (wiem, że odszkodowanie się nie należy)
  Pozdrawiam!

 48. Agnieszko, orientujesz się może czy w przypadku przesuniecia lotu tranzytowego z (przesiadka w Stambule) o 24 godz, należy mi się od linii lotniczych hotel. Linie Turkish Airlines powiadomiły mnie o przesunieciu na więcej niż 14 dni przed rozpoczęciem podróży, więc odszkodowanie się nie nalezy – to wiem.

 49. Witam Pani Agnieszko. Dzis 4 grudnia 2018 wykupilam wize do Turcji on-line przez http://www.evisa.gov.tr.
  Placilam karta kredytowa Visa i pobralo mi 136zl ( 176 TL), czyli ok. 35 USD.
  Zastanawiam sie dlaczego tak duzo.
  Pani w artykule pisze ze cena on-line to 20 USD.
  Z gory dziekuje za odpowiedz :)

  • Pani Ireno, niestety trudno mi powiedzieć, skąd różnica w opłacie. Koszt wizy dla posiadaczy polskich paszportów to 20 USD. Być może w Pani przypadku została naliczona prowizja. Warto skonsultować to z bankiem. :)

  • Chyba jednak zależy to od banku. Ja dokonałam płatności dziś, ale przez e-płatność Przelewy24 i zapłaciłam 80,65zł za jedną wizę.

 50. Witam. Wiza jest ważna przez 180 dni. Na aktualnej wizie kilkakrotnie jeździłam do Turcji na kilka dni. Również pod koniec jej ważności. Czy z końcem ważności wizy mogę wykupić następną i od razu pojechać? W artykule było wspomniane, że trzeba odczekać 3 miesiące.

  • Pani Anno, wiza jest wystawiana na okres 180 dni, w trakcie których 90 dni można spędzić na terenie Republiki Turcji. Jeżeli np. zakupiła Pani wizę 29 kwietnia, jej termin ważności wygasa dopiero 26 października. Po upływie tego terminu, tj. od 27 października można nabyć kolejną wizę na 180 dni, upoważniającą do spędzenia 90 dni w Turcji, w okresie ważności nowej wizy. :)

 51. Dzień dobry,w czerwcu lecimy z mężem na Kos i chcemy zrobić sobie wycieczkę do Bodrum,słyszałam,że na jeden dzień nie potrzeba wizy,a jak byśmy chcieli zostać na 2 dni to już jest potrzebna?

  • Dzień dobry, zgodnie z informacjami z portalu http://www.evisa.gov.tr, obcokrajowcy, którzy przyjeżdżają do portów morskich i zamierzają zwiedzić miasto portowe lub okolice w celach turystycznych, są zwolnieni z obowiązku wizowego pod warunkiem, że ich pobyt nie przekracza siedemdziesięciu dwóch (72) godzin. :)

 52. Jak liczyć ważność paszportu? Chodzi mi o te 180 dni. Czy chodzi o to, że paszport muszę mieć wyrobiony od 180 dni minimum, czy musi byc ważny 180 dni do przodu od daty przylotu lub wylotu z Turcji? Zastanawiam się nad Turcją jako kierunek na podróż poślubną, tylko zastatanawiam się co z tym paszportem. Wniosek o paszport będę składać w czerwcu, a we wrześniu chcieliśmy lecieć do Turcji i teraz się zastanawiam, czy polecimy czy nie damy rady.

 53. WITAM.
  Nie wiem do konca jak to funkcjonuje ale wlasnie wrocilam z Turcji i szczerze powiem ze bez waznej wizy nie wypuszczono mnie z lotniska w niemczech,dodam ze stamtad lecialam…zasugerowalam sie tym blogiem i mozliwoscia zakupu wizy po przylocie do Antalya jednakze bez waznej wizy odprawa jest niemozliwa ( przynajmniej w Niemczech).
  Szczerze polecam zakup e wizy.Zajmuje to 5 min i jest sie pewnym ze zostaniemy wpuszczeni do kraju.
  Pozdrawiam.

  • Pani Anno, dziękuję za podzielenie się Pani doświadczeniem – to bardzo pomocne. Opracowując powyższy tekst skupiałam się na sytuacji podróży z Polski. Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Ambasadę Turcji na początku października „od 29 października 2018 r. wizy turystyczne będą nadal dostępne na tureckich lotniskach jako wizy typu wklejka.”. Co więcej, system evisa.gov.tr wskazuje listę krajów, których obywatele nie są uprawnieni do zakupu wizy po przyjeździe – Polska nie znajduje się na tej liście.

  • Z tekstu wnioskuję, że posiadając polski paszport , będę miała problem na lotnisku w Niemczech ( lecę z Berlina), proszę o informację czy dotyczy to tylko wizy ( zamierzam wyrobić e-wizę ) czy są jeszcze jakieś utrudnienia dla obywateli Polski?

   • Pani Mariolo, nie odnotowałam nigdy utrudnień przy wylocie do Turcji z Niemiec. Otrzymałam natomiast sygnały od czytelników, że zdarzają się problemy w przypadku braku posiadania wizy – ale nie jest to regułą. Lepiej ją nabyć online, dla spokoju ducha. Poza tym nie ma żadnych utrudnień. :)

 54. Mam pytanie. Moja siostra ma obywatelstwo polskie i niemieckie (posiada niemiecki paszport), ale na stale mieszka i jest zameldowana w Polsce.Wybiera się służbowo do Turcji. Czy potrzebuje wykupić wizę?
  Pozdrawiam serdecznie.
  Beata

  • Osoby posiadające podwójne obywatelstwo powinny wybrać obywatelstwo zgodnie z paszportem, którym będą się posługiwać podczas podróży. Jeżeli Pani siostra będzie posługiwać się paszportem niemieckim, jest zwolniona z obowiązku wizowego w celu turystycznym do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu. :)

   • Witam czy komus z panstwa udalo sie odzyskac pieniadze ? Ja za swoja wize zaplacilam 89 dolarow. Wyjezdzam w sobote wize otrzymalam
    Napisalam emaila do nich odnosnie anuacji.

    • również napisałem o zwrot coś czuję że to tylko marketing z ich strony a teraz szukaj wiatru w polu ale zobaczymy

  • kupiłam dwie wizy do Turcji i z konta bankowego ściągło mi 550 żł nie wiem dlaczego tak dużo czy mogę ją anulować proszę oodp

 55. Witam , wybieramy sie w kwietniu do Turcji na chwile obnecna nie mam mozliwosci wyboru tego msc czy moge wziac od dzis i wtedy mam wazne do maja? gdzie pierwszy wjazd bedzie dopiero w kwietniu…

  • Wyjazd powinien nastąpić w ciągu 3 miesięcy od daty złożenia wniosku o e-wizę, dlatego w tym momencie nie ma Pani możliwości ubiegania się o wizę na kwiecień. Polecam poczekać kilka tygodni, aż wybrany termin będzie możliwy do wyboru w systemie.

 56. witam Pani Agnieszko, w grudniu wybieram się do Turcji, dziś dostałam informację ,że nie mogę kupić wizy na lotnisku, jedynie na portalu e-visa, czy w biurze turystycznym mogę kupić nadal wizę?Tak robiłam od wielu lat. pozdrawiam Izabela

  • Pani Izabelo, jak poinformowała niedawno Ambasada Turcji, począwszy od 29 października na lotniskach tureckich zostały zamknięte e-kioski z e-wizami. Wizy turystyczne są jednak nadal dostępne na tureckich lotniskach jako wizy typu wklejka.

 57. Jadę już piąty raz do Turcji,nigdy nie miałem problemu z e-wizą,bardzo sprawnie i szybko ok 3 min.
  Pozdrawiam

 58. Witam Mam pytanie przyjeżdża do mnie przyjaciółka i ma paszport Australijski czy ona też potrzebuje wizę do Turcji

 59. Witam Pani Agnieszko:)
  Czerwiec 2019 wybieramy się do Turcji i mam pytanie odnosnie męża, który jest Niemcem. Orientuje się Pani czy potrzebuje wizę? Wyczytalam, że nie lecz wolę się upewnic. Syn będzie miał roczek wtedy. Ma dwa obywatelstwa, polskie i niemieckie. Paszport wyrobie mu w Niemczech więc chyba też nie będzie potrzebował wizy?

 60. Dzien dobry, prosze o informacje, czy na lotnisku w Izmirze, moge kupic wize (ladowanie 30 listopad 2018)? I jakie sa formy platnosci? Dziekuje i pozdrawiam,
  JJ

  • W sezonie jesiennym 2018 nadal można zakupić wizę po przyjeździe do Turcji – w punktach sprzedaży na przejściach granicznych – do odwołania. Opłatę w wysokości 30 USD, 25 EUR lub 20 GBP uiszcza się wówczas gotówką.

 61. Witam Pani Agnieszko, Mam pytanie, czy w listopadzie 2018 bede w stanie kupic wize na lotniku z marszu, czy tez lepiej zakupic ja elektronicznie. Czy roznia sie one cenami, i czy dostane wpis to paszportu jesli kupie wize na granicy
  Dziekuje i pozdrawiam

  • Dzień dobry, tak, nadal można nabywać wizę na lotnisku w postaci wlepki do paszportu. Aby uniknąć oczekiwania w dodatkowej kolejce, osobiście polecam zakup e-wizy. :) Ceny się nie różnią.

 62. pytanie czy potrzebna jest wiza jesli bede przebywal w Stambule ponizej 24godzin? mam przesiadkę w Stambule i chcę wypożyczyc samochod cos zobaczyc

 63. Witam, takie pytanie, po złożeniu wniosku i zatwierdzeniu wszytskiego, nie dostałem maila, wniosek był skladany w niedziele, ktoś może miał podobnie?
  Czekać, czy składać od nowa?

 64. Witam, mam takie pytanie wypełniłem wszystko tak jak powinno być, ale nie dostałem żadnego maila zwrotnego, czy ktoś miał podobnie, nie wiem czy to ma znaczenie ale wniosek o wizę był wysłany w niedziele.

 65. Czy w 24 października będzie jeszcze możliwość kupienia wizy na lotnisku za gotówkę? Będę wdzięczna za odpowiedź

 66. Witam
  Chcę kupić wizę od 17 listopada (na pobyt do 27 listopada). Wiza będzie ważna „automatycznie” do 15 maja 2019 (90 dni). Gdybym chciał pojechać do Turcji np. 20 maja to czy system „sprzeda” mi kolejną wizę? A co w sytuacji, gdybym chciał polecieć w okresie 10 – 20 maja?.

  • Dzień dobry, system automatycznie ustala datę końcową obowiązywania wizy, tj. 90 dni od wskazanej daty wjazdu na teren kraju. Po wygaśnięciu terminu ważności wizy, należy zakupić kolejną.

 67. Problem tylko w tym że w wykazie państw – na rozwijce – nie ma Turcji – jest Turecka Republika Cypru Północnego

 68. Mam pytanie chcę kupić wizę do Turcji. Jestem na stronie gdzie się kupuję ale na liście państw nie ma samej Turcji tylko republika turecka północnego cypru

 69. od którego momentu ważna jest wiza?
  od daty jej wydania czy od daty przekroczenia granicy?
  załóżmy że wyjeżdżam z rodziną za 2 miesiące do Turcji a wizę elektroniczną chcę załatwić dziś to czy wiza będzie ważna 180 dni o dziś czy od dnia kiedy wylądujemy na granicy?
  nikt mi nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie, a ja jestem z tych dużo wcześniej zorganizowanych i chciałabym mieć dokumenty podróży skompletowane

  • Moniko, w momencie wypełniania wniosku wizowego online zaznacza się termin wjazdu do Turcji – od tego momentu ważna jest wiza. Jeżeli więc wizę kupisz dziś, a jako termin przekroczenia granicy wskażesz późniejszą datę, będzie ona wskazywała początek ważności wizy. Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny! :)

 70. Witam. Nie posiadam karty kredytowej i martwi mnie czy kupie wize na lotnisku w ankarze 5.07.2017. Prosze o szybka odpowiedz

 71. 24.06.2015 lecimy z rodzina do Turcji więc, rozumiem że jeszcze można nabyć wizę na granicy?? Bardzo proszę o odpowiedź

 72. Hej ! We wtorek w końcu lecę do Turcji. Chcę kupić e-vizę. Na czym to dokładnie polega? Kiedy już ją wypełnię, to potem muszę ją wydrukować i dać celnikom na lotnisku w Turcji? a następnie oni mi ją wkleją do paszportu? :)

 73. Nie wiedziałam nawet, że w Turcji wymagana jest wiza. :)
  Dobrze, że trafiłam na ten twój wpis bo planowaliśmy ze znajomymi taką „podróż w nieznane” właśnie do Turcji. Rozumiem, że taka wiza nie jest stricte pozwoleniem od państwa na wjazd, a właściwie kwitkiem, który się po prostu kupuje? Pozdrawiam serdecznie

  • Tak, zakup wizy turystycznej do Turcji (wiza wielokrotnego wjazdu, pozwalająca na łączny pobyt do 120 dni) to właściwie formalność, pod warunkiem, że nasz polski paszport jest ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu (wizę co prawda kupimy, jednak na lotnisku zostaniemy wówczas poproszeni o opuszczenie terytorium Turcji). Pozdrawiam ciepło! :)

 74. Smialo mogę okreslic się Twoim wielkim fanem :) Mimo, ze od niedawna sledze Twojego bloga, to zdążyłem przeczytac wszystkie Twoje teksty, no i to z reguły więcej niż jeden, czy dwa razy :) Jesli kiedys wydasz jakas pozycje ksiazkowa, czy po prostu fizyczny zbiór Twoich tekstow, jestem osoba, która ja pierwsza kupi :) Pozdrawiam ciepło :)

 75. Wiesz, cenie sobie Twojego bloga w sumie glownie za dwie cechy, mianowicie z Twoich tekstow tu umieszczanych bije naprawdę wartosciowa szczerosc, co jest wazne, bo szczerosc w dzisiejszych czasach niestety jest brzydko mowiac na wymarciu, druga z tych kwestii to to, ze posiadasz naprawdę ogromny talent do pisania :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Close