Czy wiza do Turcji dla Polaków jest nadal potrzebna w 2020 roku? [AKTUALIZACJA – MARZEC 2020]

autor(ka): Agnieszka Maury
Podoba Ci się tutaj? Pomóż nam dotrzeć do większej ilości czytelników:

Wiza do Turcji 2020: Począwszy od dnia 2 marca 2020, Republika Turcji zniosła obowiązek wizowy dla obywateli niektórych krajów strefy Schengen, w tym również dla Polaków! Turyści planujący odwiedzić Republikę Turcji w sezonie letnim 2020, będą mogli przekroczyć granicę wyłącznie za okazaniem paszportu, ważnego przez co najmniej 180 dni od daty planowanego przylotu.

wiza do turcji Czy wiza do Turcji dla Polaków jest nadal potrzebna w 2020 roku? [AKTUALIZACJA   MARZEC 2020]

Brak wiz do Turcji dla Polaków od 2 marca 2020!

Jak poinformował rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Turcji, pan Hami Aksoy: Turcja podjęła decyzję o zniesieniu obowiązku wizowego dla obywateli niektórych krajów należących do strefy Schengen, tj. Austrii, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Polski oraz Wielkiej Brytanii, podróżujących do Turcji w celach turystycznych na okres nieprzekraczający 90 dni pobytu w ramach 180 dni. Turcja ma nadzieję, że powyższa decyzja przyczyni się do wzrostu liczby turystów z tych krajów, jak również do dalszego rozwoju relacji handlowych, gospodarczych oraz kulturalnych.

PRZECZYTAJ TAKŻE:  Czy w Turcji jest koronawirus? Kiedy Turcja otworzy granice dla turystów? [AKTUALIZACJA - lipiec 2020]

Minęły 3 miesiące, co dalej?

Po upływie trzech miesięcy turystycznego pobytu w Turcji, polscy obywatele zobligowani są do opuszczenia kraju. Przebywanie na terytorium kraju “na gapę” może się skończyć grzywnąnakazem deportacji, a nawet zakazem wjazdu do kraju przez kilka kolejnych lat. Osoby zainteresowane pobytem dłuższym, niż zezwalają na to przepisy, powinny ubiegać się o pozwolenie na pobyt krótkoterminowy (tj. przeważnie od 6 do 12 miesięcy) w najbliższej placówce Wojewódzkiej Dyrekcji do Spraw Zarządzania Migracją (tur. İl Müdürlükleri İletişim Bilgileri). Więcej informacji dotyczących tego, w jaki sposób otrzymać pozwolenie na dłuższy pobyt w Turcji znajdziesz TUTAJ.Sobota 9650 Czy wiza do Turcji dla Polaków jest nadal potrzebna w 2020 roku? [AKTUALIZACJA   MARZEC 2020]
Bazar w Gaziantep / maj 2019

TURCJA – PORADY PRAKTYCZNE:

Jaką walutę zabrać do Turcji?

Oficjalną turecką walutą jest lira turecka (TL). Jedna lira dzieli się na 100 kuruszy. W momencie pisania tego tekstu, 8 marca 2020, kurs liry wynosi 0,63 polskiego złotego. Kurs ten jest obecnie bardzo korzystny dla turystów z Polski. Osobom preferującym posiadanie gotówki, polecam zabranie do Turcji lir lub euro / dolarów, które z łatwością można wymienić na liry w lokalnych kantorach i bankach. Euro oraz dolarami można również płacić nimi bezpośrednio za niektóre usługi, jak np. całodniowe wycieczki fakultatywne. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że prezentowane przez Turków ceny w EUR lub USD bardzo często bywają zdecydowanie wyższe, od tych w TL.

Odradzam wyjazd wyłącznie z polską walutą, ponieważ na miejscu praktycznie nie ma możliwości jej wymiany. Warto pamiętać również o tym, że w polskich kantorach monety tureckiej liry są bardzo trudno zbywalne lub całkowicie nieakceptowalne – nadmiar pojedynczych lir warto więc wydać przed powrotem do kraju.

PRZECZYTAJ TAKŻE:  Co warto zobaczyć w Antalyi? Największe atrakcje turystyczne miasta

Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z kart płatniczych i kredytowych. W większości miejsc na zachodzie Turcji nie ma większego problemu z dostępnością terminali płatniczych. Ciekawym rozwiązaniem oraz opcją, z której korzystam od lat, jest płatność dokonywana wielowalutową kartą Revolut. Jej podstawową zaletą jest fakt, że działa niemalże w każdym kraju i chroni przed wysokimi kosztami przewalutowania. Korzystanie z karty Revolut jest całkowicie bezpłatne, a wypłacanie z bankomatów przy jej użyciu bardzo często chroni przed koniecznością uiszczenia dodatkowej prowizji. Co więcej, chyba najważniejszym dla mnie aspektem jest kwestia bezpieczeństwa – na Revolucie przechowuję tylko niezbędną sumę pieniędzy, a w przypadku zgubienia / kradzieży karty, mogę ją błyskawicznie zablokować, korzystając z aplikacji mobilnej w telefonie.Szukasz hotelu w Stambule?

Od wielu lat systematycznie odwiedzam Stambuł, dzięki czemu o lokalnych hotelach mogłabym już opowiadać legendy. Choć zdarzały się mniej udane strzały, niemal zawsze rezerwowane przeze mnie hotele były zgodne ze swoim opisem. W trakcie moich pobytów zwykle decyduję się na hotel w dzielnicach Beyoğlu / Taksim lub Sultanahmet. Ta pierwsza to najbardziej rozrywkowa oraz tętniąca życiem część Stambułu. Choć imprezowanie kończy się tu nad ranem, widok pijanych czy agresywnych osób to raczej wybryk natury niż codzienność. Sultanahmet to zdecydowanie bardziej spokojna i konserwatywna dzielnica, której główną zaletą jest obecność najważniejszych atrakcji Stambułu. Bez względu na to, którą z tych dwóch dzielnic wybierzecie, z łatwością możecie dotrzeć z jednej do drugiej tramwajem. Więcej informacji na temat szukania hotelu w Turcji na własną rękę znajdziecie TUTAJ.

PRZECZYTAJ TAKŻE:  Przeszczep włosów w Turcji prawdziwym hitem turystyki medycznej

Co warto zobaczyć w Turcji?

Jeżeli organizujesz podróż do kraju półksiężyca na własną rękę, warto już teraz zaplanować plan wyjazdu. W Turcji nie brakuje piaszczystych plaż, zapierających dech w piersiach widoków i antycznych ruin. Są tu jednak także nowoczesne miasta, miejsca oblegane przez imprezowiczów, jak również te, w których króluje przede wszystkim natura. Jeżeli masz wątpliwości, który region wybrać, polecam Ci m.in. lekturę tekstów o Stambule i jego największych atrakcjach, jak chociażby Błękitny Meczet, Hagia Sophia, Wieża Leandra, Wieża Galata czy Istikal Caddesi wraz ze słynnym czerwonym tramwajem. A gdy już znudzi Ci się zgiełk tureckiej metropolii, przeczytaj koniecznie, dlaczego warto zorganizować sobie całodniową wycieczkę na Wyspy Książęce. Zachęcam również do przeczytania moich wpisów o  Antalyi, Pamukkale, Kapadocji, Didim, Izmirze, Eski Foçy, Side , Domu Matki Bożej w Meryemanie oraz Çanakkale.

DO7A0250 Czy wiza do Turcji dla Polaków jest nadal potrzebna w 2020 roku? [AKTUALIZACJA   MARZEC 2020]
Eski Foça, prowincja Izmir / sierpień 2019

Niezwykle interesującym oraz rzadko wybieranym przez turystów kierunkiem (a szkoda!) jest także region południowo-wschodniej Anatolii, w tym m.in. Diyarbakır, Midyat, Mardin, Sanliurfa czy Gaziantep. Więcej informacji na temat tego obszaru można znaleźć TUTAJ.Warto poświęcić również chwilę na poznanie najważniejszych tureckich zwyczajów, co z pewnością umili nawiązanie kontaktu z Turkami. Przed wylotem koniecznie zapoznaj się także z Twoimi prawami w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu

PRZECZYTAJ TAKŻE:  Co warto zobaczyć w Side? Popularny kurort na południu Turcji

Nowe lotnisko w Stambule – sprawdź, gdzie lądujesz oraz jak dotrzeć do centrum

3 marca 2019 zostanie otwarte Nowe Lotnisko w Stambule (tur. İstanbul Grand Airport). Międzynarodowy port, będący jednym z największych na świecie, ma zastąpić dotychczasowe lotnisko Stambuł-Atatürk. To właśnie tam kierowane mają być także rejsowe loty z Polski, realizowane przez LOT we współpracy z Turkish Airlines. Przed wylotem do Stambułu warto sprawdzić lotnisko docelowe, jak również zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi dojazdu do centrum miasta. Niezbędne informacje dotyczące transportu w Stambule znajdziecie TUTAJ.

NoweLotniskoWStambule5 Czy wiza do Turcji dla Polaków jest nadal potrzebna w 2020 roku? [AKTUALIZACJA   MARZEC 2020]
Nowe Lotnisko w Stambule / maj 2019
PRZECZYTAJ TAKŻE:  Jak wygląda typowe tureckie śniadanie?

Co kupić w Turcji i na co uważać?

Pobyt na tureckim bazarze może skutkować nie tylko poważnym nadwyrężeniem zawartości portfela, ale też ryzykiem zakupu przedmiotów, których nie będzie można wwieźć do Polski. Należą do nich m.in. przedmioty o rozmiarze przekraczającym możliwości naszego bagażu, antyki (nielegalny przewóz pod groźbą wysokich kar) czy minerały bez posiadanej licencji. Zastanawiając się nad tym, co kupić w Turcji, należy również pamiętać, że zabroniony jest wywóz pewnych gatunków zwierząt. Kilkukrotnie należy się również zastanowić przed zakupem legendarnych podróbek z Turcji – ich wwożenie na teren krajów należących do Unii Europejskiej to przestępstwo. Więcej informacji na temat zakupów w Turcji można znaleźć TUTAJ.Czy ten tekst okazał się dla Ciebie pomocny? Oceń go, wybierając ilość gwiazdek. Twoja ocena pomoże mi dotrzeć do większej ilości czytelników. :)

[Głosów: 112   Average: 4.6/5]

Autorka bloga

Cześć, jestem Aga! Miło mi gościć Cię na Styku Kultur - blogu podróżniczym o Turcji (i reszcie świata). Znajdziesz tu ponad 300 tekstów, które powstały w wyniku moich licznych podróży. Większość z nich poświęcona jest Turcji, która zajmuje w moim sercu miejsce szczególnie. Na Styku Kultur przeczytasz również o wielu innych europejskich i azjatyckich krajach. Rozgość się i czuj, jak u siebie! ?


Podoba Ci się tutaj? Pomóż nam dotrzeć do większej ilości czytelników:

Dołącz do dyskusji

236 komentarzy

Anna 20/02/2020 - 20:38

Witam! Wylatujemy do Turcji w przyszlym tygodniu, wiec nie ominie nas obowiazek wizowy. jakkolwiek chcialabym dowiedziec sie, czy bez problemu dostaniemy wize na lotnisku w Antalyi? z gory dziekuje za odpowiedz!

Odpowiedz
Anonim 17/02/2020 - 14:37

Zostalem oszukany przez oficjalny portal http://www.evisa.gov.tr,
zrobilem przelew a wizy nie dostalem, jak rowniez odmowy wydania wizy, nie dostalem zadnej odpowiedzi
administrator portalu nie odpowiada na moje pytania, Turecki konsulat w Warszawie odmówił pomocy, prosze o podpowiedz co robic w takim razie.

Odpowiedz
Anonim 17/02/2020 - 14:45

Jeszcze jedna ciekawostka przez portal http://www.evisa.gov.tr zaplacilem 144,40 zl, a na lotnisku w Antalyi 25 euro

Odpowiedz
Grzesiu Hruby 15/02/2020 - 22:47

“Czy jest inny sposób płatności za e-wizę niż karta debetowa/kredytowa? ” – Tak , płaciłem za wizę za pomocą BLIK -a

Odpowiedz
Monika 26/01/2020 - 16:30

Hej, wkrótce wybieram się do Gruzji, mam lot z przesiadką w Istambule, czy potrzebuję wizę w takim przypadku? Oczekiwanie na lot do Tbilisi to około 6 godzin, nie wiem czy w takim przypadku też muszę posiadac wizę do Turcji?
Dziękuję

Odpowiedz
Anna 06/01/2020 - 01:44

Pani Agnieszko, świetny materiał! Nie znalazłam jednak (może źle szukałam) informacji, czy we wniosku o e-wizę należy wpisywać polskie znaki w nazwisku. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Odpowiedz
Regina 12/11/2019 - 17:08

ILe kosztuje Visa:
Czecha 0zł
Rosjanina 0zł
Ukraina 0zł
Niemcy 0zł
POLSKA 35USD
Tak traktuje się Polaków w świecie.

Odpowiedz
Julian 27/11/2019 - 23:08

Turcy chcieli znieść wizy w zamian za połączenia do polski tureckimi liniami do różnych miast. Nasz rząd nie był zainteresowany. Wiec jest tyko Warszawa Stambul i dalej są wizy…

Odpowiedz
JOLANTA 06/11/2019 - 21:18

Dzien dobry
Również zostałam oszukana przez stronę TURQUIA VISA SERVICE !!!!
Ściągneli mi z karty 375,60 ( 85 euro) na potwierdzeniu transakcji z banku mam informację o wizie do Hiszpanii !!!! , ani słowa o tym że opłacana była wiza Turecka . Nie kupowałam wizy pierwszy raz , nie wiem jakim cudem weszłam na tę stronę ale przy e-wizie pojawił sie pierwszy link niestety z oszustami a ze strony są niestety podobne do siebie to stało się jak się stało:(
OSTRZEGAM WSZYSTKICH !! Pomysł z zablokowaniem karty to chyba słuszny krok .

Odpowiedz
Iwona 05/11/2019 - 15:10

Dzień dobry;
Czy wpisując adres zamieszkania mogę /powinnam używać polskich liter jak ź, ś, ń ..
wpisując tak nie mogę zatwierdzić wniosku;

Odpowiedz
Karol 17/10/2019 - 14:48

UWAGA – zmienila sie cena wizy na portalu evisa.gov.tr – z 20,5 USD na 36,5 USD!

Odpowiedz
Agnieszka Maury 27/10/2019 - 14:32

Słuszna uwaga! Rzeczywiście, od kilku dni e-wizy dla posiadaczy polskiego paszportu są droższe. Artykuł został już zaktualizowany o najnowsze informacje. Dziękuję i pozdrawiam ciepło! :)

Odpowiedz
Anonim 27/09/2019 - 10:10

nie kupujcie wiz z tej strony ,mnie wyszły 2 x po 80 euro.ostrzegam.

Odpowiedz
Elżbieta 17/10/2019 - 12:59

Elżbieta
Też zostałam oszukana i zapłaciłam 89$ umieścili swoje informacje na pierwszej stronie unikać ich, czytać i się nie spieszyć

Odpowiedz
kasia 20/09/2019 - 19:05

uwaga na potral podszywający sie pod rządowe biuro tureckie turkeyetouring.com. – to HISZPAŃSKA firna kasujaca za e-wize turecka 301 zł…

Odpowiedz
anna 16/09/2019 - 22:29

też zostałam oszukana przez https://pl.turkeyetravelling.com/. 602 zł wizy mam,ale nawet nie wiem czy są legalne, jak z nimi walczyć, odzyskaliście różnice?

Odpowiedz
Mariola 12/09/2019 - 00:12

Jeżeli w paszporcie są dwa imiona, a ubiegając się o e- visę wpisałam tylko jedno, to czy jest to akceptowalne, czy muszę wypełnić nowy wniosek i go jeszcze raz opłacić?

Odpowiedz
Tomasz 09/09/2019 - 07:55

Uwaga na oszustow. Wiza elektroniczna kosztuje teoretycznie15 Euro. Zamowilem 2 wizy dla siebie i zony czyli koszt 30 Euro, a przyszlo obciązenie karty kredytowej na 602 zl. Taniej wyjdzie kupic wize na lotnisku (25 Euro)

Odpowiedz
Anonim 27/09/2019 - 10:14

To samo u mnie ,mi przyszło obciążenie karty za 2 wizy 160 euro

Odpowiedz
Andrzej 26/08/2019 - 00:06

Za wizę do Turcji można też spokojnie zapłacić po przez Przelewy 24 wypełniając wcześniej wniosek o wydanie wizy z oficjalnej strony https://www.evisa.gov.tr/ Strona daje możliwość zapłaty kartą Visa lub Master Card oraz właśnie m.in. przez Przelewy 24. Wypełniając poprawnie wniosek wszystko idzie sprawnie i nie ma też żadnego problemu z potwierdzeniem dokonanej płatności.

Odpowiedz
Anonim 27/09/2019 - 10:07

Właśnie drogo wyniosły mnie te wizy z tej strony 2x po 80 euro,złodzieje.

Odpowiedz
Wiesław 23/08/2019 - 21:55

Witam mam zamiar wykupić e-wizy do Turcji dla 3 osób, czy dla każdej osoby oddzielnie muszę składać wniosek ?

Odpowiedz
Sebastian 20/08/2019 - 19:41

Pomyliłem się w dacie ważności dziecka 6 letniego, wpisałem odruchowo ważność na 10 lat a nie 5. e-wiza wykupiona i zapłacona. Jak można to skorygować ? A może nie muszę tego korygować ? Proszę o pomoc.

Odpowiedz
bartek 10/08/2019 - 16:15

kiedy kupić wizę do turcji jeśli przylatuję 9 grudnia 2019?

Odpowiedz
Agnieszka Maury 10/08/2019 - 16:24

Wizę możesz zakupić w dowolnym momencie. Zaleca się, by zakupić dokument najpóźniej na 48 godzin przed wyjazdem. Pozdrawiam! :)

Odpowiedz
Ewa 12/08/2019 - 13:08

Hallo czy na lotnisku w antali mozna kupic wize

Odpowiedz
Anonim 27/09/2019 - 10:21

Tak,można i polecam tam kupić ,bo tu jak się okazujeto wisa kosztuje 2 x po 80 euro plus opłaty manipulacyjne..oszuści.

Odpowiedz
Anonim 27/09/2019 - 10:15

To samo u mnie ,mi przyszło obciążenie karty za 2 wizy 160 euro.Lepiej kupić na lotnisku.

Odpowiedz
bartek 09/08/2019 - 23:40

lecę do stambułu 9 grudnia 2019 na 8 dni. kiedy kupić e-vizę? już czy jeszcze poczekać?

Odpowiedz
Anonim 27/09/2019 - 10:17

kup lepiej na lotnisku ,bo mnie przez portal wyniosły 2 x po 160 euro plus opłaty manipulacyjne.Pozdrawiam.

Odpowiedz
Anonim 27/09/2019 - 10:18

Przepraszm 2 x po 80 euro razem 160

Odpowiedz
Jacek 09/08/2019 - 14:05

Wszystkim oszukanym przez potal turkeyetravelling.com lub portale podobne proponuję zgłoszenie kradzieży i nieupoważnionego użycia danych osobowych w formie skargi na adres w Polsce kacelaria@giodo.gov.pl, lub bezpośrednio w Hiszpani – internacional@agpd.es. gdzie działa oszukańczy turkeyetravelling.com.
Ja uzyskałem informację bezpośrednio z ambasady tureckiej gdzie podali mi hasło dostępu do założonego przez oszustów konta konta i tam wyczytałem także z jakiego maila korzystali składaniu wniosku wizowego – bezprawnie używając moich danych osobowych – a to jest przestępstwo.
Jak wszyscy poświęcimy trochę czasu i nie zbagatelizujemy tej sprawy to muszą coś z tym zrobić – RODO teoretyczne stworzono do walki z takimi przypadkami.
A potwierdzenie kradzieży danych osobowych będzie podstawą do reklamacji transakcji w banku w ramach usługi charge-beck.
Ja próbuje z tym walczyć i zachęcam innych.

Odpowiedz
Katarzyna 15/08/2019 - 22:08

WITAM w mailu do kancelarii jest błąd brakuje “n” również zostaliśmy oszukani mąż w Google wpisał ewiza a jako reklama wyświetla się strona o której Pan napisał szybko szybko i kosztowało nas to 1204zl ciekawe czy chociaż wizy dostaniemy. Napisałam maila do kancelarii o której Pan wspomniał zobaczymy czy coś to da

Odpowiedz
Jacek 21/08/2019 - 10:42

Radzę też zablokować katę z której dokonano płatności i zgłosić sprawę do banku w ramach charge-beck (mają wszystkie dane osobowe, nr karty itp).
Oficjalne formularze reklamacji płatności charge-beck powinny być dostępne na stronie banku .
pozdrawiam
J.M

Odpowiedz
Beata 26/08/2019 - 11:45

Panie Jacku, trafiłam na tych samych oszustów i jestem lżejsza o 1000 PLN, zgłaszam zawiadomienie na Policję i do banku, czy udało się Panu już coś załatwić w tej sprawie ?

Odpowiedz
Anonim 09/09/2019 - 11:13

Sprawa charge-beck w toku , dostałem informację Z BANKU że będzie rozpatrywana do końca września.
Zgłosiłem też sprawę do hiszpańskiego GIODO, na razie bez odzewu, więc zachęcam wszystkich do zgłaszania pewnie przy większej ilości zgłoszeń będą musieli zareagować. Dużą pomoc uzyskałem z ambasady tureckiej (przez zapytanie gdzie poprosiłem o sprawdzenie autentyczności otrzymanej e-vizy na stronie https://www.evisa.gov.tr/pl/feedback/) . W odpowiedzi udostępniono mi wgląd w założone przez oszustów konto przy składaniu wniosku. Jest tam możliwy do odczytania adres mailowy osoby która składała wniosek i na który ambasada wysłała wizę (widać że udostępniają nasze dane osobom trzecim które zatrudniają do składania wniosków – a to jest przestępstwo i stanowi podstawę roszczeń. Uzyskałem też z ambasady informację że oni traktują że to ja osobiście złożyłem wniosek i wiza została wysłana na mojego maila i w powinienem złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Wszystkie uzyskane w ten sposób informacje przekazałem do banku i GIODO i czekam na rezultat.
pozdrawiam
J.

Marcin 28/08/2019 - 22:50

Witam również kupiłem wize na tej stronie dla dwóch osób pobrali mi z karty 602zl. Proszę o podpowiedź co zrobić aby odzyskać kasę. Wiza do teraz nie przyszła. Zgłoszona reklamacja w banku na daną transakcję.

Odpowiedz
Qqq 03/08/2019 - 16:07

Tak poczytalem o tych wszystkich waszych problemach z uzyskaniem wizy, jakimis kosmicznymi oplatami, brakiem maili zwrotnych itd, to aż zdębiałem. Ludzie, gdzie wy te wnioski wypelniacie? Jest link do jedynej slusznej strony. Kosztuje wiza normalnie 20 usd + 0,55 usd jakiejsc oplaty manipulacyjnej i tyle. Ta kwota pojawia sie na poczatku po wyborze typu paszportu i przed samą platnoscią. Jakim cudem niektorzy placą po killaset zl to ja nie wiem… jak mozna zatwierdzić platność na niewiadomo jaką wartość?? Jedyny problem jaki napotkalem przy placeniu za wizy, to jakis blad z platnością kartą. Jedna wiza poszla bez problemu, przy kolejnych cos sie waliło, wiec zmienilem forme platnosci przez przelewy 24 i z glowy. Nic mi nie pobralo ponad to co powinno. Od razubpo dokonaniu platnosci przenosi do strony skad mozna pobrac wize, mimo że jednoczesnie jest wysylana na maila.

Odpowiedz
Iwona 01/08/2019 - 11:54

Witam. 27.07.2019 r. wypełniałam wnioski o wizę do Turcji, wszystko poszło dobrze więc dokonałam płatności przez Przelewy 24 jednak do dzisiaj nie mam informacji o wizach. Gdy wchodzę na status wniosku i wpisuję nr referencyjny lub nr paszportu pojawia się informacja, że wniosek zostanie anulowany po 48 godz. i należy wypełnić nowy wniosek. Czy to oznacza, że nie otrzymałam wiz chociaż za nie zapłaciłam. Zastanawiam się czy to ma znaczenie, że wnioski wypełniałam w sobotę 27.07.2019 r. a konto obciążone przelewem jest dopiero 29.07.2019 r. Proszę o pomoc.

Odpowiedz
Agnieszka 30/07/2019 - 20:13

Przed chwilą (30.07.2019 r.) uzupełniłam wniosek o wizę do Turcji dla 4 osób. Całość operacji zajęła- łącznie z wydrukiem wizy- 20 min. Korzystałam z oficjalnej strony internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Turcji- wersja w języku polskim. Cena jednej wizy 20 USD + opłata manipulacyjna 1,95 USD za 4 wizy. Polecam dokładne czytanie poleceń, a w adresie zamieszkania kod pocztowy wpisujemy bez spacji, bez myślnika i tak przechodzi. Dziękuję Pani za cenne wskazówki.

Odpowiedz
natalia 30/07/2019 - 22:54

czy moge poprosic o link gdzie kupowalas te wizy ?

Odpowiedz
Oliwia 28/08/2019 - 00:37

Witam, mam ten sam problem. Dokonałam płatności za wizy, z konta bankowego pieniądze poszły ale na maila niestety nie otrzymałam zwrotnej wiadomości. Co zrobiłaś??

Odpowiedz
Ola 14/07/2019 - 19:14

Wylatujemy do Turcji z Monachium bo tu mieszkamy i mamy niemieckie meldunki, ale paszporty mamy polskie. Czy też obowiązuje nas zakup wizy?

Odpowiedz
Agnieszka Maury 17/07/2019 - 09:34

Tak, posiadacze polskich paszportów każdorazowo muszą posiadać ważną wizę, bez względu na miejsce zamieszkania i miejsce wylotu.

Odpowiedz
Anatol 11/07/2019 - 21:39

Przewodnik i komentarz bardzo pomocny ! Jedyne “ale” to cena wizy wyrabianej w ambasadzie bez pośredników. Za dwie Turcy byli uprzejmi skroić mnie z mastercard na 630 PLN i nijak nie wychodzi to 2 × 20 $ podane w aplikacji !!!

Odpowiedz
ewelina 11/07/2019 - 21:35

Szybko i sprawnie na stronie eviza.gov.pl w przeciągu 30 min załatwiłam 7 wiz za 20 euro na nasze jakieś 81 zł. Polecam ;-)

Odpowiedz
Katarzyna Pasieka 10/07/2019 - 08:24

https://www.turkeyetravelling.com/ pobrano opłatę za 4 wizy 1204,00 zł. czyli 318 dolarów. Co mogę zrobić ? Pomocy.

Odpowiedz
Mirek 15/07/2019 - 20:17

Zrobiłem to samo, jeśli załatwiłaś sprawę daj proszę znać

Odpowiedz
EWELINA 05/08/2019 - 10:48

U mnie to samo za 4 wizy do Turcji 1204 złotych.Pomocy co robić.

Odpowiedz
Stanisława 04/07/2019 - 22:14

Cześć, wypełniłam wniosek i opłaciłam przez Przelewy24 i niestety nie otrzymałam linku do pobrania e-wizy – po trzech dniach oczekiwania zaczęłam się martwić i ….. przeszukując oficjalną stronę http://www.evisa.gov.tr/pl/, okazało się, że po kliknięciu ikony: Aktualny wniosek można sprawdzić status wniosku. Wpisałam więc nr paszportu i adres e-mail i dzięki temu dowiedziałam się, że wniosek wypełniłam poprawnie i mam wizę, którą bez problemu pobrałam i wydrukowałam. Mam nadzieję, że pomogłam wszystkim czekającym. Do tej pory nie otrzymałam na maila żadnej informacji zwrotnej i tak bym sobie czekała …..

Odpowiedz
Agnieszka Maury 08/07/2019 - 14:41

Bardzo dziękuję za ten komentarz, to bardzo cenna podpowiedź!

Odpowiedz
Monika 03/07/2019 - 18:40

od 2 dni próbuję kupić wizy na stronie Republiki Tureckiej https://www.evisa.gov.tr/pl
cały czas wyskakuje błąd po wpisaniu danych osobowych i kliknięciu Konntynuuj
w zeszłym roku było to samo, ta strona to jakieś nieporozumienie

Odpowiedz
Sandra 29/06/2019 - 01:05

Cześć ?
Czy podanego przez Ciebie linku do wyrobienia wizy można użyć wyjeżdżając z każdego kraju?
Chcemy lecieć z Anglii.

Odpowiedz
Agnieszka Maury 30/06/2019 - 21:56

Tak, serwis jest dostępny w każdym kraju, a samo miejsce planowanego wylotu w momencie składania wniosku o wizę nie ma znaczenia. Liczy się posiadany paszport i wskazana w nim narodowość. :)

Odpowiedz
Małgorzata 06/07/2019 - 16:57

Bardzo fajny,przydatny artykuł:))chętnie poczytalabym o Alanyi???

Odpowiedz
Agnieszka Maury 08/07/2019 - 14:41

Dziękuję! Będzie także o Alanyi :))

Odpowiedz
Joanna 27/06/2019 - 11:50

Cześć:-) Mam pytanie – chcemy podczas objazdówki po Europie wjechać na 2 dni do Stambułu – czy nadal potrzebujemy wizę czy przy tak krótkim pobycie jest ona zbędna?

Odpowiedz
Agnieszka Maury 27/06/2019 - 11:52

Cześć, wiza jest konieczna, bez względu na planowaną długość pobytu na terytorium Turcji. :)

Odpowiedz
Anonim 24/06/2019 - 20:20

proszę o pomoc za każdym razem po wpisaniu kodu weryfikacyjnego pokazuje błąd kodu czy wpisuje ze space czy nie czy dużą literą czy małą

Odpowiedz
Anonim 21/06/2019 - 14:25

Co zrobić gdy minęły 4 dni od zakupu wiz przez przelewy 24 pl i brak jest wiz

Odpowiedz
Agnieszka Maury 25/06/2019 - 15:34

Czy korzystał/a Pan/i z oficjalnego systemu wniosków wizowych http://www.evisa.gov.tr?

Odpowiedz
Agnieszka 15/07/2019 - 17:53

Witam- czy udało się Pani otrzymać te wizy.
Dzisiaj tez miałam podobny problem. Pomimo, ze konto mam obciążone oplata za wizę- wizy nie ma, a jaka sprawdzam status wniosku to ciągle domaga się dokonania płatności

Odpowiedz
Anonim 18/06/2019 - 22:40

Witam czy jest możliwosc kupna wizy na lotnisku w Turcji teraz w czerwcu

Odpowiedz
Agnieszka Maury 19/06/2019 - 10:40

Dzień dobry, tak, nadal istnieje możliwość zakupu wizy na lotnisku IGA w Stambule.

Odpowiedz
Jan 08/07/2019 - 09:01

Witam, wylatuje na wakacje 23.08.2019 do 31.08, paszport mam ważny do 31 marca, nie będzie problemu na lotnisku lub z wiza?

Odpowiedz
Jan 08/07/2019 - 14:32

Dodam ze jest to 221 dni od wylotu

Odpowiedz
Agnieszka Maury 08/07/2019 - 14:44

Dzień dobry, minimalna ważność paszportu wynosi 180 dni od daty wjazdu do Turcji. :)

Odpowiedz
Jan 08/07/2019 - 18:11

Zgodnie z artykułem 7.1b Ustawy nr 6548 o Cudzoziemcach i Ochronie Międzynarodowej obcokrajowcy, którzy chcą wjechać do Turcji, muszą posiadać dokument podróży (paszport) ważny co najmniej 60 dni więcej niż “okres pobytu” dozwolony na wizie, e-wizie, pozwoleniu na pobyt lub w ruchu bezwizowym. W zależności od Państwa narodowości, mogą wystąpić dodatkowe wymagania. O wymaganiach zostaną Państwo poinformowani po wybraniu swojego kraju zgdodnie z dokumentem podróży i daty podróży.///// na E visa, jest taki komunikat, wiec jak to będzie ze mną ?

Agnieszka Maury 09/07/2019 - 10:32

Panie Janie, jak informuje oficjalny portal Ambasady RP w Ankarze, w przypadku wiz elektronicznych, które dostępne są na stronie http://www.evisa.gov.tr, podróżni muszą posiadać paszport ważny co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji; w przeciwnym razie wniosek o e-wizę zostanie automatycznie odrzucony. W przypadku wnioskowania o wizę w tureckich placówkach dyplomatycznych podróżni muszą posiadać dokument podróży/paszport ważny co najmniej 60 dni od daty opuszczenia Turcji.

Anonim 18/06/2019 - 22:39

Witam czy jest możliwosc kupna wizy na lotnisku w Turcji

Odpowiedz
Kamila 15/06/2019 - 15:54

Witam Serdecznie,
Jak dlugo czeka sie na przeslanie wizy?
Pozdrawiam,
Kamila

Odpowiedz
Agnieszka Maury 16/06/2019 - 14:17

Jeżeli skorzysta Pani z oficjalnego systemu wniosków wizowych Republiki Turcji, wiza jest wysyłana na maila niemalże natychmiast po pomyślnym dokonaniu płatności. :)

Odpowiedz
Daniel 03/06/2019 - 01:12

Witam!
Potrzebuję pomocy w wystawieniu wizy.
1. W danych o imionach rodziców należy wpisywać drugie i kolejne imię ( czy stosować wpis “Jan , Jan”)
2. Numer paszportu przepisuje z paszportu ze spacją, czy bez;
4. czy muszę podawać numer telefonu;
3. W adresie należy wpisać kod pocztowy bez myślnika, czy zamiast niego stosować spację, czy wpisać w ciągu numerycznym (nie ujęto tego w odnośniku), następnie stos. spację przed nazwą miasta i czy w nazwie ulicy stos. spacje.

Odpowiedz
Adriana 27/05/2019 - 17:32

Witam
Chciałam złożyć wniosek o wydanie wizy do Turcji ale w wyborze krajów nie pojawia mi się wogóle Turcja. Wiem, że może moje pytanie może wydawać się głupie, ale czy Turcja jest pod inną nazwą?

Odpowiedz
Agnieszka Maury 29/05/2019 - 16:02

Pole z wyborem krajów dotyczy Pani obywatelstwa, a nie kraju docelowego. Powinna Pani zatem wybrać Polskę. :)

Odpowiedz
Romuald 26/05/2019 - 17:20

Oszustwo 1 klasy, za vizę potrącono z karty kredytowej 89 $.

Odpowiedz
Mariusz 27/05/2019 - 21:41

Czy jest jakaś szansa odzyskania pieniędzy za nie odebraną wizę z tych nieoficjalnych portali

Odpowiedz
Sandra 29/06/2019 - 01:08

Nie wiem na pewno jak to działa w Polsce ale proszę się zgłosić do banku powinni pomóc odzyskać pieniądze od oszustów.

Odpowiedz
Ewa 06/06/2019 - 16:57

Panie Mariuszu czy udało się Panu coś załatwić tzn. odzyskać środki???

Odpowiedz
Katarzyna Pasieka 10/07/2019 - 08:26

Podpinam się pod pytanie. 4 wizy 1204,00 zł. jak odzyskać środki?

Odpowiedz
Walter 15/07/2019 - 17:59

Mnie też ta kwestia interesuje… naciąłem się na tych samych oszustów!!

Odpowiedz
Karolina 26/05/2019 - 08:37

Pani Agnieszko do Turcji wylatujemy w czerwcu. Mieszkamy w Niemczech, moj maz i moja
corka maja niemieckie paszporty a ja polski. Czy jako polka musze wykupic vise? Dodam wylatujemy z Niemczech, Pozdrawiam

Odpowiedz
Agnieszka Maury 27/05/2019 - 09:26

Pani Karolino, tak, posiadając wyłącznie polski paszport jest Pani zobowiązana do zakupu wizy. Pozdrawiam! :)

Odpowiedz
Ewa 18/06/2019 - 22:38

Witam serdecznie
Proszę o radę, pomyliłam się w dacie ważności paszportu Syna zamiast 2024 wpisałam 2029 ( datę ważności naszych paszportów) czy muszę ponownie kupić vise
Z góry dziękuję
Pozdrawiam
Ewa

Odpowiedz
Agnieszka Maury 19/06/2019 - 10:41

Dzień dobry, jak informuje portal http://www.evisa.gov.tr, w przypadku konieczności skorygowania danych wskazanych we wniosku, niestety należy złożyć nowy wniosek o e-wizę. Niestety odpowiedzialność za wszelkie błędy leży po stronie wnioskodawcy.

Odpowiedz
Jerzy 23/05/2019 - 15:58

Witam
Pani Agnieszko,mam następujące pytanie:
Zamierzam się udać do Turcji od 18.09.2019r.,a paszport mam ważny do 12.03.2020r.,czy będę musiał wyrobić nowy paszport?
Czy można podać we wniosku wizowym wcześniejszą datę przyjazdu ,np.10.09.2019.,a wtedy problem zniknie?
Pozdrawiam

Odpowiedz
Agnieszka Maury 23/05/2019 - 16:47

Panie Jerzy, minimalna ważność paszportu musi wynieść co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji. Jeżeli Pana paszport nie będzie spełniał tych warunków, istnieje ryzyko, że nie zostanie Pan wpuszczony na teren Republiki Turcji. Polecam wyrobienie nowego paszportu przed wyjazdem. :)

Odpowiedz
Ewa 18/06/2019 - 22:35

Proszę o informację, pomyliłam się w dacie ważności paszportu Syna zamiast 2024 wpisałam 2029 ( datę ważności naszych paszportów) czy muszę ponownie kupić vise? Z góry dziękuję za inf

Odpowiedz
Janusz 22/05/2019 - 10:16

Dzień dobry, Artykuł bardzo ciekawy, ale jest jedna nieścisłość. W początkowym fragmencie artykułu jest mowa trzykrotnie, ze JEDYNĄ stroną, na której można nabyć ewizę jest strona http://www.evisa.gov.tr., natomiast w opisie procedury załatwienia wizy jest podane, że należy wejść na stronę http://www.evisa.gov.com. Chyba, że to nie ma znaczenia, ale rozszerzenie COM wskazuje na komercyjny charakter strony i może być mylący. pozdrawiam Panią i wszystkich turystów

Odpowiedz
Agnieszka Maury 22/05/2019 - 10:29

Panie Januszu, bardzo dziękuję za komentarz oraz czujność! Rzeczywiście, w jednym miejscu pojawiła się nieścisłość – poprawiłam już ten błąd. Strona http://www.evisa.gov.tr to oficjalny systemem elektronicznych wniosków wizowych Republiki Tureckiej. :)

Odpowiedz
Karol 16/05/2019 - 20:56

Witam Wszystkich
Kupujac evize proszę wszystkich o czujność na jaką strone wchodzicie.
Ja za dwie Visy zapłaciłem 160 dolarów – kwota nie była poidana.
Dowiedziałem sie po wyciągu z konta.
Jak tak patrzę we wniosku na zakończenie wypełniania na stronie , która nie pobiera opłat manipulacyjnych jest podana kwota do zapłaty. Jeżeli tej kwoty nie ma podanej proponuje się wycofać dla świetego spokoju.
Pozdrawuiam
Karol uboższy o 160 dolarów

Odpowiedz
Patrycja 02/06/2019 - 11:26

Oj też się nacielam…Na szczęście zapomniałam aktywować karty…i transakcja odrzucona…UFF

Odpowiedz
Kuba 09/05/2019 - 22:44

Przez moje roztargnienie w wniosku e-wiza wpisałem inne miasto urodzenia . Niestety przelew poszedł. Czy mogą się do tego na granicy przyczepić.

Odpowiedz
robert 03/05/2019 - 20:11

Mieszkamy w UK ,czy wizę do Turcji musimy załatwiać na stronie pl,czy uk?

Odpowiedz