Ze Stambułu prosto do Warszawy: Koncert Light in Babylon już 1 września za darmo na Placu Grzybowskim!

Wielka gratka dla fanów orientalnych brzmień! 1 września 2023 w Warszawie wystąpi niezwykle popularny w Turcji zespół Light in Babylon. Orientalno-śródziemnomorska grupa, na co dzień tworząca w Stambule, zagra zupełnie  za darmo na Placu Grzybowskim, rozgrzewając serca warszawiaków swoją pasją i dźwiękami world music. 

Pierwszy raz usłyszałam Light in Babylon w 2013 roku, tuż po przeprowadzce do Turcji. Ich poruszający utwór „Istanbul” oraz przepiękny teledysk całkowicie mnie zauroczyły. W tamtym okresie grupa często grała na ulicach Stambułu, zachwycając przechodniów na popularnej Istiklal Caddesi swoją wyjątkową muzyką. Niestety, nie dane mi było zobaczyć ich występu nad Bosforem na żywo, ale nigdy nie przypuszczałam, że po dziesięciu latach będę miała taką okazję w Warszawie.

🌟 Sprawdź także:  Czy Turcja jest w NATO? Informacje dla turystów

Główną postacią w Light in Babylon jest niezwykle utalentowana wokalistka i autorka tekstów, Michal Elia Kamal. Jej charyzma, przejmujący wokal i wyjątkowy dar przekazywania emocji sprawiają, że jej głos jest idealnym akompaniamentem dla orientalnych instrumentów towarzyszących zespołowi. Wespół z tureckimi i francuskimi muzykami tworzy niezwykłą muzyczną mieszankę, prosto ze zmysłowego Stambułu. Trzon zespołu stanowią także Julien Demarque (gitara, oud) oraz Metehan Ciftci (santur, sansula). Wraz ze wzrostem popularności, do formacji dołączyło także dwóch kolejnych muzyków – basista oraz perkusista.

Koncert Light in Babylon to nie tylko wydarzenie muzyczne. To prawdziwa odyseja dźwięków, która porywa publiczność w muzyczną podróż przez magiczny Bliski Wschód, międzykontynentalny Stambuł i mistyczne wybrzeża Morza Śródziemnego. Przenikliwe brzmienia orientalnych instrumentów w połączeniu z potężnym i ekspresyjnym głosem Kamal opowiadają historie o ludzkości, wielokulturowości i sile kobiecego wyrazu.

🌟 Sprawdź także:  5 atrakcji Bodrum, które sprawią, że zakochasz się w Turcji

Light in Babylon nie tylko dostarcza chwytających za serce dźwięków, ale również przekazuje ważne przesłanie o równouprawnieniu i wspieraniu kobiet na całym świecie. Michal Elia Kamal w swojej twórczości dzieli się między innymi prywatną historią swojej rodziny, która uciekła z Iranu po rewolucji, a ona sama marzy o tym, by zaśpiewać kiedyś w swojej ojczyźnie. Tej historii towarzyszy przejmujący teledysk do utworu „The Women of Tehran,” który zdobył uznanie i zdobył miliony wyświetleń na całym świecie.

Sukcesy zespołu nie ograniczają się jedynie do Turcji. Ich muzyka zdobyła wielu oddanych fanów w całej Europie, a koncerty na prestiżowych festiwalach takich jak „Stimmen Festival” i „Fusion Festival” w Niemczech, czy „Nuits du Sud” we Francji, podbiły serca miłośników muzyki z różnych zakątków Europy.

🌟 Sprawdź także:  Czy w Turcji jest roaming? Wszystko, co musisz wiedzieć przed wyjazdem

Plenerowy koncert Light in Babylon w Warszawie odbędzie się 1 września 2023, o godz. 20:00 na Placu Grzybowskim. Wstęp darmowy!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *