Strona głównaPortugaliaLizbonaSintra - co warto zobaczyć, jak dojechać z Lizbony

Sintra – co warto zobaczyć, jak dojechać z Lizbony

-

- Reklama -

Sintra to chętnie odwiedzane przez turystów miasto w Portugalii, słynące z malowniczych górzystych krajobrazów, spokojnej atmosfery, licznych pałaców i zamków oraz przepysznej kuchni. W oddalonej o zaledwie 30 km od Lizbony miejscowości warto spędzić cały dzień.

Sintra19 Sintra  co warto zobaczyć, jak dojechać z Lizbony

Sintra to jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych oraz gastronomicznych, zlokalizowanych na Riwierze Portugalskiej. Region ten uchodzi również za jeden z najbogatszych w kraju. Miasto oraz jego okolice uważane są przez mieszkańców Portugalii za jedno z najlepszych miejsc do życia w całym kraju. Historyczne centrum miejscowości zachwyca odwiedzających XIX-wieczną architekturą, w skład której wchodzą liczne pałace i zamki królewskie, otoczone pięknymi ogrodami. Piękno lokalnej zabudowy przyczyniło się do wpisania Sintry na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do najbardziej znanych zabytków miasta należą średniowieczny Zamek Maurów, romantyczny Pałac Narodowy Pena oraz renesansowy Pałac Narodowy Sintra.

Sintra24 Sintra  co warto zobaczyć, jak dojechać z Lizbony
Sintra10 Sintra  co warto zobaczyć, jak dojechać z Lizbony
Sintra23 Sintra  co warto zobaczyć, jak dojechać z Lizbony

Klimat Sintry

- Reklama -Jeśli miałabym odpisać jednym słowem atmosferę panującą w Sintrze, bez zastanowienia określiłabym ją jako sielską! To urokliwe spokojne miasteczko, oprócz niezaprzeczalnych walorów architektonicznych, skrywa w sobie przede wszystkim bogactwo przyrody, które pozwala się wyciszyć i odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. A ponieważ moja wizyta w Sintrze przypadła na okres budzącej się do życia wiosny, miasto to kojarzy mi się również z intensywnymi promieniami słońca, zapachem różnorodnych kwiatów oraz krzewów, plejadą lokalnych artystów i ich straganów z wyrobami hand-made oraz widokiem mieszkańców, swobodnie popijających kawę lub wino w jednej z urokliwych knajpek. Jeżeli zastanawiacie się, czy warto poświęcić cały dzień na zwiedzenie Sintry odpowiedź jest prosta – TAK!

Sintra4 Sintra  co warto zobaczyć, jak dojechać z Lizbony
Sintra7 Sintra  co warto zobaczyć, jak dojechać z Lizbony
Sintra5 Sintra  co warto zobaczyć, jak dojechać z Lizbony
Sintra6 Sintra  co warto zobaczyć, jak dojechać z Lizbony

Zwiedzanie Sintry

Do największych atrakcji Sintry należy Pałac Narodowy (Palacio Nacional de Sintra), zlokalizowany w centralnej części miasta. Budynek można łatwo rozpoznać za sprawą charakterystycznych dwóch białych wież, wpisujących się w krajobraz miasteczka. W jego wnętrzach, oprócz zabytkowych mebli pamiętających czasy XVI-wiecznej portugalskiej dynastii, podziwiać można pokaźną liczbę azulejos. Inną budowlą chętnie odwiedzaną przez turystów jest Quinta da Regaleira – rezydencja wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kompleks ten składa się z pałacu oraz kaplicy, jak również rozległego parku zlokalizowanego na stoku gór Sintra. 5-piętrowy budynek łączy w sobie wiele stylów architektonicznych. Warto tu zajrzeć także ze względu na tajemnicze groty z licznymi przejściami, kamienne studnie oraz liczne fontanny.

Podczas pobytu w Sintrze warto odwiedzić również Zamek Maurów, będący niegdyś najważniejszą fortecą regionu. Na uwagę zasługuje również Pałac Pena, przypominający nieco jedną z konstrukcji znanych z bajek Disneya. W Pena wart obejrzeć elementy architektury islamskiej, chińską porcelanę oraz meble indoportugalskie.

Sintra13 Sintra  co warto zobaczyć, jak dojechać z Lizbony
Sintra14 Sintra  co warto zobaczyć, jak dojechać z Lizbony
Sintra1 1 Sintra  co warto zobaczyć, jak dojechać z Lizbony
Sintra22 Sintra  co warto zobaczyć, jak dojechać z Lizbony
Sintra15 Sintra  co warto zobaczyć, jak dojechać z Lizbony
Sintra16 Sintra  co warto zobaczyć, jak dojechać z Lizbony
Sintra9 Sintra  co warto zobaczyć, jak dojechać z Lizbony

Jak dojechać do Sintry z Lizbony?

Większość osób przybywających do Sintry postanawia spędzić w mieście cały dzień, w ramach jednodniowego wypadu z Lizbony. Pomocne w realizacji tego planu są bardzo dobre połączenia komunikacyjne ze stolicą Portugalii. Z Lizbony do Sintry można dojechać w łatwy sposób koleją. Pociągi obsługiwane przez Comboios de Portugal (portugalskie koleje państwowe) odjeżdżają z dworca kolejowego Rossio (historyczne centrum Lizbony) lub z dworca Oriente. W zależności od wyboru dworca, podróż trwa około 40-50 minut. Bilet na pociąg można zakupić bezpośrednio na dworcu, w kasach lub biletomatach. Przejazd w dwie strony dla osoby dorosłej kosztuje 4,50 euro.

CaboDaRoca7 Sintra  co warto zobaczyć, jak dojechać z Lizbony

Dojazd z Sintry do Cabo da Roca

Pobyt w Sintrze to doskonały pretekst, by dotrzeć na oficjalny kraniec kontynentalnej EuropyPrzylądek Roca (Cabo da Roca). Przejazd autobusem do tego wyjątkowego miejsca zajmuje 35 minut, a trasa liczy 8 przystanków – Sintra Estacao, P.Sintra Desiderio Combournac, Monte SantosRiberia Sintra, Galamares Nozes, Calares 63Almocageme LargoAzoia Chafariz oraz Cabo da Roca. Kierowca zwykle oznajmia turystom, gdy zbliża się do słynnego przylądka. Należy uważać, by nie przejechać miejsca, bowiem w dalszej kolejności autobus zatrzymuje się na przystanku Malveira da Serra oraz przy dworcu autobusowym Cascais. Pierwszy autobus odjeżdża o godz. 9.00, a ostatni o 18.10 każdego dnia. Cena biletu autobusowego z Sintry do Cabo da Roca w dwie strony wynosi 10,00€.

CaboDaRoca min Sintra  co warto zobaczyć, jak dojechać z Lizbony

Szukasz hotelu w Sintrze? Sprawdź aktualne oferty:

Uwaga! Poniższa mapa prezentuje propozycje hoteli, oferowanych przez portal Booking.com. Kliknięcie w wybrany hotel spowoduje przekierowanie na stronę portalu. Dokonując w ten sposób rezerwacji, przyczyniasz się do rozwoju mojego bloga, dzięki niewielkiej prowizji, jaką otrzymam. Nie wpłynie to w żaden sposób na cenę Twojego noclegu. :)

Booking.com
Autorka bloga

Cześć, jestem Aga a Styk Kultur to jeden z najstarszych i najpopularniejszych blogów podróżniczych o Turcji. Gorąco polecam Ci zakup mojej książki Turcja. W mojej krainie minaretów, aromatycznej herbaty i mruczących kotów, wydanej nakładem wydawnictwa PASCAL i bogato ilustrowanej zdjęciami autorstwa Marcina. Książka jest dostępna w najlepszych księgarniach oraz m.in. na empik.comTUTAJ. :) Chcesz być na bieżąco? Zaobserwuj @stykkultur na Instagramie oraz Facebooku, a także dołącz do mojej grupy Miłośnicy Turcji.

Sprawdź także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Close