Orhan Pamuk, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, niedługo odwiedzi Poznań! Turecki pisarz będzie gościem Malta Festival Poznań 2023

Malta Festival Poznań to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce, które corocznie zaprasza utalentowanych artystów z różnych dziedzin. W tym roku festiwal będzie miał niezwykłego gościa – Orhana Pamuka, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Turecki pisarz odwiedzi Poznań pod koniec czerwca, aby m.in. spotkać się z publicznością festiwalu.

Pod koniec czerwca Orhan Pamuk będzie gościem specjalnym Malta Festival Poznań 2023. Podczas tego wydarzenia zaprezentowane zostanie libretto i fragmenty opery „Ja, Şeküre„, która powstała na podstawie najpopularniejszej powieści Pamuka – „Nazywam się Czerwień”. Libretto i muzykę do opery napisał polski kompozytor Aleksander Nowak. Koncert będzie koprodukcją Malta Festival Poznań i Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Akcja powieści „Nazywam się Czerwień” rozgrywa się w XVI wieku w Stambule i opowiada historię głównego bohatera, Czarnego, który zostaje uwikłany w intrygę kryminalną i miłosną. Koncertowe wykonanie fragmentów opery odbędzie się 29 czerwca w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Przed koncertem, 28 czerwca, odbędzie się spotkanie z Orhanem Pamukiem, które poprowadzi krytyk literacki Michał Nogaś. Podczas rozmowy będzie można poruszyć wiele tematów, w tym również zagadnienia związane z najnowszą powieścią pisarza, „Noce zarazy”. Wizyta Orhana Pamuka w Poznaniu będzie miała także podniosły moment, gdy Uniwersytet im. Adama Mickiewicza przyzna mu tytuł doktora honoris causa.

Malta Festival Poznań 2023, z różnorodnym programem artystycznym i dyskusyjnym, stanowi niezwykłe wydarzenie dla wszystkich miłośników literatury, sztuki i podróży. Liczne spotkania, koncerty, wykłady i warsztaty zapewniają niezapomniane doświadczenia dla uczestników. Cały festiwal zostanie zorganizowany z myślą o różnorodności i inkluzji, mając na celu promowanie dialogu międzykulturowego i budowanie mostów pomiędzy różnymi tradycjami.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na jego oficjalnej stronie, klikając TUTAJ

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *