Jak oszczędzić podczas podróży? Czyli o wymianie walut z głową!

Styk Kultur - blog o Turcji - Jak oszczędzić podczas podróży? Czyli o wymianie walut z głową!

Nadchodzący wielkimi krokami okres wakacyjny to czas intensywnego przeglądania ofert biur podróży lub kupowania biletów lotniczych oraz rezerwowania hoteli na własną rękę. Poświęcając czas na wyszukiwanie wakacyjnych promocji, warto dobrze przemyśleć kwestię wydatków na miejscu. Każdy turysta wie, że nawet opcja „all inclusive” wymaga od nas zadbania o odpowiednią kwotę pieniędzy, umożliwiającą korzystanie z miejscowych atrakcji. Samodzielna organizacja wyjazdu to zadanie jeszcze trudniejsze, wymagające szczegółowego zaplanowania wydatków. W zależności od naszych potrzeb i możliwości, na wakacyjnej ścieżce pojawią się z pewnością ciekawe oferty wycieczek fakultatywnych, wizyt w muzeach czy parkach rozrywki, chęć skosztowania lokalnych przysmaków w urokliwej restauracji, a wreszcie zakup pamiątek. Mało kto potrafi odmówić sobie tych przyjemności. Jest jednak sposób, by wakacyjny wyjazd nie kojarzył się nam jednoznacznie z nadmiernymi wydatkami. Jak ustrzec się przed wydaniem większej sumy pieniędzy, niż to konieczne? Na pomoc przychodzi wirtualny kantor wymiany walut, w którym to użytkownicy ustalają wysokość stawek

Pierwszy krok do wakacyjnych oszczędności

Jeszcze kilka lat temu mój każdy zagraniczny wyjazd poprzedzała wizyta w kantorze oraz zakup lokalnej waluty. Choć dwoiłam się i troiłam, by znaleźć kantor oferujący najlepsze kursy, zwykle i tak solidnie przepłacałam. Co więcej, na miejscu pieniędzy zwykle okazywało się zbyt mało i w drugiej połowie pobytu byłam zmuszona do wypłacenia gotówki z miejscowego bankomatu, przy użyciu polskiej karty debetowej. W wielu miejscach łączyło się to bardzo wysoką prowizją i niekorzystnym przelicznikiem waluty. A ponieważ w wielu kurortach bankomaty nie są szczególnie powszechne, zwykle nie było możliwości wyboru korzystniejszej oferty. Sprawdzenie stanu konta po powrocie do domu było zwykle bolesnym doświadczeniem. Wmawiałam sobie jednak, że taki już jest urok wakacji.

🌟 Sprawdź także:  Czy w Turcji są rekiny? Wszystko, co musisz wiedzieć przed podróżą

Z biegiem lat i nabywaniem podróżniczego doświadczenia, postawiłam na konto walutowe i korzystanie z oferty wirtualnego kantoru Walutomat.pl. Dzięki temu ostatniemu moje wydatki w podróży przestały kojarzyć mi się wyłącznie z przepłacaniem i wysokimi prowizjami.

Czym jest i jak działa Walutomat.pl?

300 000 klientów prywatnych i biznesowych, 115000 transakcji miesięcznie i 55 miliardów złotych od początku działania w 2009 roku – tymi liczbami podsumować można dotychczasowe sukcesy tej największej platformy wymiany walut w Polsce. Co stoi za sukcesem serwisu? Przede wszystkim oferowanie znacznie korzystniejszych kursów wymiany walut, niż stacjonarne kantory oraz fakt, że to użytkownicy mają możliwość zaproponowania ceny, za jaką chcą zakupić lub sprzedać obcą walutę.

Możliwość ustalenia stawki, za jaką chcemy zakupić daną walutę to bardzo wygodna opcja dla wszystkich podróżników, dzięki której serwis automatycznie realizuje naszą transakcję, gdy tylko aktualny wirtualny kurs odpowiada naszym oczekiwaniom.

🌟 Sprawdź także:  Jak zaplanować bezpieczne i udane wakacje w Turcji - poradnik dla turystów na lato 2023

Dokonywanie wymiany walut w wirtualnym kantorze Walutomat.pl nie wymaga posiadania konta walutowego! Jedyne, co należy zrobić to przelać pieniądze do Walutomatu (za pomocą tradycyjnego przelewu, transakcji pay by link lub karty kredytowej lub debetowej), wskazać walutę, na którą chcemy wymienić wpłacone środki oraz wybrać sposób odbioru wymienionej kwoty – do wyboru mamy przelanie jej na konto walutowe, bezpośrednio do kontrahenta lub, jeśli chodzi o euro, odbiór w gotówce, w jednym z ponad 300 stacjonarnych punktów odbioru.

Jak wyczytałam niedawno, użytkownicy mogą już skorzystać również z nowej usługi, która umożliwi przelanie do Walutomatu środków na zakup euro czy dolarów za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Ta opcja może zaciekawić tych z Was, którzy dokonują wpłat z zagranicy.

Styk Kultur - blog o Turcji - Jak oszczędzić podczas podróży? Czyli o wymianie walut z głową!

Serwis obsługuje wszystkie polskie banki, a wymiany walut dokonywać można przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Z myślą o osobach przebywających w podróży, serwis oferuje wygodną realizacje transakcji w aplikacji mobilnej. Korzystanie z serwisu jest całkowicie bezpłatne, a jedyny poniesiony przez użytkownika koszt to niewielka prowizja, pobierana podczas dokonywania wymiany. Dla wszystkich nowych użytkowników Walutomat oferuje dodatkowo 50% rabatu na prowizję przy pierwszej dokonanej wymianie. Ostatecznie transakcje i tak okazują się znacznie korzystniejsze, niż tradycyjna wyprawa do kantoru.

🌟 Sprawdź także:  Czy w Turcji obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ?

Doświadczenie wirtualnej wymiany pieniędzy przy użyciu Walutomatu nie tylko polepszyło stan moich finansów w podróży, ale także ułatwiło dokonywanie wymiany walut oraz zaoszczędziło czas i nerwy. Jeżeli ustaliliście już termin i szczegóły wymarzonego urlopu, a teraz zastanawiacie się, jak zaplanować kwestię wydatków na miejscu, Walutomat może okazać się świetnym rozwiązaniem także dla Was!

Zgarnij 50% rabatu na prowizję przy pierwszej dokonanej wymianie w Walutomacie, klikając TUTAJ.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *