Antalya z dziećmi – miejsca, które zachwycą najmłodszych

autor(ka): Agnieszka Maury
Podoba Ci się tutaj? Pomóż nam dotrzeć do większej ilości czytelników:

Malownicza Antalya, z całym bogactwem zabytków, piaszczystych plaż oraz urokliwych restauracji, to miasto niezwykle przyjazne rodzinom z dziećmi. Oprócz bogatej oferty hotelowych animacji, popularny turecki kurort oferuje sporo miejsc, do których warto zabrać najmłodszych!

Antalya22 Antalya z dziećmi   miejsca, które zachwycą najmłodszych

1. Sandland – w krainie piasku

Jeżeli planujecie wakacje z dziećmi w Antalyi, upewnijcie się, że ich termin przypada w okresie maj – grudzień. Wtedy bowiem do miasta zjeżdżają się artyści z całego świata, wykonujący imponujące rzeźby z piasku, które następnie przez kolejne miesiące służą jako ekspozycja wystawy tymczasowej Muzeum Rzeźby Piaskowej. W ramach wydarzenia “Sandland” corocznie wykorzystuje się w Antalyi ponad 10,000 ton piasku, z którego powstają gigantycznych rozmiarów rzeźby, o pieczołowicie dopracowanych detalach – a wśród nich m.in. egipskie piramidy, czy posągi Buddy. Rzeźbiarze wykonują swoje prace w pojedynkę lub w 2-3 osobowych zespołach, w trakcie trzech tygodni. Powstałe przy użyciu wyłącznie wody i piasku prace liczą zwykle setki ton wagi oraz wiele metrów wysokości oraz długości. Ponad 150 prac można podziwiać w Muzeum Rzeźby Piaskowej. Corocznie wystawie towarzyszy inna tematyka – w roku 2018 były to legendarne wydarzenia oraz bohaterowie historyczni.

↑ Zachęcam do obejrzenia mojej relacji wideo z pobytu w Antalyi ↑

Możecie być pewni, że widok piaskowych gigantów, wśród których nie brakuje ulubionych bohaterów Waszych dzieci, wprawi je w zachwyt! Po zmroku rzeźby są podświetlane, a bajeczną atmosferę potęguje dodatkowo specjalnie dobrana muzyka. Co więcej, przy okazji wystawy najmłodsi mają szansę wziąć również udział w warsztatach rzeźbienia z piasku, jak również odwiedzić plac zabaw. Na wszystkich zainteresowanych tematem rzeźbienia z piasku Turcy przygotowali również pokaz kinematograficzny na terenie wystawy, pokazujący poszczególne etapy tworzenia rzeźb.Lokalizacja: Güzeloba Mah. Lara Cad. Lara Birlik Halk Plajı

2. Antalya Aquarium – podwodny świat

Akwarium w Antalyi to jedno z miejsc uwielbianych przez dzieci! Miejsce może pochwalić się jednym z najdłuższych tuneli akwarystycznych na świecie, liczącym 131 metrów. Wśród atrakcji wskazać należy również 40 akwariów tematycznych, Śnieżny Świat oraz Muzeum Lodu, w którym dzieci mogą bawić się prawdziwym śniegiem (dla nas brzmi to dosyć zabawnie, jednak dla wielu nacji to prawdziwa atrakcja!). Przed wejściem do sali śnieżnej, każdy odwiedzający otrzymuje specjalny kombinezon. Oprócz dużej ilości ryb i rekinów, można tu również podziwiać gady i płazy zamieszkujące terrarium. Uwaga! Po przekroczeniu progu obiektu każdemu odwiedzającemu robione jest zdjęcie, które na końcu można zakupić w dość wygórowanej cenie 49 TL. Bilety wstępu do Antalya Aquarium można zakupić na miejscu lub online, klikając TUTAJ.

3. Muzeum Zabawek w Antalyi

W Muzeum Zabawek (tur. Oyuncak Müzesi) podziwiać można bogatą kolekcję ponad 3 tys. zabawek, zarówno tych najstarszych, pochodzących z lat 60. XIX wieku, jak również tych współczesnych. Wizyta w tym miejscu z pewnością zachwyci Wasze pociechy! Oprócz podziwiania niezliczonej ilości kolorowych figurek oraz klocków, najmłodsi mają możliwość zrobienia sobie zdjęć z pomnikami najpopularniejszych bohaterów kreskówek.Wasze pociechy zachwyciły także inne miejsca w Antalyi? Podzielcie się z nami opinią w komentarzu! :)

Autorka bloga

Cześć, jestem Aga! Miło mi gościć Cię na Styku Kultur - blogu podróżniczym o Turcji (i reszcie świata). Znajdziesz tu ponad 300 tekstów, które powstały w wyniku moich licznych podróży. Większość z nich poświęcona jest Turcji, która zajmuje w moim sercu miejsce szczególnie. Na Styku Kultur przeczytasz również o wielu innych europejskich i azjatyckich krajach. Rozgość się i czuj, jak u siebie! ?


Podoba Ci się tutaj? Pomóż nam dotrzeć do większej ilości czytelników:

Dołącz do dyskusji

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celu prawidłowego działania narzędzi analitycznych i społecznościowych. Zgoda Czytaj więcej

Close