Styk Kultur ponownie w “Pokaż Nam Świat” Jakuba Porady (TVN24 BiS)

autor(ka): Agnieszka Maury
Podoba Ci się tutaj? Pomóż nam dotrzeć do większej ilości czytelników:

6 lipca na antenie TVN24 BiS wyemitowany został odcinek programu “Pokaż Nam Świat“, w którym odpowiadałam o urokach i walorach Turcji południowo-wschodniej. Dzięki uprzejmości właścicieli, nagranie miało miejsce w “Lokancie“, jednej z moich ulubionych tureckich restauracji w Warszawie. Z Jakubem Poradą rozmawialiśmy m.in. o walorach tureckiej kuchni, o tradycyjnych wyrobach z miedzi z Diyarbakır, pistacjach i słynnej “Cygance” z Gaziantep, a także o niezwykłych zabytkach, jakie skrywa w sobie ta część Turcji.

Zapis całości rozmowy można obejrzeć TUTAJ.

AgnieszkaWawrzyniak JakubPorada 1024x498 Styk Kultur ponownie w Pokaż Nam Świat Jakuba Porady (TVN24 BiS)

Cisza, spokój, brak zatłoczonych kurortów. Góry, pastwiska, uprawy, ale także pozostałości po czasach średniowiecznych, jak również widoczne wpływy arabskie. O Anatolii – wciąż mało znanej tureckiej krainie – w programie “Pokaż nam świat” opowiadała Agnieszka Wawrzyniak, autorka bloga Styk Kultur.


https://tvn24bis.pl

Autorka bloga

Cześć, jestem Aga! Miło mi gościć Cię na Styku Kultur - blogu podróżniczym o Turcji (i reszcie świata). Znajdziesz tu ponad 300 tekstów, które powstały w wyniku moich licznych podróży. Większość z nich poświęcona jest Turcji, która zajmuje w moim sercu miejsce szczególnie. Na Styku Kultur przeczytasz również o wielu innych europejskich i azjatyckich krajach. Rozgość się i czuj, jak u siebie! ?


Podoba Ci się tutaj? Pomóż nam dotrzeć do większej ilości czytelników:

Dołącz do dyskusji

2 komentarze

Magdalena 05/05/2020 - 22:30

Witam serdecznie! Mój ulubiony “lavaş” i przystawki! Na zdrowie po turecku to “Şerefe”. Pozdrawiam z Turcji!

Odpowiedz
Agnieszka Maury 07/05/2020 - 10:51

Tak, oczywiście – telewizyjny stres namieszał mi w głowie i czego efektem była wersja grecka. :D :)

Odpowiedz

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celu prawidłowego działania narzędzi analitycznych i społecznościowych. Zgoda Czytaj więcej

Close