Dojazd z lotniska Milas-Bodrum do centrum miasta

Planujesz wczasy w mieście Bodrum na zachodnim wybrzeżu Turcji i zastanawiasz się w jaki sposób dotrzeć z oddalonego o ponad 30 kilometrów lotniska Milas-Bodrum do centrum? W tym artykule znajdziesz podsumowanie najważniejszych informacji, dotyczących lokalnego transportu.

Nazwa Bodrum odnosi się zarówno do popularnego kurortu w Turcji, jak całej dzielnicy, będącej jedną z trzynastu w zachodniej prowincji Muğla. Obszar położony jest na półwyspie o tej samej nazwie, leżącym nad Morzem Egejskim. Z uwagi na ogromną popularność wśród zagranicznych turystów, region Bodrum może pochwalić się zaawansowaną infrastrukturą transportową. Jej trzon stanowi miejscowy port lotniczy Milas–Bodrum, położony 36 kilometrów na północny wschód od centrum miasta Bodrum i 16 kilometrów na południe od Milas. Obiekt posiada dwa terminale – starszy krajowy oraz nowy międzynarodowy, obsługujący 5 milionów pasażerów rocznie.

🌟 Sprawdź także:  Grecka wyspa Korfu – Sidari i czarodziejski Canal D'Amour

Jak dotrzeć z lotniska Milas-Bodrum do centrum miasta?

Dojazd z międzynarodowego oraz krajowego lotniska do centrum Bodrum oferują dostępne na miejscu taksówki oraz wahadłowe autobusy lotniskowe MUTTAŞ. Trasa z lotniska do centrum miasta zajmuje autobusom około 45 minut, w zależności od pory dnia i natężenia ruchu. Pojazdy ruszają spod lotniska, a ich ostatnim przystankiem jest terminal autobusowy w Bodrum (tur. Bodrum Otobüs Terminali lub Bodrum Otogar), zlokalizowany zaledwie kilkaset metrów od centrum i wybrzeża. Godziny odjazdów autobusów spod lotniska oraz z dworca autobusowego są dostosowane do harmonogramu przylotów oraz odlotów.

Turystom zmierzającym na lotnisko Milas-Bodrum zaleca się stawienie na dworcu autobusowym na dwie godziny przed planowanym wylotem. W przypadku wypełnienia autobusu o danej godzinie, zostanie przydzielony dodatkowy pojazd.

🌟 Sprawdź także:  Rejs po Bosforze - najlepszy sposób na odkrycie piękna Stambułu

Aktualne informacje dotyczące przejazdów oferowanych przez autobusy MUTTAŞ można znaleźć na oficjalnej stronie przewoźnika, dostępnej TUTAJ.

Ile kosztuje przejazd autobusem z lotniska Milas-Bodrum do centrum?

Cena przejazdu autobusem wahadłowym MUTTAŞ na trasie Dworzec Autobusowy w Bodrum — lotnisko Milas-Bodrum w kwietniu 2022 wynosi 45 TL. Płatności przyjmowane są wyłącznie w gotówce – nie ma możliwości zapłaty kartą kredytową.

Dojazd do Bodrum transportem prywatnym

Dojazd do Bodrum transportem prywatnym umożliwia dwupasmowa droga asfaltowa. Miasto Bodrum jest oddalone o 111 km od Muğli, 242 km od Izmiru, 165 km od Marmaris oraz 234 km od Fethiye.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *