Czy wiza do Turcji dla Polaków jest nadal potrzebna w 2020 roku? [AKTUALIZACJA – MARZEC 2020]

autor(ka): Agnieszka Maury
236 komentarzy

Wiza do Turcji 2020: Począwszy od dnia 2 marca 2020, Republika Turcji zniosła obowiązek wizowy dla obywateli niektórych krajów strefy Schengen, w tym również dla Polaków! Turyści planujący odwiedzić Republikę Turcji w sezonie letnim 2020, będą mogli przekroczyć granicę wyłącznie za okazaniem paszportu, ważnego przez co najmniej 180 dni od daty planowanego przylotu.

wiza do turcji Czy wiza do Turcji dla Polaków jest nadal potrzebna w 2020 roku? [AKTUALIZACJA   MARZEC 2020]

Brak wiz do Turcji dla Polaków od 2 marca 2020!

Jak poinformował rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Turcji, pan Hami Aksoy: Turcja podjęła decyzję o zniesieniu obowiązku wizowego dla obywateli niektórych krajów należących do strefy Schengen, tj. Austrii, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Polski oraz Wielkiej Brytanii, podróżujących do Turcji w celach turystycznych na okres nieprzekraczający 90 dni pobytu w ramach 180 dni. Turcja ma nadzieję, że powyższa decyzja przyczyni się do wzrostu liczby turystów z tych krajów, jak również do dalszego rozwoju relacji handlowych, gospodarczych oraz kulturalnych.

PRZECZYTAJ TAKŻE
Czy w Turcji jest koronawirus? [AKTUALIZACJA - kwiecień 2020]

Minęły 3 miesiące, co dalej?

Po upływie trzech miesięcy turystycznego pobytu w Turcji, polscy obywatele zobligowani są do opuszczenia kraju. Przebywanie na terytorium kraju “na gapę” może się skończyć grzywnąnakazem deportacji, a nawet zakazem wjazdu do kraju przez kilka kolejnych lat. Osoby zainteresowane pobytem dłuższym, niż zezwalają na to przepisy, powinny ubiegać się o pozwolenie na pobyt krótkoterminowy (tj. przeważnie od 6 do 12 miesięcy) w najbliższej placówce Wojewódzkiej Dyrekcji do Spraw Zarządzania Migracją (tur. İl Müdürlükleri İletişim Bilgileri). Więcej informacji dotyczących tego, w jaki sposób otrzymać pozwolenie na dłuższy pobyt w Turcji znajdziesz TUTAJ.

Sobota 9650 Czy wiza do Turcji dla Polaków jest nadal potrzebna w 2020 roku? [AKTUALIZACJA   MARZEC 2020]
Bazar w Gaziantep / maj 2019

TURCJA – PORADY PRAKTYCZNE:

Jaką walutę zabrać do Turcji?

Oficjalną turecką walutą jest lira turecka (TL). Jedna lira dzieli się na 100 kuruszy. W momencie pisania tego tekstu, 8 marca 2020, kurs liry wynosi 0,63 polskiego złotego. Kurs ten jest obecnie bardzo korzystny dla turystów z Polski. Osobom preferującym posiadanie gotówki, polecam zabranie do Turcji lir lub euro / dolarów, które z łatwością można wymienić na liry w lokalnych kantorach i bankach. Euro oraz dolarami można również płacić nimi bezpośrednio za niektóre usługi, jak np. całodniowe wycieczki fakultatywne. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że prezentowane przez Turków ceny w EUR lub USD bardzo często bywają zdecydowanie wyższe, od tych w TL.

Odradzam wyjazd wyłącznie z polską walutą, ponieważ na miejscu praktycznie nie ma możliwości jej wymiany. Warto pamiętać również o tym, że w polskich kantorach monety tureckiej liry są bardzo trudno zbywalne lub całkowicie nieakceptowalne – nadmiar pojedynczych lir warto więc wydać przed powrotem do kraju.

PRZECZYTAJ TAKŻE
Co warto zobaczyć w Antalyi? Największe atrakcje turystyczne miasta

Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z kart płatniczych i kredytowych. W większości miejsc na zachodzie Turcji nie ma większego problemu z dostępnością terminali płatniczych. Ciekawym rozwiązaniem oraz opcją, z której korzystam od lat, jest płatność dokonywana wielowalutową kartą Revolut. Jej podstawową zaletą jest fakt, że działa niemalże w każdym kraju i chroni przed wysokimi kosztami przewalutowania. Korzystanie z karty Revolut jest całkowicie bezpłatne, a wypłacanie z bankomatów przy jej użyciu bardzo często chroni przed koniecznością uiszczenia dodatkowej prowizji. Co więcej, chyba najważniejszym dla mnie aspektem jest kwestia bezpieczeństwa – na Revolucie przechowuję tylko niezbędną sumę pieniędzy, a w przypadku zgubienia / kradzieży karty, mogę ją błyskawicznie zablokować, korzystając z aplikacji mobilnej w telefonie.

Szukasz hotelu w Stambule?

Od wielu lat systematycznie odwiedzam Stambuł, dzięki czemu o lokalnych hotelach mogłabym już opowiadać legendy. Choć zdarzały się mniej udane strzały, niemal zawsze rezerwowane przeze mnie hotele były zgodne ze swoim opisem. W trakcie moich pobytów zwykle decyduję się na hotel w dzielnicach Beyoğlu / Taksim lub Sultanahmet. Ta pierwsza to najbardziej rozrywkowa oraz tętniąca życiem część Stambułu. Choć imprezowanie kończy się tu nad ranem, widok pijanych czy agresywnych osób to raczej wybryk natury niż codzienność. Sultanahmet to zdecydowanie bardziej spokojna i konserwatywna dzielnica, której główną zaletą jest obecność najważniejszych atrakcji Stambułu. Bez względu na to, którą z tych dwóch dzielnic wybierzecie, z łatwością możecie dotrzeć z jednej do drugiej tramwajem. Więcej informacji na temat szukania hotelu w Turcji na własną rękę znajdziecie TUTAJ.

PRZECZYTAJ TAKŻE
Przeszczep włosów w Turcji prawdziwym hitem turystyki medycznej

Co warto zobaczyć w Turcji?

Jeżeli organizujesz podróż do kraju półksiężyca na własną rękę, warto już teraz zaplanować plan wyjazdu. W Turcji nie brakuje piaszczystych plaż, zapierających dech w piersiach widoków i antycznych ruin. Są tu jednak także nowoczesne miasta, miejsca oblegane przez imprezowiczów, jak również te, w których króluje przede wszystkim natura. Jeżeli masz wątpliwości, który region wybrać, polecam Ci m.in. lekturę tekstów o Stambule i jego największych atrakcjach, jak chociażby Błękitny Meczet, Hagia Sophia, Wieża Leandra, Wieża Galata czy Istikal Caddesi wraz ze słynnym czerwonym tramwajem. A gdy już znudzi Ci się zgiełk tureckiej metropolii, przeczytaj koniecznie, dlaczego warto zorganizować sobie całodniową wycieczkę na Wyspy Książęce. Zachęcam również do przeczytania moich wpisów o  Antalyi, Pamukkale, Kapadocji, Didim, Izmirze, Eski Foçy, Side , Domu Matki Bożej w Meryemanie oraz Çanakkale.

DO7A0250 Czy wiza do Turcji dla Polaków jest nadal potrzebna w 2020 roku? [AKTUALIZACJA   MARZEC 2020]
Eski Foça, prowincja Izmir / sierpień 2019

Niezwykle interesującym oraz rzadko wybieranym przez turystów kierunkiem (a szkoda!) jest także region południowo-wschodniej Anatolii, w tym m.in. Diyarbakır, Midyat, Mardin, Sanliurfa czy Gaziantep. Więcej informacji na temat tego obszaru można znaleźć TUTAJ.

Warto poświęcić również chwilę na poznanie najważniejszych tureckich zwyczajów, co z pewnością umili nawiązanie kontaktu z Turkami. Przed wylotem koniecznie zapoznaj się także z Twoimi prawami w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu

PRZECZYTAJ TAKŻE
Co warto zobaczyć w Side? Popularny kurort na południu Turcji

Nowe lotnisko w Stambule – sprawdź, gdzie lądujesz oraz jak dotrzeć do centrum

3 marca 2019 zostanie otwarte Nowe Lotnisko w Stambule (tur. İstanbul Grand Airport). Międzynarodowy port, będący jednym z największych na świecie, ma zastąpić dotychczasowe lotnisko Stambuł-Atatürk. To właśnie tam kierowane mają być także rejsowe loty z Polski, realizowane przez LOT we współpracy z Turkish Airlines. Przed wylotem do Stambułu warto sprawdzić lotnisko docelowe, jak również zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi dojazdu do centrum miasta. Niezbędne informacje dotyczące transportu w Stambule znajdziecie TUTAJ.

NoweLotniskoWStambule5 Czy wiza do Turcji dla Polaków jest nadal potrzebna w 2020 roku? [AKTUALIZACJA   MARZEC 2020]
Nowe Lotnisko w Stambule / maj 2019
PRZECZYTAJ TAKŻE
Jak wygląda typowe tureckie śniadanie?

Co kupić w Turcji i na co uważać?

Pobyt na tureckim bazarze może skutkować nie tylko poważnym nadwyrężeniem zawartości portfela, ale też ryzykiem zakupu przedmiotów, których nie będzie można wwieźć do Polski. Należą do nich m.in. przedmioty o rozmiarze przekraczającym możliwości naszego bagażu, antyki (nielegalny przewóz pod groźbą wysokich kar) czy minerały bez posiadanej licencji. Zastanawiając się nad tym, co kupić w Turcji, należy również pamiętać, że zabroniony jest wywóz pewnych gatunków zwierząt. Kilkukrotnie należy się również zastanowić przed zakupem legendarnych podróbek z Turcji – ich wwożenie na teren krajów należących do Unii Europejskiej to przestępstwo. Więcej informacji na temat zakupów w Turcji można znaleźć TUTAJ.

Czy ten tekst okazał się dla Ciebie pomocny? Oceń go, wybierając ilość gwiazdek. Twoja ocena pomoże mi dotrzeć do większej ilości czytelników. :)

[Głosów: 112   Average: 4.6/5]

Autorka bloga

Cześć, jestem Aga! Miło mi gościć Cię na Styku Kultur - blogu podróżniczym o Turcji (i reszcie świata). Znajdziesz tu ponad 300 tekstów, które powstały w wyniku moich licznych podróży. Większość z nich poświęcona jest Turcji, która zajmuje w moim sercu miejsce szczególnie. Na Styku Kultur przeczytasz również o wielu innych europejskich i azjatyckich krajach. Rozgość się i czuj, jak u siebie! 🖤

236 komentarzy
113

Dołącz do dyskusji

236 komentarzy

Anna 20/02/2020 - 20:38

Witam! Wylatujemy do Turcji w przyszlym tygodniu, wiec nie ominie nas obowiazek wizowy. jakkolwiek chcialabym dowiedziec sie, czy bez problemu dostaniemy wize na lotnisku w Antalyi? z gory dziekuje za odpowiedz!

Odpowiedz
Anonim 17/02/2020 - 14:37

Zostalem oszukany przez oficjalny portal http://www.evisa.gov.tr,
zrobilem przelew a wizy nie dostalem, jak rowniez odmowy wydania wizy, nie dostalem zadnej odpowiedzi
administrator portalu nie odpowiada na moje pytania, Turecki konsulat w Warszawie odmówił pomocy, prosze o podpowiedz co robic w takim razie.

Odpowiedz
Anonim 17/02/2020 - 14:45

Jeszcze jedna ciekawostka przez portal http://www.evisa.gov.tr zaplacilem 144,40 zl, a na lotnisku w Antalyi 25 euro

Odpowiedz
Grzesiu Hruby 15/02/2020 - 22:47

“Czy jest inny sposób płatności za e-wizę niż karta debetowa/kredytowa? ” – Tak , płaciłem za wizę za pomocą BLIK -a

Odpowiedz
Monika 26/01/2020 - 16:30

Hej, wkrótce wybieram się do Gruzji, mam lot z przesiadką w Istambule, czy potrzebuję wizę w takim przypadku? Oczekiwanie na lot do Tbilisi to około 6 godzin, nie wiem czy w takim przypadku też muszę posiadac wizę do Turcji?
Dziękuję

Odpowiedz
Anna 06/01/2020 - 01:44

Pani Agnieszko, świetny materiał! Nie znalazłam jednak (może źle szukałam) informacji, czy we wniosku o e-wizę należy wpisywać polskie znaki w nazwisku. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Odpowiedz
Regina 12/11/2019 - 17:08

ILe kosztuje Visa:
Czecha 0zł
Rosjanina 0zł
Ukraina 0zł
Niemcy 0zł
POLSKA 35USD
Tak traktuje się Polaków w świecie.

Odpowiedz
Julian 27/11/2019 - 23:08

Turcy chcieli znieść wizy w zamian za połączenia do polski tureckimi liniami do różnych miast. Nasz rząd nie był zainteresowany. Wiec jest tyko Warszawa Stambul i dalej są wizy…

Odpowiedz
JOLANTA 06/11/2019 - 21:18

Dzien dobry
Również zostałam oszukana przez stronę TURQUIA VISA SERVICE !!!!
Ściągneli mi z karty 375,60 ( 85 euro) na potwierdzeniu transakcji z banku mam informację o wizie do Hiszpanii !!!! , ani słowa o tym że opłacana była wiza Turecka . Nie kupowałam wizy pierwszy raz , nie wiem jakim cudem weszłam na tę stronę ale przy e-wizie pojawił sie pierwszy link niestety z oszustami a ze strony są niestety podobne do siebie to stało się jak się stało:(
OSTRZEGAM WSZYSTKICH !! Pomysł z zablokowaniem karty to chyba słuszny krok .

Odpowiedz
Iwona 05/11/2019 - 15:10

Dzień dobry;
Czy wpisując adres zamieszkania mogę /powinnam używać polskich liter jak ź, ś, ń ..
wpisując tak nie mogę zatwierdzić wniosku;

Odpowiedz
Karol 17/10/2019 - 14:48

UWAGA – zmienila sie cena wizy na portalu evisa.gov.tr – z 20,5 USD na 36,5 USD!

Odpowiedz
Agnieszka Maury 27/10/2019 - 14:32

Słuszna uwaga! Rzeczywiście, od kilku dni e-wizy dla posiadaczy polskiego paszportu są droższe. Artykuł został już zaktualizowany o najnowsze informacje. Dziękuję i pozdrawiam ciepło! :)

Odpowiedz
Anonim 27/09/2019 - 10:10

nie kupujcie wiz z tej strony ,mnie wyszły 2 x po 80 euro.ostrzegam.

Odpowiedz
Elżbieta 17/10/2019 - 12:59

Elżbieta
Też zostałam oszukana i zapłaciłam 89$ umieścili swoje informacje na pierwszej stronie unikać ich, czytać i się nie spieszyć

Odpowiedz
kasia 20/09/2019 - 19:05

uwaga na potral podszywający sie pod rządowe biuro tureckie turkeyetouring.com. – to HISZPAŃSKA firna kasujaca za e-wize turecka 301 zł…

Odpowiedz
anna 16/09/2019 - 22:29

też zostałam oszukana przez https://pl.turkeyetravelling.com/. 602 zł wizy mam,ale nawet nie wiem czy są legalne, jak z nimi walczyć, odzyskaliście różnice?

Odpowiedz
Mariola 12/09/2019 - 00:12

Jeżeli w paszporcie są dwa imiona, a ubiegając się o e- visę wpisałam tylko jedno, to czy jest to akceptowalne, czy muszę wypełnić nowy wniosek i go jeszcze raz opłacić?

Odpowiedz
Tomasz 09/09/2019 - 07:55

Uwaga na oszustow. Wiza elektroniczna kosztuje teoretycznie15 Euro. Zamowilem 2 wizy dla siebie i zony czyli koszt 30 Euro, a przyszlo obciązenie karty kredytowej na 602 zl. Taniej wyjdzie kupic wize na lotnisku (25 Euro)

Odpowiedz
Anonim 27/09/2019 - 10:14

To samo u mnie ,mi przyszło obciążenie karty za 2 wizy 160 euro

Odpowiedz
Andrzej 26/08/2019 - 00:06

Za wizę do Turcji można też spokojnie zapłacić po przez Przelewy 24 wypełniając wcześniej wniosek o wydanie wizy z oficjalnej strony https://www.evisa.gov.tr/ Strona daje możliwość zapłaty kartą Visa lub Master Card oraz właśnie m.in. przez Przelewy 24. Wypełniając poprawnie wniosek wszystko idzie sprawnie i nie ma też żadnego problemu z potwierdzeniem dokonanej płatności.

Odpowiedz
Anonim 27/09/2019 - 10:07

Właśnie drogo wyniosły mnie te wizy z tej strony 2x po 80 euro,złodzieje.

Odpowiedz
Wiesław 23/08/2019 - 21:55

Witam mam zamiar wykupić e-wizy do Turcji dla 3 osób, czy dla każdej osoby oddzielnie muszę składać wniosek ?

Odpowiedz
Sebastian 20/08/2019 - 19:41

Pomyliłem się w dacie ważności dziecka 6 letniego, wpisałem odruchowo ważność na 10 lat a nie 5. e-wiza wykupiona i zapłacona. Jak można to skorygować ? A może nie muszę tego korygować ? Proszę o pomoc.

Odpowiedz
bartek 10/08/2019 - 16:15

kiedy kupić wizę do turcji jeśli przylatuję 9 grudnia 2019?

Odpowiedz
Agnieszka Maury 10/08/2019 - 16:24

Wizę możesz zakupić w dowolnym momencie. Zaleca się, by zakupić dokument najpóźniej na 48 godzin przed wyjazdem. Pozdrawiam! :)

Odpowiedz
Ewa 12/08/2019 - 13:08

Hallo czy na lotnisku w antali mozna kupic wize

Odpowiedz
Anonim 27/09/2019 - 10:21

Tak,można i polecam tam kupić ,bo tu jak się okazujeto wisa kosztuje 2 x po 80 euro plus opłaty manipulacyjne..oszuści.

Odpowiedz
Anonim 27/09/2019 - 10:15

To samo u mnie ,mi przyszło obciążenie karty za 2 wizy 160 euro.Lepiej kupić na lotnisku.

Odpowiedz
bartek 09/08/2019 - 23:40

lecę do stambułu 9 grudnia 2019 na 8 dni. kiedy kupić e-vizę? już czy jeszcze poczekać?

Odpowiedz
Anonim 27/09/2019 - 10:17

kup lepiej na lotnisku ,bo mnie przez portal wyniosły 2 x po 160 euro plus opłaty manipulacyjne.Pozdrawiam.

Odpowiedz
Anonim 27/09/2019 - 10:18

Przepraszm 2 x po 80 euro razem 160

Odpowiedz
Jacek 09/08/2019 - 14:05

Wszystkim oszukanym przez potal turkeyetravelling.com lub portale podobne proponuję zgłoszenie kradzieży i nieupoważnionego użycia danych osobowych w formie skargi na adres w Polsce kacelaria@giodo.gov.pl, lub bezpośrednio w Hiszpani – internacional@agpd.es. gdzie działa oszukańczy turkeyetravelling.com.
Ja uzyskałem informację bezpośrednio z ambasady tureckiej gdzie podali mi hasło dostępu do założonego przez oszustów konta konta i tam wyczytałem także z jakiego maila korzystali składaniu wniosku wizowego – bezprawnie używając moich danych osobowych – a to jest przestępstwo.
Jak wszyscy poświęcimy trochę czasu i nie zbagatelizujemy tej sprawy to muszą coś z tym zrobić – RODO teoretyczne stworzono do walki z takimi przypadkami.
A potwierdzenie kradzieży danych osobowych będzie podstawą do reklamacji transakcji w banku w ramach usługi charge-beck.
Ja próbuje z tym walczyć i zachęcam innych.

Odpowiedz
Katarzyna 15/08/2019 - 22:08

WITAM w mailu do kancelarii jest błąd brakuje “n” również zostaliśmy oszukani mąż w Google wpisał ewiza a jako reklama wyświetla się strona o której Pan napisał szybko szybko i kosztowało nas to 1204zl ciekawe czy chociaż wizy dostaniemy. Napisałam maila do kancelarii o której Pan wspomniał zobaczymy czy coś to da

Odpowiedz
Jacek 21/08/2019 - 10:42

Radzę też zablokować katę z której dokonano płatności i zgłosić sprawę do banku w ramach charge-beck (mają wszystkie dane osobowe, nr karty itp).
Oficjalne formularze reklamacji płatności charge-beck powinny być dostępne na stronie banku .
pozdrawiam
J.M

Odpowiedz
Beata 26/08/2019 - 11:45

Panie Jacku, trafiłam na tych samych oszustów i jestem lżejsza o 1000 PLN, zgłaszam zawiadomienie na Policję i do banku, czy udało się Panu już coś załatwić w tej sprawie ?

Odpowiedz
Anonim 09/09/2019 - 11:13

Sprawa charge-beck w toku , dostałem informację Z BANKU że będzie rozpatrywana do końca września.
Zgłosiłem też sprawę do hiszpańskiego GIODO, na razie bez odzewu, więc zachęcam wszystkich do zgłaszania pewnie przy większej ilości zgłoszeń będą musieli zareagować. Dużą pomoc uzyskałem z ambasady tureckiej (przez zapytanie gdzie poprosiłem o sprawdzenie autentyczności otrzymanej e-vizy na stronie https://www.evisa.gov.tr/pl/feedback/) . W odpowiedzi udostępniono mi wgląd w założone przez oszustów konto przy składaniu wniosku. Jest tam możliwy do odczytania adres mailowy osoby która składała wniosek i na który ambasada wysłała wizę (widać że udostępniają nasze dane osobom trzecim które zatrudniają do składania wniosków – a to jest przestępstwo i stanowi podstawę roszczeń. Uzyskałem też z ambasady informację że oni traktują że to ja osobiście złożyłem wniosek i wiza została wysłana na mojego maila i w powinienem złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Wszystkie uzyskane w ten sposób informacje przekazałem do banku i GIODO i czekam na rezultat.
pozdrawiam
J.

Marcin 28/08/2019 - 22:50

Witam również kupiłem wize na tej stronie dla dwóch osób pobrali mi z karty 602zl. Proszę o podpowiedź co zrobić aby odzyskać kasę. Wiza do teraz nie przyszła. Zgłoszona reklamacja w banku na daną transakcję.

Odpowiedz
Qqq 03/08/2019 - 16:07

Tak poczytalem o tych wszystkich waszych problemach z uzyskaniem wizy, jakimis kosmicznymi oplatami, brakiem maili zwrotnych itd, to aż zdębiałem. Ludzie, gdzie wy te wnioski wypelniacie? Jest link do jedynej slusznej strony. Kosztuje wiza normalnie 20 usd + 0,55 usd jakiejsc oplaty manipulacyjnej i tyle. Ta kwota pojawia sie na poczatku po wyborze typu paszportu i przed samą platnoscią. Jakim cudem niektorzy placą po killaset zl to ja nie wiem… jak mozna zatwierdzić platność na niewiadomo jaką wartość?? Jedyny problem jaki napotkalem przy placeniu za wizy, to jakis blad z platnością kartą. Jedna wiza poszla bez problemu, przy kolejnych cos sie waliło, wiec zmienilem forme platnosci przez przelewy 24 i z glowy. Nic mi nie pobralo ponad to co powinno. Od razubpo dokonaniu platnosci przenosi do strony skad mozna pobrac wize, mimo że jednoczesnie jest wysylana na maila.

Odpowiedz
Iwona 01/08/2019 - 11:54

Witam. 27.07.2019 r. wypełniałam wnioski o wizę do Turcji, wszystko poszło dobrze więc dokonałam płatności przez Przelewy 24 jednak do dzisiaj nie mam informacji o wizach. Gdy wchodzę na status wniosku i wpisuję nr referencyjny lub nr paszportu pojawia się informacja, że wniosek zostanie anulowany po 48 godz. i należy wypełnić nowy wniosek. Czy to oznacza, że nie otrzymałam wiz chociaż za nie zapłaciłam. Zastanawiam się czy to ma znaczenie, że wnioski wypełniałam w sobotę 27.07.2019 r. a konto obciążone przelewem jest dopiero 29.07.2019 r. Proszę o pomoc.

Odpowiedz
Agnieszka 30/07/2019 - 20:13

Przed chwilą (30.07.2019 r.) uzupełniłam wniosek o wizę do Turcji dla 4 osób. Całość operacji zajęła- łącznie z wydrukiem wizy- 20 min. Korzystałam z oficjalnej strony internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Turcji- wersja w języku polskim. Cena jednej wizy 20 USD + opłata manipulacyjna 1,95 USD za 4 wizy. Polecam dokładne czytanie poleceń, a w adresie zamieszkania kod pocztowy wpisujemy bez spacji, bez myślnika i tak przechodzi. Dziękuję Pani za cenne wskazówki.

Odpowiedz
natalia 30/07/2019 - 22:54

czy moge poprosic o link gdzie kupowalas te wizy ?

Odpowiedz
Oliwia 28/08/2019 - 00:37

Witam, mam ten sam problem. Dokonałam płatności za wizy, z konta bankowego pieniądze poszły ale na maila niestety nie otrzymałam zwrotnej wiadomości. Co zrobiłaś??

Odpowiedz
Ola 14/07/2019 - 19:14

Wylatujemy do Turcji z Monachium bo tu mieszkamy i mamy niemieckie meldunki, ale paszporty mamy polskie. Czy też obowiązuje nas zakup wizy?

Odpowiedz
Agnieszka Maury 17/07/2019 - 09:34

Tak, posiadacze polskich paszportów każdorazowo muszą posiadać ważną wizę, bez względu na miejsce zamieszkania i miejsce wylotu.

Odpowiedz
Anatol 11/07/2019 - 21:39

Przewodnik i komentarz bardzo pomocny ! Jedyne “ale” to cena wizy wyrabianej w ambasadzie bez pośredników. Za dwie Turcy byli uprzejmi skroić mnie z mastercard na 630 PLN i nijak nie wychodzi to 2 × 20 $ podane w aplikacji !!!

Odpowiedz
ewelina 11/07/2019 - 21:35

Szybko i sprawnie na stronie eviza.gov.pl w przeciągu 30 min załatwiłam 7 wiz za 20 euro na nasze jakieś 81 zł. Polecam ;-)

Odpowiedz
Katarzyna Pasieka 10/07/2019 - 08:24

https://www.turkeyetravelling.com/ pobrano opłatę za 4 wizy 1204,00 zł. czyli 318 dolarów. Co mogę zrobić ? Pomocy.

Odpowiedz
Mirek 15/07/2019 - 20:17

Zrobiłem to samo, jeśli załatwiłaś sprawę daj proszę znać

Odpowiedz
EWELINA 05/08/2019 - 10:48

U mnie to samo za 4 wizy do Turcji 1204 złotych.Pomocy co robić.

Odpowiedz
Stanisława 04/07/2019 - 22:14

Cześć, wypełniłam wniosek i opłaciłam przez Przelewy24 i niestety nie otrzymałam linku do pobrania e-wizy – po trzech dniach oczekiwania zaczęłam się martwić i ….. przeszukując oficjalną stronę http://www.evisa.gov.tr/pl/, okazało się, że po kliknięciu ikony: Aktualny wniosek można sprawdzić status wniosku. Wpisałam więc nr paszportu i adres e-mail i dzięki temu dowiedziałam się, że wniosek wypełniłam poprawnie i mam wizę, którą bez problemu pobrałam i wydrukowałam. Mam nadzieję, że pomogłam wszystkim czekającym. Do tej pory nie otrzymałam na maila żadnej informacji zwrotnej i tak bym sobie czekała …..

Odpowiedz
Agnieszka Maury 08/07/2019 - 14:41

Bardzo dziękuję za ten komentarz, to bardzo cenna podpowiedź!

Odpowiedz
Monika 03/07/2019 - 18:40

od 2 dni próbuję kupić wizy na stronie Republiki Tureckiej https://www.evisa.gov.tr/pl
cały czas wyskakuje błąd po wpisaniu danych osobowych i kliknięciu Konntynuuj
w zeszłym roku było to samo, ta strona to jakieś nieporozumienie

Odpowiedz
Sandra 29/06/2019 - 01:05

Cześć 😊
Czy podanego przez Ciebie linku do wyrobienia wizy można użyć wyjeżdżając z każdego kraju?
Chcemy lecieć z Anglii.

Odpowiedz
Agnieszka Maury 30/06/2019 - 21:56

Tak, serwis jest dostępny w każdym kraju, a samo miejsce planowanego wylotu w momencie składania wniosku o wizę nie ma znaczenia. Liczy się posiadany paszport i wskazana w nim narodowość. :)

Odpowiedz
Małgorzata 06/07/2019 - 16:57

Bardzo fajny,przydatny artykuł:))chętnie poczytalabym o Alanyi😁😁😁

Odpowiedz
Agnieszka Maury 08/07/2019 - 14:41

Dziękuję! Będzie także o Alanyi :))

Odpowiedz
Joanna 27/06/2019 - 11:50

Cześć:-) Mam pytanie – chcemy podczas objazdówki po Europie wjechać na 2 dni do Stambułu – czy nadal potrzebujemy wizę czy przy tak krótkim pobycie jest ona zbędna?

Odpowiedz
Agnieszka Maury 27/06/2019 - 11:52

Cześć, wiza jest konieczna, bez względu na planowaną długość pobytu na terytorium Turcji. :)

Odpowiedz
Anonim 24/06/2019 - 20:20

proszę o pomoc za każdym razem po wpisaniu kodu weryfikacyjnego pokazuje błąd kodu czy wpisuje ze space czy nie czy dużą literą czy małą

Odpowiedz
Anonim 21/06/2019 - 14:25

Co zrobić gdy minęły 4 dni od zakupu wiz przez przelewy 24 pl i brak jest wiz

Odpowiedz
Agnieszka Maury 25/06/2019 - 15:34

Czy korzystał/a Pan/i z oficjalnego systemu wniosków wizowych http://www.evisa.gov.tr?

Odpowiedz
Agnieszka 15/07/2019 - 17:53

Witam- czy udało się Pani otrzymać te wizy.
Dzisiaj tez miałam podobny problem. Pomimo, ze konto mam obciążone oplata za wizę- wizy nie ma, a jaka sprawdzam status wniosku to ciągle domaga się dokonania płatności

Odpowiedz
Anonim 18/06/2019 - 22:40

Witam czy jest możliwosc kupna wizy na lotnisku w Turcji teraz w czerwcu

Odpowiedz
Agnieszka Maury 19/06/2019 - 10:40

Dzień dobry, tak, nadal istnieje możliwość zakupu wizy na lotnisku IGA w Stambule.

Odpowiedz
Jan 08/07/2019 - 09:01

Witam, wylatuje na wakacje 23.08.2019 do 31.08, paszport mam ważny do 31 marca, nie będzie problemu na lotnisku lub z wiza?

Odpowiedz
Jan 08/07/2019 - 14:32

Dodam ze jest to 221 dni od wylotu

Odpowiedz
Agnieszka Maury 08/07/2019 - 14:44

Dzień dobry, minimalna ważność paszportu wynosi 180 dni od daty wjazdu do Turcji. :)

Odpowiedz
Jan 08/07/2019 - 18:11

Zgodnie z artykułem 7.1b Ustawy nr 6548 o Cudzoziemcach i Ochronie Międzynarodowej obcokrajowcy, którzy chcą wjechać do Turcji, muszą posiadać dokument podróży (paszport) ważny co najmniej 60 dni więcej niż “okres pobytu” dozwolony na wizie, e-wizie, pozwoleniu na pobyt lub w ruchu bezwizowym. W zależności od Państwa narodowości, mogą wystąpić dodatkowe wymagania. O wymaganiach zostaną Państwo poinformowani po wybraniu swojego kraju zgdodnie z dokumentem podróży i daty podróży.///// na E visa, jest taki komunikat, wiec jak to będzie ze mną ?

Agnieszka Maury 09/07/2019 - 10:32

Panie Janie, jak informuje oficjalny portal Ambasady RP w Ankarze, w przypadku wiz elektronicznych, które dostępne są na stronie http://www.evisa.gov.tr, podróżni muszą posiadać paszport ważny co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji; w przeciwnym razie wniosek o e-wizę zostanie automatycznie odrzucony. W przypadku wnioskowania o wizę w tureckich placówkach dyplomatycznych podróżni muszą posiadać dokument podróży/paszport ważny co najmniej 60 dni od daty opuszczenia Turcji.

Anonim 18/06/2019 - 22:39

Witam czy jest możliwosc kupna wizy na lotnisku w Turcji

Odpowiedz
Kamila 15/06/2019 - 15:54

Witam Serdecznie,
Jak dlugo czeka sie na przeslanie wizy?
Pozdrawiam,
Kamila

Odpowiedz
Agnieszka Maury 16/06/2019 - 14:17

Jeżeli skorzysta Pani z oficjalnego systemu wniosków wizowych Republiki Turcji, wiza jest wysyłana na maila niemalże natychmiast po pomyślnym dokonaniu płatności. :)

Odpowiedz
Daniel 03/06/2019 - 01:12

Witam!
Potrzebuję pomocy w wystawieniu wizy.
1. W danych o imionach rodziców należy wpisywać drugie i kolejne imię ( czy stosować wpis “Jan , Jan”)
2. Numer paszportu przepisuje z paszportu ze spacją, czy bez;
4. czy muszę podawać numer telefonu;
3. W adresie należy wpisać kod pocztowy bez myślnika, czy zamiast niego stosować spację, czy wpisać w ciągu numerycznym (nie ujęto tego w odnośniku), następnie stos. spację przed nazwą miasta i czy w nazwie ulicy stos. spacje.

Odpowiedz
Adriana 27/05/2019 - 17:32

Witam
Chciałam złożyć wniosek o wydanie wizy do Turcji ale w wyborze krajów nie pojawia mi się wogóle Turcja. Wiem, że może moje pytanie może wydawać się głupie, ale czy Turcja jest pod inną nazwą?

Odpowiedz
Agnieszka Maury 29/05/2019 - 16:02

Pole z wyborem krajów dotyczy Pani obywatelstwa, a nie kraju docelowego. Powinna Pani zatem wybrać Polskę. :)

Odpowiedz
Romuald 26/05/2019 - 17:20

Oszustwo 1 klasy, za vizę potrącono z karty kredytowej 89 $.

Odpowiedz
Mariusz 27/05/2019 - 21:41

Czy jest jakaś szansa odzyskania pieniędzy za nie odebraną wizę z tych nieoficjalnych portali

Odpowiedz
Sandra 29/06/2019 - 01:08

Nie wiem na pewno jak to działa w Polsce ale proszę się zgłosić do banku powinni pomóc odzyskać pieniądze od oszustów.

Odpowiedz
Ewa 06/06/2019 - 16:57

Panie Mariuszu czy udało się Panu coś załatwić tzn. odzyskać środki???

Odpowiedz
Katarzyna Pasieka 10/07/2019 - 08:26

Podpinam się pod pytanie. 4 wizy 1204,00 zł. jak odzyskać środki?

Odpowiedz
Walter 15/07/2019 - 17:59

Mnie też ta kwestia interesuje… naciąłem się na tych samych oszustów!!

Odpowiedz
Karolina 26/05/2019 - 08:37

Pani Agnieszko do Turcji wylatujemy w czerwcu. Mieszkamy w Niemczech, moj maz i moja
corka maja niemieckie paszporty a ja polski. Czy jako polka musze wykupic vise? Dodam wylatujemy z Niemczech, Pozdrawiam

Odpowiedz
Agnieszka Maury 27/05/2019 - 09:26

Pani Karolino, tak, posiadając wyłącznie polski paszport jest Pani zobowiązana do zakupu wizy. Pozdrawiam! :)

Odpowiedz
Ewa 18/06/2019 - 22:38

Witam serdecznie
Proszę o radę, pomyliłam się w dacie ważności paszportu Syna zamiast 2024 wpisałam 2029 ( datę ważności naszych paszportów) czy muszę ponownie kupić vise
Z góry dziękuję
Pozdrawiam
Ewa

Odpowiedz
Agnieszka Maury 19/06/2019 - 10:41

Dzień dobry, jak informuje portal http://www.evisa.gov.tr, w przypadku konieczności skorygowania danych wskazanych we wniosku, niestety należy złożyć nowy wniosek o e-wizę. Niestety odpowiedzialność za wszelkie błędy leży po stronie wnioskodawcy.

Odpowiedz
Jerzy 23/05/2019 - 15:58

Witam
Pani Agnieszko,mam następujące pytanie:
Zamierzam się udać do Turcji od 18.09.2019r.,a paszport mam ważny do 12.03.2020r.,czy będę musiał wyrobić nowy paszport?
Czy można podać we wniosku wizowym wcześniejszą datę przyjazdu ,np.10.09.2019.,a wtedy problem zniknie?
Pozdrawiam

Odpowiedz
Agnieszka Maury 23/05/2019 - 16:47

Panie Jerzy, minimalna ważność paszportu musi wynieść co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji. Jeżeli Pana paszport nie będzie spełniał tych warunków, istnieje ryzyko, że nie zostanie Pan wpuszczony na teren Republiki Turcji. Polecam wyrobienie nowego paszportu przed wyjazdem. :)

Odpowiedz
Ewa 18/06/2019 - 22:35

Proszę o informację, pomyliłam się w dacie ważności paszportu Syna zamiast 2024 wpisałam 2029 ( datę ważności naszych paszportów) czy muszę ponownie kupić vise? Z góry dziękuję za inf

Odpowiedz
Janusz 22/05/2019 - 10:16

Dzień dobry, Artykuł bardzo ciekawy, ale jest jedna nieścisłość. W początkowym fragmencie artykułu jest mowa trzykrotnie, ze JEDYNĄ stroną, na której można nabyć ewizę jest strona http://www.evisa.gov.tr., natomiast w opisie procedury załatwienia wizy jest podane, że należy wejść na stronę http://www.evisa.gov.com. Chyba, że to nie ma znaczenia, ale rozszerzenie COM wskazuje na komercyjny charakter strony i może być mylący. pozdrawiam Panią i wszystkich turystów

Odpowiedz
Agnieszka Maury 22/05/2019 - 10:29

Panie Januszu, bardzo dziękuję za komentarz oraz czujność! Rzeczywiście, w jednym miejscu pojawiła się nieścisłość – poprawiłam już ten błąd. Strona http://www.evisa.gov.tr to oficjalny systemem elektronicznych wniosków wizowych Republiki Tureckiej. :)

Odpowiedz
Karol 16/05/2019 - 20:56

Witam Wszystkich
Kupujac evize proszę wszystkich o czujność na jaką strone wchodzicie.
Ja za dwie Visy zapłaciłem 160 dolarów – kwota nie była poidana.
Dowiedziałem sie po wyciągu z konta.
Jak tak patrzę we wniosku na zakończenie wypełniania na stronie , która nie pobiera opłat manipulacyjnych jest podana kwota do zapłaty. Jeżeli tej kwoty nie ma podanej proponuje się wycofać dla świetego spokoju.
Pozdrawuiam
Karol uboższy o 160 dolarów

Odpowiedz
Patrycja 02/06/2019 - 11:26

Oj też się nacielam…Na szczęście zapomniałam aktywować karty…i transakcja odrzucona…UFF

Odpowiedz
Kuba 09/05/2019 - 22:44

Przez moje roztargnienie w wniosku e-wiza wpisałem inne miasto urodzenia . Niestety przelew poszedł. Czy mogą się do tego na granicy przyczepić.

Odpowiedz
robert 03/05/2019 - 20:11

Mieszkamy w UK ,czy wizę do Turcji musimy załatwiać na stronie pl,czy uk?

Odpowiedz
Agnieszka Maury 07/05/2019 - 15:38

Polecam skorzystanie z oficjalnej strony Republiki Tureckiej – https://www.evisa.gov.tr/pl/.

Odpowiedz
Ewa 07/05/2019 - 19:01

Witam Pani Agnieszko .Drugi dzień próbuje wykupić ewize poprzez stronę evisa.tr.Niestety wczoraj po przebrnięciu przez wszystkie wymogi na samym końcu odrzuciło transakcję- płatność kartą kredytową Wystąpił jakiś błąd.Pieniadze nie przeszły.Dzis po raz drugi próbuje ponownie zakupić wizę tym razem poprzez Przelewy24 i cały czas to samo po zaakceptowaniu że wszystko jest ok znowu to samo.Jestem już zdenerwowana bo nie mogę zakupić wiz.Jest nas 4 osoby a wyjeżdżamy już 18 maja 2019r.Co mamy robić? Można dostać jakieś rady?

Odpowiedz
Agnieszka Maury 08/05/2019 - 14:09

Pani Ewo, niestety ciężko mi powiedzieć, z czego wynika błąd. Polecam kontakt z serwisem poprzez formularz, dostępny pod adresem https://www.evisa.gov.tr/pl/feedback/. Jeżeli problem leży po stronie karty, być może kontakt z bankiem okaże się pomocny. Proszę się nie martwić, nadal mają Państwo sporo czasu – o e-wizę mogą Państwo ubiegać się w każdej chwili przed rozpoczęciem podróży. Zaleca się jednak złożenie wniosku co najmniej 48 godzin przed wyjazdem.

Odpowiedz
Aneta 22/05/2019 - 14:53

Dzień dobry Pani Agnieszko, odnośnie wizy chciałam się podzielić informacją, może komuś się przyda. Mieszkam z moim narzeczonym w Irlandii, paszporty mamy polskie, wizy wypełnialiśmy na podanej przez Panią stronie https://www.evisa.gov.tr/pl/apply/, wpisaliśmy swoje dane z adresem irlandzkim, zapłaciliśmy kartą kredytową irlandzką (każdy swoją), koszt wyszedł niecałe 19 euro za jedną wizę. Wizy przyszły na nasze maile praktycznie natychmiastowo (wcześniej dostaliśmy takie maile sprawdzające czy adres mailowy jest prawidłowy). Jeśli mogę wtrącić, lecąc w grudniu do Omanu, trzeba było oprócz wypełnienia formularza dodać swoje elektroniczne zdjęcie i na wizę czekało się o wiele dłużej (mój narzeczony pare godzin, ja chyba około półtora dnia). Do tego wsiadając do samolotu w Irlandii, na check-inie poproszono nas o pokazanie wiz. Także jeśli jest możliwość zrobienia wizy przed wylotem to lepiej zaoszczędzić sobie ewentualnego stresu. Pozdrawiam, u mnie jeszcze tydzień do wylotu.

Odpowiedz
Agnieszka Maury 22/05/2019 - 14:56

Pani Aneto, super, bardzo dziękuję za podzielenie się Państwa doświadczeniem! Życzę wspaniałego pobytu w Turcji. :)

Odpowiedz
Sabina 03/05/2019 - 11:40

Chciałam wszystkich przestrzec przed strona bardzo podobną do strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych w załatwianiu wizy https://www.eturkeyvisas.org/.
Za wizę która w Ministerstwie kosztuje 20,55 dolara to za 2 wizy ściągli mi z karty 800 złotych .i nie chcą zwrócić tej różnicy.

Odpowiedz
Katarzyna 03/05/2019 - 11:29

Cciałam wszystkich przestrzec przed strona bardzo podobną do strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych w załatwianiu wizy https://www.eturkeyvisas.org/.
Za wizę która w Ministerstwie kosztuje 20,55 dolara ściągli mi z karty 105 dolarów.i nie chcą zwrócić tej różnicy.

Odpowiedz
Andrzej 24/04/2019 - 19:46

Właśnie zakupiłem 3 wizy na oficjalnej stronie https://www.evisa.gov.tr/pl/.
Koszt 3 x 20 USD plus 1,5 USD prowizji za przelew.
Nawet za przewalutowanie bank policzył nieco poniżej oficjalnego kursu USD.
Pozdrawiam,
Andrzej

Odpowiedz
Ewa 23/04/2019 - 20:04

mam problem z wpisaniem adresu za każdym razem pokazuje mi błąd próbowałam juz na wszystkie możliwe sposoby i nic

Odpowiedz
Beata 30/04/2019 - 10:29

Pani Ewo, przed chwilą walczyłam z tym samym problemem i nawet zostawiłam tutaj swój komentarz. Otóż trzeba dokładnie czytać wszystkie instrukcje pojawiające się w okienkach obok wypełnianych pól :-) W przypadku adresu należy pominąć myślnik w kodzie miasta i przechodzi:-)
A przy okazji, Pani Agnieszko, bardzo ciekawa strona i już nie mogę się doczekać tureckich wakacji.
Pozdrawiam.

Odpowiedz
Edyta 16/05/2019 - 18:21

PANI KASIU 25.05 WYLATUJE DO TURCJI NA 1 TYDZ, PASZPART MAM WAŻNY DO 28.12. NA STRONIE E VISA WYCZYTAŁAM INFO ŻE PASZPORT MUSI BYĆ WAŻNY 60 DNI OD DATY ZAKOŃCZENIA WAŻNOŚCI WIZY
CZY TO OZNACZA ŻE PASZPORT MA BYĆ WAŻNY 8 MIES? JEST TODLA MNIE NIE ZROZUMIAŁE.

Odpowiedz
Ewa 22/05/2019 - 05:27

Dzień dobry. Mam takie pytanie. Od trzech lat mieszkam w Danii. Czy w polu adres mam wpisać polski czy duński? Lecę też z Danii. W paszporcie nie ma podanego adresu.

Odpowiedz
zenek 30/04/2019 - 23:24

W adresie zamieszkania podając kod pocztowy należy pominąc myślnik i wpisać kod pocztowy w formie “01 123”

Odpowiedz
Ewa 23/04/2019 - 20:01

mam problem z wpisaniem adresu za każdym razem pokazuje błędnie wpisany adres próbowałam na wszystkie możliwe sposoby i nic

Odpowiedz
Grzegorz 29/04/2019 - 17:12

Zapłaciłem za wizy za pomocą eprzelewy

Odpowiedz
Beata 30/04/2019 - 09:59

Mam podobny problem, probuje i nic. Jakies wskazowki jak przez to przebrnac?

Odpowiedz
Andrzej 22/04/2019 - 22:29

Agnieszko, miło, cierpliwie i wyczerpująco. Brawo, dzięki. Pozdrawiam. Optymizm zawsze górą.

Odpowiedz
ZBIGNIEW 16/04/2019 - 20:25

UWAGA!!!!!!!! NA STRONĘ POŚREDNIKA https://pl.turkeyetravelling.com/. JEST TO FIRMA Z SIEDZIBĄ W MADRYCIE. TAK JAK W PRZYPADKU POPRZEDNIKA NACIĄŁEM SIĘ NA NIEUCZCIWOŚĆ SPRZEDAWCY. DOPIERO PO TRANSAKCJI OKAZAŁO SIĘ, ŻE DO KOSZTÓW WIZY DOLICZYLI SOBIE PO 50 DOLARÓW – W MOIM PRZYPADKU TEŻ WYSZŁO 140 USD. NIE MA TEŻ MOŻLIWOŚCI ZWROTU KOSZTÓW OBSŁUGI (100 USD !!!!) W PRZYPADKU REZYGNACJI, TAK, ŻE WPADA SIĘ W PUŁAPKĘ I JUŻ NIE OPŁACA SIĘ REZYGNOWAĆ.

Odpowiedz
Ewelina 09/05/2019 - 17:26

Po ilu dniach doszła wiza że strony turkeyetravelling ponieważ także zostałam naciągnięte a teraz mam obawy że wcale nie przyjdą

Odpowiedz
Anonim 16/05/2019 - 19:44

Ja też kupiłem wizę u podobnego pośrednika, jednak w moim przypadku wiza została przesłana od ręki, ale znalazłem ją na drugi dzień w spam. Więc proszę sprawdzić u siebie w spamie.

Odpowiedz
Toms 28/05/2019 - 23:06

Podobnie przestrzegam przed tymi firmami, wiadomo pośpiech brak czasu sam władowałem się za 4 osoby nazwijmy sprawę po imieniu – ZŁODZIEJE.

Swoją drogą biura podróży jasno powinny określać skąd pobrać wizę w moim przypadku prawie 1000 pln w plecy.

Odpowiedz
Irba 13/04/2019 - 06:32

Celem uzupełnienia można płacić nie tylko kartami ale również przez Przelewy24.

Odpowiedz
Anonim 24/05/2019 - 10:38

Witam. Wczoraj zapłaciłam za wizę poprzez przelewy24 i do tej pory nie mam żadnego zwrotnego maila z wiza. Wiem, że pieniądze doszły po 3 minutach. Zaczynam obawiać się czy zrobiłam dobrze. Na stronie jest komunikat, że płatność za wizę nie jest dokonana. Po jakim czasie Pan otrzymał maila?

Odpowiedz
Agnieszka Maury 27/05/2019 - 09:28

Jeżeli korzystał Pan z portalu evisa.gov.tr, link do pobrania dokumentu powinien zostać wysłany na Pańskiego maila niemalże od razu po dokonaniu płatności. Proponuję kontakt z Przelewy24 w celu wyjaśnienia tej sytuacji.

Odpowiedz
Anna 10/04/2019 - 18:21

Witam, dziekuje artykul jest bardzo pomocny. Probowalam wejsc na ta oficjalna strone do zakupu wizy, ale caly czas pojawia sie komunikat, ze strona jest niedostepna. Czy jest to normalna sytuacja? Weszlam tez na inna strone gdzie koszt wizy wynosil 99dolarow, doczytalam w regulaminie ze koszt prowizji to 79 dolarow, wiec zrezygnowalam. poczekam az strona oficjalna bedzie dzialac.

Odpowiedz
Grzegorz 08/04/2019 - 19:26

Witam,
godzinę temu zakupiłem na stronie 2 wizy. Zapłaciłem za nie….. 140 USD. Niestety, skorzystałem z jakiejś innej strony. Trochę zdziwił mnie fakt, że do samego końca, nie było informacji o kosztach wiz. Trochę to boli :(:(
Strona, na którą wszedłem w celu zakupu wiz to: https://pl.turkeyetravelling.com

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 09/04/2019 - 14:40

Panie Grzegorzu, dziękuję za podzielenie się Pańskim nieprzyjemnym doświadczeniem. :( :( Wszystkim czytelnikom przypominam, że najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem zakupu e-wizy do Turcji jest skorzystanie z oficjalnego systemu rejestracji wniosków wizowych – https://www.evisa.gov.tr/pl/.

Odpowiedz
Jarek 25/04/2019 - 17:14

Miałem gorzej
Za jedna wizę skasowali mnie na 70 dolarów
Korespondencja jest bez sensu
Na szczęście pozostałe wizy kupiłem po 20 dolarów
Najgorsze jest to ze nie wie się ile się płaci
Dopiero na wyciągu z karty
Bardzo slabe

Odpowiedz
Anetta 12/03/2019 - 20:20

W odpowiedzi z 26.10.18 pisze Pani że wiza kosztuje 30 USD, a 05.12.2018, że 20 USD, czy e-visa jest tańsza od tej kupowanej na lotnisku ?

Agnieszka Wawrzyniak 05/12/2018 – 10:42
“Pani Ireno, niestety trudno mi powiedzieć, skąd różnica w opłacie. Koszt wizy dla posiadaczy polskich paszportów to 20 USD. Być może w Pani przypadku została naliczona prowizja. Warto skonsultować to z bankiem. :)”
Agnieszka Wawrzyniak 26/10/2018 – 16:42
“W sezonie jesiennym 2018 nadal można zakupić wizę po przyjeździe do Turcji – w punktach sprzedaży na przejściach granicznych – do odwołania. Opłatę w wysokości 30 USD, 25 EUR lub 20 GBP uiszcza się wówczas gotówką.”

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 13/03/2019 - 19:09

Tak, wiza dla Polaków zakupiona na lotnisku kosztuje 25 EUR lub 30 USD, natomiast e-wiza zakupiona online 15 EUR lub 20 USD.

Odpowiedz
Łukarz 03/05/2019 - 10:41

Witam, jak na stronie e-wizy wybrać płatność w euro?

Odpowiedz
Karolina 08/06/2019 - 13:51

Witam, dlaczego zamiast 20-30USD zapłaciliśmy za jedną wizę 317 zł? Czy można odzyskać różnice pieniędzy?

Odpowiedz
jędrek 02/03/2019 - 16:26

chcę się wybrać na wczasy do Turcji. Moja żona ma obywatelstwo białoruskie i od ponad 25 lat mieszkamy w Polsce, żona ma kartę stałego pobytu w Polsce. Czy na wyjazd do Turcji jako obywatelka Białorusi musi mieć wizę ???

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 02/03/2019 - 18:40

Posiadacze białoruskiego paszportu są zwolnieni z obowiązku wizowego w celu turystycznym do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu. :)

Odpowiedz
Basia 01/03/2019 - 08:27

Witam Pani Agnieszko, bardzo pomocny artrykul, jednak nigdzie w internetach nie moge znalezc rozwiazania mojego problemu. W lipcu wylatujemy z lotniska w Heathrow do Kenii. Lecimy liniami Turkish Airline z przesiadka w Stambule. Tak jak mowie, naszym miejsciem docelowym jest Kenia, w Stambule mamy tylko przesiadke na kolejny lot i nie bedziemy opuszczac terenu strefy tranzytowej lotniska, poniewaz nie mamy miedzy lotami zbyt duzej przerwy. Orientuje sie Pani, czy w tej suytuacji potrzebujemy wizy? Pozdrawiam!

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 01/03/2019 - 09:29

Dzień dobry, Pani Basiu, nie musi Pani ubiegać się o wizę, jeśli nie planuje Pani opuścić strefy tranzytowej. Pozdrawiam serdecznie! :)

Odpowiedz
Maciej 25/02/2019 - 11:49

Dziękuję za informację, i bardzo rzeczowy artykuł, mam jednak jeszcze pytanie, a w tych sprawach (wiz) jestem totalnym laikiem. Jeśli chcę zakupić wizę do Turcji dla rodziny (2+1 dziecko niepełnoletnie) to muszę wypełnić 3 wnioski i 3 razy zapłacić czy można załatwić to jednorazowo… Proszę o informację i już teraz dziękuję…

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 25/02/2019 - 12:58

Dzień dobry, w takiej sytuacji istnieje możliwość złożenia wniosku rodzinnego. Członkowie rodziny muszą pochodzić z tego samego kraju oraz posiadać tego samego rodzaju paszporty (zazwyczaj jest to paszport zwykły). Data przyjazdu do Turcji musi być taka sama w przypadku każdej z osób. Wypełniając formularz na stronie internetowej evisa.gov.tr należy skorzystać z opcji “Dodaj nową osobę”. Pozdrawiam serdecznie! :)

Odpowiedz
BARA 16/02/2019 - 00:25

PIĘKNY ARTYKUŁ. JASNY I RZEZCŻOWY. DZIEKUJE I POZDRAWIAM

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 16/02/2019 - 19:16

Dziękuję za odwiedziny! :)

Odpowiedz
Paul 10/02/2019 - 10:11

Witam .Wszędzie mowa tylko o ewentualnym zakupie wizy na lotniskach… Wybieramy się do Azerbejdżanu i jedziemy motocyklami przez Turcję .Proszę o odpowiedź czy na drogowych przejściach jest możliwość bezproblemowego zakupu wizy. Z góry dziękuję

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 10/02/2019 - 14:51

Nie powinno być problemu z zakupem wizy na granicy lądowej z Turcją, jednak zdecydowanie polecam wcześniejszy zakup e-wizy, który uchroni przed niepotrzebnym stresem i wątpliwościami. :)

Odpowiedz
Kastrzyna 11/02/2019 - 19:40

Witam! W związku z wyjazdem z uczniami w kwietniu do Stambułu czy jest w możliwość kupienia jednorazowo większej ilości wiz czy każdą osobno. Nie chcę przepłacać w biurze podróży. Dziękuję za odpowiedź

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 12/02/2019 - 12:33

Pani Kasiu, istnieje możliwość złożenia wniosku grupowego na oficjalnej stronie e-wizy. Wnioski grupowe mogą być utworzone dla minimum 10 i maksimum 300 wnioskodawców. Członkowie grupy muszą pochodzić z tego samego kraju; ich paszporty muszą być tego samego rodzaju oraz data przyjazdu do Turcji podana na wniosku musi być taka sama dla każdego wnioskodawcy. Opiekunowie grup powinni podać jeden adres e-mailowy, z którego będą korzystać podczas składania wniosku grupowego. Na podany adres e-mailowy Ministerstwo Spraw Zagranicznych prześle przykładowy plik w Excelu oraz instrukcję. Więcej informacji znajdzie Pani na stronie http://www.evisa.gov.tr/pl. :)

Odpowiedz
Katrzyna 12/02/2019 - 18:02

Witam!

Dziękuję za info. Niestety jedzie nas 9 osób więc chyba będę musiała dla każdej z osób wypełnić wniosek osobno.

pozdrawiam i dziękuję

Kaska
ps. Czy jak kupię wizę miesiąc przed wyjazdem to wystarczy (chodzi mi o czas oczekiwania, czy system generuje ją automatycznie)

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 12/02/2019 - 19:47

Wiza jest generowana automatycznie, tuż po dokonaniu płatności. Ambasada zaleca jednak złożenie wniosku na co najmniej 48 godzin przed wyjazdem. :)

Daria 17/01/2019 - 18:41

Dzień dobry,
Może uzyskam od Pani/Państwa pocieszające informacje. Nagły wylot służbowy do Turcji mam 01.02.2019, niestety mój paszport jest ważny do początku marca br. Zatem będę wnioskować o tymczasowy(zdążę otrzymac). Jednak na paszport tymczasowy o wizę należy się ubiegać osobiście sie w konsulacie i już tak szybko nie będzie, mam informację, że w dwa tygodnie nie zdążą mi wydać. Jaki sens ma zatem paszport tymczasowy jak bez wizy nic nie da :( sporo osób na paszport tymczasowy wykupuje e-wizę i i ‘podobno’ nie ma “problemu, nie wiem czy mogę ryzykować? Ktoś ma doświadczenie? Dzięki

Odpowiedz
Dominik 16/12/2018 - 22:17

Witam, mam takie pytanie, mianowicie mam zamiar wykupić wizę, gdyż razem z partnerką mamy zamiar lecieć w lutym na urlop. Niestety nie posiadam karty kredytowej do wykupu, jest taka możliwość by ktoś z rodziny opłacił swoją kartą kwotę za wizę?, z góry dziękuje za pomoc!

Odpowiedz
Małgorzata 30/12/2018 - 16:45

Dziś dokonałam przelewu bez karty poprzez swój bank Millenium – e-płatnością b.wygodną Przelewy24, bo jest taka możliwość. W dodatku bez jakiejkolwiek prowizji.POLECAM

Odpowiedz
Anonim 27/02/2019 - 22:17

Mam pytanko jak długo czekała pani za wizą elektroniczną płacąc przelewy24 ja czekam już trzy dni i cisza nic nie ma

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 28/02/2019 - 10:41

Wiza wysyłana jest na adres mailowy niemalże automatycznie, po dokonaniu przelewu i autoryzowaniu płatności. Polecam kontakt z Przelewy24, w celu wyjaśnienia tej sytuacji.

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 02/02/2019 - 14:18

Wiza może zostać opłacona przy użyciu karty kredytowej niekoniecznie należącej do osoby ubiegającej się o wizę.

Odpowiedz
CM 08/12/2018 - 21:35

Czy cena wizy jest stała niezależnie od wieku? Maluchy poniżej roku, poniżej 3lat są objęci tym samym prawem co dorośli?

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 02/02/2019 - 14:21

Cena wizy dla posiadaczy polskiego paszportu jest taka sama, bez względu na wiek.

Odpowiedz
Janusz 19/09/2019 - 19:26

Bardzo profesjonalna strona,podoba mi się jak z łatwością opowiadasz o Turcji i sprawami z nią związanymi. Fajne.

Odpowiedz
Małgorzata 07/12/2018 - 12:14

Pani Agnieszko, pytanie może nie zupełnie na temat, ale trochę powiązane z wątkiem: czy w przełożenia lotu (przez Trkish Airlines) na 24 godziny później (przesunieta przesiadka w Stambule) należy mi się od przewoźnika hotel, chociaż powiadomienie o zmianach przyszło na więcej niż 14 dni od rozpoczęcia podróży? (wiem, że odszkodowanie się nie należy)
Pozdrawiam!

Odpowiedz
Małgorzata 07/12/2018 - 11:52

Agnieszko, orientujesz się może czy w przypadku przesuniecia lotu tranzytowego z (przesiadka w Stambule) o 24 godz, należy mi się od linii lotniczych hotel. Linie Turkish Airlines powiadomiły mnie o przesunieciu na więcej niż 14 dni przed rozpoczęciem podróży, więc odszkodowanie się nie nalezy – to wiem.

Odpowiedz
Irena 04/12/2018 - 23:51

Witam Pani Agnieszko. Dzis 4 grudnia 2018 wykupilam wize do Turcji on-line przez http://www.evisa.gov.tr.
Placilam karta kredytowa Visa i pobralo mi 136zl ( 176 TL), czyli ok. 35 USD.
Zastanawiam sie dlaczego tak duzo.
Pani w artykule pisze ze cena on-line to 20 USD.
Z gory dziekuje za odpowiedz :)

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 05/12/2018 - 10:42

Pani Ireno, niestety trudno mi powiedzieć, skąd różnica w opłacie. Koszt wizy dla posiadaczy polskich paszportów to 20 USD. Być może w Pani przypadku została naliczona prowizja. Warto skonsultować to z bankiem. :)

Odpowiedz
Małgorzata 30/12/2018 - 16:47

Chyba jednak zależy to od banku. Ja dokonałam płatności dziś, ale przez e-płatność Przelewy24 i zapłaciłam 80,65zł za jedną wizę.

Odpowiedz
Anna 04/12/2018 - 21:36

Witam. Wiza jest ważna przez 180 dni. Na aktualnej wizie kilkakrotnie jeździłam do Turcji na kilka dni. Również pod koniec jej ważności. Czy z końcem ważności wizy mogę wykupić następną i od razu pojechać? W artykule było wspomniane, że trzeba odczekać 3 miesiące.

Odpowiedz
zetka 05/12/2018 - 07:19

możesz wykupić w Polsce na e-wiza kolejna i lecieć

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 05/12/2018 - 10:48

Pani Anno, wiza jest wystawiana na okres 180 dni, w trakcie których 90 dni można spędzić na terenie Republiki Turcji. Jeżeli np. zakupiła Pani wizę 29 kwietnia, jej termin ważności wygasa dopiero 26 października. Po upływie tego terminu, tj. od 27 października można nabyć kolejną wizę na 180 dni, upoważniającą do spędzenia 90 dni w Turcji, w okresie ważności nowej wizy. :)

Odpowiedz
JOLANTA 02/12/2018 - 10:26

Dzień dobry,w czerwcu lecimy z mężem na Kos i chcemy zrobić sobie wycieczkę do Bodrum,słyszałam,że na jeden dzień nie potrzeba wizy,a jak byśmy chcieli zostać na 2 dni to już jest potrzebna?

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 03/12/2018 - 16:17

Dzień dobry, zgodnie z informacjami z portalu http://www.evisa.gov.tr, obcokrajowcy, którzy przyjeżdżają do portów morskich i zamierzają zwiedzić miasto portowe lub okolice w celach turystycznych, są zwolnieni z obowiązku wizowego pod warunkiem, że ich pobyt nie przekracza siedemdziesięciu dwóch (72) godzin. :)

Odpowiedz
Justyna 29/11/2018 - 13:25

Jak liczyć ważność paszportu? Chodzi mi o te 180 dni. Czy chodzi o to, że paszport muszę mieć wyrobiony od 180 dni minimum, czy musi byc ważny 180 dni do przodu od daty przylotu lub wylotu z Turcji? Zastanawiam się nad Turcją jako kierunek na podróż poślubną, tylko zastatanawiam się co z tym paszportem. Wniosek o paszport będę składać w czerwcu, a we wrześniu chcieliśmy lecieć do Turcji i teraz się zastanawiam, czy polecimy czy nie damy rady.

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 29/11/2018 - 15:35

Minimalna ważność paszportu uprawniająca do uzyskania wizy wynosi 180 dni od daty wjazdu do Turcji. :)

Odpowiedz
ANNA 23/11/2018 - 07:20

WITAM.
Nie wiem do konca jak to funkcjonuje ale wlasnie wrocilam z Turcji i szczerze powiem ze bez waznej wizy nie wypuszczono mnie z lotniska w niemczech,dodam ze stamtad lecialam…zasugerowalam sie tym blogiem i mozliwoscia zakupu wizy po przylocie do Antalya jednakze bez waznej wizy odprawa jest niemozliwa ( przynajmniej w Niemczech).
Szczerze polecam zakup e wizy.Zajmuje to 5 min i jest sie pewnym ze zostaniemy wpuszczeni do kraju.
Pozdrawiam.

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 23/11/2018 - 15:50

Pani Anno, dziękuję za podzielenie się Pani doświadczeniem – to bardzo pomocne. Opracowując powyższy tekst skupiałam się na sytuacji podróży z Polski. Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Ambasadę Turcji na początku października “od 29 października 2018 r. wizy turystyczne będą nadal dostępne na tureckich lotniskach jako wizy typu wklejka.”. Co więcej, system evisa.gov.tr wskazuje listę krajów, których obywatele nie są uprawnieni do zakupu wizy po przyjeździe – Polska nie znajduje się na tej liście.

Odpowiedz
Mariola 21/07/2019 - 07:43

Z tekstu wnioskuję, że posiadając polski paszport , będę miała problem na lotnisku w Niemczech ( lecę z Berlina), proszę o informację czy dotyczy to tylko wizy ( zamierzam wyrobić e-wizę ) czy są jeszcze jakieś utrudnienia dla obywateli Polski?

Odpowiedz
Agnieszka Maury 21/07/2019 - 13:58

Pani Mariolo, nie odnotowałam nigdy utrudnień przy wylocie do Turcji z Niemiec. Otrzymałam natomiast sygnały od czytelników, że zdarzają się problemy w przypadku braku posiadania wizy – ale nie jest to regułą. Lepiej ją nabyć online, dla spokoju ducha. Poza tym nie ma żadnych utrudnień. :)

Odpowiedz
Beata 21/11/2018 - 17:03

Mam pytanie. Moja siostra ma obywatelstwo polskie i niemieckie (posiada niemiecki paszport), ale na stale mieszka i jest zameldowana w Polsce.Wybiera się służbowo do Turcji. Czy potrzebuje wykupić wizę?
Pozdrawiam serdecznie.
Beata

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 22/11/2018 - 13:20

Osoby posiadające podwójne obywatelstwo powinny wybrać obywatelstwo zgodnie z paszportem, którym będą się posługiwać podczas podróży. Jeżeli Pani siostra będzie posługiwać się paszportem niemieckim, jest zwolniona z obowiązku wizowego w celu turystycznym do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu. :)

Odpowiedz
Monia 05/09/2019 - 08:24

Witam czy komus z panstwa udalo sie odzyskac pieniadze ? Ja za swoja wize zaplacilam 89 dolarow. Wyjezdzam w sobote wize otrzymalam
Napisalam emaila do nich odnosnie anuacji.

Odpowiedz
Sławek 09/09/2019 - 11:54

również napisałem o zwrot coś czuję że to tylko marketing z ich strony a teraz szukaj wiatru w polu ale zobaczymy

Odpowiedz
Marianna 19/04/2019 - 08:46

kupiłam dwie wizy do Turcji i z konta bankowego ściągło mi 550 żł nie wiem dlaczego tak dużo czy mogę ją anulować proszę oodp

Odpowiedz
Agnieszka Maury 19/04/2019 - 10:21

Z jakiej strony Pani skorzystała, dokonując zakupu?

Odpowiedz
Ewelina 13/11/2018 - 14:24

Witam , wybieramy sie w kwietniu do Turcji na chwile obnecna nie mam mozliwosci wyboru tego msc czy moge wziac od dzis i wtedy mam wazne do maja? gdzie pierwszy wjazd bedzie dopiero w kwietniu…

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 13/11/2018 - 14:33

Wyjazd powinien nastąpić w ciągu 3 miesięcy od daty złożenia wniosku o e-wizę, dlatego w tym momencie nie ma Pani możliwości ubiegania się o wizę na kwiecień. Polecam poczekać kilka tygodni, aż wybrany termin będzie możliwy do wyboru w systemie.

Odpowiedz
Izabela 07/11/2018 - 20:00

witam Pani Agnieszko, w grudniu wybieram się do Turcji, dziś dostałam informację ,że nie mogę kupić wizy na lotnisku, jedynie na portalu e-visa, czy w biurze turystycznym mogę kupić nadal wizę?Tak robiłam od wielu lat. pozdrawiam Izabela

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 07/11/2018 - 20:14

Pani Izabelo, jak poinformowała niedawno Ambasada Turcji, począwszy od 29 października na lotniskach tureckich zostały zamknięte e-kioski z e-wizami. Wizy turystyczne są jednak nadal dostępne na tureckich lotniskach jako wizy typu wklejka.

Odpowiedz
zetka 05/12/2018 - 07:22

z informacji od turystów – nie ma mozliwości zakupu wizy na lotnisku

Odpowiedz
Wiesław 05/11/2018 - 09:05

Jadę już piąty raz do Turcji,nigdy nie miałem problemu z e-wizą,bardzo sprawnie i szybko ok 3 min.
Pozdrawiam

Odpowiedz
-Tomek 02/11/2018 - 06:23

Witam Mam pytanie przyjeżdża do mnie przyjaciółka i ma paszport Australijski czy ona też potrzebuje wizę do Turcji

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 02/11/2018 - 11:00

Dzień dobry, tak, obywatele Australii mają obowiązek zakupu wizy do Turcji.

Odpowiedz
Christopher 01/11/2018 - 23:29

Dziękujemy pani Agnieszce za informacje Pozdrawiam.

Odpowiedz
Ania 29/10/2018 - 09:17

Witam Pani Agnieszko:)
Czerwiec 2019 wybieramy się do Turcji i mam pytanie odnosnie męża, który jest Niemcem. Orientuje się Pani czy potrzebuje wizę? Wyczytalam, że nie lecz wolę się upewnic. Syn będzie miał roczek wtedy. Ma dwa obywatelstwa, polskie i niemieckie. Paszport wyrobie mu w Niemczech więc chyba też nie będzie potrzebował wizy?

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 29/10/2018 - 10:58

Pani Aniu, obywatele Niemiec są zwolnieni z obowiązku wizowego w celu turystycznym do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu. :)

Odpowiedz
d 27/10/2018 - 20:01

czy w przypadku lotu tranzytowego potrzebna jest wiza?

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 28/10/2018 - 13:01

Jeżeli nie planuje Pan/Pani opuścić strefy tranzytowej, wiza nie jest potrzebna. :)

Odpowiedz
Jan 26/10/2018 - 13:37

Dzien dobry, prosze o informacje, czy na lotnisku w Izmirze, moge kupic wize (ladowanie 30 listopad 2018)? I jakie sa formy platnosci? Dziekuje i pozdrawiam,
JJ

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 26/10/2018 - 16:42

W sezonie jesiennym 2018 nadal można zakupić wizę po przyjeździe do Turcji – w punktach sprzedaży na przejściach granicznych – do odwołania. Opłatę w wysokości 30 USD, 25 EUR lub 20 GBP uiszcza się wówczas gotówką.

Odpowiedz
Bartek 23/10/2018 - 01:05

Witam Pani Agnieszko, Mam pytanie, czy w listopadzie 2018 bede w stanie kupic wize na lotniku z marszu, czy tez lepiej zakupic ja elektronicznie. Czy roznia sie one cenami, i czy dostane wpis to paszportu jesli kupie wize na granicy
Dziekuje i pozdrawiam

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 23/10/2018 - 12:37

Dzień dobry, tak, nadal można nabywać wizę na lotnisku w postaci wlepki do paszportu. Aby uniknąć oczekiwania w dodatkowej kolejce, osobiście polecam zakup e-wizy. :) Ceny się nie różnią.

Odpowiedz
Kuba 18/10/2018 - 23:41

pytanie czy potrzebna jest wiza jesli bede przebywal w Stambule ponizej 24godzin? mam przesiadkę w Stambule i chcę wypożyczyc samochod cos zobaczyc

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 19/10/2018 - 07:32

Tak, wiza jest wymagana także w takim przypadku.

Odpowiedz
Kamila 15/10/2018 - 12:58

Jadę ze znajomymi do Turcji,czy z mojego konta mogę opłacić też ich wizy?

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 15/10/2018 - 14:20

Tak, płatność może zostać dokonana z dowolnego konta. :)

Odpowiedz
Dawid 15/10/2018 - 11:40

Witam, takie pytanie, po złożeniu wniosku i zatwierdzeniu wszytskiego, nie dostałem maila, wniosek był skladany w niedziele, ktoś może miał podobnie?
Czekać, czy składać od nowa?

Odpowiedz
Dawid 15/10/2018 - 11:29

Witam, mam takie pytanie wypełniłem wszystko tak jak powinno być, ale nie dostałem żadnego maila zwrotnego, czy ktoś miał podobnie, nie wiem czy to ma znaczenie ale wniosek o wizę był wysłany w niedziele.

Odpowiedz
Tku 08/10/2018 - 19:06

Czy w 24 października będzie jeszcze możliwość kupienia wizy na lotnisku za gotówkę? Będę wdzięczna za odpowiedź

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 09/10/2018 - 16:34

Wizy turystyczne są i będą nadal dostępne na tureckich lotniskach jako wizy typu wklejka. :)

Odpowiedz
Andrzej 04/10/2018 - 11:13

Witam
Chcę kupić wizę od 17 listopada (na pobyt do 27 listopada). Wiza będzie ważna “automatycznie” do 15 maja 2019 (90 dni). Gdybym chciał pojechać do Turcji np. 20 maja to czy system “sprzeda” mi kolejną wizę? A co w sytuacji, gdybym chciał polecieć w okresie 10 – 20 maja?.

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 04/10/2018 - 11:20

Dzień dobry, system automatycznie ustala datę końcową obowiązywania wizy, tj. 90 dni od wskazanej daty wjazdu na teren kraju. Po wygaśnięciu terminu ważności wizy, należy zakupić kolejną.

Odpowiedz
Dawid 03/09/2018 - 19:47

co jest ze na e-wiza mam komunikat ,, zwolniony z wizy ” prosze o pomoc

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 04/10/2018 - 11:28

Najprawdopodobniej w polu, w którym należy wpisać obywatelstwo, zaznaczył Pan Republikę Cypru Północnego. Proszę to sprawdzić. :)

Odpowiedz
Mateusz 03/09/2018 - 12:57

Czy na lotnisku w Antalya kupię vise?

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 04/10/2018 - 11:25

Tak.

Odpowiedz
Anonim 03/09/2018 - 12:56

Czy teraz jest możliwość kupna visy na lotnisku w Antalya?

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 03/09/2018 - 14:10

Tak :)

Odpowiedz
Lolita 09/08/2018 - 17:54

Problem tylko w tym że w wykazie państw – na rozwijce – nie ma Turcji – jest Turecka Republika Cypru Północnego

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 04/10/2018 - 11:25

W polu wyboru państwa należy wskazać kraj, którego jest się obywatelem, czyli w naszym przypadku – Polskę. :)

Odpowiedz
Mym 05/07/2018 - 10:54

Własnie teraz chciałem pobrac wize i napisane jest “Zwolniony z wizy”

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 04/10/2018 - 11:28

Najprawdopodobniej w polu, w którym należy wpisać obywatelstwo, zaznaczył Pan Republikę Cypru Północnego. Proszę to sprawdzić. :)

Odpowiedz
Me 25/06/2018 - 15:42

Fajna stronka. Jak czytam komętaże i pytania niektórych sierot, to martwię się czy wrócą z tych wojaży.

Odpowiedz
Andrzej 04/10/2018 - 11:07

Jak czytam komentarze i pytania niektórych sierot… To zastanawiam się czy chodzili do szkoły?

Odpowiedz
Anonim 15/10/2018 - 00:13

Niezły z ciebie “komętaż” ME

Odpowiedz
Łukasz 04/06/2018 - 20:43

Witam
Dzieki za artykuł
Chciałem wyrobić wizę na http://www.evisa.gov.tr.
Niestety podczas wpisywania kodu pocztowego 32-615 wyskakuje błąd że znak “-” jest niedozwolony.
Jak wpiąć kod pocztowy w formularzu ?

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 06/06/2018 - 20:21

Kod należy w tym przypadku wpisać w formie “32615”. Pozdrawiam serdecznie! :)

Odpowiedz
Patrycja 26/05/2018 - 12:18

Czy na każdym lotnisku w Turcji wykupię wizę?

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 27/05/2018 - 10:19

Tak :)

Odpowiedz
Ana 12/05/2018 - 17:50

Mam pytanie chcę kupić wizę do Turcji. Jestem na stronie gdzie się kupuję ale na liście państw nie ma samej Turcji tylko republika turecka północnego cypru

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 16/05/2018 - 21:08

Pani Anno, na stronie https://www.evisa.gov.tr/pl/apply należy wybrać kraj swojego pochodzenia. Strona dotyczy tylko i wyłącznie wiz do Turcji. :)

Odpowiedz
Krisina 08/04/2018 - 18:16

Czy WIZE do Turcji musze zakupic przez Internet czy MÖGE a Lotnisku.

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 08/04/2018 - 18:45

W chwili obecnej istnieje jeszcze możliwość zakupu wizy na lotnisku. :)

Odpowiedz
Sylwia 08/04/2018 - 16:35

Bardzo przydatne informacje! Wielkie dzieki :)

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 08/04/2018 - 18:13

Bardzo mi miło, pozdrawiam serdecznie! :)

Odpowiedz
Monika 28/02/2018 - 09:27

od którego momentu ważna jest wiza?
od daty jej wydania czy od daty przekroczenia granicy?
załóżmy że wyjeżdżam z rodziną za 2 miesiące do Turcji a wizę elektroniczną chcę załatwić dziś to czy wiza będzie ważna 180 dni o dziś czy od dnia kiedy wylądujemy na granicy?
nikt mi nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie, a ja jestem z tych dużo wcześniej zorganizowanych i chciałabym mieć dokumenty podróży skompletowane

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 08/03/2018 - 20:10

Moniko, w momencie wypełniania wniosku wizowego online zaznacza się termin wjazdu do Turcji – od tego momentu ważna jest wiza. Jeżeli więc wizę kupisz dziś, a jako termin przekroczenia granicy wskażesz późniejszą datę, będzie ona wskazywała początek ważności wizy. Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny! :)

Odpowiedz
Baśka 18/02/2018 - 11:41

to bym się wybrała… nie wiedziałam, że wiza jest potrzebna tam

Odpowiedz
~Hristo 24/07/2017 - 18:18

Jak długo sie czeka na visa droga elektroniczna?

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 06/08/2017 - 16:37

Wizę otrzymuję się mailem, kilka minut po dokonaniu płatności. :)

Odpowiedz
~Laura 29/06/2017 - 10:13

Witam. Nie posiadam karty kredytowej i martwi mnie czy kupie wize na lotnisku w ankarze za gotowke 5.07.20117

Odpowiedz
~Laura 29/06/2017 - 10:10

Witam. Nie posiadam karty kredytowej i martwi mnie czy kupie wize na lotnisku w ankarze 5.07.2017. Prosze o szybka odpowiedz

Odpowiedz
~Aneta 23/06/2015 - 01:49

24.06.2015 lecimy z rodzina do Turcji więc, rozumiem że jeszcze można nabyć wizę na granicy?? Bardzo proszę o odpowiedź

Odpowiedz
~Agnieszka 20/06/2015 - 22:44

Hej ! We wtorek w końcu lecę do Turcji. Chcę kupić e-vizę. Na czym to dokładnie polega? Kiedy już ją wypełnię, to potem muszę ją wydrukować i dać celnikom na lotnisku w Turcji? a następnie oni mi ją wkleją do paszportu? :)

Odpowiedz
~Dorota 16/06/2015 - 12:33

Nie wiedziałam nawet, że w Turcji wymagana jest wiza. :)
Dobrze, że trafiłam na ten twój wpis bo planowaliśmy ze znajomymi taką “podróż w nieznane” właśnie do Turcji. Rozumiem, że taka wiza nie jest stricte pozwoleniem od państwa na wjazd, a właściwie kwitkiem, który się po prostu kupuje? Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 16/06/2015 - 16:49

Tak, zakup wizy turystycznej do Turcji (wiza wielokrotnego wjazdu, pozwalająca na łączny pobyt do 120 dni) to właściwie formalność, pod warunkiem, że nasz polski paszport jest ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu (wizę co prawda kupimy, jednak na lotnisku zostaniemy wówczas poproszeni o opuszczenie terytorium Turcji). Pozdrawiam ciepło! :)

Odpowiedz
~Michał 18/05/2015 - 18:53

Smialo mogę okreslic się Twoim wielkim fanem :) Mimo, ze od niedawna sledze Twojego bloga, to zdążyłem przeczytac wszystkie Twoje teksty, no i to z reguły więcej niż jeden, czy dwa razy :) Jesli kiedys wydasz jakas pozycje ksiazkowa, czy po prostu fizyczny zbiór Twoich tekstow, jestem osoba, która ja pierwsza kupi :) Pozdrawiam ciepło :)

Odpowiedz
~Traveling Rockhopper 07/05/2015 - 09:55

Dobrze, że wizę łatwo otrzymać na granicy i nie potrzebna jest duża biurokracja przed wyjazdem.

Odpowiedz
~Daniel 27/04/2015 - 19:52

Wiesz, cenie sobie Twojego bloga w sumie glownie za dwie cechy, mianowicie z Twoich tekstow tu umieszczanych bije naprawdę wartosciowa szczerosc, co jest wazne, bo szczerosc w dzisiejszych czasach niestety jest brzydko mowiac na wymarciu, druga z tych kwestii to to, ze posiadasz naprawdę ogromny talent do pisania :)

Odpowiedz
Agnieszka Wawrzyniak 27/04/2015 - 20:29

Bardzo dziękuję za tak miłe i motywujące słowa! :)

Odpowiedz

Popularne artykuły:

MENU

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celu prawidłowego działania narzędzi analitycznych i społecznościowych. Zgoda Czytaj więcej

x
Close